Typy trenerów personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

Trener – przyjaciel

trener_przyjaciel

Trener w typie przyjaciela to Twój najlepszy kompan do ćwiczeń. Będzie Twoim kumplem, z którym krok po kroku osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Nie nakrzyczy, nie będzie stał nad Tobą z batem, tylko wspierał Cię w treningach. Jeżeli jesteś zbyt zmęczony na trening siłowy to pokaże Ci nowe ruchy pilates. Typ wybitnie przyjemny. Znak charakterystyczny? Po dobrze wykonanej robocie, poklepie po ramieniu i pokaże, że jest z Ciebie dumny!

Trener – kat

trener_kat

Dla wszystkich, którzy szukają solidnej motywacji do treningu i wykorzystania maksymalnie każdej minuty najlepiej sprawdzi się Kat. Nie odpuści Ci w gorszy dzień, średni humor czy w niesprzyjającą pogodę. U niego nie zgłosisz nieprzygotowania do zajęć. Oczywiście, nieliczni próbowali, lecz wywołało to wyłącznie lawinę przekleństw – niektórych naprawdę pomysłowych lub karnego ćwiczenia na brzuch. Nie masz mocnych nerwów? Najlepiej już teraz zamknij za sobą drzwi od zewnątrz i uciekaj!

Trener – rekordzista

trener_rekordzista

Nowy trening = nowe wyzwania! Taki jest system działania trenera rekordzisty. Trener w tym typie to dobry motywator do pracy nad sobą i poprawy wyników. Twoje najsłabsze strony zostaną wydobyte na światło dzienne i przerobione jak mięso mielone na kotlety. Codziennie będzie stawiał przed Tobą zadanie, patrzył na dotychczasowe wyniki i motywował Cię do bicia własnych rekordów. Dodatkowo zawsze wypyta o dietę i plany po treningu (więc lepiej nie mów, że idziesz na piwo z kolegami). 

Ten typ łatwo nie odpuszcza, ale uwaga! Jeśli zaczniesz się wymigiwać od ćwiczeń trener Rekordzista może zrezygnować z prowadzenia treningów dla Ciebie i poszuka bardziej obiecujący materiał na rekord.

Trener – rywalizator

trener_rywalizacja

W przeciwieństwie do Rekordzisty, który zachęca do rywalizacji z samym sobą oraz własnymi słabościami, Rywalizator sam angażuje się w wyzwanie. Z jednej strony, jest to kwestia deprymująca – w końcu jakim cudem początkujący zawodnik jest w stanie przebić wynik profesjonalnego trenera personalnego? Z drugiej strony, treningi z lepszymi od siebie zawodnikami wywołują ducha rywalizacji, a w konsekwencji szybsze efekty.

zly_trener

Tylko uważajcie z trenerem rywalizatorem nie ma żartów!

Typ – małomówny instruktor

trener_malomowny

Konkretne komendy, krótkie polecenia i zero zbędnego gadania to cechy charakterystyczne milczącego trenera. Typ Małomówny dokładnie wie, jakie zadanie ma wykonać na siłowni i po co przyszedł do pracy. Wie, że podczas treningu nie ma czasu na przyjemne gadki o nowym odcinku „House of Cards”. Jeżeli zaczniesz gadać, tak podkręci tempo ćwiczeń, że wszelkie rozmowy Ci się odechcą.

Typ – trener gaduła

trener_gadula

Nie wiesz, jaki fascynujący program leciał wczoraj na TVP2 ani jaki filmik bije rekordy popularności na Youtubie? Po treningu z Gadułą na pewno się dowiesz. Mało Cię to interesuje? Nie szkodzi – monologi też są przyjemne dla Gaduły. W międzyczasie wypyta Cię o połowę rodziny ze strony matki i ulubiony kolor Twojej dziewczyny. W końcu najważniejsze to poznać się nawzajem!

Typ - trener krytykant

trener_krytykant

Ostatni mecz siatkówki z Niemcami? On na pewno dałby z siebie więcej niż niejeden zawodnik na boisku. Najnowszy program treningowy Ewy Chodakowskiej? Według jego mniemania dzieci w podstawówce ćwiczą lepiej! A ten trener obok? Zapewne jakiś lamus, który jeszcze 3 miesiące temu rzucił ciepłą posadkę w korporacji. Nie martw się – Krytykant na Tobie również nie pozostawi suchej nitki!

Typ – sławny trener

trener_slawny

Wysokie mniemanie o sobie to jego drugie imię. W końcu, czyż te długie kolejki nie ustawiają się właśnie do niego? Jest święcie przekonany o swojej wielkości, zaś jego ambicje zdecydowanie przekraczają powierzchnię sali treningowej. Z każdego treningu personalnego zamieszcza filmik na Youtubie i selfie na Instagramie. Niestety na zdjęciu Ty wyglądasz tak jakbyś za chwilę miał zejść z tego świata, a on pozostaje idealny w swojej doskonałości. Masz szczęście, że wybrał właśnie Ciebie jako swojego podopiecznego.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Martyna Paprocka 3 14 stycznia 2016  6472

Dodaj komentarz

 • Wiki
  20 lipca 2017
  Znam takiego trenera, który prawie nic nie mówi - tylko to, co konieczne. Z jednej strony dobrze, z drugiej - źle.
 • Antonio
  20 lipca 2017
  Mój jest rekordzistą, ale mega pozytywnym. Motywuje mnie do ciągłego przekraczania moich granic. I dzieki niemu robię szybkie progresy!
 • baśka
  6 lipca 2016
  Hahaha mój trener personalny to typowy trener gaduła. :D

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?