Trener personalny online – wady i zalety

Trener personalny online – wady i zalety

W dobie internetu pojawiają się nowe możliwości w zakresie realizowania planów treningowych. Coraz częściej trenerzy decydują się na włączenie do swojej oferty treningów personalnych online. Czy takie rozwiązanie niebawem całkowicie zastąpi treningi osobiste? Zobacz wady i zalety zdalnej współpracy z trenerem!

Dostęp online do wiedzy eksperta

Treningi personalne online dają nieograniczony dostęp do opieki trenerskiej. Oczywiście, wykupienie konkretnego pakietu ćwiczeń to współpraca na czas określony. Określona jest również liczba sesji treningowych. Niemniej, trenerzy online najczęściej są do naszej dyspozycji 24/7. Nie oznacza to, że natychmiastowo odpowiedzą na wiadomość. W każdej chwili jednak i z każdego miejsca można wysłać do nich wiadomość czy mejla. Trener online ma obowiązek rozwiać pojawiające się wątpliwości. Na przykład odnośnie prawidłowej techniki, czy objętości ćwiczeń.

Jako że współpraca z trenerem personalnym online nie wymaga jego obecności na sesji – mamy szansę współpracować niemal z każdym trenerem na świecie. Nie ma bowiem ograniczenia odnośnie lokalizacji – wystarczy połączenie z internetem. Nie trzeba zamykać się na lokalnych specjalistów – świat treningów personalnych staje się nieograniczony.

Trenerzy personalni online zyskują coraz większą popularność. Ta metoda umożliwia trenowanie pod okiem specjalistów, z którymi osobista współpraca byłaby niemożliwa. Tak dzieje się w przypadku trenerów gwiazd. Zdarza się, że trenują osoby nawet z innego kontynentu!

Trener personalny online na tacy

Prześledzenie umiejętności i kompetencji trenera personalnego staje się znacznie bardziej proste w sieci. Mamy szansę zapoznać się z opiniami na jego temat, wzmiankami w mediach czy na portalach społecznościowych. To całkowicie indywidualizuje profil i charakter trenera personalnego. Tym samym możemy świadomie wybrać specjalistę, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Nie potrzeba spotkania w realu – w sieci trener jest podany jak na tacy.

Ta sama wiedza – mniejsza cena

Siłą rzeczy treningi personalne online są tańsze od standardowych. Nie wymagają bowiem obecności trenera personalnego na sesji, co sprawia, że poświęca on na pracę znacznie mniej czasu. Tym samym jeden trener może pracować z dużą większą liczbą osób niż to jest możliwe w przypadku klasycznych treningów personalnych. Co to dla nas oznacza? Zwiększa się prawdopodobieństwo, że uda nam się trenować pod opieką rozchwytywanych trenerów. To także bardziej ekonomiczna metoda ćwiczeń. Nie wszyscy mogą sobie przecież pozwolić na profesjonalne sesje ćwiczeniowe ze specjalistami. A internetowi trenerzy coraz częściej dają nam taką możliwość!

Wolność Tomku w swoim domku

trener personalny online zalety i wady

Zadaniem trenera personalnego online jest zaplanowanie sesji ćwiczeniowej. Planuje on również dni treningowe oraz dni na regenerację. Jeśli jednak nie wykonasz treningu w określonym czasie – trener nie ponosi za to konsekwencji. To w gestii ćwiczącego leży wypełnianie planu treningowego. Ważna jest więc silna motywacja do realizowania zaleconych przez trenera zadań. W innym przypadku – nici z efektów treningowych. Niemniej, dużą zaletą jest samodzielne wyznaczenie sobie czasu na sesję ćwiczeniową. Nie musisz przecież umawiać się z trenerem czy poświęcać czasu na dojazd w konkretne miejsce. Trening możesz przeprowadzić w domu, na siłowni, w parku…

Trener personalny online – ścisła współpraca

Wielu trenerów personalnych online zapewnia wszechstronną współpracę z ćwiczącym. Obejmuje ona odpowiadanie na mejle, porady żywieniowe czy rozpisywanie tygodniowej diety. W taki sposób zyskujesz wszystkie potrzebne informacje i konkretne zadania do wypełnienia. Niestety, zdarzają się trenerzy niechętni do tak ścisłej współpracy. W takiej sytuacji wiele traci na tym ćwiczący. Pamiętaj, że trener online to wciąż twój trener, który na cię poprowadzić do osiągnięcia celu treningowego. Zanim rozpoczniesz współpracę z konkretnym specjalistą – zapoznaj się z opiniami w internecie na jego temat. Zwróć szczególną uwagę na jego kompetencje oraz podejście do podopiecznego.

Czego oczy nie widzą – czyli brak kontroli trenerskiej

Treningi personalne online nie są pozbawione negatywów. Przede wszystkim brak realnego kontaktu z trenerem stwarza ryzyko niepoprawnego wykonywania ćwiczeń. Nie ma nad nami osoba, która kontrolowałaby ruch i na bieżąco korygowała ewentualne błędy w technice. Może się to drastycznie przekładać na wydajność treningu. Niekiedy również niestosowanie się do zaleceń trenera może się skończyć kontuzją. Z pomocą przychodzą jednak filmiki prezentujące prawidłową technikę ćwiczeń. Wszystko zależy również od twojego podejścia. Jeśli robisz ćwiczenia w niedbały i niedokładny sposób – trudno o osiągnięcie zamierzonych efektów. Poszukaj trenera online, który – mimo braku osobistej interakcji – jest w stanie zmotywować cię do skrupulatnego wypełniania planu treningowego i skupienia się na właściwej technice ruchu.

Motywacja matką sukcesu – możliwa online?

Trener online – choć wciąż pozostaje człowiekiem – może być dla ciebie mniej realny. Tym samym, ma nad tobą mniejszą kontrolę w kwestii ćwiczeń i wypełniania planu treningowego. Podobnie rzecz się ma z motywacją. Nie możesz w stu procentach zagwarantować trenerowi zrealizowania planu treningowego. Inaczej jest w przypadku klasycznych treningów – będąc pod opieką i kontrolą realnej osoby dużo łatwiej jest nam się zmotywować do wykonywania poleceń. W programach ćwiczeń w internecie niestety nie jest dostępna dodatkowa motywacja. To, jak przebiegnie trening, czy wykonamy go prawidłowo i czy w ogóle go wykonamy – zależy od nas samych.

Trener personalny online – trudności w ocenie

Jednym z największych minusów treningów personalnych online jest brak obserwacji trenerskiej w trakcie ćwiczeń. Tym samym nikt nie czuwa nad naszymi ruchami i nie koryguje ewentualnych błędów w technice. Powodzenie we współpracy – a więc osiągnięcie celu treningowego – zależy od dwóch głównych czynników. Mianowicie, tego czy prawidłowo wypełniamy polecenia treningowe oraz jak bardzo jesteśmy szczerzy odnośnie wysiłku i wyników. Prawdą jest przecież, że trudno jest kłamać trenerowi stojąc z nim twarzą w twarz – a napisanie niezgodnego z prawdą mejla jest wyjątkowo proste.

Współpraca online z trenerem personalnym niesie naprawdę dużo nowych możliwości. Jest także krokiem naprzód we wciąż zmieniającym i automatyzującym się świecie. Trzeba jednak pamiętać, że wybranie tej metody wiąże się z przeniesieniem na siebie obowiązków, które należą do trenera podczas klasycznej współpracy. Od sumiennego realizowania planów treningowych zależy bowiem to czy ćwiczenia przyniosą jakiekolwiek rezultaty.

Chcesz wypróbować trening personalny online? Sprawdź naszą bazę trenerów personalnych

Dominika Górska 1 25 maja 2017  < 1000

Dodaj komentarz

  • Ewaa
    27 czerwca 2017
    W moim przypadku nie sprawdziły by się treningi online. Jednak muszę mieć kogoś, kto mnie dopilnuje. A tak to bym nie miała chyba żadnej motywacji...

Artykuły z kategorii: Trening personalny

dlaczego-warto-czyli-poznaj-zalety-treningu-personalnego

Dlaczego warto – czyli poznaj zalety treningu personalnego!

Trening personalny staje się coraz częstszą metodą regularnych ćwiczeń. Jest to dobry sposób na szybkie osiągnięcie celów treningowych. Siłownia czy grupowe zajęcia nie zastąpią indywidualnego podejścia trenera do ćwiczącego. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w treningi personalne?

najpopularniejsze-trenerki-personalne-w-polsce-i-na-swiecie

Najpopularniejsze trenerki personalne w Polsce i na świecie

Najsprawniejsze dziewczyny, prawdziwe atletki, mowa oczywiście o trenerkach personalnych. Specjalizują się w najróżniejszych dziedzinach: fitnessie, odchudzaniu, sportach siłowych… Oto przegląd najpopularniejszych instruktorek sportowych

kryteria-oceny-trenera-sportowego

Kryteria oceny trenera sportowego

Serwis LepszyTrener.pl to wyszukiwarka sportowa trenerów. Udostępniamy największą bazę instruktorów sportowych z całej Polski. Sprawdź opinie i oceny o trenerach. Jeżeli trenowałeś z trenerem zobacz jak możesz go ocenić i wystawić swój komentarz,

dlaczego-warto-zostac-trenerem-sportowym

Dlaczego warto zostać trenerem sportowym

Aktywność fizyczna stała się obecnie jedną z popularniejszych form zawodowych. Oto, dlaczego warto wiązać swoje życie zawodowe właśnie ze sportem!

jakie-kursy-powinien-zrobic-trener-personalny-najwazniejsze-szkolenia-trenerskie

Jakie kursy powinien zrobić trener personalny? Najważniejsze szkolenia trenerskie.

Trener personalny powinien pomyśleć nad urozmaiceniem swojego grafiku. Dobrą przynętą na klientów jest zrobienie dodatkowych kursów. Zobacz, jakie kursy dla trenerów personalnych warto zrobić.

sprawdz-czy-wiesz-jak-wyglada-trening-personalny

Sprawdź czy wiesz jak wygląda trening personalny

Jak wygląda trening sportowy z instruktorem? Zobacz co daje i jak przebiega trening personalny. Przekonaj się jakie są różnice w treningu dla kobiet i dla mężczyzn oraz jaki ma to wpływ na efektywność ćwiczeń na siłowni.

jakim-jestes-typem-klienta-trenera-personalnego

Jakim jesteś typem klienta trenera personalnego?

Jeszcze nie tak dawno temu pisaliśmy o typach trenerów personalnych, których możesz spotkać w klubie fitness. Wzięliśmy na warsztat stałych bywalców siłowni, aby ich przydzielić do naszych stereotypowych grup. A dziś nie zostawimy suchej nitki na Tobie - kliencie trenera personalnego. Potraktuj nasze zestawienie z przymrużeniem oka, zaś Ty Trenerze personalny przeczytaj. Może nie jesteś do końca świadomy co Cię tak naprawdę czeka na treningu.

wszystko-co-musisz-wiedziec-o-treningach-personalnych

Wszystko co musisz wiedzieć o treningach personalnych

Trener personalny to zawód cieszący się coraz większą popularnością. Niestety, często błędnie używamy tego określenia i nie do końca je rozumiemy. Kim tak naprawdę jest trener personalny i czym się zajmuje? Jaka jest rola trenera na siłowni oraz klubie fitness?

obawy-przed-treningiem-z-trenerem-personalnym

Obawy przed treningiem z trenerem personalnym

Z czego wynika niechęć niektórych osób do trenerów osobistych? Dlaczego część osób nie ma zaufania do trenerów i instruktorów na siłowni lub przejawia wątpliwości co do skuteczności ćwiczeń z trenerem? Czyli najczęstsze obawy i lęki przed treningiem personalnym.

dlaczego-warto-czyli-poznaj-zalety-treningu-personalnego

Dlaczego warto – czyli poznaj zalety treningu personalnego!

najpopularniejsze-trenerki-personalne-w-polsce-i-na-swiecie

Najpopularniejsze trenerki personalne w Polsce i na świecie

kryteria-oceny-trenera-sportowego

Kryteria oceny trenera sportowego

dlaczego-warto-zostac-trenerem-sportowym

Dlaczego warto zostać trenerem sportowym

jakie-kursy-powinien-zrobic-trener-personalny-najwazniejsze-szkolenia-trenerskie

Jakie kursy powinien zrobić trener personalny? Najważniejsze szkolenia trenerskie.

sprawdz-czy-wiesz-jak-wyglada-trening-personalny

Sprawdź czy wiesz jak wygląda trening personalny

jakim-jestes-typem-klienta-trenera-personalnego

Jakim jesteś typem klienta trenera personalnego?

wszystko-co-musisz-wiedziec-o-treningach-personalnych

Wszystko co musisz wiedzieć o treningach personalnych

obawy-przed-treningiem-z-trenerem-personalnym

Obawy przed treningiem z trenerem personalnym