Typy trenerów personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

Trener – przyjaciel

trener_przyjaciel

Trener w typie przyjaciela to Twój najlepszy kompan do ćwiczeń. Będzie Twoim kumplem, z którym krok po kroku osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Nie nakrzyczy, nie będzie stał nad Tobą z batem, tylko wspierał Cię w treningach. Jeżeli jesteś zbyt zmęczony na trening siłowy to pokaże Ci nowe ruchy pilates. Typ wybitnie przyjemny. Znak charakterystyczny? Po dobrze wykonanej robocie, poklepie po ramieniu i pokaże, że jest z Ciebie dumny!

Trener – kat

trener_kat

Dla wszystkich, którzy szukają solidnej motywacji do treningu i wykorzystania maksymalnie każdej minuty najlepiej sprawdzi się Kat. Nie odpuści Ci w gorszy dzień, średni humor czy w niesprzyjającą pogodę. U niego nie zgłosisz nieprzygotowania do zajęć. Oczywiście, nieliczni próbowali, lecz wywołało to wyłącznie lawinę przekleństw – niektórych naprawdę pomysłowych lub karnego ćwiczenia na brzuch. Nie masz mocnych nerwów? Najlepiej już teraz zamknij za sobą drzwi od zewnątrz i uciekaj!

Trener – rekordzista

trener_rekordzista

Nowy trening = nowe wyzwania! Taki jest system działania trenera rekordzisty. Trener w tym typie to dobry motywator do pracy nad sobą i poprawy wyników. Twoje najsłabsze strony zostaną wydobyte na światło dzienne i przerobione jak mięso mielone na kotlety. Codziennie będzie stawiał przed Tobą zadanie, patrzył na dotychczasowe wyniki i motywował Cię do bicia własnych rekordów. Dodatkowo zawsze wypyta o dietę i plany po treningu (więc lepiej nie mów, że idziesz na piwo z kolegami). 

Ten typ łatwo nie odpuszcza, ale uwaga! Jeśli zaczniesz się wymigiwać od ćwiczeń trener Rekordzista może zrezygnować z prowadzenia treningów dla Ciebie i poszuka bardziej obiecujący materiał na rekord.

Trener – rywalizator

trener_rywalizacja

W przeciwieństwie do Rekordzisty, który zachęca do rywalizacji z samym sobą oraz własnymi słabościami, Rywalizator sam angażuje się w wyzwanie. Z jednej strony, jest to kwestia deprymująca – w końcu jakim cudem początkujący zawodnik jest w stanie przebić wynik profesjonalnego trenera personalnego? Z drugiej strony, treningi z lepszymi od siebie zawodnikami wywołują ducha rywalizacji, a w konsekwencji szybsze efekty.

zly_trener

Tylko uważajcie z trenerem rywalizatorem nie ma żartów!

Typ – małomówny instruktor

trener_malomowny

Konkretne komendy, krótkie polecenia i zero zbędnego gadania to cechy charakterystyczne milczącego trenera. Typ Małomówny dokładnie wie, jakie zadanie ma wykonać na siłowni i po co przyszedł do pracy. Wie, że podczas treningu nie ma czasu na przyjemne gadki o nowym odcinku „House of Cards”. Jeżeli zaczniesz gadać, tak podkręci tempo ćwiczeń, że wszelkie rozmowy Ci się odechcą.

Typ – trener gaduła

trener_gadula

Nie wiesz, jaki fascynujący program leciał wczoraj na TVP2 ani jaki filmik bije rekordy popularności na Youtubie? Po treningu z Gadułą na pewno się dowiesz. Mało Cię to interesuje? Nie szkodzi – monologi też są przyjemne dla Gaduły. W międzyczasie wypyta Cię o połowę rodziny ze strony matki i ulubiony kolor Twojej dziewczyny. W końcu najważniejsze to poznać się nawzajem!

Typ - trener krytykant

trener_krytykant

Ostatni mecz siatkówki z Niemcami? On na pewno dałby z siebie więcej niż niejeden zawodnik na boisku. Najnowszy program treningowy Ewy Chodakowskiej? Według jego mniemania dzieci w podstawówce ćwiczą lepiej! A ten trener obok? Zapewne jakiś lamus, który jeszcze 3 miesiące temu rzucił ciepłą posadkę w korporacji. Nie martw się – Krytykant na Tobie również nie pozostawi suchej nitki!

Typ – sławny trener

trener_slawny

Wysokie mniemanie o sobie to jego drugie imię. W końcu, czyż te długie kolejki nie ustawiają się właśnie do niego? Jest święcie przekonany o swojej wielkości, zaś jego ambicje zdecydowanie przekraczają powierzchnię sali treningowej. Z każdego treningu personalnego zamieszcza filmik na Youtubie i selfie na Instagramie. Niestety na zdjęciu Ty wyglądasz tak jakbyś za chwilę miał zejść z tego świata, a on pozostaje idealny w swojej doskonałości. Masz szczęście, że wybrał właśnie Ciebie jako swojego podopiecznego.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Martyna Paprocka 3 14 stycznia 2016  6103

Dodaj komentarz

 • Wiki
  20 lipca 2017
  Znam takiego trenera, który prawie nic nie mówi - tylko to, co konieczne. Z jednej strony dobrze, z drugiej - źle.
 • Antonio
  20 lipca 2017
  Mój jest rekordzistą, ale mega pozytywnym. Motywuje mnie do ciągłego przekraczania moich granic. I dzieki niemu robię szybkie progresy!
 • baśka
  6 lipca 2016
  Hahaha mój trener personalny to typowy trener gaduła. :D

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?