Taniec czy siłownia - co jest lepsze dla początkujących?

Taniec czy siłownia - co jest lepsze dla początkujących?

Wybór pomiędzy siłownią a zajęciami tanecznymi by popracować nad sylwetką i zrzucić zbędne kilogramy nie jest prosty. Proces odchudzania nie obejdzie się bez treningu fizycznego. Zastanówmy się więc, który trening dla początkujących jest najbardziej odpowiedni: siłownia czy taniec. Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Wybór treningu to kwestia indywidualna

Jeśli myślisz, że istnieje uniwersalna metoda na szybkie odchudzanie to niestety jesteś w błędzie. Każdy inaczej reaguje na aktywność fizyczną, więc wybór treningu to zawsze kwestia indywidualna. Decydując się na ćwiczenia, sprecyzuj swoje cele i zastanów się na jakich efektach najbardziej ci zależy. Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy zdrowotne, przed wyborem treningu skonsultuj się z lekarzem, by omówić twoje predyspozycje treningowe. Odchudzanie na własną rękę może okazać się niebezpieczne. Wybór diety i planu treningowego powinien być dostosowany do twoich potrzeb i stanu twojego organizmu. Lepiej trenować pod okiem specjalistów - mamy wtedy pełnię bezpieczeństwa i masymalną skuteczność. 

taniec a siłownia

Siłownia dla początkujących z trenerem personalnym

Jako osoba niedoświadczona w sporcie, możesz skorzystać z treningu oferowanego przez trenera personalnego. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli twoim celem jest odchudzanie. Podobnie rzecz ma się z osobami, które wracają do treningów po kontuzji. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się trening medyczny. Tę metodę oferuje coraz więcej klubów fitness. Trener pomoże ci rozpisać skuteczny plan treningowy, ustalić dietę oraz suplementację. Bezpiecznie wprowadzi cię także w świat fitnessu i zadba o zrównoważony rozwój. Na bieżąco może również korygować błędy i ewentualnie zmieniać charakter czy intensywność ćwiczeń. Wszystko w trosce o jak najlepsze efekty współpracy. 

Czytaj więcej: Wszystko co musisz wiedzieć o treningach personalnych

Trening personalny nie jest jedynym rozwiązaniem, ale nie można zaprzeczyć, że należy do najskuteczniejszych. Bardziej ekonomiczną wersją jest regularna współpraca z trenerem połączona z samodzielnymi ćwiczeniami bądź zajęciami grupowymi. Możesz także ćwiczyć we własnym zakresie i samodzielnie pracować nad odchudzaniem, natomiast efekty będą widoczne dużo później. Ponadto, ćwiczenia dla kobiet na siłowni mogą cię po jakimś czasie znudzić, dlatego warto się rozwijać i próbować nowych dyscyplin.

Zajęcia fitness na siłowni

W ofercie wielu klubów fitness i siłowni mamy całą gamę zajęć grupowych. W zależności od potrzeb – można zapisać się na treningi fitness, pilates, jogę, fat burning… Każde zajęcia mają inny charakter i dają inne efekty. Najlepiej wziąć pod uwagę własny cel ćwiczeń i wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie. Podczas treningów jesteśmy obserwowani przez instruktora, który w każdym momencie może przyjść nam z pomocą. Coraz częściej można spotkać się z mniejszymi grupami zajęciowymi. Dzięki temu mamy szansę na pełniejszą opiekę instruktora.

Taniec dla początkujących

Jeśli jesteś osobą energiczną, wybierz się na trening tańca. Niekoniecznie musi to być taniec towarzyski, w grę wchodzą również zajęcia taneczne w klubach fitness, takie jak m.in. zumba, hip-hop lub dancehall. Na treningu można tańczyć solo lub w parze, w zależności od charakteru zajęć. 

Czytaj więcej: Taniec na siłowni

Taniec korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Zajęcia taneczne to nie tylko sposób na odchudzanie – taniec da ci więcej energii, poprawi elastyczność i siłę mięśni, polepszy stan serca i nauczy oddychania. Ponadto, taniec eliminuje stres i depresję oraz zwiększa pewność siebie. Osoby początkujące w tańcu mogą nauczyć się zaufania do samych siebie i poprawić poczucie własnej wartości. Nawet jeśli tańczysz solo, rozwiniesz swoje umiejętności interpersonalne!

Czytaj więcej: Znajdź trening grupowy dla siebie

Trening dla kobiet – który najlepszy?

Wracając do pytania który trening wybrać, przypominamy, że nie ma uniwersalnego sposobu na odchudzanie. Jednakże podejmując decyzję o wyborze treningu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim wypróbuj kilka możliwości. Zobacz jak wygląda trening dla kobiet na siłowni, jak wyglądają ćwiczenia fitness i zajęcia taneczne. Sprawdź w czym najlepiej się odnajdujesz i co daje ci najwięcej przyjemności.

trening dla kobiet na siłowni

Wybór miejsca do ćwiczeń - siłownia

Jeśli już przetestujesz różne opcje i wszystkie podobają ci się tak samo, wybierz trening, na który będziesz mogła szybko dotrzeć. Nie ma nic gorszego niż długi dojazd na siłownię, ponieważ zmniejsza to motywację do treningu. Zdecyduj się na zajęcia, które są w zasięgu ręki.

Pamiętaj również o cenie karnetu sportowego. Aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia są teraz tak modne, że z pewnością w twojej okolicy znajdzie się jakiś klub fitness z konkurencyjnymi cenami.

Pozostaje nam kwestia najważniejsza – sprawdź opinie o siłowni. Nigdy nie korzystaj z usług niesprawdzonych trenerów. Przeglądanie najlepszych ofert ułatwi ci portal LepszyTrener.pl, dzięki któremu znajdziesz najlepszego trenera personalnego i najciekawsze zajęcia grupowe dla siebie.

Czytaj więcej: Jak wybrać siłownię lub klub fitness krok po kroku?

Karolina Szweda 1 29 lipca 2016  1418

Dodaj komentarz

  • Marlena
    1 sierpnia 2016
    Jako kobieta ja tam lubię i taniec i klasyczny trening na siłowni. To co wybieram w dużym stopniu zależy od humoru i ogólnego samopoczucia.

Artykuły z kategorii: Taniec

zumba-idealny-sposob-na-odchudzanie-ile-spalimy-kalorii

Zumba idealny sposób na odchudzanie – ile spalimy kalorii?

Idealnym sposobem na odchudzanie jest aktywność fizyczna. Zumba to jedne z zajęć, które zagwarantują Ci spalanie dużej ilości kalorii w szybkim tempie. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć dzięki zumbie.

kursy-tanca-rzeszow-dla-kazdego-podstawowe-informacje-o-rodzajach-tanca-w-rzeszowie

Kursy tańca Rzeszów dla każdego! Podstawowe informacje o rodzajach tańca w Rzeszowie

Szukasz kursu tańca w Rzeszowie lub okolicach? Może być to dla Ciebie trudne zadanie. W końcu na jakiej podstawie ocenić, czy dany kurs tańca jest dla Ciebie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy szukają kursu tańca Rzeszów. Zobacz sam!

pierwszy-taniec-weselny-2019-jak-wybrac

Pierwszy taniec weselny 2019 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny jest dla pary młodej bardzo stresującym momentem. Jest wspaniałym sposobem na oczarowanie i zaskoczenie zaproszonych gości. Odpowiedni podkład muzyczny w postaci najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec ułatwiają oddanie całego obrazu miłości na parkiecie.

taniec-towarzyski-wroclaw-co-wybrac-dla-poczatkujacych

Taniec towarzyski Wrocław – co wybrać dla początkujących?

Taniec towarzyski – jakie są rodzaje tańców? Przygotowaliśmy poradnik dla początkujących i poszukujących zajęć tanecznych. Jak wybrać kurs tańca we Wrocławiu? Jakie są kursy tańca dla dzieci? Wszystko o tym, jak się zabrać za szukanie treningów tanecznych we Wrocławiu!

rumba-taniec-towarzyski-czyli-kilka-slow-o-rumbie

Rumba taniec towarzyski, czyli kilka słów o rumbie

Rumba to taniec, w którym choreografia opiera się na związku kobiety i mężczyzny. Kobieta uwodzi, mężczyzna ją ściga. Taki obraz wyłania się najczęściej przy rozumieniu rumby. Czy rumba taniec towarzyski naprawdę taka jest? Poznaj historię namiętnej rumby.

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

Warszawa. Największe miasto, a więc ma najwięcej mieszkańców w Polsce. Z tego tytułu gama sportów, które można uprawiać w stolicy jest nieograniczona. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się z tańcem w Warszawie. Oto przegląd kursów tańca, nauki tańca oraz tańców za darmo w Warszawie!

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

Paulina Krzek to utalentowana tancerka, która o wygrywaniu turniejów i zdobywaniu trofeów wie naprawdę dużo. Jako tancerka towarzyska przez wiele lat stawała na podium w duecie ze swoim partnerem tanecznym. A teraz, jako tancerka orientalna o pseudonimie Jasirah, podbija konkursy taneczne na całym świecie: w Austrii, Holandii, w Polsce, w Kalifornii. Ogromnym sukcesem było również dotarcie do półfinału programu Mam Talent.

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

W tańcu istotne jest poczucie rytmu, choć i bez niego tańczyć można. Niemniej, także szybkość kroków odpowiada za ostateczną realizację figur. Zobacz, jak można nauczyć się tańczyć w szybszym rytmie. Oto praktyczne ćwiczenia na zwiększenie tempa wykonywanych kroków podczas tańca!

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

Uprawianie baletu wiąże się z całą masą wyrzeczeń. Życie tancerek klasycznych obraca się wokół morderczych treningów ukierunkowanych na doskonalenie gibkości, rozgrzanie mięśni, stawów czy ścięgien. A to nie wszystko! Niekiedy do regularnych treningów baletowych włączane są także treningi pilatesu czy sesje na siłowni. Tak aktywny styl życia przekłada się na zadziwiające wyniki. Oto, do jakiego stopnia mogą rozciągnąć się baletnice!

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

Tańczenie tanga to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, lecz także sposób na pobudzenie pracy mózgu i umysłu. Tańczenie tanga wyzwala endorfiny oraz pobudza aktywność i wzrost nowych neuronów. Korzyści dla zdrowia fizycznego są natomiast niezliczone. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę z tańcem tango.

zumba-idealny-sposob-na-odchudzanie-ile-spalimy-kalorii

Zumba idealny sposób na odchudzanie – ile spalimy kalorii?

Idealnym sposobem na odchudzanie jest aktywność fizyczna. Zumba to jedne z zajęć, które zagwarantują Ci spalanie dużej ilości kalorii w szybkim tempie. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć dzięki zumbie.

kursy-tanca-rzeszow-dla-kazdego-podstawowe-informacje-o-rodzajach-tanca-w-rzeszowie

Kursy tańca Rzeszów dla każdego! Podstawowe informacje o rodzajach tańca w Rzeszowie

Szukasz kursu tańca w Rzeszowie lub okolicach? Może być to dla Ciebie trudne zadanie. W końcu na jakiej podstawie ocenić, czy dany kurs tańca jest dla Ciebie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy szukają kursu tańca Rzeszów. Zobacz sam!

pierwszy-taniec-weselny-2019-jak-wybrac

Pierwszy taniec weselny 2019 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny jest dla pary młodej bardzo stresującym momentem. Jest wspaniałym sposobem na oczarowanie i zaskoczenie zaproszonych gości. Odpowiedni podkład muzyczny w postaci najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec ułatwiają oddanie całego obrazu miłości na parkiecie.

taniec-towarzyski-wroclaw-co-wybrac-dla-poczatkujacych

Taniec towarzyski Wrocław – co wybrać dla początkujących?

Taniec towarzyski – jakie są rodzaje tańców? Przygotowaliśmy poradnik dla początkujących i poszukujących zajęć tanecznych. Jak wybrać kurs tańca we Wrocławiu? Jakie są kursy tańca dla dzieci? Wszystko o tym, jak się zabrać za szukanie treningów tanecznych we Wrocławiu!

rumba-taniec-towarzyski-czyli-kilka-slow-o-rumbie

Rumba taniec towarzyski, czyli kilka słów o rumbie

Rumba to taniec, w którym choreografia opiera się na związku kobiety i mężczyzny. Kobieta uwodzi, mężczyzna ją ściga. Taki obraz wyłania się najczęściej przy rozumieniu rumby. Czy rumba taniec towarzyski naprawdę taka jest? Poznaj historię namiętnej rumby.

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

Warszawa. Największe miasto, a więc ma najwięcej mieszkańców w Polsce. Z tego tytułu gama sportów, które można uprawiać w stolicy jest nieograniczona. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się z tańcem w Warszawie. Oto przegląd kursów tańca, nauki tańca oraz tańców za darmo w Warszawie!

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

Paulina Krzek to utalentowana tancerka, która o wygrywaniu turniejów i zdobywaniu trofeów wie naprawdę dużo. Jako tancerka towarzyska przez wiele lat stawała na podium w duecie ze swoim partnerem tanecznym. A teraz, jako tancerka orientalna o pseudonimie Jasirah, podbija konkursy taneczne na całym świecie: w Austrii, Holandii, w Polsce, w Kalifornii. Ogromnym sukcesem było również dotarcie do półfinału programu Mam Talent.

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

W tańcu istotne jest poczucie rytmu, choć i bez niego tańczyć można. Niemniej, także szybkość kroków odpowiada za ostateczną realizację figur. Zobacz, jak można nauczyć się tańczyć w szybszym rytmie. Oto praktyczne ćwiczenia na zwiększenie tempa wykonywanych kroków podczas tańca!

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

Uprawianie baletu wiąże się z całą masą wyrzeczeń. Życie tancerek klasycznych obraca się wokół morderczych treningów ukierunkowanych na doskonalenie gibkości, rozgrzanie mięśni, stawów czy ścięgien. A to nie wszystko! Niekiedy do regularnych treningów baletowych włączane są także treningi pilatesu czy sesje na siłowni. Tak aktywny styl życia przekłada się na zadziwiające wyniki. Oto, do jakiego stopnia mogą rozciągnąć się baletnice!

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

Tańczenie tanga to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, lecz także sposób na pobudzenie pracy mózgu i umysłu. Tańczenie tanga wyzwala endorfiny oraz pobudza aktywność i wzrost nowych neuronów. Korzyści dla zdrowia fizycznego są natomiast niezliczone. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę z tańcem tango.