Najbardziej męczące ćwiczenia i treningi

Najbardziej męczące ćwiczenia i treningi

Niektóre metody treningowe składają się z intensywnych i męczących ćwiczeń. Oto przegląd najbardziej wyczerpujących ćwiczeń w różnych dziedzinach sportu oraz zabójczych treningów stosowanych nie tylko w crossfit.

Total Muscle Training – Totalnie Morderczy Trening

Ta metoda opiera się na treningu interwałowym. Składa się on z połączenia nieskomplikowanych ćwiczeń na różne partie mięśniowe. Krótkie układy należy trzykrotnie powtórzyć, kolejno w tempie normalnym,średnim i szybkim. W treningu TMT nie ma przerw jako takich – ta metoda polega na pozostawaniu w ciągłym ruchu. Przerwa w ćwiczeniach może więc polegać na maszerowaniu. Ćwiczenia w tej metodzie treningowej są proste m.in. podskoki, skłony, wymachy czy przysiady. Wyczerpujące jest jednak tempo. Dzięki treningowi TMT można jednak spalić bardzo dużo kalorii. Co jest jego największą zaletą? To, że wyczerpujący wysiłek kiedyś się skończy.

Trening insanity – ekstremalne wyzwanie

Ta metoda treningowa składa się z maksymalnie intensywnych ćwiczeń. Jest przeznaczona dla osób o średnim stopniu wytrenowania – początkujący mogą polec. Insanity jest treningiem interwałowym. Podczas ćwiczeń do pracy są zaangażowane praktycznie wszystkie partie mięśniowe. W ten sposób przyspiesza metabolizm, a tym samym – spalanie tkanki tłuszczowej. Głównym celem tego wyczerpującego treningu jest jednak kształtowanie sylwetki oraz budowanie wytrzymałości organizmu. Trening insanity jest uznawany za jedną z najcięższych metod treningowych cardio. Mordercze ćwiczenia się jednak opłacają – efekty można uzyskać nawet po dwóch miesiącach ćwiczeń.

Trening Tabata – godzina ćwiczeń w zaledwie 4 minuty

Bazą dla treningu Tabata są ćwiczenia cardio. Do wyboru mamy więc m.in. bieganie, kolarstwo czy przysiady z podskokiem. Całość metody polega na tym, by w ciągu 20 sekund wykonywać daną czynność z maksymalną intensywnością, następnie 10 sekund odpoczynku. Taki schemat należy powtórzyć łącznie 8 razy. Najważniejsze w tej formie treningu jest zachowanie maksymalnej intensywności wykonywanych ruchów.

Trening Tabata poprawia wydolność aerobową i anaerobową, przyspiesza metabolizm oraz pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Nie można się oszczędzać podczas wykonywania ćwiczeń – tylko prawidłowo przeprowadzony daje efekty. Nawet po zakończeniu tak wyczerpującego treningu, organizm dalej spala kalorie.

Trening HIIT – krótko, ale intensywnie

HIIT to nic innego, jak trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest to dość krótki trening –trwa około 20-30 minut. Wysiłek fizyczny powinien opierać się na maksymalnych możliwościach ćwiczącego. Okresy bardzo intensywnego wysiłku przeplatane są okresami o umiarkowanej intensywności. Ta forma treningu doskonale przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza metabolizm. Co więcej, nie wywołuje spadku masy mięśniowej. Treningi są wyczerpujące i wycieńczające dla organizmu. Warto jednak spróbować tej metody treningowej – często większą ilość kalorii można spalić już po zakończeniu ćwiczeń.

Burpees – czyli ćwiczenie znienawidzone przez wszystkich

krokodylki burpees podskoki i pompki

Burpees są ćwiczeniami angażującymi do pracy całe ciało. Składają się z połączenia treningu siłowego i aerobowego. Tempo wykonywania ruchu jest bardzo szybkie. Dzięki temu należą do grona najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu. Wykonanie burpees wiąże się z wyjątkowo dużym wysiłkiem.

Aby wykonać to ćwiczenie:

- wykonaj przysiad z pozycji stojącej (dłonie oprzyj na podłożu);

- wyciągnij nogi do tyłu (zrób krok lub wykop) tak, byś znalazł się w pozycji do pompki;

- opuść klatkę piersiową;

- unieś korpus;

- przyciągnij nogi do siebie (zrób krok lub wykop);

- wróć do pozycji wyjściowej;

- wykonaj wyskok wraz z wyrzuceniem rąk nad głowę;

- powtórz ćwiczenie w zależności od potrzeb.

Mountain Climbers – intensywne cardio

To ćwiczenie uznawane jest za bardziej zaawansowane. Dzięki niemu przyspiesza bicie serca, spalanie tłuszczu oraz metabolizm. Co więcej, wzmocnieniu ulegają mięśnie nóg, a także poprawia się kondycja ćwiczącego. Mountain Climbers mają również wpływ na poprawę ogólnej sprawności fizycznej, szczególnie siły, wytrzymałości i szybkości.

Aby wykonać to ćwiczenie:

- ustaw się w pozycji podporu przodem (oparcie na całych dłoniach, napięte ciało);

- postaw jedną nogę z tyłu, drugą przenieś do przodu (powinna się znaleźć między ramionami; obie nogi przylegają do podłoża);

- Wykonuj energiczne przeskoki ze zmianami nóg.

Oficerskie wejście siłowe – sprawdzian możliwości

wejście oficerskie siłowe drążek podciąganie

Wykonanie tego ćwiczenia niejednokrotnie wiąże się z miesiącami wyczerpujących treningów. Jest ono jednym z podstawowych ćwiczeń w street workoucie. Należy do najtrudniejszych ćwiczeń siłowych. Podczas tej czynności pracuje bardzo dużo partii mięśniowych – jest ono ćwiczeniem dla największych twardzieli.

To ćwiczenie składa się z:

- przyciągnięcia kółek do klatki piersiowej (można je wykonywać także na kółkach gimnastycznych, linach TRX, drążku);

- przejścia z podciągnięcia do pozycji zbliżonej do pompek na poręczach;

- wyprostu ramion.

Mordercze treningi kluczem do dobrego samopoczucia

W wielu treningach sportowych podkręcenie intensywności ćwiczeń może dać doskonałe efekty. Mordercze doświadczanie własnego ciała ma wpływ m.in. na utrzymanie ponadprzeciętnej sprawności umysłowej. Szybkie tempo treningu jest także wyzwaniem dla mózgu. Wzmożony wysiłek fizyczny stymuluje dwa rodzaje neuroprzekaźników – glutaminian oraz GABA (kwas γ-aminomasłowy). Ich odpowiedni poziom zapobiega pojawieniu się depresji czy spadku nastroju. Katowanie własnego organizmu wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi może być więc panaceum na utrzymanie świetnych możliwości mózgu oraz zachowanie zdrowia psychicznego.

Dominika Górska 5 10 stycznia 2017  1039

Dodaj komentarz

 • Marek Antoniuk
  16 stycznia 2017
  Dla mnie oficerskie wejście siłowe jest NIEMOŻLIWE do wykonania !
 • Julia
  13 stycznia 2017
  Chyba dzisiaj spróbuję HIIT-a, zobaczymy czy jest aż tak strasznie
 • Nadia
  13 stycznia 2017
  tabata daje fantastyczne efekty, ale ja po każdej sesji jestem totalnie wykończona... No, ale no pain - no gain :D
 • Xoxo
  12 stycznia 2017
  Hmm... Ja chyba jeszcze nie mam takich możliwości, żeby nie umrzeć po takim treningu :D
 • Amelia
  11 stycznia 2017
  Ja tam podczas burpees mam ochotę umrzeć ;/

Artykuły z kategorii: Trening

ktora-silownie-wybrac-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-silowni-poradnik

Którą siłownie wybrać? Czym kierować się przy wyborze siłowni - Poradnik

Wybór siłowni jest często źródłem problemów. Pod uwagę trzeba przecież wziąć tak wiele aspektów - lokalizację, ofertę, cenę... Czym jeszcze należy kierować się podczas wybierania siłowni lub klubu fitness? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

co-sie-dzieje-po-przedawkowaniu-sterydow-anabolicznych

Co się dzieje po przedawkowaniu sterydów anabolicznych?

Wielu trenujących zażywa anaboliki w celu poprawienia efektów treningowych. Dzięki nim można przyspieszyć i zintensyfikować przyrost masy mięśniowej, wytrzymałości czy siły. W każdej suplementacji jednak ważny jest rozsądek. Stosowanie zbyt dużych ilości wspomagaczy może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. O tym, jakie są skutki uboczne przedawkowania sterydów anabolicznych przeczytacie w poniższym artykule.

kiedy-po-treningu-boli-skuteczne-sposoby-na-zakwasy

Kiedy po treningu boli – skuteczne sposoby na zakwasy

Zdarza się to zwykle dzień po intensywnych ćwiczeniach. Zakwasy, czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego. W jaki sposób z nimi walczyć? Oto niezawodne metody na pozbycie się zakwasów po treningu!

jakie-sa-najczestsze-przyczyny-katabolizmu-miesni

Jakie są najczęstsze przyczyny katabolizmu mięśni?

Dla aktywnych fizycznie – szczególnie tych doskonalących kompozycję mięśni – ważne role odgrywają dwa przeciwstawne sobie procesy. Mianowicie anabolizm i katabolizm. Pierwszy z nich ma bezpośredni związek ze wzrostem tkanki mięśniowej. Drugi – z jej rozpadem. Jakie są przyczyny zmniejszania się mięśni i czy naprawdę trzeba się go tak bardzo obawiać?

trening-gimnastyczny-dla-doroslych

Trening gimnastyczny dla dorosłych?

Wady postawy, zaburzenia pracy mięśni i ścięgien, słaba kondycja fizyczna… Te, i wiele więcej dolegliwości niweluje trening gimnastyczny. Już od lat szkolnych włączany jest on w lekcje wychowania fizycznego. Jak jednak sprawa ma się z dorosłymi? Otóż, na gimnastykę nigdy nie jest za późno! W większych klubach fitness znajdziemy zajęcia gimnastyczne dla dorosłych. Co możemy dzięki nim zyskać?

ile-kosztuje-chodzenie-na-silownie

Ile kosztuje chodzenie na siłownię?

Rodzaj wybranego karnetu zależy od zawartości portfela ćwiczącego. Nie trzeba mieć jednak milionów na koncie, by korzystać z dobrodziejstw siłowni. Zobacz, co oferują siłownie i kluby fitness i ile kosztuje taka przyjemność. Przedstawiamy wam kilka wariantów chodzenia na siłownię – ekonomiczny, optymalny i premium.

trening-na-poprawe-sily-chwytu-dloni-i-palcow

Trening na poprawę siły chwytu, dłoni i palców

Wspinaczka, gimnastyka, akrobatyka, sporty siłowe, wioślarstwo, sporty walki – to tylko kilka z dyscyplin, w których silne dłonie mogą zapewnić sukces. Zobacz na czym polega trening na zwiększenie siły chwytu, palców i dłoni. Jaka jest jego rola?

hiperplazja-miesni-co-to-takiego

Hiperplazja mięśni – co to takiego?

Wzrost mięśni opiera się na uszkodzeniach włókien. Ich regeneracja powoduje wzrost dodatkowych włókien mięśniowych. W momencie, kiedy włókno osiągnie swój rozmiar docelowy – zaczyna się dzielić. Taki proces określa się mianem hiperplazji mięśni.

paliwo-treningowe-skad-bierze-sie-energia

Paliwo treningowe – skąd bierze się energia?

Ludzki organizm czerpie energię z wielu źródeł. Niektóre z nich, takie jak m.in. węglowodany czy tłuszcze są magazynowane. Jak jednak dokładnie wyglądają te procesy? Jakie źródło energii jest niezbędne do ćwiczeń?

jak-prawidlowo-mierzyc-obwody-ciala

Jak prawidłowo mierzyć obwody ciała?

Pomiar obwodów ciała pozwala na namacalne dostrzeżenie efektów ćwiczeń. Ważny jest więc zarówno podczas odchudzania, jak i budowania masy mięśniowej. Oto poradnik jak prawidłowo mierzyć obwody ciała.

ktora-silownie-wybrac-czym-kierowac-sie-przy-wyborze-silowni-poradnik

Którą siłownie wybrać? Czym kierować się przy wyborze siłowni - Poradnik

co-sie-dzieje-po-przedawkowaniu-sterydow-anabolicznych

Co się dzieje po przedawkowaniu sterydów anabolicznych?

kiedy-po-treningu-boli-skuteczne-sposoby-na-zakwasy

Kiedy po treningu boli – skuteczne sposoby na zakwasy

jakie-sa-najczestsze-przyczyny-katabolizmu-miesni

Jakie są najczęstsze przyczyny katabolizmu mięśni?

trening-gimnastyczny-dla-doroslych

Trening gimnastyczny dla dorosłych?

ile-kosztuje-chodzenie-na-silownie

Ile kosztuje chodzenie na siłownię?

trening-na-poprawe-sily-chwytu-dloni-i-palcow

Trening na poprawę siły chwytu, dłoni i palców

hiperplazja-miesni-co-to-takiego

Hiperplazja mięśni – co to takiego?

paliwo-treningowe-skad-bierze-sie-energia

Paliwo treningowe – skąd bierze się energia?

jak-prawidlowo-mierzyc-obwody-ciala

Jak prawidłowo mierzyć obwody ciała?