Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!
Trener – przyjaciel
Trener w typie przyjaciela to Twój najlepszy kompan do ćwiczeń. Będzie Twoim kumplem, z którym krok po kroku osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Nie nakrzyczy, nie będzie stał nad Tobą z batem, tylko wspierał Cię w treningach. Jeżeli jesteś zbyt zmęczony na trening siłowy to pokaże Ci nowe ruchy pilates. Typ wybitnie przyjemny. Znak charakterystyczny? Po dobrze wykonanej robocie, poklepie po ramieniu i pokaże, że jest z Ciebie dumny!
Trener – kat
Dla wszystkich, którzy szukają solidnej motywacji do treningu i wykorzystania maksymalnie każdej minuty najlepiej sprawdzi się Kat. Nie odpuści Ci w gorszy dzień, średni humor czy w niesprzyjającą pogodę. U niego nie zgłosisz nieprzygotowania do zajęć. Oczywiście, nieliczni próbowali, lecz wywołało to wyłącznie lawinę przekleństw – niektórych naprawdę pomysłowych lub karnego ćwiczenia na brzuch. Nie masz mocnych nerwów? Najlepiej już teraz zamknij za sobą drzwi od zewnątrz i uciekaj!
Trener – rekordzista
Nowy trening = nowe wyzwania! Taki jest system działania trenera rekordzisty. Trener w tym typie to dobry motywator do pracy nad sobą i poprawy wyników. Twoje najsłabsze strony zostaną wydobyte na światło dzienne i przerobione jak mięso mielone na kotlety. Codziennie będzie stawiał przed Tobą zadanie, patrzył na dotychczasowe wyniki i motywował Cię do bicia własnych rekordów. Dodatkowo zawsze wypyta o dietę i plany po treningu (więc lepiej nie mów, że idziesz na piwo z kolegami).
Ten typ łatwo nie odpuszcza, ale uwaga! Jeśli zaczniesz się wymigiwać od ćwiczeń trener Rekordzista może zrezygnować z prowadzenia treningów dla Ciebie i poszuka bardziej obiecujący materiał na rekord.
Trener – rywalizator
W przeciwieństwie do Rekordzisty, który zachęca do rywalizacji z samym sobą oraz własnymi słabościami, Rywalizator sam angażuje się w wyzwanie. Z jednej strony, jest to kwestia deprymująca – w końcu jakim cudem początkujący zawodnik jest w stanie przebić wynik profesjonalnego trenera personalnego? Z drugiej strony, treningi z lepszymi od siebie zawodnikami wywołują ducha rywalizacji, a w konsekwencji szybsze efekty.
Tylko uważajcie z trenerem rywalizatorem nie ma żartów!
Typ – małomówny instruktor
Konkretne komendy, krótkie polecenia i zero zbędnego gadania to cechy charakterystyczne milczącego trenera. Typ Małomówny dokładnie wie, jakie zadanie ma wykonać na siłowni i po co przyszedł do pracy. Wie, że podczas treningu nie ma czasu na przyjemne gadki o nowym odcinku „House of Cards”. Jeżeli zaczniesz gadać, tak podkręci tempo ćwiczeń, że wszelkie rozmowy Ci się odechcą.
Typ – trener gaduła
Nie wiesz, jaki fascynujący program leciał wczoraj na TVP2 ani jaki filmik bije rekordy popularności na Youtubie? Po treningu z Gadułą na pewno się dowiesz. Mało Cię to interesuje? Nie szkodzi – monologi też są przyjemne dla Gaduły. W międzyczasie wypyta Cię o połowę rodziny ze strony matki i ulubiony kolor Twojej dziewczyny. W końcu najważniejsze to poznać się nawzajem!
Typ - trener krytykant
Ostatni mecz siatkówki z Niemcami? On na pewno dałby z siebie więcej niż niejeden zawodnik na boisku. Najnowszy program treningowy Ewy Chodakowskiej? Według jego mniemania dzieci w podstawówce ćwiczą lepiej! A ten trener obok? Zapewne jakiś lamus, który jeszcze 3 miesiące temu rzucił ciepłą posadkę w korporacji. Nie martw się – Krytykant na Tobie również nie pozostawi suchej nitki!
Typ – sławny trener
Wysokie mniemanie o sobie to jego drugie imię. W końcu, czyż te długie kolejki nie ustawiają się właśnie do niego? Jest święcie przekonany o swojej wielkości, zaś jego ambicje zdecydowanie przekraczają powierzchnię sali treningowej. Z każdego treningu personalnego zamieszcza filmik na Youtubie i selfie na Instagramie. Niestety na zdjęciu Ty wyglądasz tak jakbyś za chwilę miał zejść z tego świata, a on pozostaje idealny w swojej doskonałości. Masz szczęście, że wybrał właśnie Ciebie jako swojego podopiecznego.
Chcesz przeczytać cały artykuł?
Dziękujemy za dodanie opini!