Zawód: Trener Personalny

Zawód: Trener Personalny

Wiele młodych osób po zakończeniu edukacji zastanawia się nad wybraniem swojej przyszłej drogi kariery. Z wszystkich dostępnych zawodów jeden rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Jest to trener personalny.

Paraca jako trener osobisty

Jeżeli lubisz aktywność fizyczną, a kontakty z ludźmi nie sprawiają Ci trudności i jesteś pewny siebie zawód trenera personalnego może być zajęciem w sam raz dla Ciebie. Dlaczego warto?

cena treningów osobistych

Rynek branży fitness jest jednym z najdynamiczniej rozwijających. W według badań firmy Deloitte w Polsce w roku 2004 funkcjonowało 2500 klubów fitness. Dodatkowo ich liczba z roku na rok rośnie. Widać to gołym okiem, co chwila pojawiają się nowe siłownie, a w mediach popularne są programy zachęcające do aktywności fizycznej. Wzrasta więc zapotrzebowanie na profesjonalnych trenerów którzy będą pomagali klientom w bezpiecznym i efektywnym ćwiczeniu.

Trener osobisty - atrakcyjny zawód

Co ciekawe według rankingu amerykańskiej stacji CNN trener personalny jest na wysokim 18 miejscu najlepszych zawodów. Co wpływa na tą wysoką pozycję?

Przede wszystkim osoby pracujące na co dzień w branży fitness są pozytywnie nastawione do ludzi i swoim entuzjazmem zarażają otoczenie. Tutaj nie ma miejsca na sztywność znaną z korporacyjnych biur. Każdy może wyrazić swoją indywidualność i styl. Przecież klienci są różni więc nie ma jednego określonego "wzoru" którego należało by się trzymać. To wszystko sprawia, że stres związany z pracą jest w zawodzie trenera bardzo niski lub nie ma go wcale.

Trener personalny jest również zawodem pożytecznym społecznie. Przyczynia się do poprawy jakości życia ludzi. Osoby regularnie trenujące rzadziej chorują, są optymistycznej nastawione i pewniejsze siebie.

trener personalny zarobki

Zawód trenera wymaga kreatywności i indywidualnego podejścia, nie ma tu miejsca na rutynę czy nudę. Nowe wyzwania, różni klienci z odmiennymi celami do zrealizowania. To wszystko daje trenerowi motywacyjnego „kopa” i napędza do pracy. W śród trenerów, rzadko dochodzi do tak zwanego wypalenia zawodowego i cieszą się dużym zadowoleniem z pracy.

Zarobki trenera personalnego

Kolejną zaletą są zarobki. Dokładna suma jest oczywiście są uzależniona od ilości klientów. Jeżeli klienci są usatysfakcjonowani ze współpracy z trenerem polecają go swoim znajomym i wiele osób z branży po pierwszych latach pracy ma stalą grupę klientów. Stawka za godzinę pracy waha się od 50 do 150 złotych, zakładając więc pracę po najniższej stawce przez 4 godzinny dziennie można liczyć na zarobek 4000 złotych miesięcznie.

W jaki sposób można zdobyć uprawnienia i rozpocząć pracę jako trener?

Możliwości jest wiele, do wyboru są szkoły publiczne jak akademie wychowania fizycznego, lub szkoły prywatne. Popularne jest również ukończenie specjalnego kursu przygotowującego do wykonywania zawodu trenera. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń. Te szkolenia przygotowują do prowadzenia zajęć zarówno indywidualnych jak i grupowych. Kandydaci na trenerów zdobywają wiedzę teoretyczną jak: podstawy anatomii i fizjologi człowieka. Uczą się również badania potrzeb klienta i tworzenia indywidualnych planów treningowych. Natomiast w praktyce poznają metody ćwiczeń przy użyciu maszyn, ciężarów, lin, taśm i innego sprzętu fitness.

ile zarabia trener

Gdzie trener może liczyć na zatrudnienie?

Oczywiście poza klubami fitness i siłowniami instruktorzy mogą szukać pracy w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Wiele z nich zatrudnia trenerów do prowadzenia zajęć dla gości. Praca trenera to jednak przede wszystkim samozatrudnienie. Trzeba więc samemu poszukiwać klientów, np. poprzez ogłaszanie się w internecie.

Warto również wspomnieć, że aby odnieść sukces w tym zawodzie ważne jest ciągłe samokształcenie. Zdobywanie doświadczenia i poszerzanie wiedzy np. z zakresu medycyny, dietetyki czy suplementacji. Jest to kluczowe aby przyciągnąć klientów i budować własną markę. Wiele trenerów świadczy również usługi masażu relaksacyjnego i fizjoterapii.

Możliwości jest bardzo dużo, a zapotrzebowanie ciągle rośnie, według prognoz rynek sportowo-rekreacyjny będzie się powiększał dlatego szczególnie teraz zawód trenera jest ciekawą alternatywą dla pracy biurowej.

Marcin Zbigniewicz 2 10 grudnia 2015  1852

Dodaj komentarz

  • Małgorzata
    23 lipca 2017
    Prawdą jest, że znacznie lepiej i szybciej można osiągnąć sukces jako trener jak się pracuje w klubie fitness albo jakimś ośrodku. I to lepiej w większych miastach. jeśli się pracuje w małych miasteczkach i na własną rękę - to jest to bardzo ciężkie
  • 23 lipca 2017
    Wielu z moich znajomych wybrało zawód trenera personalnego. I jak na razie nieźle im się powodzi

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?

kompleksowo-w-stolicy-sprawdz-naszych-trenerow-personalnych-i-fizjoterapeutow

Kompleksowo w stolicy: sprawdź naszych trenerów personalnych i fizjoterapeutów

Życie w ciągłym biegu, stres, praca w pozycji siedzącej i wieczne niedospanie. Stołeczna gonitwa za sukcesem może doprowadzić nasze ciało do alertu RCB! Z pomocą przyjdzie dobry trener personalny, niezbędna może być również opieka fizjoterapeuty. Jak znaleźć dobrych specjalistów w Warszawie?

aerial-joga-krakow-czym-tak-wlasciwie-jest

Aerial joga Kraków - czym tak właściwie jest?

Aerial joga to sport znany niewielu osobom, pomimo, że jej wygląd może robić wrażenie. Czym dokładnie jest aerial joga i gdzie ją trenować na terenie Krakowa?

znajdz-swojego-trenera-personalnego-specjalistyczna-opieka-w-boleslawcu

Znajdź swojego trenera personalnego - specjalistyczna opieka w Bolesławcu

Klata, plecy, barki. Stop. Ręce, nogi. Stop. Jeśli Twój trening stał się monotonny i nie przynosi już oczekiwanych efektów, sięgnij po pomoc trenera personalnego. W Bolesławcu znajdziesz specjalistę dla siebie! Kim jest i jakie usługi oferuje?

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?

kompleksowo-w-stolicy-sprawdz-naszych-trenerow-personalnych-i-fizjoterapeutow

Kompleksowo w stolicy: sprawdź naszych trenerów personalnych i fizjoterapeutów

Życie w ciągłym biegu, stres, praca w pozycji siedzącej i wieczne niedospanie. Stołeczna gonitwa za sukcesem może doprowadzić nasze ciało do alertu RCB! Z pomocą przyjdzie dobry trener personalny, niezbędna może być również opieka fizjoterapeuty. Jak znaleźć dobrych specjalistów w Warszawie?

aerial-joga-krakow-czym-tak-wlasciwie-jest

Aerial joga Kraków - czym tak właściwie jest?

Aerial joga to sport znany niewielu osobom, pomimo, że jej wygląd może robić wrażenie. Czym dokładnie jest aerial joga i gdzie ją trenować na terenie Krakowa?

znajdz-swojego-trenera-personalnego-specjalistyczna-opieka-w-boleslawcu

Znajdź swojego trenera personalnego - specjalistyczna opieka w Bolesławcu

Klata, plecy, barki. Stop. Ręce, nogi. Stop. Jeśli Twój trening stał się monotonny i nie przynosi już oczekiwanych efektów, sięgnij po pomoc trenera personalnego. W Bolesławcu znajdziesz specjalistę dla siebie! Kim jest i jakie usługi oferuje?