Roller na cellulit – czy to przydatny sprzęt?

Walka z cellulitem może odbywać się na różne sposoby, od praktykowania regularnej aktywności fizycznej, aż po masowanie z użyciem specjalnych przyrządów. Jaki roller jest nalepszy do usuwania cellulitu?

Masażer na cellulit

Masażer na cellulit to jedno z wielu rozwiązań podczas walki z nieestetycznym cellulitem nazywanym pomarańczową skórką. Zwykle masowanie z użyciem przyrządów tego typu rozpoczyna się od dołu i kieruje w stronę serca. W ten sposób możliwa jest poprawa limfy w całym ciele, co przyczynia się do polepszenia stanu skóry poprzez rozbijanie niewłaściwie pogrupowanej tkanki tłuszczowej, jaką jest cellulit.

Rolka z wypustkami na cellulit – jak stosować?

Używanie masażera na cellulit powinno przebiegać w sposób regularny, zazwyczaj około 1-2 razy w ciągu tygodnia. Warto również pamiętać o masowaniu nóg przez odpowiedni czas. Zaleca się wykonywanie tej czynności przez 10-20 minut, a regularne zabiegi powinny trwać nie mniej niż 3-5 tygodni. Dopiero po tym czasie możliwe jest bowiem zauważenie efektów objawiających się znacznym zmniejszeniem cellulitu. Podczas masażu należy poświęcić największą uwagę problematycznym partiom ciała, takim jak uda czy pośladki.

Jaki roller na cellulit?

W internecie znaleźć można różne modele masażerów na cellulit. Wybór odpowiedniego z nich zależy od preferencji konkretnej osoby oraz jej budżetu przeznaczonego na ten cel. Ceny poszczególnych modeli różnią się bowiem od siebie w zależności od wielu aspektów, takich jak marka, zastosowane materiały, rozmiar czy typ wypustek. Szeroki wybór produktów tego typu w sklepach internetowych i stacjonarnych pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb konkretnego użytkownika niezależnie od jego płci czy wieku.

Roller na cellulit i ćwiczenia

Połączenie masowania z ćwiczeniami stosowanymi w walce z cellulitem jest w stanie poskutkować bardzo widocznymi efektami w stosunkowo krótkim czasie. Aktywność fizyczna powinna wówczas mieć na celu dotlenienie organizmu i poprawę krążenia krwi, które przyczynia się do rozbijania niewłaściwie rozmieszczonej tkanki tłuszczowej. W walce z cellulitem poleca się regularne wykonywanie masażu oraz regularne bieganie czy jazdę na rowerze.

Roller igłowy na cellulit

Na rynku znaleźć można rollery igłowe pozwalające na walkę z cellulitem poprzez tworzenie mikroranek i mikrokrwawień w głębokich warstwach skóry. Podczas jej regeneracji i odbudowy powstają niemal niezauważalne kanaliki pozwalające na znacznie lepsze wnikanie substancji stosowanych zewnętrznie. W ten sposób walka z cellulitem staje się znacznie bardziej skuteczna. Wbrew pozorom, zabieg nie jest bolesny, co stanowi ogromną zaletę dla osób bojących się bólu.

Roller igłowy na cellulit – jak używać?

Roller na cellulit tego typu wymaga zachowania szczególnej ostrożności dotyczącej higieny. Igły wnikają bowiem w głąb skóry, dlatego niewłaściwe oczyszczenie przyrządu mogłoby przyczynić się do powstania różnego rodzaju zakażeń. Podczas walki z cellulitem za pomocą takiego sprzętu należy również zachowywać odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami.

Roller na cellulit – efekty

Regularne stosowanie przyrządu, jakim jest roller na cellulit pozwala na znaczne poprawienie kondycji skóry i zminimalizowanie widoczności cellulitu. Warto jednak pamiętać, że stosowanie masażerów powinno przebiegać w sposób regularny i iść w parze z odpowiednią dietą. Żywienie ma bowiem ogromny wpływ na kondycję skóry, dlatego podczas walki z cellulitem warto zrezygnować z wszelkich używek i innych substancji mogących utrudniać pozbywanie się ,,pomarańczowej skórki”.

Roller na cellulit – inne efekty

Roller na cellulit niesie za sobą znacznie więcej korzyści niż tylko poprawa kondycji skóry w okolicach ud czy pośladków. Jest on bowiem w stanie rozluźniać mięśnie, jednocześnie usprawniając proces ich regeneracji i minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji. Wówczas jest on stosowany również na inne części ciała, nie tylko w okolicach ud czy pośladków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *