facebook

instagram

user photo
Główna specjalizacja: Sporty zimowe
Miasto: Zabrze
brak
brak
Firma

ZSN Slalom

0 ocen

Informacje o firmie ZSN Slalom

Na rozwój narciarstwa alpejskiego w Zabrzu i okolicach miało wpływ powstanie w 1966r. Zabrzańskiego Klubu Narciarskiego (ZKN) "Biały Ślad" przy PTTK. Twórcami klubu była grupa instruktorów kochająca sport a w szczególności narciarstwo; Jerzy Szkup, Edward Pindycki, Zdzisław Rakszawski, Jan Plinta, Andrzej Pisiewicz oraz wielu innych którzy zdobywali stopnie instruktorskie i pomagali przy działalności klubu, która polegała na organizowaniu rajdów oraz tygodniowych szkoleń dla szkół: podstawowych, średnich 
(II LO w Zabrzu) i studentów oraz kopalni "Pstrowski" i Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  

"Slalom" powstał w 1995 roku w Zabrzu, skupiając dzieci i młodzież z zabrzańskich szkół. Od samego początku szkolenie opierało się na jednodniowych sobotnich lub niedzielnych wyjazdach w pobliskie góry oraz tygodniowe wyjazdy zagraniczne do Czech, Słowacji, Włoch, Austrii oraz w polskie góry. Dzieci które zaczynały 15 lat temu w szkółce, dziś są instruktorami szkoląc ludzi w całej Polsce również u nas.

Nauczamy jazdy na nartach na każdym poziomie zaawansowania, od stawiających pierwsze kroki na dwóch deskach po jazdę sportową na slalomach. Właśnie jazda na tyczkach i starty w zawodach są naszym celem. Wyrobiliśmy w naszej młodzieży ducha sportowej walki i jesteśmy obecni na niemal wszystkich najważniejszych amatorskich imprezach. Mamy w swoich szeregach wielu wielokrotnych mistrzów w: Mistrzostwach Polski Instruktorów, Mistrzostwach Polski Amatorów SITN-PZN, Mistrzostwach Polski Amatorów FAMILY CUP, Pucharze Zabrza, Pucharze Szczyrku, Pucharze Stożka, Pucharze Pilska, Pucharze Skrzycznego, Pucharze GAT, Pucharze Kryształowego Lwa i wielu wielu innych. Nasi wychowankowie co roku staja na najwyższym podium Mistrzostw Polski Szkół Niepublicznych i okupują "pudło" wszystkich amatorskich zawodów, na których się pojawiają. 

Trenerzy pracujący w firmie ZSN Slalom

Firma nie posiada lub nie uzupełniła informacji o trenerach

GALERIA FIRMY

Oferta

Firma nie posiada lub nie uzupełniła oferty

Obiekty sportowe - miejsca prowadzenia zajęć

Opinie o ZSN Slalom