facebook

instagram

user photo
Główna specjalizacja: Sporty walki
Miasto: Warszawa
brak
brak
Trener

Maciej Talaga

0 ocen

Informacje o trenerze Maciej Talaga

Nazywam się Maciej Talaga. Uczę się szermierki od 2007 roku. Od 2009 roku współprowadzę zajęcia w Sekcji Warszawskiej Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL (www.thearma.pl) zrzeszającego dorosłych badaczy i praktyków zapomnianych tradycji bojowych naszego kontynentu. Natomiast od 2014 roku prowadzę Młodzieżowy Klub Szermierki Dawnej SZAMPIERZ, w którym treningi późnośredniowiecznej szermierki europejskiej (tzw. tradycja mistrza Liechtenauera) otwarte są dla dzieci i ich rodziców.

Jako instruktor pracuję z grupami dorosłych, młodzieży i dzieci, a także udzielam lekcji indywidualnych. W 2015 roku wspierałem jako trener pomocniczy przygotowanie części zawodników zwycięskiej polskiej reprezentacji szermierzy historycznych na międzynarodowych drużynowych mistrzostwach IFHEMA Cup na Węgrzech (http://hosszukardvivas.atw.hu/IIC/iic.html).

Dodatkowo regularnie startuję w imprezach krajowych, a sporadycznie także zagranicznych. Pełniłem też szereg razy rolę sędziego podczas zawodów.

Przygotowując zawodników przywiązuję dużą wagę do właściwego przygotowania fizycznego i technicznego zorientowanego na profilaktykę kontuzji oraz optymalizację nawyków ruchowych. Szczególnie w pracy z młodzieżą jestem przeciwnikiem szukania za wszelką cenę szybkich wyników sportowych kosztem zdrowia. Uważam, że w sporcie amatorskim, a takim pozostaje szermierka historyczna, sukces osiąga się dzięki solidnym fundamentom. Według mnie należą do nich świadomość własnego ciała, zrównoważone budowanie parametrów fizycznych oraz przygotowanie poznawcze. Stąd, obok ćwiczeń czysto szermierczych, takich jak praca nóg oraz nauka technik posługiwania się bronią, zajęcia zawierają również ćwiczenia kalisteniczne funkcjonalnie powiązane z szermierką, zadania kształtujące koordynację, refleks i uważność, a także elementy teorii szermierki pozwalające lepiej widzieć i rozumieć co się dzieje w walce.

Nieco szerszy opis można przeczytać tutaj: http://arma.lh.pl/waw/czlonkowie/maciej-talaga/

Wiek: 34
Doświadczenie: 7 lat

Ukończone kursy, szkolenia i szkoły

Trener nie posiada lub nie uzupełnił ukończonych kursów

Dodatkowe doświadczenie

Trener nie posiada lub nie uzupełnił dodatkowego doświadczenia

FIRMY W KTÓRYCH PRACUJE Maciej Talaga

GALERIA TRENERA

Oferta

Karnet ważny 30 dni
MAŁY (4 treningi) 100,00
ŚREDNI (8 treningów 150,00
DUŻY (12 treningów) 200,00
PEŁNY (bez limitu) 250,00
Lekcja Indywidualna (45 min) 70,00
Pakiet 10 lekcji indywidualnych 500,00

Obiekty sportowe - miejsca prowadzenia zajęć

Opinie o Maciej Talaga