Województwo zachodniopomorskie – oto najlepsze plaże!

Województwo zachodniopomorskie – oto  najlepsze plaże!

Nad morzem plaż nie brakuje. Panuje jednak przekonanie, że to właśnie w województwie zachodniopomorskim znajdziemy te najpiękniejsze w Polsce. Które z nich warto odwiedzić podczas urlopu?

1. Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu

Uznawana za najbardziej atrakcyjne i najlepsze miejsce do wypoczynku nad morzem. Wielokrotnie zdobywała wysokie miejsca w zestawieniu najlepszych plaż w naszym kraju. Dlaczego? Znajdziemy tam najlepszą infrastrukturę i najwięcej plażowych atrakcji. W Świnoujściu można się cieszyć również najcieplejszą wodą w bałtyckim kąpielisku. Plaża zdobywa punkty także za doskonałe zaopatrzenie gastronomiczne.

W tym miejscu nie można się nudzić. Na aktywnych czekają ścieżki rowerowe, wypożyczalnie rowerów czy boiska do gry w siatkówkę.

Plaża w Świnoujściu jedenastokrotnie otrzymała wyróżnienie o nazwie Błękitna Flaga – jako jedyna w Polsce. Nic dziwnego – z roku na rok pojawia się na niej coraz więcej atrakcji. Mówi się również, że sukcesywnie jest powiększana. Obecnie w najszerszym odcinku rozciąga się na niemal 200 metrów.

Plaża w Świnoujściu jest bezpieczna – znajdziemy tam łagodne i płytkie zejście do wody. Jest to więc doskonałe miejsce do wakacyjnego odpoczynku z dziećmi.

2. Plaża w Kołobrzegu

Plaża w Kołobrzegu

Z roku na rok rozwijające się miejsce do plażowania. Zyskuje coraz wyższe noty w rankingach. Plaża w Kołobrzegu także może się pochwalić wyróżnieniem Błękitnej Flagi. Po rewitalizacji stała się atrakcyjnym i dobrze zorganizowanym miejscem do letniego wypoczynku.

Kołobrzeg jest również największym kurortem w województwie zachodniopomorskim. Plaża może nie jest zbyt szeroka, za to jest bardzo czysta.

Turystyczną atrakcją jest tu z pewnością molo sięgające 220 metrów oraz Latarnia Morska. W pobliżu plaży znajduje się port oferujący rejsy wycieczkowe. Nie brakuje także punktów gastronomicznych i atrakcji dla najmłodszych plażowiczów.

3. Plaża w Darłowie

Plaża w Darłowie

Szeroka, piaszczysta plaża co roku przyciągająca tłumy turystów. Rozciąga się niemal na 20 kilometrach. Plaża w Darłowie jest zadbana. Znajdziemy tu bowiem wiele atrakcji turystycznych. Nie zabraknie również zajęć dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W okresie letnim funkcjonują tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego. Dla dzieciaków natomiast rozkładane są dmuchane zamki.

Wolne miejsca najtrudniej znaleźć w okolicach hotelu Apollo. Z uwagi na to, że plaża jest długa – pomieści wszystkich spragnionych słońca plażowiczów.

4. Plaża w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu

Miejsce dla osób lubiących cichy i spokojny wypoczynek w słońcu. Plaża w Jarosławcu nie jest zatłoczona. Kojarzy się natomiast z wędkarstwem – na brzegu stacjonuje wiele kolorowych kutrów rybackich. Niemniej, do dyspozycji turystów oddana jest plaża o długości 3 kilometrów i szerokości sięgającej 35 metrów. Na plażę można się dostać 12 wejściami. Kąpielisko znajdujące się na trasie z centrum zostało wyróżnione Błękitną Flagą.

W tym miejscu znajdziemy również dwa strzeżone kąpieliska.

5. Plaża w Trzesączu

Plaża w Trzesączu

Choć to mała miejscowość turystyczna – jest uznawana za jedną z najładniejszych. Znajduje się tam ładna i szeroka plaża. Co więcej, atrakcją są ruiny zamku położone na szczycie wysokiej wydmy. Zamek został zabrany przez morze. Jest więc to miejsce, gdzie na własne oczy można zobaczyć działanie sił natury.

Plaża w tym miejscu jest czysta, a krajobraz – bardzo malowniczy. Kąpielisko rozciąga się na długość około 200 metrów wzdłuż plaży. Nad bezpieczeństwem turystów czuwają ratownicy.

Dużą atrakcją w Trzesączu może być skuszenie się na widokowy skok tandemowy ze skarpy.

6. Plaża w Ustroniu Morskim

Plaża w Ustroniu Morskim

Duża przestrzeń do plażowania z dwoma molami. Piękna piaszczysta plaża o długości 2,1 kilometra. Kąpielisko natomiast obejmuje odcinek 600 metrów. Wzdłuż klifu ciągnie się deptak. Dużą atrakcją jest rosnący tutaj najstarszy dąb w Polsce. Na plażę można się dostać 9 wejściami. Nie zabraknie tu również atrakcji dla dzieci czy punktów gastronomicznych.

W Ustroniu Morskim można również podziwiać malownicze kutry rybackie.

Dominika Górska 1 6 czerwca 2017  < 1000

Dodaj komentarz

  • Daniela
    27 czerwca 2017
    Ja tam wolę jeździć na spokojne plaże. Nie ma tłumu Januszy plażowania i wszędzie porozstawianych parawanów...

Artykuły z kategorii: Regionalne obiekty sportowe

najlepsze-plaze-w-okolicach-slupska

Najlepsze plaże w okolicach Słupska

W okolicach Słupska znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Z uwagi na to, że miasto jest położone w niedalekiej odległości od morza – bardzo łatwo jest się z niego dostać na nadmorskie plaże. Oto zestawienie najlepszych plaż w pobliżu Słupska!

najlepsze-plaze-w-okolicach-koszalina

Najlepsze plaże w okolicach Koszalina

Choć Koszalin jest miastem śródlądowym – znajduje się bardzo niedaleko od polskiego morza. Koszalinianie chętnie więc spędzają sezon letni na okolicznych plażach. Które z nich warto odwiedzić?

najlepsze-plaze-na-helu

Najlepsze plaże na Helu

Na początku Polski, czyli na najdalej wysuniętym miejscu na północ, leży Hel. Otoczony morzem stwarza idealne warunki do plażowania. Plaże znajdują się po obu stronach mierzei oraz na samym jej cyplu. Które z nich najbardziej przyciągają turystów? Zobacz najlepsze plaże na Helu!

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-w-toruniu-i-bydgoszczy

Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Toruniu i Bydgoszczy

Szukasz miejsc do niecodziennego treningu w województwie kujawsko-pomorskim? Oto nasze zestawienie ciekawych obiektów sportowych, w których nie zaznasz nudy. Zobacz gdzie aktywnie wypoczywać w Toruniu i Bydgoszczy.

niecodzienny-trening-zielona-gora-i-okolice

Niecodzienny trening – Zielona Góra i okolice

Masz dość monotonnych treningów na siłowni? Zobacz nasze zestawienie ciekawych miejsc do ćwiczeń w Zielonej Górze i całym województwie lubuskim. Sprawdź oryginalne miejsca do aktywnego wypoczynku.

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-w-lublinie

Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Lublinie

Szukasz miejsca na nietypowy trening w Lublinie? Zobacz, w jakich miejscach możesz oryginalnie i aktywnie spędzić czas. Oto nasze propozycje!

ciekawe-miejsca-dla-aktywnych-w-trojmiescie

Ciekawe miejsca dla aktywnych w Trójmieście

Mieszkasz w Gdańsku i chcesz spędzić czas na sportowo? A może wybierasz się nad morze i szukasz urozmaicenia w codziennych treningach? Oto miejsca w Gdańsku, w których treningi na pewno nie będą nudne!

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-we-wroclawiu

Ciekawe miejsca do ćwiczeń we Wrocławiu

Wrocław, sprawdź gdzie spędzić aktywnie czas. Zobacz nasz przegląd oryginalnych miejsc na nietypowy trening.

ciekawe-miejsca-do-treningu-i-aktywnego-wypoczynku-w-szczecinie

Ciekawe miejsca do treningu i aktywnego wypoczynku w Szczecinie

Oryginalne miejsca do sportowego spędzania czasu w województwie zachodniopomorskim. Gdzie w Szczecinie aktywnie wypoczywać zobacz nasze propozycje.

najlepsze-plaze-w-okolicach-slupska

Najlepsze plaże w okolicach Słupska

najlepsze-plaze-w-okolicach-koszalina

Najlepsze plaże w okolicach Koszalina

najlepsze-plaze-na-helu

Najlepsze plaże na Helu

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-w-toruniu-i-bydgoszczy

Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Toruniu i Bydgoszczy

niecodzienny-trening-zielona-gora-i-okolice

Niecodzienny trening – Zielona Góra i okolice

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-w-lublinie

Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Lublinie

ciekawe-miejsca-dla-aktywnych-w-trojmiescie

Ciekawe miejsca dla aktywnych w Trójmieście

ciekawe-miejsca-do-cwiczen-we-wroclawiu

Ciekawe miejsca do ćwiczeń we Wrocławiu

ciekawe-miejsca-do-treningu-i-aktywnego-wypoczynku-w-szczecinie

Ciekawe miejsca do treningu i aktywnego wypoczynku w Szczecinie