FAQ

Dla kogo jest portal LepszyTrener.pl?

Portal LepszyTrener.pl to miejsce zrzeszające osoby zainteresowane zdrowym, aktywnym trybem życia, sportem oraz rekreacją.

Serwis jest skierowany zarówno do amatorów jak i profesjonalnych, zawodowych sportowców.

LepszyTrener jest największą bazą trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Za pośrednictwem portalu można znaleźć trenera każdej dyscypliny sportu. Wygodna wyszukiwarka umożliwia wyszukiwanie trenerów, firm i obiektów sportowych we wszystkich miastach w Polsce.

Jakie rodzaje kont można utworzyć na LepszyTrener.pl?

W ramach serwisu LepszyTrener.pl można utworzyć 4 rodzaje kont. Konto Użytkownika, Konto Trenera, Konto Firmy i Obiektu Sportowego.

 

Konto Użytkownika – ten rodzaj konta jest przeznaczony dla osób poszukujących trenera/instruktora. Konto użytkownika jest bezpłatne. W ramach tego rodzaju konta można zapisywać się do poszczególnych trenerów na zajęcia i treningi sportowe, wymieniać wiadomości z innymi użytkownikami w tym trenerami/firmami/obiektami sportowymi oraz wystawiać oceny i komentarze.

 

Konto Trenera – ten rodzaj konta jest przeznaczony dla Trenerów lub Instruktorów sportowych zajmujących się zawodowo prowadzeniem treningów, szkoleń, rehabilitacją lub innymi usługami związanymi ze sportem, zdrowym stylem życia lub rekreacją i posiadających stosowne uprawnienia do wykonywania zawodu.

 

Konto Firmy – ten rodzaj konta jest przeznaczony dla Firm z branży sportowo-rekreacyjnej chcących reklamować swoje usługi, markę lub budować pozytywny wizerunek w internecie.

W ramach konta Firmy można tworzyć konta podległe – Konto Obiektu Sportowego np. siłowni oraz Konto Trenera np. pracującego w danej firmie.

Czy konto na LepszyTrener.pl jest płatne?

Konto Użytkownika poszukującego trenera lub zajęć sportowych jest i zawsze będzie bezpłatne. Rejstracja trenera/firmy w bazie również nie wymaga opłat. Konta Trenera i Firmy są płatne jedynie w wersji Premium. Szczegóły oferty do tych typów kont znajdziesz tutaj.

W jaki sposób mój Profil Trenera, Firmy lub Obiektu może być znaleziony w internecie?

Profil Trenera oraz Profil Firmy mogą być znalezione za pomocą wyszukiwarek internetowych. Wszystkie konta w serwisie LepszyTrener.pl są pozycjonowane. Jednak to, jak łatwo będzie je znaleźć, zależy od wielu czynników, takich jak: moc konta, czas od zamieszczenia w serwisie oraz specjalizacja trenera/fimy.

Internauci poszukujący trenera, firmy lub obiektu sportowego mogą łatwo znaleźć Twoje konto wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Wyszukanie trenera, instruktora sportowego lub firmy jest możliwe po wpisaniu takich fraz jak np.  imię nazwisko/nazwa firmy, miejscowość oraz specjalizacja lub po danych zamieszczonych w opisie konta.

Czy mogę samodzielnie edytować dane?

Tak. Wystarczy zalogować się do swojego Profilu Trenera, Firmy lub Obiektu sportowego. Wszystkie wprowadzone dane i informacje mogą zostać zmienione

Czy mogę zgłaszać nadużycia?

Tak. Ewentualne uwagi kieruj do Administratora serwisu pod adres: kontakt@lepszytrener.pl

Czy mogę zamieszczać, dodawać swoje artykuły na blogu LepszyTrener.pl?

Tak. Blog LepszyTrener.pl jest miejscem, gdzie każdy może dodawać swoje artykuły.

Masz artykuł którym chcesz się podzielić? Prześlij go pod adres  kontakt@lepszytrener.pl

Współtworzenie bloga i dodawanie treści do serwisu LepszyTrener pozwoli dotrzeć autorowi do nowych odbiorców zainteresowanych: zdrowiem, treningiem i aktywnym trybem życia oraz sportem i rekreacją.

 

Warunki dodawania i publikowania artykułów

Publikacja artykułu jest możliwa tylko wtedy,  gdy jest się autorem treści i zostanie ona wysłana w edytowalnym pliku pod adres: kontakt@lepszytrener.pl

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie, że nie każdy przesłany tekst będzie opublikowany. Warunkiem publikacji jest zachowanie przez redakcję prawa do drobnych zmian w treści przesłanego materiału z zachowaniem sensu publikacji. Ewentualne zmiany mają na celu dostosowanie treści i formatowania do przyjętych standardów blogu.

Kto może założyć Konto Trenera na LepszyTrener.pl?

Konto Trenera może założyć osoba fizyczna będąca trenerem lub instruktorem sportowym.

Trener rejestrując się wybiera swoją specjalizację główną oraz specjalizacje dodatkowe, pod którymi będzie wyświetlany w serwisie LepszyTrener.pl

Jak stworzyć w pełni funkcjonalne Konto Trenera?

Konto trenera możesz założyć rejestrując się w serwisie i wypełniając poprawnie wszystkie wymagane pola w formularzu. Możliwą formą rejestracji jest także logowanie przez Facebooka lub Google.

Na Twojego maila przyjdzie link aktywacyjny konta trenera.

Po kliknięciu w link użytkownik zostaje przeniesiony do Panelu Trenera gdzie należy wprowadzić wszystkie pozostałe dane takie jak:

  • opis trenera/instruktora,
  • ukończone szkolenia i kursy
  • miejsca prowadzenia treningów

W Panelu Trenera jest dodatkowo informacja o mocy profilu. Im wyższa moc, tym lepiej profil będzie się pozycjonował w serwisie i wyszukiwarkach.

Czy jako trener mogę zarejestrować się w kilku specjalizacjach głównych?

W ramach bezpłatnego Konta Trenera można wybrać jedną secjalizację głowną i kilka specjalizacji pobocznych. 

Opcja wyboru killku specjalizacji głównych dostępna jest tylko dla posiadaczy Pakietu Premium.

Czy mogę dodać kilka miejsc prowadzenia treningów?

Tak.

W ramach jednego Konta Trenera i Firmy można dodać kilka miejsc prowadzenia treningów. Nie ma limitu możliwych do dodania miejsc.

Jednak dla zachowania poprawnego działania wyszukiwarki najlepiej jest dodawać miejsca prowadzenia zajęć sportowych lub szkoleniowych w ramach jednego województwa lub w promieniu 20 km od miasta oznaczonego jako główne (miasto w dziale informacje w panelu Trenera/Firmy). Miejsca powinny mieć dokładnie określony adres, niepoprawne jest określenie miejsca jak np. Cała Polska.

Co mogę zrobić by znaleźć się w zakładce Polecani Trenerzy?

Zakładka Polecani Trenerzy jest dostępna dla zarejestrowanych w bazie trenerów których konta mają najwyższą moc.

Czytaj więcej: Jak zwiększyć moc swojego profilu?

Co daje większa moc profilu na LepszyTrener.pl?

Mocniejsze profile są wyżej wyświetlane w listach trenerów dla poszczególnych kategorii sportów. Profile trenerów o wyższej mocy profilu (powyżej 80 punktów) są wyświetlane dodatkowo na blogu serwisu LepszyTrener w kategorii Polecani Trenerzy. Dodatkowo konta o dużej mocy są lepiej pozycjonowane w wyszukiwarkach internetowych (Google, Yahoo, Bing i inne). Mocny profil to również więcej wyświetleń i więcej klientów!

Jak zwiększyć moc swojego profilu?

Moc profilu można zwiększyć zamieszczając dodatkowe treści na Koncie Trenera lub Koncie Firmy. Najlepszym sposobem na wysoką moc profilu jest uzupełnienie wszystkich danych na koncie. Szczególnie istotny jest dobry opis konta w zakładce „opis i kwalifikacje” oraz zamieszczenie zdjęcia profilowego. W swoim Panelu Trenera oraz Panelu Firmy znajdziesz informacje, ile punktów mocy uzyskałeś za poszczególne treści zamieszczone na swoim profilu.

Czy mogę promować jednorazowe wydarzenia, zawody sportowe, konkursy na koncie Trenera?

Tak. Jednorazowe wydarzenia mogą być zamieszone jako wpis w kalendarzu online. Trener oraz firma może zamieścić grafiki dotyczące wydarzenia w galerii oraz opis wydarzenia na swoim koncie.

Dodatkowo istnieje możliwość  promowania wydarzeń w formie wpisów na fanpage’u oraz zamieszczenia banerów reklamowych. Tego typu usługi są indywidualnie wyceniane przez dział marketingu serwisu LepszyTrener.pl W sprawie promowania wydarzeń prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@lepszytrener.pl

Czy mogę zamieszczać zdjęcia lub filmy na LepszyTrener.pl?

Tak, istnieje możliwość zamieszczania galerii zdjęć oraz filmów.

Jak stworzyć własny kalendarz online?

Każdy użytkownik ma możliwość uzupełnienia własnego kalendarza online w zakładce „Kalendarz” na swoim profilu. Na każdy dzień można dodać nowy trening, jego lokalizację i godzinę wyróżnione kolorem. Można także zaznaczyć wolne terminy, w których chce się przeprowadzić trening.

W jaki sposób klienci mogą się ze mną skontaktować?

Klienci mogą się kontaktować z Trenerem oraz Firmą poprzez wysłanie wiadomości wewnętrznej za pośrednictwem portalu LepszyTrener.pl lub dzwoniąc na podany przez Trenera/Firmę numer kontaktowy. Serwis umożliwia również bezpośrednie zapisy online na treningi za pośrednictwem kalendarza.

Czy moi klienci mogą wystawiać mi opinie i komentarze?

Tak. Wystawienie opinii i komentarza wymaga zarejestrowania się w serwisie. Jeden Użytkownik może wystawić tylko jedną ocenę i opinię danemu trenerowi. Zachęcając swoich klientów do wystawienia oceny wzmocnisz moc swojego konta.

Czy mogę odpowiedzieć na ocenę wystawioną przez klientów?

Tak. W wersji Pakietu Premium Trener oraz Firma mogą odpowiedzieć na każdą wystawioną ocenę. Odpowiedź będzie widoczna dla każdego użytkownika serwisu LepszyTrener.pl

Dlaczego negatywne opinie nie są usuwane?

Regulamin serwisu LepszyTrener.pl nie uwzględnia usuwania negatywnych opinii przez trenera. Jednak każda wystawiona opinia przechodzi weryfikację przez Administratora serwisu pod kątem ewentualnych naruszeń.

Co mogę zrobić z negatywną oceną?

Zarówno trener, jak i firma mogą odpowiadać na otrzymane opinie i oceny od klientów. Odpowiadając na negatywną opinię możesz odnieść się do oceny i przedstawić własny punkt widzenia.

Czy mój negatywny komentarz lub ocena może zostać wycofana?

Komentarz/ocena może być usunięty tylko z następujących powodów:

- komentarz nie dotyczy treningu, wiedzy lub umiejętności trenera/firmy

- komentarz nie opisuje merytorycznie usług trenera/firmy

- zawiera wulgaryzmy lub narusza dobre obyczaje

Co do zasady serwis LepszyTrener.pl nie ingeruje w treść komentarzy, które są opiniami wystawionymi przez użytkowników. W sprawach ocen i komentarzy prosimy o kontakt pod adres kontakt@lepszytrener.pl. Wiadomość powinna zawierać opis sytuacji i uzasadnienie dla usunięcia oceny oraz link do profilu na LepszyTrener.pl

 

Czy mogę edytować opinie?

Opinie, które otrzymałeś od innych użytkowników nie mogą być edytowane.

Czy jako trener lub właściciel/manager firmy obiektu sportowego mogę poprosić klienta o napisanie opinii o moich usługach?

Tak. Oczywiście możesz poprosić swojego klienta o wystawienie oceny i opinii na LepszyTrener.pl. W Koncie Firmy i Koncie Trenera masz możliwość wysłania prośby o wystawienie opinii bezpośrenio na adres e-mail klienta.

Jak korzystać z systemu poleceń?

Całość funkcjonowania systemu poleceń jest opisana w zakładce „system poleceń” w Panelu Trenera. Jeśli masz jakieś pytania pisz pod adres programpartnerski@lepszytrener.pl

Jak działa program partnerski?

Procedura Programu Partnerskiego dotyczy głównie wspólnych działań reklamowych. Serwis LepszyTrener.pl dopuszcza partnerstwa barterowe, prowizyjne czy płatne. Forma współpracy jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości Partnera. 

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do Programu Partnerskiego LepszyTrener.pl - pisz pod adres programpartnerski@lepszytrener.pl

Kto może założyć Konto Firmy na LepszyTrener.pl?

Konto Firmy może założyć firma prowadząca działalność w branży sportowo-rekreacyjnej. Firma rejestrując się jest zobowiązana do podania swojego numeru NIP w celu identyfikacji. Jeden numer nip może być używany tyko przez jedną firmę w serwisie LepszyTrener.pl

Jaki rodzaj treści mogę zamieszczać na swoim Koncie Trenera lub Koncie Firmy?

W ramach Konta Trenera oraz Konta Firmy można zamieszczać treści informacyjne, promujące trenera sportowego lub firmy z branży sportowo-rekreacyjnej, turystycznej lub zdrowotnej. Dozwolone są wszelkie treści informacyjne, ofertowe, reklamowe i promocyjne. Zabronione jest zamieszanie treści naruszających dobre obyczaje i zawierających wulgaryzmy.

Co zyskam mając Konto Firmy na LepszyTrener.pl?

Konto Firmy na LepszyTrener.pl to uniwersalne narzędzie do reklamy i promocji swoich usług w internecie. Zakładając konto firmowe zyskujesz skuteczny kanał marketingowy, docierasz do grupy docelowej klientów i budujesz rozpoznawalność swojej marki. Konto Firmy umożliwia również promowanie Twoich obiektów sportowych (jak siłownie, sale fitness, baseny, kluby sportowe, gabinety fizjoterapii) oraz trenerów pracujących w Twojej firmie.

Jak stworzyć w pełni funkcjonalne Konto Firmy?

Konto Firmy możesz założyć rejestrując swoją działalność w serwisie i wypełniając poprawnie wszystkie wymagane pola w formularzu. Dostępna jest również rejestracja przez Facebooka i Google. Zwróć uwagę, by podczas uzupełniania adresu mailowego podać adres skrzynki firmowej. Na Twojego firmowego maila przyjdzie link aktywacyjny. Po kliknięciu w link użytkownik zostaje przeniesiony do panelu firmy, gdzie można wprowadzić wszystkie pozostałe dane. W Panelu Firmy jest informacja o mocy profilu. Im wyższa moc, tym lepiej profil będzie się pozycjonował w serwisie i wyszukiwarkach.

Czy mogę dodawać Konta Trenerów do Konta Firmy?

Tak, Konto Firmy może zostać poszerzone o Konta Trenerów.  Z Profilu Firmy możesz tworzyć nowe Konta Trenerów pracujących w Twojej firmie. Dodatkowo do Konta Firmy można dołączyć trenerów już zarejestrowanych. Jednak, aby firma dodała już zarejestrowanego trenera niezbędna jest jego akceptacja.

Czy są limity w liczbie pracowników (trenerów), których mogę dodać do konta firmowego?

Nie ma limitu pracowników w firmie.

Czy zakładane konto jest weryfikowane?

Tak. Wszystkie konta podlegają weryfikacji przez Administratora serwisu. Weryfikacja jest prowadzona pod kontem ustalenia czy dane konto faktycznie należy do trenera lub firmy. Dodatkowo weryfikowana jest poprawność adresu mailowego i numeru telefonu.

Kto może założyć konto Obiektu Sportowego?

Konto Obiektu sportowego może być założone tylko przez Firmę lub Trenera. Konto Obiektu można dodać klikając przycisk „Dodaj obiekt sportowy” w Panelu Konta Firmy lub Trenera. Obiektem sportowym jest tylko faktycznie fizycznie istniejący obiekt oferujący zajęcia sportowe. Dodając obiekt sportowy należy określić jego typ. Kontem Obiektu można zarządzać tylko poprzez podpięcie go do Konta Firmy. 

Jak stworzyć w pełni funkcjonalne Konto Obiektu sportowego?

Konto Obiektu sportowego może być stworzone tylko poprzez Firmę lub Trenera. Dodanie obiektu jest możliwe po zalogowaniu na Profil Firmy/Trenera i wybranie opcji „Dodaj obiekt sportowy”.

Co mogę zyskać dzięki kampanii reklamowej na portalu LepszyTrener.pl?

Otrzymasz profesjonalną wizytówkę internetową, wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych oraz promowanie w serwisie Lepszy Trener.

Kampania reklamowa Lepszy Trener pomoże Ci dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów, co przełoży się na powiększenie grona klientów i znacznie większe zyski dla Ciebie i Twojej firmy.

Czy mogę zamieścić logotyp firmy/obiektu sportowego?

Tak. Logotyp może być ustawiony jako zdjęcie profilowe firmy oraz obiektu sportowego.

Jak mogę usunąć swoje konto?

Konto może być usunięte za pomocą funkcji „usuń konto” dostępnej w Panelu Trenera oraz Panelu Firmy na dole bocznego menu.

Jak mogę polecić portal LepszyTrener.pl swoim znajomym?

Portal można polecić za pomocą serwisów społecznościowych lub tradycyjnie słownie. LepszyTrener.pl ma swój fanpage na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/LepszyTrener/ oraz Instagramie https://www.instagram.com/lepszytrener/ 
Możesz również zamieścić logo serwisu na swojej stronie internetowej.
W Koncie Trenera i Koncie Firmy masz również dostęp do "Odznaki Profesjonalnego Trenera", którą możesz zamieścić na swoich stronach internetowych.

Jeśli chcesz podjąć współpracę z LepszyTrener.pl - napisz o tym pod adres kontakt@lepszytrener.pl