Strzelnice w Polsce – gdzie pójść postrzelać?

Strzelnice w Polsce – gdzie pójść postrzelać?

Gdzie postrzelać z pistoletu, karabinu lub strzelby w Polsce? Zobaczcie lokalizację i ofertę strzelnic w większości polskich miast. Sprawdź mały przegląd strzelnic w największych polskich miastach.

Gdzie strzelać w Warszawie?

W tym prawie dwumilionowym mieście znajduje się dużo strzelnic, i tych mniejszych, i tych większych. Zobaczmy z jakiej broni można strzelać w Warszawie oraz co znajduje się w ofercie poszczególnych strzelnic.

ZKS Warszawa

Na warszawskich Bielanach można strzelać codziennie. Wstęp na strzelnicę mają zarówno osoby posiadające patent strzelecki, jak i takie, które go nie posiadają (muszą jednak strzelać pod bacznym okiem instruktora). Zachowanie na strzelnicy określa regulamin, w którym istotnym elementem jest bezpieczeństwo osoby korzystającej ze strzelnicy. ZKS Warszawa to obiekt mieszczący się na 20 000 m², dysponujący strzelnicami sportowymi (broń krótka, długa, pneumatyczna). Co więcej, strzelnica ta oferuje urządzanie pikników, imprez integracyjnych czy zawodów. Nie masz pomysłu na imprezę integracyjną w pracy? ZKS Warszawa zorganizuje ją za Ciebie.

Klub Strzelecki Cover

Na Mokotowie w kompleksie sportowym Warszawianka znajduje się Strzelnica KS Cover. Oferuje różne rodzaje broni palnej m.in. pistolet Glock 21, karabiny centralnego zapłonu, pistolety (kaliber 5,6 mm, 9 mm) czy karabiny (w kalibrze 5,6 mm). Można z nich strzelać na dziesięciu stanowiskach strzeleckich (każde z nich posiada monitor oraz automatyczną regulację odległości tarcz). Strzelnica Cover to nowoczesne miejsce, dające możliwość nie tylko do strzelania, lecz także organizowania prezentacji multimedialnych, szkoleń, spotkań promocyjnych oraz najróżniejszych imprez. Każdy klient tej strzelnicy może liczyć na indywidualne podejście oraz kompleksową obsługę.

Centrum Strzeleckie AGVO

Przy jednej z najdłuższych ulic w Warszawie od ponad dwóch lat znajduje się nowoczesna strzelnica AGVO. W swojej ofercie posiada strzelanie sportowe oraz rekreacyjne. Do wyboru jest sporo rodzajów broni m.in. Glock (17, 34, 21), Sig Sauer P 226 czy Beryl. Można również skorzystać z usług instruktora, który jak najlepiej wprowadzi początkującego strzelca w techniki oddawania strzałów. Centrum Strzeleckie oferuje kursy i szkolenia zawodowe, dynamiczne szkolenia strzeleckie, a także szkolenia dla uczniów. Pracownicy firm również mogą znaleźć coś dla siebie – poza wydarzeniami strzeleckimi organizowanymi przez tę strzelnicę, AGVO dwa razy do roku organizuje cykl zawodów „Strzelecka Liga Biznesu”. W tym turnieju rywalizują ze sobą przedstawiciele różnych firm.

PM Shooter

Na Pradze Północ ludzie zafascynowani bronią palną również otworzyli strzelnicę. PM Shooter posiada 8 torów strzeleckich, na których można oddawać strzały z różnych rodzajów broni. Strzelnica oferuje pistolety małego i dużego kalibru, rewolwery oraz karabiny (Ak-47 Kałasznikow i Heckler & Koch SL-8). Na tej strzelnicy może strzelać każdy. Co więcej, PM Shooter oferuje organizację strzelań wyjazdowych (na każdej koncesjonowanej strzelnicy w Polsce), oprawę imprez urodzinowych czy wieczorów kawalerskich. Można również zakupić bon podarunkowy na dowolną kwotę lub dowolny pakiet strzelecki. Na tej strzelnicy jest ponadto możliwość skorzystania z Bojowej Strzelnicy Interaktywnej, która ze względu na wysokie koszty produkcji zazwyczaj jest przeznaczona tylko dla wojska i służb specjalnych. W PM Shooter każdy może postrzelać do interaktywnych celów za około 50 zł.

CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka

Warszawska Legia również ma swoją sekcję strzelecką. Sekcja Strzelecka posiada dwie strzelnice (Rembertów i Łazienkowska). W ofercie Sekcji Strzeleckiej znajdują się dodatkowe atrakcje m.in. strzelanie z łuku, paintball, przejażdżki pojazdami wojskowymi czy skuterami śnieżnymi. Na Rembertowie można postrzelać zarówno samemu, jak i z instruktorem. Strzelnica jest czynna codziennie. Każdy miłośnik strzelania ma do dyspozycji szeroki arsenał broni – pistolety (P83 WANAD, Ruger czy Glock 17), karabiny (SAIGA, REMINGTON 700 czy KBK AKMS) oraz strzelby (BERETTA, I0 27E). Kibice piłkarskiej Legii mogą zatem śmiało chwytać za broń – oczywiście na strzelnicy.

Strzelnica wojskowa Rembertów

Jedna z największych strzelnic otwartych w Polsce. Organizowane są tam zawody sekcji strzeleckich, mistrzostwa strzeleckie warszawy, egzaminy na patent strzelecki i inne imprezy dla fanów broni i strzelania. Strzelnica Rembertów położona jest w pobliżu poligonu wojskowego na terenie Akademii Obrony Narodowej. Znajdują się tam stanowiska do strzelania z pistoletów na 10 i 25 metrów, stanowiska do strzelania z karabinów centralnego i bocznego zapłonu na 50 metrów oraz pole do strzelania ze strzelb gładkolufowych (skeet i trap). Mimo iż obiekt jest wojskowy cywile mogą również korzystać ze strzelnicy. 

strzelnice sportowe w warszawie lokalizacje

Gdzie strzelać w Poznaniu?

Strzelnica MAGNUM Centrum Sportu i Rekreacji

Z usług strzelnicy MAGNUM może skorzystać każdy za okazaniem dowodu tożsamości (niepełnoletnie osoby mogą przyjść jedynie z opiekunem). Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą skorzystać z usług instruktora. Ponadto ta strzelnica prowadzi przygotowania do egzaminów strzeleckich (policja, wojsko, ochrona oraz indywidualne). W tej strzelnicy można również nabyć broń, amunicję oraz akcesoria służące do obrony. Można również zorganizować na tej strzelnicy urodziny czy wieczór panieński. Na strzelnicy MAGNUM można postrzelać m.in. Glockiem, Kałasznikowem, Pistoletami Maszynowymi czy Karabinami Snajperskimi.

TARCZA 96

Wielkopolskie Towarzystwo Sportowe TARCZA 96 prowadzi praktyczne szkolenia strzeleckie, które są pierwszym etapem w ubieganiu się o pozwolenie na broń. Nie jest to jedyna możliwość korzystania z usług tej strzelnicy. Szkolenia strzeleckie są otwarte i może wybrać się na nie każdy indywidualnie lub grupowo. Instruktorzy nie tylko nauczą zainteresowanych strzelać, lecz także składania, rozkładania i konserwacji broni czy bezpiecznego obchodzenia się z bronią.

Gdzie strzelać w Krakowie?

Strzelnica Kraków

Możliwość strzelania na tej strzelnicy ma każdy – jak w większości wypadków dzieci muszą być pod opieką dorosłego. Jest to strzelnica kulowa kryta, na której – pod okiem instruktorów – można i postrzelać, i poznać specyfikę i budowę różnych broni. Strzelnica Kraków zapewnia różne jednostki broni m.in. pistolety (Bersa Thunder, Colt 1911), rewolwery (Arminius, Bernadelli) czy karabinki. Na tej strzelnicy można organizować różnego rodzaju imprezy prywatne lub firmowe, natomiast dla formacji umundurowanych są przewidziane szkolenia strzeleckie lub wynajem strzelnicy.

Strzelnica Pasternik

Ta strzelnica organizuje trzy główne strzelania: sportowe (pod okiem fachowca), bojowe (podnoszące kwalifikacje strzeleckie) oraz rekreacyjne (dla początkujących). Dodatkową atrakcją Pasternika jest restauracja myśliwska „Pod Strzelnica”, w której można zjeść potrawy z dziczyzny. W sezonie letnim natomiast można powędkować w pobliskich stawach oraz następnie przyrządzić złowioną rybę na grillu. Wracając do strzelania, na tej krytej strzelnicy można strzelać z broni maszynowej. Pasternik posiada zarówno obiekty kryte, jak i otwarte. Do wyboru mamy broń małokalibrową, bojową i maszynową. Jest również możliwość zorganizowania na strzelnicy imprez integracyjnych.

Gdzie strzelać we Wrocławiu?

PROGUN

Wrocławski PROGUN oferuje szkolenia i treningi strzeleckie, a także strzelania otwarte na terenie Dolnego Śląska. Oferta jest skierowana zarówno do osób cywilnych, jak i służb mundurowych.

PROGUN daje strzelcowi do wyboru pakiety strzeleckie, z których może wybrać ten najodpowiedniejszy. Pakiety strzeleckie są przeznaczone dla osób chcących przetestować różne jednostki broni lub takich, którzy nie mogą się zdecydować, którą broń wybrać. PROGUN oferuje również szkolenia strzeleckie, na których można zgłębić tematykę broni, poznać techniki bezpiecznego posługiwania się bronią lub wyszkolić się w zakresie technik wojskowych i survivalu. Postrzelać można z pistoletów (Margolin, Glock 17), pistoletów maszynowych (Glauberyt PM-84P, RAK PM-63), karabinków szturmowych (AK 47, Mini-beryl), karabinów lub karabinów snajperskich.

WarZone

Ta strzelnica oferuje szkolenia strzeleckie dla firm i osób indywidualnych oraz przygotowanie do egzaminów na patent strzelecki, przed służbą policyjną i pozwolenie kolekcjonerskie. Ponadto w WarZone można organizować imprezy okolicznościowe, a co ciekawe można postrzelać z okazji… rozwodu. Strzelnica ma pięć stanowisk, na których można strzelać niezależnie od pogody. Można postrzelać z Glocka 17, AK, PM63, Mossberga i wielu innych broni. WarZone to nie tylko strzelnica – w swojej ofercie mają również dwupiętrowy labirynt interaktywny czy misje np. najazd zombie lub terminator. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie strzelać w Gdańsku?

Gdańskie Centrum Strzeleckie

W Gdańsku można skorzystać ze strzelnicy GCS, która oferuje strzelanie bojowe, sportowe i myśliwskie. Miejsce jest tu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych czy agentów ochrony. GCS oferuje szkolenia doskonalące dla pracowników straży przemysłowych, agentów ochrony czy służb mundurowych. Ponadto, w Gdańskim Centrum strzeleckim można zorganizować imprezy integracyjno-komercyjne. Strzelnica proponuje przykładowe pakiety strzeleckie na np. wieczory kawalerskie, takie jak Bloody Start, Brudny Harry czy Demony Wojny. Na tej strzelnicy można postrzelać z Glocka 17, pistoletu CZ 75 Shadow, Kałasznikowa AK 47 czy Glauberta.

Strzelnica Czapla Gdańsk

Strzelnica Czapla oferuje naukę strzelania na dwustanowiskowej krytej strzelnicy. Jest otwarta dla każdego, kto ukończył 12 lat (do osiągnięcia pełnoletności młodzież musi być pod opieką osoby pełnoletniej). Można tu postrzelać z pistoletów o kalibrze 22lr (Hammerli Xesse, Margolin, S&W), kalibrze 9 mmM (P64, P83) oraz o kalibrze 9mmPARA (Walther P-99, CZ 75 B, Sig Sauer P228, Glock 19).

Gdzie strzelać w Łodzi?

Strzelnica Strzelmistrz

Oferuje szkolenia strzeleckie pracowników firm ochrony, osób posiadających zezwolenie na broń czy osób posiadających uprawnienia do pracy z bronią. Strzelmistrz to strzelnica kryta, na której można strzelać z broni o różnym kalibrze. Ponadto można wynająć strzelnicę bojową, salę klubową, salę gimnastyczną czy teren zewnętrzny w celu organizacji szkoleń czy imprez. W Strzelmistrzu znajdziemy również zajęcia teoretyczne, ćwiczenia praktyczne (poprawa postawy i techniki strzelania), korepetycje przed egzaminami strzeleckimi. Możemy tu postrzelać Makarovem, Glockiem, AKMS-em czy rewolwerem.

Shooting Academy

Odkryta strzelnica posiadająca pięć osi strzeleckich. Można postrzelać między innymi Z Glocka 17, Waltera P99, Strike One czy CZ SP-01 Shadow. Poza pistoletami dostępne są również karabiny (Beryl, M4, AK). Shooting Academy organizuje również zawody strzeleckie, strzelania dla osób indywidualnych, szkolenia indywidualne i grupowe czy szkolenia w zakresie tematyki czerwonej, czarnej i zielonej. Można tu również urządzać imprezy okolicznościowe i integracyjne.

Gdzie strzelać w Szczecinie?

Ośrodek Szkolenia Delve GT

Do tego ośrodka należy kryta strzelnica, dostępna dla osób od 14 roku życia (oczywiście z opiekunem przed uzyskaniem pełnoletności). Strzelnica pozwala doskonalić umiejętności, zdobywać nowe kwalifikacje oraz gwarantuje rozrywkę pełną adrenaliny. Ponadto W tej strzelnicy przeprowadzane są kursy na licencję pracowników ochrony, szkolenia z zakresu zabezpieczania obiektów handlowych i przemysłowych oraz wiele pokrewnych szkoleń. Znajdują się tu trzy stanowiska strzeleckie. W Delve GT można skorzystać z usług instruktora strzelectwa i postrzelać z broni od 5,6 mm do 12/70. Dodatkowo ośrodek szkolenia oferuje organizację imprez integracyjnych oraz plenerowych.

Elite Sport Club – Strzelnica Pneumatyczna

Nowoczesny obiekt, w którym na siedmiu torach można postrzelać z karabinków PCP, karabinków CO2, karabinków sprężynowych, karabinków PCA, pistoletów PCP, pistoletów CO2 czy pistoletow sprężynowych. Na strzelnicy można strzelać z własnej broni lub wypożyczyć ją na miejscu. Można również kupić broń, śruty czy tarcze w klubowym sklepie. Elite Sport Club posiada również strzelnicę laserową.

Gdzie strzelać w Katowicach?

EMJOT

Ta strzelnica mieści się w Chorzowie (k. Katowic). Strzelnica oferuje strzelanie sportowe, bojowe i rekreacyjne. Ponadto organizuje również szkolenia strzeleckie do licencji pracownika kwalifikowanego. Na jedenastu stanowiskach strzeleckich można wypróbować szeroką gamę broni (broń o kalibrze 9 mm, 12/70, 45 Auto oraz inne). Dodatkowo wszystkie pomieszczenia są monitorowane, a parking strzeżony. Co więcej, na strzelnicy EMJOT płaci się jedynie za zużyte naboje oraz tarcze – przebyty czas, usługa instruktora oraz wypożyczenie broni jest darmowe. Chorzowska strzelnica posiada również sklep, w którym można kupić broń palną, broń pcu, tarcze oraz kamizelki.

CS24 Strzelnica

Tarnowskie Góry również oferują możliwość postrzelania. Sześć stanowisk strzeleckich, broń krótka (pistolety i rewolwery) o różnym kalibrze, konwersje broni wojskowej czy strzelby gładkolufowe – to część zaopatrzenia. Ponadto kursy dla kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz pakiety strzeleckie. Dodatkowo w obiekcie znajduje się również szkoła pływania, zajęcia fitness oraz solarium. Na strzelnicy CS24 można organizować imprezy okolicznościowe lub integracyjne czy szkolenia. Ponadto strzelnicę lub stanowisko strzeleckie można wynająć.

Znasz ciekawe strzelnice w Polsce? Napisz do naszej redakcji!

Dominika Górska 6 25 września 2016  39116

Dodaj komentarz

 • belfasty
  11 lipca 2018
  Jest tu moja ulubiona strzelnica ProGun, do której chodzę :D Jest tam super duży wybór broni, organizują fajne szkolenie, według mnie strzelnica na poziomie europejskim jak nie światowym, bo byłem na dwóch w Niemczech i nawet nie ma porównania. ;)
 • Lenka
  2 października 2017
  PROGUN zdecydowanie najlepszy :) Świetny instruktor, indywidualne podejście, duży wybór broni.
 • whitewolfik
  2 grudnia 2016
  Jeśli chodzi o Łódź, to nie trzeba daleko jechać, bo do Aleksandrowa Łódzkiego. Jest tam strzelnica "Pelikan". Są tam 2 tory multimedialne przystosowane do broni ostrej. Ceny niższe niż w PM Shooter.
 • robert
  29 września 2016
  W Bydgoszczy to Kaliber na Śniadeckich.Chociaż wychodzi dość drogo zapisanie się i składki..
 • mir876
  29 września 2016
  Bardzo dobre zestawienie. Szkoda tylko, że nie ma wszystkich miast w Polsce. Jestem z Lublina i nigdzie nie mogę znaleźć opisu strzelnic w jednym miejscu.
 • Tadeusz
  29 września 2016
  A polecacie jakąś strzelnicę w Toruniu albo Bydgoszczy? Chciałbym zacząć trenować strzelectwo

Artykuły z kategorii: Strzelectwo i Survival

tarcze-strzeleckie-jakie-sa-rodzaje-i-jak-wybrac-odpowiednia

Tarcze strzeleckie - jakie są rodzaje i jak wybrać odpowiednią?

Tarcza strzelecka to jeden z niezbędnych elementów każdego treningu łucznictwa lub strzelania z broni palnej. Jakie rodzaje tarcz tego typu można znaleźć w sklepach i ile one kosztują?

gdzie-w-warszawie-strzelac-z-wiatrowki

Gdzie w Warszawie strzelać z wiatrówki?

Strzelanie z wiatrówki staje się coraz bardziej popularne. Najłatwiej jest oczywiście wybrać się na strzelnicę. Na wiatrówkę jednak nie trzeba mieć pozwolenia. A to oznacza, że można z niej strzelać także poza strzelnicami. Gdzie wybrać się w Warszawie, żeby postrzelać z wiatrówki?

lucznictwo-strzelanie-z-luku-dla-poczatkujacych

Łucznictwo – strzelanie z łuku dla początkujących

Strzelanie z łuku to dyscyplina sięgająca swymi korzeniami do ery paleozoicznej. Na przestrzeni wieków strzelectwo rozwinęło się i ulepszyło. Obserwując turnieje łucznicze można pomyśleć, że łucznictwo nie jest wymagającą dyscypliną, choć jest to mylne wrażenie. Jak zatem nauczyć się strzelania z łuku?

czy-da-sie-rozpalic-ognisko-z-mokrego-drewna

Czy da się rozpalić ognisko z mokrego drewna?

Deszczowa lub zimowa pogoda może skutecznie utrudnić survivalowe przygody. Szczególnie pod względem możliwości rozpalenia ogniska. Przebywając w lesie mamy przecież do dyspozycji drzewo, niestety – przeważnie mokre. Jak rozpalić ognisko z takiego materiału?

miejsca-do-gry-w-asg-i-paintball-warszawa-i-okolice

Miejsca do gry w ASG i paintball – Warszawa i okolice

Zobacz gdzie są organizowane gry ASG i Paintball. Sprawdź nasze propozycje miejsc w województwie mazowieckim, w których zagrasz w ASG i paintball. Emocje gwarantowane!

asg-vs-paintball

ASG vs Paintball

Strzelectwo sportowe z replik broni asg i markerów paintball. Czym różni się rozgrywka? Zobacz połączenie treningu strzeleckiego z taktycznymi grami terenowymi.

dynamiczne-konkurencje-strzeleckie

Dynamiczne konkurencje strzeleckie

Do naszego kraju strzelanie dynamiczne przybyło z Niemiec. Jest ono strzelaniem sportowym, a co za tym idzie – dzieli się na różne konkurencje. Zobacz, czym charakteryzuje się strzelanie bojowe i poznaj jego konkurencje.

mity-na-temat-przetrwania-survival-praktyczny

Mity na temat przetrwania - survival praktyczny

Co zrobić, aby przeżyć spotkanie z niedźwiedziem lub rekinem? Jak znaleźć północ bez korzystania z kompasu? Co zrobić, gdy ukąsi cię wąż? Jak się zachować, gdy zaskoczy nas prąd lub zawirowanie wodne? Jak długo jesteśmy w stanie żyć bez jedzenia? Odpowiedz na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku obalającym mity a temat przetrwania.

rodzaje-wiatrowek-i-miejsca-w-ktorych-mozna-strzelac

Rodzaje wiatrówek i miejsca, w których można strzelać

Strzelanie z wiatrówki może być zarówno sportem, jak i rozrywką. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniej broni oraz właściwego miejsca, w którym można bezpiecznie postrzelać. Oto kilka podpowiedzi w zakresie strzelania z wiatrówki w Polsce.

tarcze-strzeleckie-jakie-sa-rodzaje-i-jak-wybrac-odpowiednia

Tarcze strzeleckie - jakie są rodzaje i jak wybrać odpowiednią?

Tarcza strzelecka to jeden z niezbędnych elementów każdego treningu łucznictwa lub strzelania z broni palnej. Jakie rodzaje tarcz tego typu można znaleźć w sklepach i ile one kosztują?

gdzie-w-warszawie-strzelac-z-wiatrowki

Gdzie w Warszawie strzelać z wiatrówki?

Strzelanie z wiatrówki staje się coraz bardziej popularne. Najłatwiej jest oczywiście wybrać się na strzelnicę. Na wiatrówkę jednak nie trzeba mieć pozwolenia. A to oznacza, że można z niej strzelać także poza strzelnicami. Gdzie wybrać się w Warszawie, żeby postrzelać z wiatrówki?

lucznictwo-strzelanie-z-luku-dla-poczatkujacych

Łucznictwo – strzelanie z łuku dla początkujących

Strzelanie z łuku to dyscyplina sięgająca swymi korzeniami do ery paleozoicznej. Na przestrzeni wieków strzelectwo rozwinęło się i ulepszyło. Obserwując turnieje łucznicze można pomyśleć, że łucznictwo nie jest wymagającą dyscypliną, choć jest to mylne wrażenie. Jak zatem nauczyć się strzelania z łuku?

czy-da-sie-rozpalic-ognisko-z-mokrego-drewna

Czy da się rozpalić ognisko z mokrego drewna?

Deszczowa lub zimowa pogoda może skutecznie utrudnić survivalowe przygody. Szczególnie pod względem możliwości rozpalenia ogniska. Przebywając w lesie mamy przecież do dyspozycji drzewo, niestety – przeważnie mokre. Jak rozpalić ognisko z takiego materiału?

miejsca-do-gry-w-asg-i-paintball-warszawa-i-okolice

Miejsca do gry w ASG i paintball – Warszawa i okolice

Zobacz gdzie są organizowane gry ASG i Paintball. Sprawdź nasze propozycje miejsc w województwie mazowieckim, w których zagrasz w ASG i paintball. Emocje gwarantowane!

asg-vs-paintball

ASG vs Paintball

Strzelectwo sportowe z replik broni asg i markerów paintball. Czym różni się rozgrywka? Zobacz połączenie treningu strzeleckiego z taktycznymi grami terenowymi.

dynamiczne-konkurencje-strzeleckie

Dynamiczne konkurencje strzeleckie

Do naszego kraju strzelanie dynamiczne przybyło z Niemiec. Jest ono strzelaniem sportowym, a co za tym idzie – dzieli się na różne konkurencje. Zobacz, czym charakteryzuje się strzelanie bojowe i poznaj jego konkurencje.

mity-na-temat-przetrwania-survival-praktyczny

Mity na temat przetrwania - survival praktyczny

Co zrobić, aby przeżyć spotkanie z niedźwiedziem lub rekinem? Jak znaleźć północ bez korzystania z kompasu? Co zrobić, gdy ukąsi cię wąż? Jak się zachować, gdy zaskoczy nas prąd lub zawirowanie wodne? Jak długo jesteśmy w stanie żyć bez jedzenia? Odpowiedz na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku obalającym mity a temat przetrwania.

rodzaje-wiatrowek-i-miejsca-w-ktorych-mozna-strzelac

Rodzaje wiatrówek i miejsca, w których można strzelać

Strzelanie z wiatrówki może być zarówno sportem, jak i rozrywką. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniej broni oraz właściwego miejsca, w którym można bezpiecznie postrzelać. Oto kilka podpowiedzi w zakresie strzelania z wiatrówki w Polsce.