V Radomszczański Bieg Uliczny już w tę niedzielę!

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku, w Radomsku, odbędzie się piąta edycja biegu ulicznego. Organizatorami imprezy są Miasto Radomsko, MOSiR w Radomsku oraz Amatorska Drużyna Sportowa – Biegacze w Radomsku. Zawodnicy zmierzą się na dystansie 10 kilometrów – a to wszystko dla uczczenia pamięci Mariana Szymańskiego.

Bieg Uliczny w Radomsku – Memoriał Mariana Szymańskiego

Jednym z głównych celów imprezy jest podtrzymanie pamięci o Marianie Szymańskim. Jest on zasłużoną postacią radomszczańskiego sportu. Wieloletni nauczyciel, wychowawca i przyjaciel uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Ponadto także sportowiec i trener zawodników docenianych na szczeblu krajowym. Harcerz, żołnierz i dowódca Szarych Szeregów – zasłużył się także w obronie kraju.

Memoriał Mariana Szymańskiego to ponadto okazja do rozpowszechnienia biegania w formie rekreacyjnej oraz sportowej. Jednocześnie – scalania lokalnej społeczności przy pomocy aktywności fizycznej. Bieg ukazuje również miasto Radomsko w sportowym wydaniu. Piękna inicjatywa, prawda?

Radomszczański Bieg Uliczny – zasady gry

W ramach wydarzenia zaplanowane są dwa biegi. Bieg główny obejmuje dystans 10 000 metrów. Warunkiem wzięcia udziału jest ukończenie 16. roku życia do dnia poprzedzającego bieg (sobota, 24 czerwca 2017 roku). Osoby niepełnoletnie mogą wystartować w biegu jedynie za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych. Co ważne, w biegu mogą wziąć udział również osoby niepełnosprawne.

Weryfikacja uczestników biegu głównego odbędzie się w Biurze Zawodów (okazanie dowodu tożsamości, podpisanie oświadczenia medycznego, pobranie numeru startowego oraz chipa pomiarowego).

Bieg rekreacyjny natomiast odbędzie się na dystansie 1700 metrów. Mogą w nim wystartować osoby w każdym wieku. Nie zakłada on również podziału klasyfikacyjnego.

Trasa i przebieg V Radomszczańskiego Biegu Ulicznego

Bieg główny odbędzie się kolejno ulicami: Tysiąclecia, Stodolną, Pustą i Wyszyńskiego. Całość utworzy 3 pętle po 3300 metrów. Na dystansie przewidziane są dwa punkty z wodą. Organizatorzy mówią również o możliwości ustawienia kurtyny wodnej w razie dużych upałów. Limitem czasowym na pokonanie 10 kilometrów jest 90 minut.

Impreza wystartuje o 8:00. Do 9:30 prowadzone będą zapisy oraz weryfikacja uczestników, po czym nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Bieg rekreacyjny wystartuje o 9:45 – bieg główny natomiast o 10:15. Zakończenie zawodów przewidywane jest na godzinę 12:00. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród oraz ceremonia dekoracyjna wygranych.

Przewidziane jest również losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników obu biegów!

Klasyfikacje Radomszczańskiego Biegu Ulicznego

– klasyfikacja generalna mężczyzn

– klasyfikacja generalna kobiet

– klasyfikacja mężczyzn 16-25 lat

– klasyfikacja mężczyzn 26-45 lat

– klasyfikacja mężczyzn 45+

– klasyfikacja kobiet 16-25 lat

– klasyfikacja kobiet 26-45 lat

– klasyfikacja kobiet 45+

V Radomszczański Bieg Uliczny – zapisy i zgłoszenia

Wystartowanie w biegu głównym wymaga wypełnienia zgłoszenia pod adresem www.zapisy.inessport.pl. Aby wziąć udział w biegu rekreacyjnym należy wysłać wiadomość pod adres mosir@radomsko.pl, złożyć zgłoszenie osobiście w biurze MOSiR Radomsko (u. Leszka Czarnego 22) bądź telefonicznie pod numerem 44 683 58 44.

Memoriał Mariana Szymańskiego to doskonały pomysł na spędzenie czerwcowej niedzieli. Nie ma przeszkód, by w imprezie wzięli udział również początkujący biegacze. A na sportowców czekają nagrody. Zapraszamy do Radomska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *