Trener personalny online – wady i zalety

Trener personalny online – wady i zalety

W dobie internetu pojawiają się nowe możliwości w zakresie realizowania planów treningowych. Coraz częściej trenerzy decydują się na włączenie do swojej oferty treningów personalnych online. Czy takie rozwiązanie niebawem całkowicie zastąpi treningi osobiste? Zobacz wady i zalety zdalnej współpracy z trenerem!

Dostęp online do wiedzy eksperta

Treningi personalne online dają nieograniczony dostęp do opieki trenerskiej. Oczywiście, wykupienie konkretnego pakietu ćwiczeń to współpraca na czas określony. Określona jest również liczba sesji treningowych. Niemniej, trenerzy online najczęściej są do naszej dyspozycji 24/7. Nie oznacza to, że natychmiastowo odpowiedzą na wiadomość. W każdej chwili jednak i z każdego miejsca można wysłać do nich wiadomość czy mejla. Trener online ma obowiązek rozwiać pojawiające się wątpliwości. Na przykład odnośnie prawidłowej techniki, czy objętości ćwiczeń.

Jako że współpraca z trenerem personalnym online nie wymaga jego obecności na sesji – mamy szansę współpracować niemal z każdym trenerem na świecie. Nie ma bowiem ograniczenia odnośnie lokalizacji – wystarczy połączenie z internetem. Nie trzeba zamykać się na lokalnych specjalistów – świat treningów personalnych staje się nieograniczony.

Trenerzy personalni online zyskują coraz większą popularność. Ta metoda umożliwia trenowanie pod okiem specjalistów, z którymi osobista współpraca byłaby niemożliwa. Tak dzieje się w przypadku trenerów gwiazd. Zdarza się, że trenują osoby online nawet z innego kontynentu!

Trener personalny online na tacy

Prześledzenie umiejętności i kompetencji trenera personalnego staje się znacznie bardziej proste w sieci. Mamy szansę zapoznać się z opiniami na jego temat, wzmiankami w mediach czy na portalach społecznościowych. To całkowicie indywidualizuje profil i charakter trenera personalnego. Tym samym możemy świadomie wybrać specjalistę, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Nie potrzeba spotkania w realu – w sieci trener online jest podany jak na tacy.

Ta sama wiedza – mniejsza cena online

Siłą rzeczy treningi personalne online są tańsze od standardowych. Nie wymagają bowiem obecności trenera personalnego na sesji, co sprawia, że poświęca on na pracę znacznie mniej czasu. Tym samym jeden trener online może pracować z dużą większą liczbą osób niż to jest możliwe w przypadku klasycznych treningów personalnych. Co to dla nas oznacza? Zwiększa się prawdopodobieństwo, że uda nam się trenować pod opieką rozchwytywanych trenerów. To także bardziej ekonomiczna metoda ćwiczeń. Nie wszyscy mogą sobie przecież pozwolić na profesjonalne sesje ćwiczeniowe ze specjalistami. A internetowi trenerzy coraz częściej dają nam taką możliwość!

Wolność Tomku w swoim domku

kurs trener personalny online

Zadaniem trenera personalnego online jest zaplanowanie sesji ćwiczeniowej. Planuje on również dni treningowe oraz dni na regenerację. Jeśli jednak nie wykonasz treningu w określonym czasie – trener nie ponosi za to konsekwencji. To w gestii ćwiczącego leży wypełnianie planu treningowego. Ważna jest więc silna motywacja do realizowania zaleconych przez trenera online zadań. W innym przypadku – nici z efektów treningowych. Niemniej, dużą zaletą jest samodzielne wyznaczenie sobie czasu na sesję ćwiczeniową. Nie musisz przecież umawiać się z trenerem czy poświęcać czasu na dojazd w konkretne miejsce. Trening możesz przeprowadzić w domu, na siłowni, w parku…

Trener personalny online – ścisła współpraca

Wielu trenerów personalnych online zapewnia wszechstronną współpracę z ćwiczącym. Obejmuje ona odpowiadanie na mejle, porady żywieniowe czy rozpisywanie tygodniowej diety. W taki sposób zyskujesz wszystkie potrzebne informacje i konkretne zadania do wypełnienia. Niestety, zdarzają się trenerzy niechętni do tak ścisłej współpracy. W takiej sytuacji wiele traci na tym ćwiczący. Pamiętaj, że trener online to wciąż twój trener, który na cię poprowadzić do osiągnięcia celu treningowego. Zanim rozpoczniesz współpracę z konkretnym specjalistą – zapoznaj się z opiniami w internecie na jego temat. Zwróć szczególną uwagę na jego kompetencje oraz podejście do podopiecznego.

Czego oczy nie widzą – czyli brak kontroli trenerskiej

Treningi personalne online nie są pozbawione negatywów. Przede wszystkim brak realnego kontaktu z trenerem stwarza ryzyko niepoprawnego wykonywania ćwiczeń. Nie ma nad nami osoba, która kontrolowałaby ruch i na bieżąco korygowała ewentualne błędy w technice. Może się to drastycznie przekładać na wydajność treningu. Niekiedy również niestosowanie się do zaleceń trenera może się skończyć kontuzją. Z pomocą przychodzą jednak filmiki prezentujące prawidłową technikę ćwiczeń. Wszystko zależy również od twojego podejścia. Jeśli robisz ćwiczenia w niedbały i niedokładny sposób – trudno o osiągnięcie zamierzonych efektów. Poszukaj trenera online, który – mimo braku osobistej interakcji – jest w stanie zmotywować cię do skrupulatnego wypełniania planu treningowego i skupienia się na właściwej technice ruchu.

Motywacja matką sukcesu – możliwa online?

Trener online – choć wciąż pozostaje człowiekiem – może być dla ciebie mniej realny. Tym samym, ma nad tobą mniejszą kontrolę w kwestii ćwiczeń i wypełniania planu treningowego. Podobnie rzecz się ma z motywacją. Nie możesz w stu procentach zagwarantować trenerowi zrealizowania planu treningowego. Inaczej jest w przypadku klasycznych treningów – będąc pod opieką i kontrolą realnej osoby dużo łatwiej jest nam się zmotywować do wykonywania poleceń. W programach ćwiczeń w internecie niestety nie jest dostępna dodatkowa motywacja. To, jak przebiegnie trening, czy wykonamy go prawidłowo i czy w ogóle go wykonamy – zależy od nas samych.

Trener personalny online – trudności w ocenie

Jednym z największych minusów treningów personalnych online jest brak obserwacji trenerskiej w trakcie ćwiczeń. Tym samym nikt nie czuwa nad naszymi ruchami i nie koryguje ewentualnych błędów w technice. Powodzenie we współpracy – a więc osiągnięcie celu treningowego – zależy od dwóch głównych czynników. Mianowicie, tego czy prawidłowo wypełniamy polecenia treningowe oraz jak bardzo jesteśmy szczerzy odnośnie wysiłku i wyników. Prawdą jest przecież, że trudno jest kłamać trenerowi stojąc z nim twarzą w twarz – a napisanie niezgodnego z prawdą mejla jest wyjątkowo proste.

Współpraca online z trenerem personalnym niesie naprawdę dużo nowych możliwości. Jest także krokiem naprzód we wciąż zmieniającym i automatyzującym się świecie. Trzeba jednak pamiętać, że wybranie tej metody wiąże się z przeniesieniem na siebie obowiązków, które należą do trenera podczas klasycznej współpracy. Od sumiennego realizowania planów treningowych zależy bowiem to czy ćwiczenia przyniosą jakiekolwiek rezultaty.

Chcesz wypróbować trening personalny online? Sprawdź naszą bazę trenerów personalnych

Trening personalny vs trening personalny online

Jeden specjalista – a dwie różne usługi. Oczywiście różnią się między sobą znacząco. I też są skierowane do innej grupy osób. Jeśli jesteś osobą o silnej motywacji i znającą podstawy ćwiczeń fizycznych – nie ma przeszkód byś wybrał treningi personalne online. Jeśli jednak kompletnie nie wiesz, jak ćwiczyć i potrzebujesz stałego opiekuna, to lepszym wyborem jest trening personalny. Ten drugi wiąże się jednak z nieco większymi kosztami. Na pewne sposoby da się je jednak obniżyć.

W przypadku treningów personalnych online wszystkie jednostki treningowe musimy przeprowadzić sami. Następnie „tylko” się z nich „wyspowiadać” trenerowi. Nie jest on w stanie na bieżąco korygować naszych błędów w technice. Tym samym opieka trenerska nie jest do końca pełna. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wirtualne treningi – lepiej pójść na kilka rzeczywistych sesji z trenerem.

Ten problem można jednak jako tako obejść dzięki wykonywaniu pomiarów i zdjęć z postępu czy wykonywanych ćwiczeń. Warto na przykład nagrać własny trening, by trener online mógł ocenić jego poprawność i skuteczność.

Dominika Górska 2 25 maja 2017  1782

Dodaj komentarz

  • Hanksa
    28 marca 2018
    A u mnie tylko treningi online! Cierpię na chroniczny brak czasu i nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy znajdę chwilę na ćwiczenia. Mój trener jest wyrozumiały i zna życie, więc idealnie się dogadujemy :)
  • Ewaa
    27 czerwca 2017
    W moim przypadku nie sprawdziły by się treningi online. Jednak muszę mieć kogoś, kto mnie dopilnuje. A tak to bym nie miała chyba żadnej motywacji...

Artykuły z kategorii: Trening personalny

dobry-trener-personalny-czestochowa-jak-wybrac

Dobry trener personalny - Częstochowa | Jak wybrać?

Gdy brakuje Ci motywacji do podjęcia ćwiczeń, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Twój przyszły trener personalny czeka na Ciebie w Twoim mieście! Skąd masz wiedzieć, który trener personalny będzie dla Ciebie odpowiedni? Czym powinien się wyróżniać. Ile kosztuje trener personalny w Częstochowie ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

trener-personalny-gdansk-cena-opinie-praca-kurs

Trener personalny Gdańsk | cena, opinie, praca, kurs

Co to znaczy dobry trener personalny w Gdańsku? Jak szukać trenera osobistego w Trójmieście? Podpowiadamy, jak wybierać specjalistę, i na co zwracać uwagę. Z tą wiedzą znajdziesz dobrego trenera personalnego w Gdańsku.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

ile-kosztuje-trener-personalny-lublin-opinie-cena-praca-kurs

Ile kosztuje trener personalny Lublin? | opinie, cena, praca, kurs

Jak znaleźć trenera personalnego w Lublinie? Kim jest dobry trener personalny? Jaka jest cena treningu personalnego w Lublinie? O tym w poniższym artykule!

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice | Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic!

dobry-trener-personalny-poznan-trenerka-personalna-jak-wybrac

Dobry trener personalny Poznań | Trenerka personalna – jak wybrać?

Szukanie trenera personalnego lub trenerki personalnej może przysporzyć nieco kłopotów. Skąd jednak będziemy wiedzieć, że ten trener to dobry trener personalny? Jakie powinien mieć kursy. Ile kosztuje trener personalny Poznań? O kwestiach wyboru trenera w Poznaniu przeczytacie niżej!

dobry-trener-personalny-bydgoszcz-jak-go-znalezc-i-ile-kosztuje

Dobry trener personalny Bydgoszcz – jak go znaleźć i ile kosztuje?

O dobrego trenera personalnego w Bydgoszczy nietrudno. Trzeba jedynie wiedzieć, jak go znaleźć. Ile kosztuje usługa trenera osobistego w Bydgoszczy? Jak weryfikować opinie o trenerze? To – i wiele więcej – na przykładzie bydgoskiego rynku trenerów w naszym artykule!

dietetyk-i-trener-personalny-lodz-jak-ich-wybrac

Dietetyk i trener personalny Łódź | Jak ich wybrać?

Szukasz trenera personalnego albo dietetyka w Łodzi? Kim jest dobry trener personalny Łódź? Podpowiadamy, na jakie aspekty pracy trenera personalnego i dietetyka należy zwracać uwagę. Zobacz, ile kosztuje trener personalny Łódź.

ile-kosztuje-trener-personalny-krakow-jak-go-wybrac

Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Dobry trener personalny Kraków? To cel wielu osób. Trzeba go jednak jakoś znaleźć. Kim jest dobry trener personalny w Krakowie? Jak znaleźć trenerkę personalną w stolicy Małopolski? Ile kosztuje usługa trenera personalnego w Krakowie? To, i wiele więcej poniżej!

trener-personalny-warszawa-jak-wybrac-najlepszego

Trener personalny Warszawa – jak wybrać najlepszego?

Rynek trenerów personalnych w Warszawie to duża konkurencja i duża rozbieżność ofert. Jak się nie pogubić w tym wszystkim i wybrać najlepszą ofertę trenera personalnego w Warszawie? Ile kosztuje trener personalny w stolicy?

dobry-trener-personalny-czestochowa-jak-wybrac

Dobry trener personalny - Częstochowa | Jak wybrać?

Gdy brakuje Ci motywacji do podjęcia ćwiczeń, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Twój przyszły trener personalny czeka na Ciebie w Twoim mieście! Skąd masz wiedzieć, który trener personalny będzie dla Ciebie odpowiedni? Czym powinien się wyróżniać. Ile kosztuje trener personalny w Częstochowie ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

trener-personalny-gdansk-cena-opinie-praca-kurs

Trener personalny Gdańsk | cena, opinie, praca, kurs

Co to znaczy dobry trener personalny w Gdańsku? Jak szukać trenera osobistego w Trójmieście? Podpowiadamy, jak wybierać specjalistę, i na co zwracać uwagę. Z tą wiedzą znajdziesz dobrego trenera personalnego w Gdańsku.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

ile-kosztuje-trener-personalny-lublin-opinie-cena-praca-kurs

Ile kosztuje trener personalny Lublin? | opinie, cena, praca, kurs

Jak znaleźć trenera personalnego w Lublinie? Kim jest dobry trener personalny? Jaka jest cena treningu personalnego w Lublinie? O tym w poniższym artykule!

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice | Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic!

dobry-trener-personalny-poznan-trenerka-personalna-jak-wybrac

Dobry trener personalny Poznań | Trenerka personalna – jak wybrać?

Szukanie trenera personalnego lub trenerki personalnej może przysporzyć nieco kłopotów. Skąd jednak będziemy wiedzieć, że ten trener to dobry trener personalny? Jakie powinien mieć kursy. Ile kosztuje trener personalny Poznań? O kwestiach wyboru trenera w Poznaniu przeczytacie niżej!

dobry-trener-personalny-bydgoszcz-jak-go-znalezc-i-ile-kosztuje

Dobry trener personalny Bydgoszcz – jak go znaleźć i ile kosztuje?

O dobrego trenera personalnego w Bydgoszczy nietrudno. Trzeba jedynie wiedzieć, jak go znaleźć. Ile kosztuje usługa trenera osobistego w Bydgoszczy? Jak weryfikować opinie o trenerze? To – i wiele więcej – na przykładzie bydgoskiego rynku trenerów w naszym artykule!

dietetyk-i-trener-personalny-lodz-jak-ich-wybrac

Dietetyk i trener personalny Łódź | Jak ich wybrać?

Szukasz trenera personalnego albo dietetyka w Łodzi? Kim jest dobry trener personalny Łódź? Podpowiadamy, na jakie aspekty pracy trenera personalnego i dietetyka należy zwracać uwagę. Zobacz, ile kosztuje trener personalny Łódź.

ile-kosztuje-trener-personalny-krakow-jak-go-wybrac

Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Dobry trener personalny Kraków? To cel wielu osób. Trzeba go jednak jakoś znaleźć. Kim jest dobry trener personalny w Krakowie? Jak znaleźć trenerkę personalną w stolicy Małopolski? Ile kosztuje usługa trenera personalnego w Krakowie? To, i wiele więcej poniżej!

trener-personalny-warszawa-jak-wybrac-najlepszego

Trener personalny Warszawa – jak wybrać najlepszego?

Rynek trenerów personalnych w Warszawie to duża konkurencja i duża rozbieżność ofert. Jak się nie pogubić w tym wszystkim i wybrać najlepszą ofertę trenera personalnego w Warszawie? Ile kosztuje trener personalny w stolicy?