Scyzoryki, czyli doskonałe ćwiczenie na płaski brzuch

Scyzoryki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń praktykowanych w celu zgubienia oponki i wzmocnienia mięśni brzucha, większości osób znane jeszcze z czasów szkolnych. Jak prawidłowo wykonywać scyzoryki?

Scyzoryki – ćwiczenie na brzuch

Scyzoryki to doskonałe ćwiczenie pozwalające na wzmocnienie mięśni brzucha. Angażuje ono bowiem znacznie więcej włókien na tym obszarze niż inne, względnie podobne aktywności. Z tego powodu scyzoryki są doskonałym elementem treningów zmierzających do zgubienia niechcianej oponki i wyrzeźbienia mięśni brzucha w stosunkowo łatwy i szybki sposób.

Scyzoryki nogami – jak wykonywać?

Prawidłowe scyzoryki wymagają położenia się na plecach z wyprostowanymi i złączonymi nogami oraz ramionami ułożonymi prosto za głową. Z takiej pozycji możliwe jest jednoczesne unoszenie nogi i jednej ręki w górę, w tym samym czasie zbliżając klatkę piersiową do kolan. Tego typu ćwiczenie na brzuch należy powtórzyć kilkanaście razy w seriach dostosowanych do Twojego stopnia zaawansowania.

Scyzoryki – różne warianty ćwiczenia

Scyzoryki można wykonywać na różne sposoby, dzięki czemu niemal każdy ćwiczący jest w stanie dostosować odpowiedni wariant do własnych potrzeb i preferencji. Istnieje opcja z wyprostowanymi rękami i nogami, nogami ugiętymi w stawach kolanowych, rękami opuszczonymi wzdłuż tułowia czy nawet opcja z obciążeniem. W tym ostatnim przypadku wykorzystuje się zazwyczaj piłkę lekarską lub kettlebells.

Scyzoryki na ławce

Scyzoryki można wykonywać nie tylko na podłodze czy macie, lecz także na specjalnych ławkach. Tego typu przyrządy możesz znaleźć na terenie wielu dobrze wyposażonych siłowni. Wówczas ćwiczenie może stać się nieco łatwiejsze i przyjemniejsze, a uzyskane efekty – jeszcze bardziej widoczne. Ławki do robienia scyzoryków są dostępne również w wielu sklepach internetowych lub stacjonarnych, dlatego możesz korzystać z takiego sprzętu również we własnym domu.

Nożyce – ćwiczenie na brzuch i uda

Nożyce to ćwiczenie bardzo podobne do scyzoryków, jednak różni się od niego tym, że nogi poruszają się w poziomie. Pozwala ono na skuteczne wysmuklenie ud, co jest doskonałą opcją nie tylko w przypadku osób borykających się z nadmierną tkanką tłuszczową w tym obrębie, lecz także zawodowych sportowców z wyrzeźbionymi i rozbudowanymi mięśniami.

Nożyce – ćwiczenie na brzuch

Nożyce poziome sprawdzają się doskonale nie tylko podczas wysmuklania nóg, lecz także wzmacniania mięśni brzucha. Wystarczy położyć się na macie lub niezbyt miękkim dywanie, ręce ułożyć wzdłuż tułowia, a odcinek lędźwiowy docisnąć maksymalnie do podłoża. Warto pamiętać, że podczas wykonywania tego ćwiczenia nie można oderwać dolnych partii kręgosłupa od maty, ponieważ aktywność przestanie być skuteczna.

Nożyce poziome – ćwiczenie w prawidłowy sposób

Aby prawidłowo wykonywać nożyce poziome, należy podnieść nogi na niewielką wysokość, najlepiej utrzymując ją na wręcz minimalnym poziomie. Wówczas możliwe jest naprzemienne poruszanie kończynami w prawo i w lewo w sposób polegający na ich krzyżowaniu. Wówczas ćwiczenie jest najbardziej efektywne, a regularnie praktykowane doprowadzi Cię do widocznych rezultatów.

Nożyce poziome na brzuchu

Nożyce poziome można wykonywać również w pozycji leżącej na brzuchu. Wówczas należy wyciągnąć się maksymalnie, ręce zgiąć w łokciach, a dłoń ułożyć na dłoni i wsunąć je pod czoło. Ruch nogami powinien być natomiast dokładnie taki sam, jak w przypadku wersji tego ćwiczenia z pozycji leżącej na plecach.

Nożyce poziome i scyzoryki – efekty

Regularne wykonywanie nożyc poziomych i scyzoryków w odpowiednich seriach jest w stanie doprowadzić do bardzo widocznych rezultatów bez ogromnego wysiłku. Tego typu ćwiczenia brzucha dążą do wyrzeźbienia i wysmuklenia nóg oraz brzucha, dlatego jeśli chcesz schudnąć, musisz połączyć je również z innymi aktywnościami i właściwie zaplanowaną dietą. Wówczas możliwe będzie uzyskanie najbardziej zadowalających efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *