TOP 9 - ranking największych sieci siłowni w Polsce

TOP 9 - ranking największych sieci siłowni w Polsce

Już blisko 10 lat drzwiami i oknami wali do nas kult ciała. Jędrne pośladki smukłych kobiecych sylwetek, szerokie męskie ramiona, płaskie brzuchy, szerokie plecy. Do tego koniecznie zdrowy styl życia i pożywienie z jak najlepszych składników. Tylko gdzie tak szlifować atletyczną formę i czy to na pewno na każdą kieszeń? Przedstawiamy ranking 9 największych sieci siłowni dostępnych na Polskim rynku.

#9. Szwedzki gigant na polskim rynku: Fitness24Seven

Ultranowoczesna koncepcja treningu, całkowita samoobsługa, dostęp do klubów w 6 krajach, m.in. w Finlandii, Kolumbii, Norwegii i Tajlandii. Fitness24Seven - szwedzki gigant, który na polski rynek śmiało wkroczył w styczniu 2015, otwierając swój pierwszy klub w Galerii Dębiec w Poznaniu. Dziś sieć posiada blisko 250 siłowni na świecie, w tym 10 na terenie Polski. Fitness24Seven znajdziemy m.in. w Lublinie, Bydgoszczy, Opolu i Wrocławiu, są też 2 kluby w Warszawie w wolskim EQlibrum i kompleksie przy Al. Rzeczypospolitej na Wilanowie.

Szwedzka sieć samoobsługowych siłowni oferuje swoim klientom możliwość nieograniczonego niczym treningu we wszystkich klubach  na świecie na preferencyjnych warunkach. Przy umowie na czas nieokreślony z 2-miesięcznym okresem wypowiedzenia zapłacimy jedynie 89 zł za miesiąc. Trenujemy do woli, korzystając z pełnej oferty klubu. W Fitness24Seven czekają na nas zajęcia fitness na elastyczność, utrzymanie dobrej kondycji i stabilny core. Znajdziemy też opatentowane zajęcia z serii Fitness24Seven Challenge, zajęcia taneczne i fitness typu jump and pump ze sztangami w roli głównej. Korzystna oferta cenowa rekompensuje brak benefitów.

Szukaj siłowni

#8. Zaczęło się na warszawskim Ursynowie: Total Fitness

Październik 2012. Calypso Ursynów zmienia nazwę na Total Fitness, a właściciele marki rozpoczynają trwającą do dziś ekspansję. I choć sieć długo tworzyły tylko 2 kluby na Ursynowie i Grochowie, dziś Total Fitness to łącznie 11 klubów w stolicy, miastach sąsiadujących i na wybrzeżu. W ofercie warszawskich siłowni Total Fitness znajdziemy 7 miejsc na mapie, z czego dwa dostępne są 24/7. Pozostałe kluby w całej Polsce czynne są od poniedziałku do piątku 6-23 oraz w weekendy 9-20. To bardzo preferencyjny czas pracy fitness klubu, zwłaszcza dla tych, którzy pracują od wczesnych godzin porannych lub do późnego wieczora.

siłownia gdansk

W ramach karnetu ćwiczyć możemy we wszystkich klubach, również w Gdańsku, Pruszkowie i Radomiu. W Total Fitness mamy start za złotówkę, 4 dobrze wyposażone strefy do ćwiczeń, bogaty grafik fitness z jogą, zumbą, sztangami i kursami Les Mills, opiekę trenerów, kącik malucha, saunę i solarium oraz bezpłatny parking. Właściciele sieci Total Fitness stworzyli również program lojalnościowy, w którym nagradzana jest każde członkostwo z polecenia. Treningi w Total Fitness są dostępne już od 119 zł miesięcznie w całej Polsce. Dodatkowym atutem są honorowane karty MultiSport, FitProfit i OK System.

#7. Monopol na fitness w grodzie Kraka: Fitness Platinium

Szczęśliwa siódemka w naszym rankingu to Fitness Platinium z malowniczego Krakowa. Historyczna stolica Polski posiada 9 klubów sieci, znajdziemy je również w Zamościu, Radomiu i podkarpackim Jarosławiu. W klubach krakowskiej sieci przewidziane są korzystne oferty cenowe. Umowa open to jedyne 109 zł. Korzystać można z usług wszystkich klubów w całej Polsce, chyba że zdecydujemy się na karnet Fitness Platinium dla jednego klubu. Taka umowa to dla nas 69 zł miesięcznie. Flagowy krakowski klub przy Lea 213 czynny jest 24 godziny na dobę, pozostałe są dostępne od poniedziałku do piątku 6-23 i w weekendy 8-20.

W ofercie Fitness Platinium znajdziemy przestronne sale treningowe z wolnym ciężarem, strefy treningu cardio oraz sale fitness. Niektóre kluby proponują użytkownikom Cinema Cardio, sztuki walki, Squash czy zorganizowane zajęcia piłki nożnej. W klubie przy Klimeckiego w Krakowie dostępne jest również studio modelowania sylwetki z zajęciami z serii SHAPER. W klubach krakowskiej sieci Fitness Platinium honorowane są niemal wszystkie karnety sportowe, w tym MultiSport, FitProfit, OK System i SODEXO.

#6. Kluby fitness S4: zmodernizowane siłownie ze stolicy

Szczęśliwa trzynastka - dokładnie tyle klubów tworzy obecnie sieć S4. Słabo wyposażone niegdyś siłownie przechodzą dziś swój renesans. W Warszawie S4 oferuje 10 klubów z bogatą ofertą zajęć fitness prowadzonych przez znanych instruktorów stolicy, dobrze wyposażoną strefą wolnych ciężarów, mnóstwo maszyn do treningu cardio i ćwiczeń siłowych oraz przestronne sale fitness i sauny. Poza stolicą, kluby S4 dostępne są również w Białymstoku, Gdyni i miasteczku akademickim w Toruniu.

Podczas bezpłatnego treningu próbnego można zapoznać się z pełną ofertą klubu, w tym skorzystać z zajęć fitness i sesji w saunie. S4 ma dla klientów przystępną ofertę cenową. Karnety dostępne są już od 89 zł miesięcznie, a dla studentów przewidziano umowę z miesięczną opłatą 49 zł. Kluby sieci czynne są od poniedziałku do piątku 6-23 oraz w weekendy 7-22. S4 posiada też klub czynny 24/7 na warszawskim Mokotowie. Z usług klubów sieci skorzystamy też z kartami FitProfit, MultiSport i BeActive.

#5. McFIT Naturalnie w formie: koncepcja treningu całą dobę
siłownia warszawa

Ponad 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesny design wnętrz, przestronne strefy treningowe i blisko 300 maszyn w każdym klubie. Nasi niemieccy kompani przenoszą nasz trening w wymiar indywidualnego przeżycia. McFIT rozpoczął ekspansję polskiego rynku od dwóch studiów w Warszawie i Poznaniu, szybko podbijając kolejne miasta. Obecnie znajdziemy 14 klubów fitness w 10 polskich miastach, m.in. w Łodzi, Wrocławiu i Katowicach. Sieć podbija również polskie wybrzeże, otwierając kluby w Szczecinie i Gdyni.

W McFIT czekają na nas zajęcia z serii Cyberobics, prowadzone przez wirtualnych trenerów, ale pomiędzy kolejnymi kursami znajdziemy również treningi McFIT Live z wyspecjalizowanymi instruktorami. Dodatkowym atutem jest możliwość odbycia bezpłatnego treningu z instruktorem McFIT w ciągu 7 dni od podpisania umowy wstępnej. Sieć oferuje prostą politykę cenową karnetów, oferując umowę roczną za 69 zł miesięcznie oraz na czas nieokreślony za 119 zł mies. (obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia). W klubie nie obowiązują żadne ograniczenia czasowe ani przypisywanie do lokalizacji - studia otwarte są 24/7 i w ramach karnetu możemy ćwiczyć w całej Europie. Koniec z wymówkami na urlopie i w delegacji!

#4. Miejska strona fitnessu: samoobsługowe kluby CityFit 24/7

Zaczęło się w czerwcu 2015 w Warszawie. CityFit otworzył swój pierwszy klub przy Rondzie ONZ. Ponad 3 tysiące m kw. powierzchni, 2 gigantyczne strefy cardio i ćwiczeń na maszynach, przestronna strefa wolnych ciężarów i grubo ponad 300 maszyn. Sukces Ronda ONZ szybko przekuto na warszawski Targówek. Dziś CityFit otwiera kolejne kluby w największych polskich miastach. Siłownie sieci znajdziemy m.in. w Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie. Nowo otwarte kluby są również dostępne w Toruniu, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu. Najbardziej w siłę rośnie Warszawa, gdzie obecnie jest już 6 klubów.
Bez drobnego druczku i niepotrzebnych formalności klub oferuje klientom 2 karnety: standard w cenie od 79,95 do 99,95 w zależności od lokalizacji oraz roczny karnet wszystkomający dostępny już za 49,95. Obydwa karnety można rozszerzyć na całą Polskę i ćwiczyć, gdziekolwiek się jest. Cena wzrasta wtedy odpowiednio do 109,95 i 99,95 za miesiąc. W CityFit znajdziemy bogatą ofertę zajęć fitness od jogi przez zumbę po sztuki walki, na które można się wygodnie zarejestrować przez intuicyjny panel klienta. Brak ograniczeń czasowych działa na plus, a dodatkowe pakiety jak np. porady trenerskie, rozpiski dietetyczne czy treningi personalne z wykwalifikowanym personelem. Miejska strona fitnessu na każdą kieszeń? Postaw na CityFit!

#3. Poznańska Fabryka Formy: dynamiczna ekspansja na Wschód

Brązowy puchar i trzecie miejsce na podium naszego rankingu obejmuje Fabryka Formy. I choć początkowo wszystko miało się zamknąć w pięknej Wielkopolsce, sieć szybko się rozwinęła, podbijając kolejne miasta Polski. Fabryka Formy to 24 kluby w 16 największych polskich miastach. Fabrykę Formy odwiedzimy w mi.n Bytomiu, Katowicach i Sosnowcu na południu Polski, w Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie w Polsce centralnej oraz w Stargardzie, Kaliszu, Zielonej Górze i Gorzowie na zachodzie kraju. Wszystko zaczęło się w Poznaniu i to właśnie tutaj sieć ma aż 8 swoich klubów. Nie zapomniano jednak o wschodzie kraju i niedawno Fabryka Formy zawitała również do Lublina.

Oprócz bogato wyposażonej strefy obciążeń wolnych i przestronnej strefy cardio, w Fabryce Formy znajdziemy szeroką ofertę zajęć grupowych. W grafiku są m.in. zajęcia na płaski brzuch, jędrne pośladki, boks i treningi taneczne. Sieć pamięta o seniorach, nie brakuje zajęć na rowerach, zumby i jogi. Wszystko w korzystnych cenach, które dla karnetów open w zależności od lokalizacji to od 79 do 155 zł miesięcznie. Fabryka Formy przewiduje zniżki dla studentów, seniorów i służb mundurowych. Za karnet na czas nieokreślony zapłacimy 20% mniej za pierwszy miesiąc. Ćwiczyć możemy również z kartą MultiSport od poniedziałku do piątku 6-22 oraz w weekendy 8-20. To tu rodzi się prawdziwy atleta.

#2. Wrzuć na luz i odmień się z siecią Calypso Fitness
siłownia warszawa

Drugie miejsce na podium i srebrna odznaka w rankingu klubów fitness trafia do sieci Calypso, która podbiła polski rynek fitness imponującą liczbą 43 klubów w 21 miastach. Kluby Calypso to niespełna 10 klubów w Warszawie i okolicach oraz innych większych miastach Polski. Kluby Calypso znajdziemy w Białymstoku, Trójmieście i Suwałkach, poćwiczymy też w Katowicach, Krakowie i Poznaniu, nie brakuje też klubów w Pile, Opolu i Rzeszowie oraz w Szczecinie i Wrocławiu. Calypso Fitness Club to bezsprzecznie jedna z wiodących marek fitness w Polsce, a bogata oferta zajęć grupowych oraz dobrze wyposażone sale treningowe stawiają dość wysoko jakościową poprzeczkę treningowego świata.

Calypso Fitness to fachowa obsługa i przystępna oferta cenowa. Karnet open dostępny jest już od 119 zł miesięcznie (umowa na 12 miesięcy). Trenujemy oczywiście bez ograniczeń we wszystkich klubach sieci w całej Polsce, a testowanie klubu możemy rozłożyć na 14 dni za symbolicznego zeta! Kluby honorują karty MultiSport i BeActive i są do naszej dyspozycji 6-23 na tygodniu i 8-20 w weekendy. Wrzuć na luz i znajdź czas dla siebie!

#1. Postaw na ZDROFIT: największa sieć klubów w Polsce

Polska najeżona jest ZDRO stawianym dumnie przed FIT. To już 65 klubów w 14 miastach w kraju, a w planach kolejne 6 otwarć. Spółka długo pracowała na swój sukces - bezdyskusyjnie pierwsze miejsce w rankingu obejmuje sieć klubów Zdrofit. 8 klubów w Trójmieście i aż 41 w stolicy! Do tego szczęśliwa siódemka w miastach około stołecznych. Kluby sieci Zdrofit znajdziemy jeszcze w Kielcach, Koszalinie, Legionowie i Płocku. Stawiać ZDRO przed FIT możemy także w Otwocku, Piasecznie, Piastowie, Pruszkowie, Wejherowie i Włocławku. Sieć planuje kolejne kluby w Warszawie, Gdyni i Starej Iwicznej k. Piaseczna.

Nowatorska koncepcja zajęć fitness w Zdrofit to stawianie na pierwszym miejscu jak najlepszego samopoczucia oraz absolutna harmonia ducha. Do życia powołano Akademię Zdrofit, a obozy sportowe dla klubowiczów organizowane są już kolejny sezon. Roczny karnet Open to 129 zł/miesiąc. Sieć przewiduje zniżki dla studentów i seniorów, gwarantując pełen dostęp do wszystkich placówek w całej Polsce. W wybranych klubach dostępny jest karnet HOME w preferencyjnej cenie 99 zł  z ograniczeniem do tylko jednej lokalizacji.

Nowy użytkownik ma możliwość skorzystania z treningu wprowadzającego z profesjonalnym trenerem, który przeprowadzi analizę składu caiała przygotuje szczegółowy plan treningowy oraz dietetyczny skrojony na miarę naszych potrzeb. Kluby Zdrofit dostępne są w godz. 6-23 na tygodniu i w weekendy 7-22. Klub na warszawskim Mokotowie dostępny jest całą dobę. W Zdrofit można również ćwiczyć z kartą FitProfit i Multisport, a w wybranych lokalizacjach również z karnetami MyLife. Nie czekaj i postaw swoje ZDRO przed FIT!

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Witold Milewski 0 9 października 2019  15341

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Trening

bezpieczne-treningi-przysiady-i-bolace-plecy

Bezpieczne treningi – przysiady i bolące plecy

Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych nierzadko pojawiają się bóle poszczególnych partii mięśniowych. Tak dzieje się między innymi w przypadku przysiadów – najczęstsze są jednak bóle pleców. Gdzie tkwią przyczyny tych dolegliwości?

poznaj-liczne-zalety-treningu-oporowego-z-gumami

Poznaj liczne zalety treningu oporowego z gumami

Trening w domu, czy na siłowni? Na siłowni jest sprzęt do ćwiczeń, a w domu niekoniecznie. Czy trening na siłowni można zastąpić treningiem domowym i czy w domu można osiągnąć to samo co w klubie fitness? Oczywiście tak! Alternatywą do sprzętu na siłowni są hantle, bieżnia czy nawet gumy oporowe, na które decyduje się coraz więcej osób.

jak-wykonac-stojak-na-sztange-do-cwiczen-i-do-czego-jest-potrzebny

Jak wykonać stojak na sztangę do ćwiczeń i do czego jest potrzebny?

Stojak na sztangę do ćwiczeń to urządzenie, które służy sportowcom uprawiającym sporty siłowe. Jest doskonałym pomocnikiem również w domowej siłowni, jak i profesjonalnym klubie fitness. Jest wiele rodzajów stojaków i tylko od Ciebie zależy, który będzie spełniał oczekiwania. Zapoznaj się z charakterystyką stojaków na sztangi i wybierz najlepszy model.

wypic-kawe-przed-treningiem-czy-nie

Wypić kawę przed treningiem czy nie?

Zastanawiasz się, czy kawa przed treningiem to dobry pomysł? Przecież kawa to naturalny energetyk, który powinien szybko dodać energii, ale czy warto pić ją przed ćwiczeniami? Dowiedz się wszystkiego na temat kawy przed treningiem i zobacz czy Tobie służy.

poznaj-zasady-treningu-beztlenowego

Poznaj zasady treningu beztlenowego!

Sport i aktywny tryb życia na dobre wpisał się w codzienne życie wielu osób. Rosnąca popularność tej dziedziny pobudza fantazję i wyobraźnie trenerów personalnych i osób odpowiedzialnych za treningi. Nowe podejście i metody treningowe to szansa na jeszcze bardziej efektywny trening, angażujący to, na czym w danym momencie najbardziej zależy osobie trenującej.

5-ciekawych-sportow-ekstremalnych

5 ciekawych sportów ekstremalnych

Sporty ekstremalne - dla jednych pokaz głupoty i niepotrzebnego ryzyka, dla innych mierzenie się z własnym lękiem i ograniczeniami. Oto 5 najbardziej szalonych sportów ekstremalnych.

aplikacje-mobilne-rewolucjonizuja-podejscie-do-sportu

Aplikacje mobilne rewolucjonizują podejście do sportu

Śledź swoje postępy w treningach, analizuj wyniki i dziel się nimi ze znajomymi dzięki sprawdzonym aplikacjom mobilnym.

sportowe-gadzety

Sportowe gadżety

Przedstawiamy sportowe gadżety, które urozmaicą i ułatwią codzienne treningi.

filmy-o-sportowej-rywalizacji-ktore-mogly-ci-umknac

Filmy o sportowej rywalizacji, które mogły Ci umknąć

Masz ochotę na dobry film ze sportem w roli głównej? Oto kilka propozycji zawierających siłę, wytrwałość i wolę walki które warto zobaczyć!

tatuaze-znanych-sportowcow

Tatuaże znanych sportowców

Motywy religijne, ważne imiona, hebrajskie napisy czy wzory geometryczne to tylko początek pomysłów na tatuaże. W tym artykule zobaczycie ozdoby ciała największych gwiazd sportu.

bezpieczne-treningi-przysiady-i-bolace-plecy

Bezpieczne treningi – przysiady i bolące plecy

Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych nierzadko pojawiają się bóle poszczególnych partii mięśniowych. Tak dzieje się między innymi w przypadku przysiadów – najczęstsze są jednak bóle pleców. Gdzie tkwią przyczyny tych dolegliwości?

poznaj-liczne-zalety-treningu-oporowego-z-gumami

Poznaj liczne zalety treningu oporowego z gumami

Trening w domu, czy na siłowni? Na siłowni jest sprzęt do ćwiczeń, a w domu niekoniecznie. Czy trening na siłowni można zastąpić treningiem domowym i czy w domu można osiągnąć to samo co w klubie fitness? Oczywiście tak! Alternatywą do sprzętu na siłowni są hantle, bieżnia czy nawet gumy oporowe, na które decyduje się coraz więcej osób.

jak-wykonac-stojak-na-sztange-do-cwiczen-i-do-czego-jest-potrzebny

Jak wykonać stojak na sztangę do ćwiczeń i do czego jest potrzebny?

Stojak na sztangę do ćwiczeń to urządzenie, które służy sportowcom uprawiającym sporty siłowe. Jest doskonałym pomocnikiem również w domowej siłowni, jak i profesjonalnym klubie fitness. Jest wiele rodzajów stojaków i tylko od Ciebie zależy, który będzie spełniał oczekiwania. Zapoznaj się z charakterystyką stojaków na sztangi i wybierz najlepszy model.

wypic-kawe-przed-treningiem-czy-nie

Wypić kawę przed treningiem czy nie?

Zastanawiasz się, czy kawa przed treningiem to dobry pomysł? Przecież kawa to naturalny energetyk, który powinien szybko dodać energii, ale czy warto pić ją przed ćwiczeniami? Dowiedz się wszystkiego na temat kawy przed treningiem i zobacz czy Tobie służy.

poznaj-zasady-treningu-beztlenowego

Poznaj zasady treningu beztlenowego!

Sport i aktywny tryb życia na dobre wpisał się w codzienne życie wielu osób. Rosnąca popularność tej dziedziny pobudza fantazję i wyobraźnie trenerów personalnych i osób odpowiedzialnych za treningi. Nowe podejście i metody treningowe to szansa na jeszcze bardziej efektywny trening, angażujący to, na czym w danym momencie najbardziej zależy osobie trenującej.

5-ciekawych-sportow-ekstremalnych

5 ciekawych sportów ekstremalnych

Sporty ekstremalne - dla jednych pokaz głupoty i niepotrzebnego ryzyka, dla innych mierzenie się z własnym lękiem i ograniczeniami. Oto 5 najbardziej szalonych sportów ekstremalnych.

aplikacje-mobilne-rewolucjonizuja-podejscie-do-sportu

Aplikacje mobilne rewolucjonizują podejście do sportu

Śledź swoje postępy w treningach, analizuj wyniki i dziel się nimi ze znajomymi dzięki sprawdzonym aplikacjom mobilnym.

sportowe-gadzety

Sportowe gadżety

Przedstawiamy sportowe gadżety, które urozmaicą i ułatwią codzienne treningi.

filmy-o-sportowej-rywalizacji-ktore-mogly-ci-umknac

Filmy o sportowej rywalizacji, które mogły Ci umknąć

Masz ochotę na dobry film ze sportem w roli głównej? Oto kilka propozycji zawierających siłę, wytrwałość i wolę walki które warto zobaczyć!

tatuaze-znanych-sportowcow

Tatuaże znanych sportowców

Motywy religijne, ważne imiona, hebrajskie napisy czy wzory geometryczne to tylko początek pomysłów na tatuaże. W tym artykule zobaczycie ozdoby ciała największych gwiazd sportu.