Największe parki wodne w Polsce – gdzie je znajdziemy?

Baseny, pływalnie, aquaparki… W naszym kraju aż się roi od miejsc doskonałych do treningów pływackich, rodzinnych wypadów czy aktywnego spędzania wolnego czasu. Oto przegląd największych tego typu obiektów sportowych w Polsce!

1. Największe Pływalnie – Park Wodny Kraków

park wodny Kraków małopolska pływalnia Polska

Jeden z największych parków wodnych w Polsce. Na aktywnych czeka tu wiele atrakcji. Obiekt oferuje m.in. możliwość skorzystania z rwącej rzeki, basenu z falą czy hydromasaży (boczne, górne, denne, leżankowe, przeciwprądy). Najdłuższe tory pozwalają na przepłynięcie dystansu 29 metrów. Znajdziemy tu ponadto 4 zjeżdżalnie zewnętrzne czy barek wodny. Pomyślano również o najmłodszych miłośnikach pływania. Do ich dyspozycji jest m.in. tęczowa ścieżka czy wyspa piratów. Co więcej, w obiekcie dostępne są także sauny, ścianka wspinaczkowa czy jacuzzi. Indywidualne godzinne wejście do parku wodnego kosztuje 24-27 złotych.

2. Termy Uniejów

termy Uniejów aquapark park wodny Polska pływalnia

Kompleks termalno-basenowy oferujący bardzo dużo atrakcji. W tym miejscu mamy szansę na kąpiele w leczniczych solankach termalnych. Mamy również kryte i otwarte baseny czy gabinet odnowy biologicznej. Co ciekawe, z zewnętrznych basenów możemy korzystać przez cały rok. Miłośnicy niezapomnianych wrażeń mogą wybrać się na kąpiel w gorących solankach, skorzystać z biczy wodnych czy wejść do komory lodowej. Dodatkowo, nie zabraknie tu masaży czekoladą czy miodem [!]. Godzinne wejście do strefy basenowej kosztuje 13-20 złotych.

3. Największe parki wodne – Termy Bukovina pod Tatrami

termy bukowina aquapark zakopane największe parki wodne

Największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. Znajdziemy tutaj zarówno baseny zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Mamy także sauny, salony SPA czy zjeżdżalnie. Każda z atrakcji ma ciekawą nazwę – w gwarowym języku (np. zjeżdżalnia „Wartko Ruła”). Woda termalna znajdująca się w basenach jest wydobywana z głębokości 2,4 kilometra [!]. Tutaj nie tylko możemy aktywnie spędzić czas, lecz także podreperować własne zdrowie. Półgodzinne wejście do obiektu wyniesie nas 19-29 złotych.

4. Health Resort & Medical SPA

Jedyne takie miejsce w Polsce. Łączna powierzchnia lustra wody sięga niemal 1700 metrów kwadratowych. Do dyspozycji aktywnych oddano łaźnię parową w grocie z wodospadami czy gabinety SPA & Wellness. Na zewnątrz znajdują się dwa baseny połączone zjeżdżalnią. Są one wyposażone w masę atrakcji m.in. hydromasaże czy gejzery. Fale w basenie zewnętrznym imitują warunki pływania w morzu. W środku kompleksu także mamy w czym przebierać. Odnajdą się tutaj szczególnie najmłodsi. Mogą liczyć na świetną zabawę w basenie o wdzięcznej nazwie – Wodna Bajka. Półtoragodzinne wejście do kompleksu wyniesie nas 29-39 złotych.

5. Termy Maltańskie w Poznaniu

Poznański kompleks basenów i park wodny należy do największych tego typu obiektów w naszym kraju. W tym miejscu znajduje się jedyny w Wielkopolsce pełnowymiarowy basen sportowy (w Polsce jest ich zaledwie 12). Co więcej, kolejny basen sportowy jest wyposażony w wieżę do skoków. Sprawdza się podczas profesjonalnych treningów m.in. pływania synchronicznego, piłki wodnej czy nurkowania. Całość kompleksu składa się z 16 basenów o różnej wielkości i głębokości. Można również skorzystać z basenów (dwa z nich działają przez cały rok). Relaks może zapewnić nam plaża, baseny solankowe czy wielkie jacuzzi. Godzinne wejście do strefy basenów sportowych kosztuje 9-12 złotych.

6. Największe parki wodne – Aquapark FALA

aquapark fala największe w Polsce

Łódzki park wodny wyglądem nawiązuje do oranżerii i palmiarni. Kompleks zajmuje powierzchnię aż 5 hektarów, a łączna powierzchnia lustra wody sięga niemal 2500 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdziemy cztery baseny (sportowy połączony z rekreacyjnym, basen z falą i basen dla dzieci). Ponadto, można tutaj zjechać z bardzo wysokich zjeżdżalni, skorzystać z jacuzzi czy masaży wodnych. Co więcej, w skład obiektu wchodzi także dobrze wyposażona strefa saun oraz baseny zewnętrzne wraz z plażą i placem zabaw (czynne w okresie letnim). Indywidualne godzinne wejście do strefy basenowej kosztuje 18-23 złote.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *