Tatuaże znanych sportowców

Tatuaże znanych sportowców

Motywy religijne, ważne imiona, hebrajskie napisy czy wzory geometryczne to tylko początek pomysłów na tatuaże. W tym artykule zobaczycie ozdoby ciała największych gwiazd sportu.

Tatuaże gwiazd sportu

Obecnie trwałe ozdoby ciała nie kojarzą nam się ze stereotypowymi „złymi chłopcami”. Do salonu tatuażu zaglądają gwiazdy mody, kina, muzyki oraz sportu. Na tej ostatniej grupie dziś skupimy się najbardziej. Zastanowimy się, co oznaczają poszczególne symbole i wyjaśnimy wszelkie zagrożenia związane z trwałym ozdabianiem swojego ciała. Start!

Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie przy tatuowaniu

Widzisz na ulicy mężczyzn z ramionami pokrytymi tribalami i uznajesz tym samym, że to jest całkowicie bezpiecznie? Niestety musimy Cię zmartwić. Do najczęściej występujących powikłań zalicza się infekcje, bliznowce i ziarniaki. Mogą również wystąpić reakcje alergiczne bądź interakcje związane z badaniem rezonansem magnetycznym – wyjaśnia dr. A. Komorowska z Kliniki Chirurgii Plastycznej Linea Corporis. Co więcej, mimo wysterylizowania igły, w niektórych przypadkach wyeliminowanie ryzyka zakażenia jest po prostu niemożliwe. Poza łatwiejszymi do wyleczenia infekcjami bakteryjnymi, szczególnie groźnie są infekcje wirusowe, w tym zakażenia wątroby typu A, B i C.

Nie każdy może...

Obecnie może się odnieść wrażenie, że tatuaż posiada niemal każdy przed trzydziestką. Niemniej jednak, nie każdy może pozwolić sobie na ozdabianie ciała w ten sposób. Tatuaże nie się wskazane dla osób chorujących na epilepsję, serce i inne dolegliwości układu krążenia. Do listy przeciwwskazań można dopisać hemofilię, łuszczycę, stany zapalne, gorączkowe, pooperacyjne, ciążę oraz bycie nosicielem wirusa HIV.

Chwilowa moda na tatuaże?

Zanim przekroczymy próg salonu tatuażu, zastanówmy się, czy dokładnie ten sam symbol będziemy chcieli nosić na swoim ciele za 10 lat. Jeżeli się wahamy, przypomnijmy sobie, co wydawało nam się ważne dekadę temu i jak bardzo zmieniły się od tego czasu nasze poglądy, fascynacje i zainteresowania. O wielu już zdążyliśmy zapomnieć, prawda?

Wytatuowani sportowcy

Świat sportowców z ozdobami na ciele nie byłby taki sam bez Dennisa Rodmana. Szaleniec z NBA zadziwiał wszystkich swoim kontrowersyjnym zachowaniem, skłonnością do publicznego przeklinania, częstego farbowania włosów na sztuczne odcienie oraz uzależnieniem od tatuaży. Jego ciało pokryte zostało podobiznami dwóch byków, własnym nazwiskiem na plecach i wieloma innymi wzorami – słońcem, rekinem, krzyżem i podobizną czerwonej damy. Dla jednych mieszanina kiczu, dla innych wzorzec indywidualizmu. Oczywiście to nie jedyny koszykarz NBA, który oszalał na punkcie tatuowania własnego ciała. Przykładowo Stephon Marbury wytatuował sobie na głowie... logo własnej firmy!

Dennis Rodman

 

Nie sposób pominąć w zestawieniu Mike'a Tysona, który tatuowanie wzniósł na nowy poziom. Jeden z najbardziej znanych wzorów znajduje się na twarzy pięściarza. Dlaczego sportowiec się zdecydował na taki krok? W jednym z przeprowadzonych wywiadów opowiada, że od zawsze chciał mieć tatuaż w tym miejscu, rozważał nawet motyw kwiatu. Zdecydowany poszedł do znanego tatuażysty. „Powiedziałem mu tylko, że nie chcę wyglądać jak głupek. Po kilku dniach zaproponował mi wzór.” A reszta symboli? Mike Tyson uważa je za totemy, również jeżeli chodzi o podobizny słynnych zbrodniarzy – Mao Zedong i Che Guevary.

Mike Tyson

 

Swojego przedstawiciela w świecie wytatuowanych sportowców mają również kolarze. Wszystko za sprawą tatuażu, którym może pochwalić się David Clinger. Artystyczne dzieło pokrywa niemalże całą twarz sportowca!

David Clinger

 

Jednymi z najbardziej „wydziaranych” sportowców są piłkarze, lecz do męskiego grona nie sposób nie dołączyć kobiety – Natashy Kai. Piłkarka ma swoim dorobku aż 19 tatuaży. Stanowią one symbol trudnych momentów w życiu sportsmenki i zmian. Każda z nich była inspiracją na nowy wzór.

David Beckham przyznaje się od razu – jest uzależniony od tatuaży. Na jego ciele można znaleźć napisy w obcych językach. Piłkarz umieścił na swoim ciele sentencje w języku hebrajskim i hinduskim. Mimo niepochlebnej opinii o tatuażach wśród mediów, Beckham od razu przyznaję się, że jego skłonność do kolejnych wzorów wynika z nawyku. Obecnie piłkarz wybiera takie stylizacje, które nie eksponują jego tatuaży. Ostatni nabytek to hołd dla córki. Anglik wytatuował sobie napis „Urocza dama Harper”, pokazując, że 4-letnia dziewczynka jest oczkiem w głowie taty.

David Beckham

 

Wśród wytatuowanych Polaków na szczególną uwagę zasługuje bramkarz Artur Boruc. Ciało sportowca zdobi kilka tatuaży, w tym napis „Addicted to S” (uzależniony od S, czyli Sary – żony), symbol Legii na bicepsie oraz najbardziej efektowny tatuaż na plecach. Przedstawia on Jezusa wiszącego na krzyżu. Oczywiście nie każdy wzór prezentował się równie fascynująco. Jeszcze kilka lat temu bramkarz na brzuchu kazał sobie wytatuować wypinającą się małpkę, lecz nietrafiona „dziara” po pewnym czasie została usunięta.

Artur Boruc

Martyna Paprocka 3 8 października 2015  7507

Dodaj komentarz

 • Hanka
  20 lipca 2017
  Dziary nigdy nie przestaną być modne. Wystarczy popatrzeć na słabo rozwinięte plemiona, które w różny sposób zdobią swoje ciała od zarania dziejów. Tak jest i z tatuażami. Ale do nich trzeba dorosnąć
 • Wera
  20 lipca 2017
  Wszystko ładne, co się komu podoba. Ja tam nie jestem za tatuażami.
 • 20 lipca 2017
  Tatuaże są super. Ale jak można robić je na twarzy?????

Artykuły z kategorii: Ciekawostki

10-najbardziej-niebezpiecznych-sportow-swiata-aktualizacja-2020

10 najbardziej niebezpiecznych sportów świata | AKTUALIZACJA 2020

Sport to zdrowie. Wiele sportów charakteryzuje się jednak dużym niebezpieczeństwem i dostarcza adrenaliny. Oto 10 najbardziej niebezpiecznych sportów świata. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

najwiekszy-kulturysta-swiata-zestawienie-rekordow-z-zakresu-kulturystyki

Największy kulturysta świata - zestawienie rekordów z zakresu kulturystyki

Kulturystyka ma, co prawda, wielu zwolenników i przeciwników, jednak na całym świecie pojawiają się osoby uzyskujące rezultaty godne zainteresowania. Kim są najwięksi kulturyści świata, ile ważą i co osiągają?

przejdz-aktywnie-przez-nowy-rok-i-badz-smart-czyli-jak-dotrzymac-postanowien

Przejdź aktywnie przez nowy rok i bądź SMART, czyli jak dotrzymać postanowień

Listy noworocznych postanowień powoli się zapełniają. I choć plany na 2020 rok każdy dobiera wyjątkowo ambitne, warto już teraz pomyśleć, które z tych rzeczy uda się nam zrealizować, by dotrzymać swoich postanowień. Podpowiadamy fajną technikę i kilka trików.

najpopularniejsze-postanowienia-noworoczne-czyli-rewolucja-od-1-stycznia

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne, czyli rewolucja od 1 stycznia

Nowy rok, nowy ja - wszyscy dobrze znamy ten powtarzany od lat tekst. Co niektórym udało się wytrwać i co zamierzyli, to zrobili! Najczęściej nasze plany na nowy rok dotyczą sfery fizycznej i zdrowotnej, choć zdarza się, że sięgamy w nich również po nowe oferty pracy czy rychłe zawarcie związku małżeńskiego. Jakie są najpopularniejsze noworoczne postanowienia i czy da się je wszystkie zrealizować?

dowiedz-sie-do-kogo-naleza-rekordy-swiata-w-nurkowaniu

Dowiedz się, do kogo należą rekordy świata w nurkowaniu!

Nurkowanie jest formą spędzania wolnego czasu, ale także sportem ekstremalnym. Nurkowanie to przebywanie pod powierzchnią wody dłuższy czas, ze specjalnym sprzętem albo bez niego. Wyróżnia się kilka rodzajów nurkowania, a nurkowie potrzebują do tego specjalnego sprzętu. Co roku odbywają się zawody w nurkowaniu, a poniżej poznasz wszystkie rekordy świata w tym sporcie.

czym-sa-jednodniowe-wyscigi-kolarskie

Czym są jednodniowe wyścigi kolarskie?

Jednodniowy wyścig kolarski nazywamy inaczej klasykiem. Jest to wyścig szosowy, który zazwyczaj odbywa się w ciągu 24 godzin. Kto może wziąć udział w jednodniowym wyścigu kolarskim, poznaj sławy tego sportu oraz dowiedz się, ile rodzajów takich wyścigów istnieje!

jak-szukac-silowni-w-internecie

Jak szukać siłowni w internecie?

Chcesz zacząć ćwiczyć i szukasz siłowni lub klubu fitness? Pewnie w tym celu korzystasz z internetu. Jak jednak przedrzeć się przez gąszcz ofert i wybrać tę właściwą? Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze siłowni.

masz-wolne-3-minuty-wystaw-opinie-swojemu-trenerowi-lub-silowni

Masz wolne 3 minuty? Wystaw opinię swojemu trenerowi lub siłowni!

Dlaczego warto? Dzięki Twojej opinii wybór trenera, siłowni czy klubu fitness staje się łatwiejszy dla innych. Dzieląc się swoim doświadczeniem ze współpracy – budujesz prawdziwy i niezakłamany obraz danej usługi. Poświęć kilka minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się, dlaczego warto podzielić się swoją opinią z innymi!

starozytne-igrzyska-olimpijskie-podstawowe-informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie - podstawowe informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie to jeden z najsłynniejszych sposobów oddawania czci bogom. Uczestnicy olimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach. Przygotowania sportowców do uroczystości były przypieczętowane przysięgą. Skąd tak wielki hołd oddawany igrzyskom?

opuszczone-obiekty-sportowe-w-polsce

Opuszczone obiekty sportowe w Polsce

W czasach świetności ośrodki życia sportowego, obecnie - ruiny. Zobacz obiekty sportowe w naszym kraju, które przestały pełnić swoją funkcję.

10-najbardziej-niebezpiecznych-sportow-swiata-aktualizacja-2020

10 najbardziej niebezpiecznych sportów świata | AKTUALIZACJA 2020

Sport to zdrowie. Wiele sportów charakteryzuje się jednak dużym niebezpieczeństwem i dostarcza adrenaliny. Oto 10 najbardziej niebezpiecznych sportów świata. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

najwiekszy-kulturysta-swiata-zestawienie-rekordow-z-zakresu-kulturystyki

Największy kulturysta świata - zestawienie rekordów z zakresu kulturystyki

Kulturystyka ma, co prawda, wielu zwolenników i przeciwników, jednak na całym świecie pojawiają się osoby uzyskujące rezultaty godne zainteresowania. Kim są najwięksi kulturyści świata, ile ważą i co osiągają?

przejdz-aktywnie-przez-nowy-rok-i-badz-smart-czyli-jak-dotrzymac-postanowien

Przejdź aktywnie przez nowy rok i bądź SMART, czyli jak dotrzymać postanowień

Listy noworocznych postanowień powoli się zapełniają. I choć plany na 2020 rok każdy dobiera wyjątkowo ambitne, warto już teraz pomyśleć, które z tych rzeczy uda się nam zrealizować, by dotrzymać swoich postanowień. Podpowiadamy fajną technikę i kilka trików.

najpopularniejsze-postanowienia-noworoczne-czyli-rewolucja-od-1-stycznia

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne, czyli rewolucja od 1 stycznia

Nowy rok, nowy ja - wszyscy dobrze znamy ten powtarzany od lat tekst. Co niektórym udało się wytrwać i co zamierzyli, to zrobili! Najczęściej nasze plany na nowy rok dotyczą sfery fizycznej i zdrowotnej, choć zdarza się, że sięgamy w nich również po nowe oferty pracy czy rychłe zawarcie związku małżeńskiego. Jakie są najpopularniejsze noworoczne postanowienia i czy da się je wszystkie zrealizować?

dowiedz-sie-do-kogo-naleza-rekordy-swiata-w-nurkowaniu

Dowiedz się, do kogo należą rekordy świata w nurkowaniu!

Nurkowanie jest formą spędzania wolnego czasu, ale także sportem ekstremalnym. Nurkowanie to przebywanie pod powierzchnią wody dłuższy czas, ze specjalnym sprzętem albo bez niego. Wyróżnia się kilka rodzajów nurkowania, a nurkowie potrzebują do tego specjalnego sprzętu. Co roku odbywają się zawody w nurkowaniu, a poniżej poznasz wszystkie rekordy świata w tym sporcie.

czym-sa-jednodniowe-wyscigi-kolarskie

Czym są jednodniowe wyścigi kolarskie?

Jednodniowy wyścig kolarski nazywamy inaczej klasykiem. Jest to wyścig szosowy, który zazwyczaj odbywa się w ciągu 24 godzin. Kto może wziąć udział w jednodniowym wyścigu kolarskim, poznaj sławy tego sportu oraz dowiedz się, ile rodzajów takich wyścigów istnieje!

jak-szukac-silowni-w-internecie

Jak szukać siłowni w internecie?

Chcesz zacząć ćwiczyć i szukasz siłowni lub klubu fitness? Pewnie w tym celu korzystasz z internetu. Jak jednak przedrzeć się przez gąszcz ofert i wybrać tę właściwą? Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze siłowni.

masz-wolne-3-minuty-wystaw-opinie-swojemu-trenerowi-lub-silowni

Masz wolne 3 minuty? Wystaw opinię swojemu trenerowi lub siłowni!

Dlaczego warto? Dzięki Twojej opinii wybór trenera, siłowni czy klubu fitness staje się łatwiejszy dla innych. Dzieląc się swoim doświadczeniem ze współpracy – budujesz prawdziwy i niezakłamany obraz danej usługi. Poświęć kilka minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się, dlaczego warto podzielić się swoją opinią z innymi!

starozytne-igrzyska-olimpijskie-podstawowe-informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie - podstawowe informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie to jeden z najsłynniejszych sposobów oddawania czci bogom. Uczestnicy olimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach. Przygotowania sportowców do uroczystości były przypieczętowane przysięgą. Skąd tak wielki hołd oddawany igrzyskom?

opuszczone-obiekty-sportowe-w-polsce

Opuszczone obiekty sportowe w Polsce

W czasach świetności ośrodki życia sportowego, obecnie - ruiny. Zobacz obiekty sportowe w naszym kraju, które przestały pełnić swoją funkcję.