Instruktor jogi – jak nim zostać i ile zarabia?

Joga jest niezwykle odprężającym zajęciem, ale także bardzo dobrze wpływa na wzmacnianie i budowę mięśni głębokich. Zaczynając swoją przygodę z jogą, bardziej zaawansowani kursanci marzą i myślą o tym, aby wykonać profesjonalny kurs instruktora jogi. Jak w takim razie się do tego zabrać i co należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu jogi?

Instruktor jogi — jak nim zostać?

Joga jest niezwykle odprężającym zajęciem, ale także bardzo dobrze wpływa na wzmacnianie i budowę mięśni głębokich. Zaczynając swoją przygodę z jogą, bardziej zaawansowani kursanci marzą i myślą o tym, aby wykonać profesjonalny kurs instruktora jogi. Jak w takim razie się do tego zabrać i co należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu jogi?

Instruktor jogi — kurs

Osoby chcące podjąć się wykonania kursu jogi, przede wszystkim muszą się w niej doskonale czuć i ją kochać. Joga powinna być sercu. Joga to nie tylko ćwiczenia naszego ciała i organizmu, ale także swojego wnętrza i charakteru. Joga jest także bardzo skomplikowanym i ciężkim sportem, do którego potrzebna jest odpowiednia praktyka i przygotowanie. Ciężko jest wybrać się na kurs jogi, wcześniej jej nie uprawiając.

Zaczynając kurs instruktora jogi, najlepiej jest uprawiać jogę regularnie i mieć bardzo dobrze wytrenowane i przygotowane do niej ciało. Wtedy będzie nam o wiele łatwiej i przyjemniej ukończyć i przejść taki kurs.

Instruktor jogi powinien mieć także podejście do drugiego człowieka. Musi lubić ludzi i współpracę z nimi. Jeżeli przez wiele lat trenowaliśmy jogę i wiemy, że chcemy, aby ta pasja przerodziła się w pracę, wykonajmy kurs i nie bójmy się tego zrobić.

Nauczyciel jogi – jak nim zostać?

Rozpoczynając kurs nauczyciela jogi, praktyka musi wynosić minimum 3 lata. Następnie można wybrać drogę wykonywania kursu. Kurs instruktora jogi można wykonywać grupowo oraz indywidualnie. Mało kto wie, że pełny kurs instruktora jogi trwa 3 lata. Następnie uczestnicy takiego kursu muszą podejść do dwóch egzaminów: Introductory I, następnie Introductory II. Jeżeli wszystkie warunki zostały pomyślnie spełnione, można używać tytułu nauczyciela jogi.

Po ukończeniu tego drugiego etapu nauczania można zapisywać się na kursy bardziej profesjonalne, nadające więcej umiejętności. Warto poświęcić nieco czasu na zbudowanie większego doświadczenia i wiedzy teoretycznej.

Instruktor jogi — zarobki

Mówi się, że doświadczony instruktor jogi może zarabiać nawet kilka tysięcy zł miesięcznie. Czy jest to prawda? Otóż jeżeli jesteśmy nauczycielami jogi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zarabianiem pieniędzy, to nie łudźmy się na tak duże kwoty. Początkujący nauczyciel jogi może liczyć na zarabianie w granicach 40 do 80 zł za lekcję godzinną. Bardziej doświadczeni i wykwalifikowani nauczyciele jogi mogą zarobić nawet 200 zł za godzinę. Oczywiście wszystko uzależnione jest od miasta, lokalizacji klubu czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub nie. Jeżeli pracujemy dla klubu fitness, to nasze zarobki, będą nieco mniejsze, niż jakbyśmy pracowali dla siebie.

Jeżeli jesteśmy doświadczonymi instruktorami jogi, jest ona dla nas pasją i stylem życia, to warto zastanowić się nad otwarciem własnej szkoły jogi. Jest to niezwykle dobry i dochodowy pomysł na biznes.

Warto również mieć na uwadze to, że jeżeli będziemy się ciągle rozwijać, to nasze zarobki będą rosły. Im wyższy level w tej dziedzinie sportu, tym wyższe zarobki.

Instruktor jogi twarzy

Niewiele osób wie, że istnieje również joga twarzy. Jest to rewelacyjny sposób, na zadbanie o jędrność skóry twarzy oraz na redukcję zmarszczek. Ćwiczenia jogi na twarz prowadzone są w taki sposób, aby zadbać o prawidłową ilość kolagenu, pobudzać krążenie, co sprawia, że skóra jest bardziej odżywiona, zadbana i gładka.

Dzięki regularnym treningom jogi twarzy można zauważyć zmniejszenie zmarszczek oraz bruzd. Można także opóźnić procesy starzenia. Joga twarzy to równe masaże oraz ćwiczenia za pomocą jej mimiki.

Instruktor jogi dla dzieci

Instruktor jogi dla dzieci staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają swoje mięśnie, swoje ciało oraz kształtują swój charakter. Zajęcia są świetną odskocznią od codziennej monotonii. Jeżeli chcemy zapisać nasze pociechy na jakieś zajęcia dodatkowe, to zajęcia z jogi będą doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *