Zalety treningu personalnego

Zalety treningu personalnego

Trening personalny staje się coraz częstszą metodą regularnych ćwiczeń. Jest to dobry sposób na szybkie osiągnięcie celów treningowych. Siłownia czy grupowe zajęcia nie zastąpią indywidualnego podejścia trenera do ćwiczącego. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w treningi personalne?

Trener personalny – wiele funkcji w jednej osobie

Może się wydawać, że chodzenie na treningi personalne wiąże się jedynie z realizowaniem planu treningowego. Nic z tych rzeczy – trener personalny zapewnia ćwiczącemu kompleksową opiekę. Co to oznacza? Otóż na bieżąco koryguje ewentualne błędy, dba o bezpieczeństwo, monitoruje progres treningowy, motywuje do kontynuowania ćwiczeń czy układa dietę. Wielu trenerów posiada dodatkowe szkolenia na przykład z masażu czy fizjoterapii. Nie trzeba więc chodzić do wielu miejsc i wielu osób – wszystko związane ze zdrowiem i treningiem znajdziemy w osobie trenera personalnego. Czytaj więcej: Dobry a zly trener personalny

Komu przydadzą się treningi personalne?

Odpowiedź jest prosta – wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej. Treningi personalne są szyte na miarę – uwzględnia się w nich wszystkie elementy dotyczące danej osoby. Zanim trener ułoży plan ćwiczeń, zapozna się z możliwościami ćwiczącego, jego stanem zdrowia czy dotychczasowym doświadczeniem w sporcie. Na postawie uzyskanych informacji zdecyduje, która metoda treningowa będzie najskuteczniejsza.

zalety treningu personalnego siłownia

Podczas treningu personalnego zyskujemy stałą opiekę. Trener pokazuje nam prawidłową technikę ćwiczeń oraz kontroluje każdy nasz ruch. To sprawia, że nie tylko nie wykształcimy w sobie złych nawyków ćwiczeń. Zyskujemy także szybsze dojście do osiągnięcia celu treningowego. Nie tracimy bowiem czasu na szlifowanie techniki – to trener dba o nasz rozwój.

Trening personalny – treningiem motywacji

Treningi personalne sprawdzą się szczególnie w przypadku osób mających problem z utrzymaniem motywacji treningowej. Niektórym nie służą samotne ćwiczenia. Nie mają przecież nad sobą osoby, która pomogłaby im w trudnym momencie czy zmieniła metodę, gdy trening jest zbyt męczący. Te funkcje właśnie znajdziemy w osobie trenera personalnego. Dzięki jego opiece nie zrezygnujemy z ćwiczeń, a będziemy stopniowo przybliżać się do osiągnięcia celu treningowego.

Wiedza i doświadczenie trenera personalnego to mocne zalety które pozwalają na skuteczne określenie celu ćwiczeń. Zdarza się przecież, że nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie efekty chcemy osiągnąć.

Trening personalny to oszczędność czasu

Zajęcia grupowe fitness i treningi na siłowni wymagają dopasowania się do określonych godzin. Chociaż niektóre siłownie są otwarte 24/7 – nie zastąpią indywidualnej opieki trenerskiej. Sam ustalasz, kiedy masz czas na sesję treningową. Możesz również wybrać miejsce ćwiczeń. Bez znaczenia czy będzie to siłownia, park czy twoje mieszkanie – trener stawi się w każdym miejscu. Co więcej, masz też możliwość ustalenia częstotliwości treningów. Tym samym oszczędzasz cenny czas.

Znajwiększa zaleta: maksymalizacja wyników w minimalnie krótkim czasie

Treningi personalne są sposobem na szybkie osiągnięcie zamierzonych efektów. Dlaczego? Mamy indywidualny – a więc skuteczny – plan ćwiczeń. Zyskujemy motywację, co zapobiega zrezygnowaniu z kontynuowania treningów. Ponadto, trenerowi personalnemu zależy na poprowadzeniu podopiecznego w wybranym przez niego kierunku. Tym samym monitoruje postępy. Z trenerem jest więc znacznie prościej osiągnąć maksymalne wyniki sportowe. I to w znacznie krótszym czasie niż podczas samodzielnych ćwiczeń.

Co zyskujesz dzięki treningom personalnym?

- Plan treningowy ułożony pod kątem indywidualnych potrzeb oraz celów treningowych;

- Ćwiczenia dostosowane do możliwości i poziomu zaawansowania;

- Dodatkową motywację ze strony trenera personalnego;

- Pewność prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń;

- Bezpieczeństwo ćwiczeń, a więc mniejsze ryzyko kontuzji;

- Dobry trener ma czas dla ćwiczącego także poza sesją treningową. Można skonsultować z nim wszystkie wątpliwości w zakresie aktywności fizycznej;

- Przyjemność ćwiczeń – trener dba o miłą atmosferę treningu.

Obecnie coraz częściej można skorzystać z usług trenera personalnego online. Jest to forma współpracy dla tych, którzy są w stanie realizować gotowe plany treningowe i żywieniowe. Niestety – taka usługa nie zapewnia stałej kontroli wykonywanych ćwiczeń, ponieważ trzeba je wykonywać samodzielnie.

Dominika Górska 4 18 maja 2017  1582

Dodaj komentarz

 • Tylkopersonalne
  27 czerwca 2017
  Wszystko kosztuje, a jak się idzie prywatnie do lekarza to nie płaci się mu dużych pieniędzy?
  Praca - to praca, a jak się chce coś osiągnąć, to trzeba wykupić usługę.
 • Małgo
  23 maja 2017
  A ja wolę na siłowni. Nie potrzebuję opieki na całym treningu. wiem co mam robić i po prostu ćwiczę. Zresztą, trudno byłoby mi trenować bez słuchawek na uszach
 • 22 maja 2017
  Nie ma nic lepszego niż treningi personalne.
 • 19 maja 2017
  Wiadomo, że warto, ale treningi personalne są dla bogatych. Jednak pójście na siłownię kosztuje znacznie mniej. No wiadomo, że efekty będą później i że trzeba włożyć więcej pracy, ale mimo wszystko - jak kogoś nie stać, to nie pójdzie na trening personalny

Artykuły z kategorii: Trening personalny

dobry-trener-personalny-czestochowa-jak-wybrac

Dobry trener personalny - Częstochowa | Jak wybrać?

Gdy brakuje Ci motywacji do podjęcia ćwiczeń, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Twój przyszły trener personalny czeka na Ciebie w Twoim mieście! Skąd masz wiedzieć, który trener personalny będzie dla Ciebie odpowiedni? Czym powinien się wyróżniać. Ile kosztuje trener personalny w Częstochowie ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

trener-personalny-gdansk-cena-opinie-praca-kurs

Trener personalny Gdańsk | cena, opinie, praca, kurs

Co to znaczy dobry trener personalny w Gdańsku? Jak szukać trenera osobistego w Trójmieście? Podpowiadamy, jak wybierać specjalistę, i na co zwracać uwagę. Z tą wiedzą znajdziesz dobrego trenera personalnego w Gdańsku.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

ile-kosztuje-trener-personalny-lublin-opinie-cena-praca-kurs

Ile kosztuje trener personalny Lublin? | opinie, cena, praca, kurs

Jak znaleźć trenera personalnego w Lublinie? Kim jest dobry trener personalny? Jaka jest cena treningu personalnego w Lublinie? O tym w poniższym artykule!

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice | Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic!

dobry-trener-personalny-poznan-trenerka-personalna-jak-wybrac

Dobry trener personalny Poznań | Trenerka personalna – jak wybrać?

Szukanie trenera personalnego lub trenerki personalnej może przysporzyć nieco kłopotów. Skąd jednak będziemy wiedzieć, że ten trener to dobry trener personalny? Jakie powinien mieć kursy. Ile kosztuje trener personalny Poznań? O kwestiach wyboru trenera w Poznaniu przeczytacie niżej!

dobry-trener-personalny-bydgoszcz-jak-go-znalezc-i-ile-kosztuje

Dobry trener personalny Bydgoszcz – jak go znaleźć i ile kosztuje?

O dobrego trenera personalnego w Bydgoszczy nietrudno. Trzeba jedynie wiedzieć, jak go znaleźć. Ile kosztuje usługa trenera osobistego w Bydgoszczy? Jak weryfikować opinie o trenerze? To – i wiele więcej – na przykładzie bydgoskiego rynku trenerów w naszym artykule!

dietetyk-i-trener-personalny-lodz-jak-ich-wybrac

Dietetyk i trener personalny Łódź | Jak ich wybrać?

Szukasz trenera personalnego albo dietetyka w Łodzi? Kim jest dobry trener personalny Łódź? Podpowiadamy, na jakie aspekty pracy trenera personalnego i dietetyka należy zwracać uwagę. Zobacz, ile kosztuje trener personalny Łódź.

ile-kosztuje-trener-personalny-krakow-jak-go-wybrac

Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Dobry trener personalny Kraków? To cel wielu osób. Trzeba go jednak jakoś znaleźć. Kim jest dobry trener personalny w Krakowie? Jak znaleźć trenerkę personalną w stolicy Małopolski? Ile kosztuje usługa trenera personalnego w Krakowie? To, i wiele więcej poniżej!

trener-personalny-warszawa-jak-wybrac-najlepszego

Trener personalny Warszawa – jak wybrać najlepszego?

Rynek trenerów personalnych w Warszawie to duża konkurencja i duża rozbieżność ofert. Jak się nie pogubić w tym wszystkim i wybrać najlepszą ofertę trenera personalnego w Warszawie? Ile kosztuje trener personalny w stolicy?

dobry-trener-personalny-czestochowa-jak-wybrac

Dobry trener personalny - Częstochowa | Jak wybrać?

Gdy brakuje Ci motywacji do podjęcia ćwiczeń, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Twój przyszły trener personalny czeka na Ciebie w Twoim mieście! Skąd masz wiedzieć, który trener personalny będzie dla Ciebie odpowiedni? Czym powinien się wyróżniać. Ile kosztuje trener personalny w Częstochowie ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

trener-personalny-gdansk-cena-opinie-praca-kurs

Trener personalny Gdańsk | cena, opinie, praca, kurs

Co to znaczy dobry trener personalny w Gdańsku? Jak szukać trenera osobistego w Trójmieście? Podpowiadamy, jak wybierać specjalistę, i na co zwracać uwagę. Z tą wiedzą znajdziesz dobrego trenera personalnego w Gdańsku.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

ile-kosztuje-trener-personalny-lublin-opinie-cena-praca-kurs

Ile kosztuje trener personalny Lublin? | opinie, cena, praca, kurs

Jak znaleźć trenera personalnego w Lublinie? Kim jest dobry trener personalny? Jaka jest cena treningu personalnego w Lublinie? O tym w poniższym artykule!

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice | Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic!

dobry-trener-personalny-poznan-trenerka-personalna-jak-wybrac

Dobry trener personalny Poznań | Trenerka personalna – jak wybrać?

Szukanie trenera personalnego lub trenerki personalnej może przysporzyć nieco kłopotów. Skąd jednak będziemy wiedzieć, że ten trener to dobry trener personalny? Jakie powinien mieć kursy. Ile kosztuje trener personalny Poznań? O kwestiach wyboru trenera w Poznaniu przeczytacie niżej!

dobry-trener-personalny-bydgoszcz-jak-go-znalezc-i-ile-kosztuje

Dobry trener personalny Bydgoszcz – jak go znaleźć i ile kosztuje?

O dobrego trenera personalnego w Bydgoszczy nietrudno. Trzeba jedynie wiedzieć, jak go znaleźć. Ile kosztuje usługa trenera osobistego w Bydgoszczy? Jak weryfikować opinie o trenerze? To – i wiele więcej – na przykładzie bydgoskiego rynku trenerów w naszym artykule!

dietetyk-i-trener-personalny-lodz-jak-ich-wybrac

Dietetyk i trener personalny Łódź | Jak ich wybrać?

Szukasz trenera personalnego albo dietetyka w Łodzi? Kim jest dobry trener personalny Łódź? Podpowiadamy, na jakie aspekty pracy trenera personalnego i dietetyka należy zwracać uwagę. Zobacz, ile kosztuje trener personalny Łódź.

ile-kosztuje-trener-personalny-krakow-jak-go-wybrac

Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Dobry trener personalny Kraków? To cel wielu osób. Trzeba go jednak jakoś znaleźć. Kim jest dobry trener personalny w Krakowie? Jak znaleźć trenerkę personalną w stolicy Małopolski? Ile kosztuje usługa trenera personalnego w Krakowie? To, i wiele więcej poniżej!

trener-personalny-warszawa-jak-wybrac-najlepszego

Trener personalny Warszawa – jak wybrać najlepszego?

Rynek trenerów personalnych w Warszawie to duża konkurencja i duża rozbieżność ofert. Jak się nie pogubić w tym wszystkim i wybrać najlepszą ofertę trenera personalnego w Warszawie? Ile kosztuje trener personalny w stolicy?