Trening EMS w Warszawie | Gdzie?

Trening EMS w Warszawie | Gdzie?

Trening EMS cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Jest to świetna alternatywa i odskocznia od standardowych form ćwiczeń. Wiele klubów fitness i salonów odnowy wprowadza do swojej oferty ten niezwykły trening EMS. Prawie w każdej dzielnicy Warszawy możemy znaleźć takie miejsce - wystarczy przeczytać gdzie, co i jak.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS, a dokładniej Electrical Muscle Stimulation to ćwiczenia fizyczne polegające na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju. Taki strój jest wyposażony w elektrody, które stymulują nasz mózg do wysyłania impulsów bezpośrednio do mięśni. Te z kolei pracują prawie tak samo, jak przy standardowym treningu.

Trening EMS vs Trening standardowy

Trening EMS to nowoczesny sposób ćwiczeń polegający na pobudzeniu pracy mięśni przez elektrostymulacje. Dużym plusem tej formy treningu jest prawie bezbolesne budowanie tkanki mięśniowej. W porównaniu ze standardowymi sposobami ćwiczeń, odchudzenie przy użyciu nowoczesnej technologii EMS nie wiąże się z hektolitrami potu. Z badań wynika, że efekty 20 minutowej sesji elektrostymulacji mięśni są porównywalne z 3 godzinnym treningiem na siłowni.

Przygotowanie do treningu personalnego EMS

Przygotowanie do sesji treningowej z użyciem elektrostymulacji jest szczegółowe. Przywiązuje się do niego dużą wagę. Na początku wykonuje się analizę składu ciała ( bioimpedancja ), pod kątem tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie i wielu innych czynników.

Dobór ćwiczeń w Treningu EMS

Po wstępnych konsultacjach i analizie wyników składu ciała, przychodzi moment doboru odpowiednich ćwiczeń. Trener dopasowuje je do naszej kondycji, oraz celów treningowych, które chcemy osiągnąć. Wyniki badań opracowuje się szczegółowo, w celu wyeliminowania jakichkolwiek sytuacji niepożądanych podczas treningu personalnego EMS – liczy się przed wszystkim bezpieczeństwo.

Jak wygląda sesja treningowa EMS?

Trening EMS rozpoczyna się od założenia specjalnie dopasowanego stroju sportowego. W jego skład wchodzi kamizelka, pas biodrowy, oraz opaski na ramiona i uda. Do stroju przyczepione są elektrody, które mają za zadanie wspomóc pracę mózgu. Impulsy elektryczne trafiają do neuronów, które stymulują pracę mięśni.

Podczas całego treningu personalnego EMS wykonujemy wybrane ćwiczenia zalecone przez naszego trenera.

Czy trening personalny EMS jest niebezpieczny?

Trening personalny z użyciem elektrostymulacji jest bezpieczny. Każdy impuls elektryczny pochodzący ze stroju EMS jest nadawany z inną częstotliwością dla każdego typu mięśni.

Impulsy mają podobne parametry do tych generowanych przez ludzki mózg. Całkowicie eliminuje to możliwość występowania niebezpieczeństwa dla naszego organizmu - są nieszkodliwe, bezpieczne i bezbolesne. 

Najważniejsze zalety treningu EMS

Najważniejszą wśród zalet jest uzyskanie w zaskakującym tempie zamierzonych efektów treningowych.

Warto też wziąć pod uwagę krótki czas trwania treningu EMS. Jest świetną alternatywną dla zabieganych ludzi, którzy nie są w stanie poświęcić sporo czasu na trening konwencjonalny. Sesja treningowa EMS przeważnie trwa 20 minut. Jej częstotliwość może ograniczać się do 1 treningu w tygodniu.

W czasie sesji treningu EMS zaangażowane są prawie wszystkie grupy mięśniowe. Do wysiłku angażowane są nawet te mięśnie, które znajdują się najgłębiej w naszym ciele. Prawie niemożliwe jest pobudzenie takiej ilości mięśni podczas standardowego treningu na siłowni.

Trening przy użyciu nowej technologii EMS powoduje nawet 150 razy więcej skurczów mięśniowych niż standardowy trening na siłowni. Jedna sesja pozwala spalić nawet 1500 Kcal. To natomiast przekłada się na szybszą utratę wagi w porównaniu do tradycyjnego wysiłku.

Trening Personalny EMS w Warszawie

Podstawowe ćwiczenia na treningu EMS

Podczas treningu personalnego EMS przeważnie wykonuje się łatwe ćwiczenia fizyczne niewymagające niebywałej koordynacji ruchowej. Jest to duże ułatwienie dla ludzi, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę  z sportem i doświadczyć czegoś niezwykłego.

Ogromnym pozytywem jest brak ryzyka wystąpienia kontuzji. Każdy trening personalny EMS przeprowadzony jest pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dba on o bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń, monitoruje przebieg treningów i nasze postępy.

Dla kogo jest trening EMS?

Trening EMS przeznaczony jest dla osób, chcących przeżyć niesamowitą przygodę. Dla ludzi, którzy dopiero zaczynają wzmożoną aktywność fizyczną w swoim życiu. Oczywiście nie wyklucza to osób mających już do czynienia ze sportem. Jeśli zależy komuś na szybkim uzyskaniu efektów w krótkim czasie - jest to idealny sposób. Z treningów tego typu korzystają także zawodowi sportowcy.

Kto nie powinien stosować treningów EMS?

Z treningów polegających na elektrostymulacji mięśni nie powinny korzystać kobiety w ciąży. Wszelkie osoby z rozrusznikami serca. Impulsy nerwowe mogą zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

Niewskazane są dla osób, które borykają się z chorobami takimi jak: nadciśnienie, cukrzyca, padaczka i miażdżyca. W takich przypadkach należy zrezygnować z tego typu form ćwiczeń.

Efekty treningu EMS widoczne w szybkim tempie!

Efekty treningu EMS widoczne są w bardzo szybkim tempie. Widoczne rezultaty możemy zaobserwować po 3-4 tygodniach, jednak to nie wyklucza występowania ich już po pierwszej sesji.

W dużej mierze zależy to od określonych ćwiczeń pobudzających wybrane obszary tkanki mięśniowej.

Widoczne rezultaty Treningu EMS to:

  • Zwiększona wydolność fizyczna
  • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej
  • Podwyższony poziom wytrzymałości mięśniowej
  • Zmniejszenie cellulitu
  • Zmniejszenie opuchlizny stawów
  • Poprawa ogólnego wyglądu skóry  

Ceny treningu personalnego EMS w Warszawie

Ceny treningu EMS w Warszawie są zróżnicowane w zależności od dzielnicy czy miejsca. Wiadomo, jeżeli są to miejsca cieszące się większą renomą – ceny będą znacznie większe. Standardowo opłata za 1 sesje treningu EMS wacha się w granicach od 40 do 90 zł. W większości miejsc wstęp na kilka treningów wykupuje się z góry. Miesięczny karnet to koszt od 700 do 1200 złotych.

Trening EMS w twoim mieście ! – Warszawa

Treningi personalne EMS oferuje przeważnie większość siłowni, klubów fitness i salonów odnowy. Możemy znaleźć je w takich dzielnicach jak: Śródmieście (centrum), Bielany, Bemowo, Pruszków, Ochota, Powiśle, Praga Północ – Południe, Wola, Bemowo, Wilanów, Ursynów, Ursus, Włochy. Prawdopodobnie nawet jedno miejsce znajduje się w twojej okolicy. Warto zapytać się w recepcji twojego klubu lub siłowni, czy mają w ofercie trening personalny EMS. Uczestnictwo w tego typu ćwiczeniach może być niezapomnianą przygodą i dać świetne efekty.

Mateusz Matysiak 0 19 czerwca 2019  1451

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Trening

przysiady-z-obciazeniem-czy-bez-jaki-trening-bedzie-dla-ciebie-najlepszy

Przysiady z obciążeniem czy bez - jaki trening będzie dla ciebie najlepszy?

Gdy w grę wchodzi trening nóg i pośladków, na myśl kobiet przychodzą przysiady z obciążeniem. Choć mężczyźni wolą trening z hantlami, również i w ich przypadku przysiady sprawdzą się świetnie. Kluczowa jest jednak technika, bo to od niej zależy dalszy rozwój.

cwiczenia-z-pilka-lekarska-twoj-patent-na-naprawde-swietna-forme

Ćwiczenia z piłką lekarską - twój patent na naprawdę świetną formę!

Spośród wszystkich ćwiczeń z akcesoriami, trening z piłkami ma nam najwięcej do zaoferowania. Piłka gimnastyczna dostępna w sali fitness to świetny patent na rozciąganie i angażowanie mm. głębokich, z kolei niewielka piłeczka tenisowa świetnie się sprawdzi podczas rozluźniania powięziowo-mięśniowego. Zobacz nasze proste ćwiczenia z piłką lekarską do wykonania wszędzie tam, gdzie chcesz!

scyzoryki-czyli-doskonale-cwiczenie-na-plaski-brzuch

Scyzoryki, czyli doskonałe ćwiczenie na płaski brzuch

Scyzoryki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń praktykowanych w celu zgubienia oponki i wzmocnienia mięśni brzucha, większości osób znane jeszcze z czasów szkolnych. Jak prawidłowo wykonywać scyzoryki?

jak-wykonywac-brzuszki-z-wykorzystaniem-poszczegolnych-przyrzadow

Jak wykonywać brzuszki z wykorzystaniem poszczególnych przyrządów?

Na siłowni znaleźć można wiele przyrządów o różnych zastosowaniach. Niektóre z nich sprawdzają się doskonale podczas robienia brzuszków. Jak wykonywać takie ćwiczenia z wykorzystaniem konkretnych urządzeń?

recepta-na-mocne-i-sprezyste-miesnie-sprawdz-cwiczenia-izometryczne-aktualizacja-2020

Recepta na mocne i sprężyste mięśnie? Sprawdź ćwiczenia izometryczne! | AKTUALIZACJA 2020

Twoje mięśnie są mało stabilne i sprężyste? Ten rodzaj treningu jest dla ciebie! Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale i zwiększysz siłę bez konieczności przerzucania ton żelastwa. Przedstawiamy ćwiczenia izometryczne - lekarstwo na wiele treningowych bolączek i skuteczne narzędzie fizjoterapeutyczne. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację!

zawod-trener-personalny

Zawód: Trener Personalny

Wiele młodych osób po zakończeniu edukacji zastanawia się nad wybraniem swojej przyszłej drogi kariery. Z wszystkich dostępnych zawodów jeden rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Jest to trener personalny.

typy-trenerow-personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

dlaczego-oplaca-sie-cwiczyc-z-trenerem-personalnym

Dlaczego opłaca się ćwiczyć z trenerem personalnym

Każdy trenuje z innych powodów, jedni chcą schudnąć inni przeciwnie zbudować masę mięśniową. Jedni trenują, aby być lepszymi w określonym sporcie lub aktywności, inni po prostu chcą miło spędzić czas na ćwiczeniach i mieć więcej energii na co dzień. Jednak niezależnie od celów stojących za treningami warto jest się wspomóc doświadczeniem i wiedzą trenera. Dlaczego?

dobry-trener-a-zly-trener-personalny

Dobry trener, a zły trener personalny

Trener, trenerowi nierówny. Po czym można rozróżnić dobrego trenera osobistego z którym warto ćwiczyć, od takiego na którego tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze? Zobaczcie wskazówki od ekspertów z LepszyTrener.pl po których rozpoznasz z jakim trenerem bądź instruktorem sportowym masz do czynienia.

10-rzeczy-ktorych-nie-mowisz-trenerowi

10 rzeczy których nie mówisz trenerowi

Jeżeli korzystasz z pomocy trenera personalnego warto jest zadbać o dobrą komunikację. Będąc otwartym i szczerym sprawisz, że Trener lepiej dopasuje treningi do Twoich potrzeb i oczekiwań. A Twoje ćwiczenia będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

przysiady-z-obciazeniem-czy-bez-jaki-trening-bedzie-dla-ciebie-najlepszy

Przysiady z obciążeniem czy bez - jaki trening będzie dla ciebie najlepszy?

Gdy w grę wchodzi trening nóg i pośladków, na myśl kobiet przychodzą przysiady z obciążeniem. Choć mężczyźni wolą trening z hantlami, również i w ich przypadku przysiady sprawdzą się świetnie. Kluczowa jest jednak technika, bo to od niej zależy dalszy rozwój.

cwiczenia-z-pilka-lekarska-twoj-patent-na-naprawde-swietna-forme

Ćwiczenia z piłką lekarską - twój patent na naprawdę świetną formę!

Spośród wszystkich ćwiczeń z akcesoriami, trening z piłkami ma nam najwięcej do zaoferowania. Piłka gimnastyczna dostępna w sali fitness to świetny patent na rozciąganie i angażowanie mm. głębokich, z kolei niewielka piłeczka tenisowa świetnie się sprawdzi podczas rozluźniania powięziowo-mięśniowego. Zobacz nasze proste ćwiczenia z piłką lekarską do wykonania wszędzie tam, gdzie chcesz!

scyzoryki-czyli-doskonale-cwiczenie-na-plaski-brzuch

Scyzoryki, czyli doskonałe ćwiczenie na płaski brzuch

Scyzoryki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń praktykowanych w celu zgubienia oponki i wzmocnienia mięśni brzucha, większości osób znane jeszcze z czasów szkolnych. Jak prawidłowo wykonywać scyzoryki?

jak-wykonywac-brzuszki-z-wykorzystaniem-poszczegolnych-przyrzadow

Jak wykonywać brzuszki z wykorzystaniem poszczególnych przyrządów?

Na siłowni znaleźć można wiele przyrządów o różnych zastosowaniach. Niektóre z nich sprawdzają się doskonale podczas robienia brzuszków. Jak wykonywać takie ćwiczenia z wykorzystaniem konkretnych urządzeń?

recepta-na-mocne-i-sprezyste-miesnie-sprawdz-cwiczenia-izometryczne-aktualizacja-2020

Recepta na mocne i sprężyste mięśnie? Sprawdź ćwiczenia izometryczne! | AKTUALIZACJA 2020

Twoje mięśnie są mało stabilne i sprężyste? Ten rodzaj treningu jest dla ciebie! Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale i zwiększysz siłę bez konieczności przerzucania ton żelastwa. Przedstawiamy ćwiczenia izometryczne - lekarstwo na wiele treningowych bolączek i skuteczne narzędzie fizjoterapeutyczne. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację!

zawod-trener-personalny

Zawód: Trener Personalny

Wiele młodych osób po zakończeniu edukacji zastanawia się nad wybraniem swojej przyszłej drogi kariery. Z wszystkich dostępnych zawodów jeden rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Jest to trener personalny.

typy-trenerow-personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

dlaczego-oplaca-sie-cwiczyc-z-trenerem-personalnym

Dlaczego opłaca się ćwiczyć z trenerem personalnym

Każdy trenuje z innych powodów, jedni chcą schudnąć inni przeciwnie zbudować masę mięśniową. Jedni trenują, aby być lepszymi w określonym sporcie lub aktywności, inni po prostu chcą miło spędzić czas na ćwiczeniach i mieć więcej energii na co dzień. Jednak niezależnie od celów stojących za treningami warto jest się wspomóc doświadczeniem i wiedzą trenera. Dlaczego?

dobry-trener-a-zly-trener-personalny

Dobry trener, a zły trener personalny

Trener, trenerowi nierówny. Po czym można rozróżnić dobrego trenera osobistego z którym warto ćwiczyć, od takiego na którego tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze? Zobaczcie wskazówki od ekspertów z LepszyTrener.pl po których rozpoznasz z jakim trenerem bądź instruktorem sportowym masz do czynienia.

10-rzeczy-ktorych-nie-mowisz-trenerowi

10 rzeczy których nie mówisz trenerowi

Jeżeli korzystasz z pomocy trenera personalnego warto jest zadbać o dobrą komunikację. Będąc otwartym i szczerym sprawisz, że Trener lepiej dopasuje treningi do Twoich potrzeb i oczekiwań. A Twoje ćwiczenia będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze.