Sporty wodne 2017 – kalendarz zawodów. Aktualizacja 2018

Sporty wodne 2017 – kalendarz zawodów. Aktualizacja 2018

Regaty żeglarskie, kiteboarding, surfing… Przygotowania do tych zawodów już w pełni. Część z wydarzeń sportowych mamy już za sobą, ale sporo wciąż przed nami. Oto kalendarz nadchodzących zawodów sportów wodnych w naszym kraju! Aktualizacja 2018.

1. Puchar Lata

Data i miejsce: 1-2.07.2017, Charzykowy

Regaty zostaną rozegrane na jeziorze Charzykowy w klasach OPTIMIST (kat. A i B). Aby wziąć udział w zawodach należy posiadać uprawnienia zgodne z Kodeksem Uprawnień ISAF. Poza zgłoszeniami internetowymi organizatorzy umożliwiają zgłoszenia osobiste w dniu regat żeglarskich. W ramach zawodów przewidziane jest maksymalnie 7 wyścigów. Dla zawodników przewidziane są pamiątkowe dyplomy i puchary.

Organizatorem wydarzenia jest Ludowy Klub Sportowy Charzykowy.

2. Bałtycki Puchar Klas

Data i miejsce: 15-16.07.2017, Koszalin (jezioro Jamno)

W ramach zawodów przewidziane jest rozegranie 7 wyścigów żeglarskich. Obowiązujące trasy wyścigów są przystosowane do wymagań zawodów międzynarodowych.

Warunkiem udziału w regatach jest posiadanie uprawnień zgodnie z przepisami Kodeksu Uprawnień, ważnych badań lekarskich, licencji oraz polisy OC, a także certyfikatu łodzi. Rejestracja zgłoszeń odbędzie się w biurze regat na przystani w Koszalinie (14-15 lipca).

Organizatorem wydarzenia jest Jacht Club Koszalin.

3. Puchar Trenerów

Data i miejsce: 17-19.07.2017, Gdynia

Wydarzenie odbędzie się w ramach VOLVO Gdynia Sailing Days 2017, czyli kilka tygodni żeglarskich atrakcji i zmagań. Regaty o Puchar Trenerów należą do jednej z najpopularniejszych imprez z zakresu tego sportu wodnego w Polsce. Zostaną rozegrane na akwenie Zatoki Gdańskiej w formacie wyścigów z określonym przez PSKO podziałem na grupy. Zgłoszenia do regat można wypełniać na stronie internetowej organizatorów.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia i Gdyńskim Centrum Sportu.

4. Srebrny Żagiel Optymista

Data i miejsce: 4-6.08.2017, Poznań

Najstarsza impreza żeglarska dla najmłodszych w naszym kraju. W tym roku odbędzie się już jej 39 edycja [!]. OPTYMIST jest jednoosobową klasą dla dzieci do 15 lat. To właśnie w tej klasie swoje pierwsze kroki stawiało wielu światowej sławy żeglarzy. Zawody są ukierunkowane na przygotowanie do dalszej kariery w tym sporcie. Co więcej, wszyscy uczestnicy regat zostaną nagrodzeni!

zawody żeglarskie regaty the tall ships races

5. The Tall Ships Races

Data i miejsce: 5-8.08.2017, Szczecin

Finałowy wyścig największych żaglowców świata już tego lata w Szczecinie! To wydarzenie już trzeci raz odbędzie się w mieście nad Odrą. Przewidziane są ciekawe atrakcje, takie jak koncerty gwiazd czy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. I wiele więcej!

Zlot największych i najpiękniejszych żaglowców, które dobiją po długim wyścigu na wody Wału Chrobrego już za niewiele ponad miesiąc!

Wydarzenie jest objęte oficjalnym patronatem Prezydenta Polski.

6. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO

Data i miejsce: 15-17.09.2017, Dziwnów

Regaty zostaną rozegrane na akwenie Zatoki Pomorskiej. Dostępne są już zgłoszenia online dla zawodników. Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO należą do najważniejszych imprez żeglasrskich OPTYMIST w Europie. Główną bazą dla wydarzenia będzie Marina Dziwnów. Szczegółowy program regat już wkrótce!

zawody sporty wodne the world games

7. The World Games

Data i miejsce: 20-30.07.2017, Wrocław

To już dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych. W ramach tego wydarzenia można zmierzyć się niemal we wszystkich dyscyplinach sportowych. W programie m.in. dyscypliny artystyczne i taneczne, biegi na orientację, narty wodne & wakeboarding, pływanie w płetwacg, sportowe ratownictwo wodne czy sporty lotnicze.

To także doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu – swoje umiejętności zaprezentuje około 400 artystów i sportowców z całego świata!

8. Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie na Dużym Wyciągu

Data i miejsce: 1.07.2017, Brwinów k. Warszawy

Wraz z początkiem lipca na dużym wyciągu w Brwinowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskate. Jak na razie cisza odnośnie szczegółowego programu, ale szczegóły wydarzenia już wkrótce!

zawody sporty wodne kitesurfing

9. Kite Cup 2017

Data i miejsce: 12-15.08.2017, Puck

Puchar i Mistrzostwa Polski w Kiteboardingu 2017. W ramach wydarzenia obowiązują konkurencje główne (freestyle, twin tip racing oraz kitefoil open) oraz dodatkowe (m.in. wave, best trick, air style czy big air). Kite Cup odbywa się w dwóch lokalizacjach i trzech terminach. Dwa z nich są już za nami (maj, czerwiec, Chałupy). Pozostaje nam czekać na zwycięzców z Pucka!

Kalendarz imprez sporty wodne 2018

Najważniejsze imprezy pływackie 2018 Polska

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i młodzieżowców

24-25 maja, Łódź

Arena Grand Prix Polski

27-28 października, Oświęcim

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat

18-22 grudnia, Lublin

Najważniejsze imprezy triathlonowe 2018 Polska

Super League Triathlon

29 czerwca, Poznań

Triathlon Garwolin 2018

30 czerwca, Garwolin

Garmin Iron Triathlon

1 lipca, Stężyca

Triminator Radków 2018

8 lipca, radków

Triathlon Energy Bełchatów 2018

22 lipca, Bełchatów

Silver Man Triathlon 2018

11 sierpnia, Kozielno

X Triathlon Letni - Sandomierz 2018

25 sierpnia, Sandomierz

Tatraman 2018

25 sierpnia, Niedzica

 

Dominika Górska 2 28 czerwca 2017  1039

Dodaj komentarz

  • 26 marca 2018
    Oj, chce się, chceeee
  • Dekc
    28 czerwca 2017
    Aż się chce nad morze...

Artykuły z kategorii: Sporty Wodne

gdzie-odbywaja-sie-kursy-windsurfingu

Gdzie odbywają się kursy windsurfingu?

Wielu ludzi uważa, że naukę windsurfingu należy podjąć od uczestnictwa w odpowiednim kursie przygotowawczym. Ten niesamowity sport jest uprawiany jedynie z „czystej” zajawki. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednią szkółkę i gdzie ją możesz znaleźć.

bezpieczenstwo-nad-woda-kamizelki-ratunkowe-po-co-i-dla-kogo

Bezpieczeństwo nad wodą – kamizelki ratunkowe po co i dla kogo?

Uprawianie sportów wodnych niesie ze sobą wiele przyjemności, ale też pewne zagrożenia. W wielu wodnych dyscyplinach wymagane jest np. noszenie kamizelki ratunkowej bądź asekuracyjnej. Czym one się różnią? Zasady bezpieczeństwa nad wodą.

za-duzo-slonca-czyli-sposoby-na-oparzenia-sloneczne

Za dużo słońca – czyli sposoby na oparzenia słoneczne

Piasek, morze, gry plażowe, sporty wodne… Czas urlopowy aż kusi do przebywania w pełnym słońcu. Przesadzenie z promieniami słonecznymi może jednak skończyć się nieprzyjemnie – bo oparzeniami słonecznymi. Oto pierwsza pomoc w przypadku poparzeń słonecznych.

stand-up-paddling-najnowszy-sposob-plywania-na-desce

Stand Up Paddling – najnowszy sposób pływania na desce!

Surfowanie na desce z wiosłem jest sportem wodnym o hawajskim rodowodzie. SUP można uprawiać niezależnie od warunków pogodowych niemal na każdym większym zbiorniku wodnym. Poznaj założenia tego sportu i dowiedz się, dlaczego to tę aktywność warto wybrać podczas wypoczynku.

latawiec-i-deska-kitesurfing-jak-zaczac

Latawiec i Deska |Kitesurfing – Jak zacząć ?

Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tym sportem – dobrze trafiłeś. W tym artykule rozwiejemy wszelkie nurtujące każdego początkującego pytania. Po przeczytaniu będziesz wiedział gdzie, co i jak trenować Kitesurfing.

czy-plywanie-w-rzece-jest-niebezpieczne

Czy pływanie w rzece jest niebezpieczne?

Pływanie wpław w rzekach niesie ze sobą dużo niebezpieczeństw. Nie jest jednak zakazane – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa może stanowić doskonałą formę aktywnego wypoczynku. Zobacz, jakie zagrożenia niesie ze sobą pływanie w rzece.

kajakarstwo-gorskie-sport-pasja-i-niezapomniane-wrazenia

Kajakarstwo górskie – sport, pasja i niezapomniane wrażenia

Kajakarstwo górskie jest postrzegane jako sport niszowy. Z każdym sezonem zyskuje jednak coraz większą popularność. Niezwykłe dzikie miejsca stają się możliwe do odwiedzenia. Na czym jednak polega kajakarstwo górskie?

plywanie-w-otwartych-wodach-czyli-otworz-sie-na-bezpieczenstwo

Pływanie w otwartych wodach – czyli otwórz się na bezpieczeństwo!

Pływanie w otwartych wodach jest kuszące – szczególnie latem. Warto jednak znać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno osób pływających rekreacyjnie, jak i zawodowych sportowców. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę w trakcie pływania w akwenach otwartych.

aktywne-lato-zasady-bezpieczenstwa-na-skuterze-wodnym-i-motorowce

Aktywne lato – zasady bezpieczeństwa na skuterze wodnym i motorówce

Sporty wodne są jedną z popularniejszych aktywności nad wodą. Jazda na skuterze wodnym i motorówce wiąże się jednak ze znajomością zasad bezpieczeństwa. Jak pozbyć się ryzyka i bez stresu czerpać radość z tych aktywności? O tym w poniższym artykule.

narciarstwo-wodne-nowa-forma-aktywnej-letniej-rozrywki

Narciarstwo wodne – nowa forma aktywnej letniej rozrywki!

W coraz większej liczbie miejsc w Polsce pojawiają się wyciągi do nart wodnych. Uprawianie tego sportu jest możliwe również przy pomocy motorówek. Jest to dyscyplina łącząca ekstremalne wrażenia z doskonałą sprawnością fizyczną. Na pewno warto spróbować treningu na nartach wodnych podczas urlopu. Ale… na czym właściwie polega ten sport?

gdzie-odbywaja-sie-kursy-windsurfingu

Gdzie odbywają się kursy windsurfingu?

Wielu ludzi uważa, że naukę windsurfingu należy podjąć od uczestnictwa w odpowiednim kursie przygotowawczym. Ten niesamowity sport jest uprawiany jedynie z „czystej” zajawki. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednią szkółkę i gdzie ją możesz znaleźć.

bezpieczenstwo-nad-woda-kamizelki-ratunkowe-po-co-i-dla-kogo

Bezpieczeństwo nad wodą – kamizelki ratunkowe po co i dla kogo?

Uprawianie sportów wodnych niesie ze sobą wiele przyjemności, ale też pewne zagrożenia. W wielu wodnych dyscyplinach wymagane jest np. noszenie kamizelki ratunkowej bądź asekuracyjnej. Czym one się różnią? Zasady bezpieczeństwa nad wodą.

za-duzo-slonca-czyli-sposoby-na-oparzenia-sloneczne

Za dużo słońca – czyli sposoby na oparzenia słoneczne

Piasek, morze, gry plażowe, sporty wodne… Czas urlopowy aż kusi do przebywania w pełnym słońcu. Przesadzenie z promieniami słonecznymi może jednak skończyć się nieprzyjemnie – bo oparzeniami słonecznymi. Oto pierwsza pomoc w przypadku poparzeń słonecznych.

stand-up-paddling-najnowszy-sposob-plywania-na-desce

Stand Up Paddling – najnowszy sposób pływania na desce!

Surfowanie na desce z wiosłem jest sportem wodnym o hawajskim rodowodzie. SUP można uprawiać niezależnie od warunków pogodowych niemal na każdym większym zbiorniku wodnym. Poznaj założenia tego sportu i dowiedz się, dlaczego to tę aktywność warto wybrać podczas wypoczynku.

latawiec-i-deska-kitesurfing-jak-zaczac

Latawiec i Deska |Kitesurfing – Jak zacząć ?

Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tym sportem – dobrze trafiłeś. W tym artykule rozwiejemy wszelkie nurtujące każdego początkującego pytania. Po przeczytaniu będziesz wiedział gdzie, co i jak trenować Kitesurfing.

czy-plywanie-w-rzece-jest-niebezpieczne

Czy pływanie w rzece jest niebezpieczne?

Pływanie wpław w rzekach niesie ze sobą dużo niebezpieczeństw. Nie jest jednak zakazane – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa może stanowić doskonałą formę aktywnego wypoczynku. Zobacz, jakie zagrożenia niesie ze sobą pływanie w rzece.

kajakarstwo-gorskie-sport-pasja-i-niezapomniane-wrazenia

Kajakarstwo górskie – sport, pasja i niezapomniane wrażenia

Kajakarstwo górskie jest postrzegane jako sport niszowy. Z każdym sezonem zyskuje jednak coraz większą popularność. Niezwykłe dzikie miejsca stają się możliwe do odwiedzenia. Na czym jednak polega kajakarstwo górskie?

plywanie-w-otwartych-wodach-czyli-otworz-sie-na-bezpieczenstwo

Pływanie w otwartych wodach – czyli otwórz się na bezpieczeństwo!

Pływanie w otwartych wodach jest kuszące – szczególnie latem. Warto jednak znać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno osób pływających rekreacyjnie, jak i zawodowych sportowców. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę w trakcie pływania w akwenach otwartych.

aktywne-lato-zasady-bezpieczenstwa-na-skuterze-wodnym-i-motorowce

Aktywne lato – zasady bezpieczeństwa na skuterze wodnym i motorówce

Sporty wodne są jedną z popularniejszych aktywności nad wodą. Jazda na skuterze wodnym i motorówce wiąże się jednak ze znajomością zasad bezpieczeństwa. Jak pozbyć się ryzyka i bez stresu czerpać radość z tych aktywności? O tym w poniższym artykule.

narciarstwo-wodne-nowa-forma-aktywnej-letniej-rozrywki

Narciarstwo wodne – nowa forma aktywnej letniej rozrywki!

W coraz większej liczbie miejsc w Polsce pojawiają się wyciągi do nart wodnych. Uprawianie tego sportu jest możliwe również przy pomocy motorówek. Jest to dyscyplina łącząca ekstremalne wrażenia z doskonałą sprawnością fizyczną. Na pewno warto spróbować treningu na nartach wodnych podczas urlopu. Ale… na czym właściwie polega ten sport?