Skaczesz na skakance? A czy robisz to poprawnie?

Skakanie na skakance daje bardzo wiele zalet naszemu organizmowi. Nawet nie wiesz, jak dużo kalorii jesteś w stanie spalić w czasie jednej godziny ciągłego skakania. Dowiedz się, czy do tej pory skakanie na skakance przynosiło wymierne efekty. Dzięki nam poznasz odpowiednią technikę i dowiesz się, jak poprawnie wykonywać ten rodzaj aktywności fizycznej.
Jak skakać na skakance, żeby schudnąć?
To pytanie zadaje sobie wiele osób. Niektórym skakanie na skakance wydaje się zabawą dla małych dzieci, nic bardziej mylnego. Trening na skakance może stanowić trening główny, ale także być jego dodatkiem. Wielu sportowców dołącza skakanie na skakance do swojego codziennego trybu życia i treningów.
Taki trening jest niezwykle prosty, wystarczy wziąć dwa końce skakanki w ręce i intensywnie, bez przerwy skakać jak najdłużej. Wiesz, że nawet pół godziny tej aktywności jest w stanie spalić 300 kalorii?
Co więcej, skakanie na skakance można wykonywać w zaciszu własnego domu lub mieszkania, nie wychodząc na dwór podczas niekorzystnej pogody. Czasami nie chce nam się wyjść nawet na siłownię, dlatego skakanka będzie doskonałą alternatywą ćwiczeń. Nie każdy potrafi skakać na skakance, jednak tej czynności można się szybko nauczyć. Wystarczy, że synchronizujesz ruchy rąk i nóg, skupiając się na jednym punkcie, aby nie stracić równowagi.
Efekty skakania na skakance
Efekty skakania na skakance mogą Cię zaskoczyć. Skakanie jest wymagającą czynnością. Podczas intensywnego skakania pot będzie lał się ciurkiem, z każdej części ciała. Podczas godzinnego skakania na skakance można spalić nawet około 600 kalorii! Czyż to niesatysfakcjonujący wynik?
Spalanie kalorii to jedno, jednak dobrze byłoby popracować nad resztę ciała. Mięśnie, stawy, ścięgna również zostaną wzmocnione. Twoje ciało będzie jak dobrze nastawiony zegarek, bo wszystko będzie w nim sprawne. Pamiętaj, że po treningu skakania na skakance należy wykonać rozciągnie mięśni, aby nie nabawić się zakwasów kolejnego dnia.
Ćwiczenia na skakance pozwalają także usprawnić metabolizm, który wskoczy na szybsze obroty, pracując nawet po skończonym treningu. Oprócz wyżej wymienionych zalet Twoje ręce, uda, brzuch wzmocnią i ujędrnią się. Jeżeli jesteś kobietą, to z całą pewnością zredukujesz widoczność cellulitu.
Skacz na skakance poprawnie

Przed rozpoczęciem skakania na skakance trzeba poznać kilka zasad, którymi należy kierować się w czasie treningu. To niewątpliwie ułatwi ćwiczenia. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość skakanki, żeby była dopasowana do wzrostu, i żeby móc bezpiecznie wykonać trening. Kolejną rzeczą jest dobór odpowiedniego obuwia oraz ubrania sportowego, które nie będzie krępowało ruchów. Krótkie obcisłe spodenki lub legginsy będą odpowiednią garderobą. Jeżeli chodzi o buty to dobrze patrzeć na te z amortyzacją, dlatego najlepiej wybierać buty do biegania.
Prawidłowa technika skakania na skakance
Może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale skakanie na skakance również wymaga odpowiedniej techniki. Ręce i nadgarstki powinny znajdować się blisko tułowia, a pracę wykonują same nadgarstki. Kolana nigdy nie powinny być wyprostowane tylko lekko zgięte. Chcesz osiągnąć niesamowite efekty? Trenuj kilka razy w ciągu tygodnia i bądź regularny w ćwiczeniach. Tylko wtedy możesz liczyć na spektakularną metamorfozę.
Zacznij skakać na skakance!
Skakanie na skakance wbrew pozorom jest wymagającym sportem. Chodząc na siłownię, często można zauważyć, że sportowcy podczas treningu np. bokserskiego wplatają właśnie te ćwiczenia. Skakanka pomaga spalić kalorie, poprawić wydolność organizmu oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Jeżeli zależy Ci na urozmaiceniu, to warto skorzystać również i z tej opcji. Pamiętaj, że skakanie na skakance pozwoli spalić wiele kalorii w ciągu godziny. Jednak należy być wytrwałym w treningach i nie zapominać o ich wykonywaniu. Tylko trening i praktyka uczyni z Ciebie mistrza.
Chcesz przeczytać cały artykuł?
Dziękujemy za dodanie opini!