Pierwszy taniec weselny 2020 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny 2020 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny jest dla pary młodej bardzo stresującym momentem. Jest wspaniałym sposobem na oczarowanie i zaskoczenie zaproszonych gości. Odpowiedni podkład muzyczny w postaci najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec ułatwiają oddanie całego obrazu miłości na parkiecie.

Pierwszy  taniec mocno zakorzeniony w tradycji!

Pierwszy taniec jest mocno zakorzeniony w Polskiej tradycji. To piękny, a zarazem bardzo stresujący zwyczaj, którego nie może zabraknąć na liście ceremonialnej każdego wesela. Otwiera on wesele i ma bardzo  uroczysty  i symboliczny charakter.  Po raz pierwszy para młoda może zatańczyć  ze sobą jako małżeństwo. Wraz z biegiem lat zmieniła się formuła pierwszego tańca.

Pierwszy taniec weselny 2020  – energiczny  czy poważny?
Pierwszy taniec Pary Młodej

Pierwszy taniec weselny nie musi być  powolny i romantyczny. W Internecie  można znaleźć wiele filmików przedstawiających energiczne  choreografie, które szokują swoim wyglądem i formą! Wiele  nowoczesnych par stawia pierwszy taniec 2020 bardziej na wesoło. Swoimi niecodziennymi układami choreograficznymi, starają się opowiedzieć  ciekawą historię ze swojego życia.  Pierwszy taniec wyraża najczęściej ciekawy i żywy charakter młodej pary.   Pierwszy taniec weselny  w 2020 możemy spotkać nawet w formie hip-hopu czy disco polo.

Najpiękniejszy pierwszy taniec weselny w 2020?

Jeśli  jesteście zwolennikami tradycyjnych form, to warto postawić na najpiękniejsze tradycyjne tańce weselne w 2019 roku.  Przedstawiamy wam kilka z nich:

  • Taniec weselny w formie Tanga - Bardzo intymny taniec wymagający od partnerów ogromnego porozumienia i skupienia. Rzadko wybierany jest jako pierwszy taniec weselny, ze względu na swój poziom trudności. Tango charakteryzuje się  gwałtownymi ruchami i tańczony jest w „zamkniętej” pozycji partnerów.  Jako taniec rozpoczynający ceremonię wesela na pewno wywoła podziw wśród gości.

  • Taniec weselny Walc angielski – Jest najczęściej wybieraną formą pierwszego tańca weselnego. Charakteryzuje się prostymi krokami. Jest najłatwiejszy do nauki. Swoją lekkością, romantyzmem i zwiewnością zadziwi niejednego gościa weselnego. Jego dość powolne kroki minimalizują zniszczenia długich sukien Panny Młodej.

  • Taniec weselny Walc Wiedeński – Jest nieznacznie trudniejszy od jego angielskiego odpowiednika. Najlepiej rozpocząć naukę kilka miesięcy przed planowaną ceremonią. Odrobina ćwiczeń zagwarantuje każdemu dopracowanie choreografii i  kroków. Taniec charakteryzuje się występowaniem wielu obrotów, jednak ma bardziej balowy charakter.

  • Taniec weselny Rumba - Jest bardzo romantycznym, a jednocześnie namiętnym tańcem. Opowiada historię  uwodzenia za pomocą zmysłowych ruchów. Stanowi bardzo ciekawą propozycję  latynoamerykańskiego tańca. Najlepiej, aby Panna Młoda wybrała  na tą okazję krótszą sukienkę.

  • Taniec weselny Foxtrot – Oznacza z ang. „krok lisa”, nazywany jest „najtrudniejszym spacerem świata” ze względu na swój poziom trudności. Do jego odmian zalicza się m.in. Quickstep.

W tym całym zastawieniu bardzo ważną rolę odkrywa muzyka towarzysząca pierwszemu tańcowi Pary Młodej.

Zobacz też: Salsa - czym jest ten taniec

Piosenki na pierwszy taniec

Piosenki towarzyszące pierwszemu tańcowi Pary młodej odgrywają bardzo ważną rolę. Wybierzcie taki podkład muzyczny, który wywołuje w was wspomnienia lub odzwierciedla waszą miłość. Większość par posiada właśnie taki utwór.

Największą popularność jako podkład pierwszego tańca weselnego zyskały utwory romantyczne. Bardzo często na weselach można spotkać piosenki Eda Sheerana, Celine Dion i Whitney Houston.   

Nauka pierwszego tańca weselnego 2020

Nauka pierwszego tańca weselnego zaczyna się już kilka miesięcy przed planowaną ceremonią. Wszystko zależy od umiejętności przyswajania  kroków i poziomu skomplikowania choreografii. Nie  jest stworzony do tańca i trzeba wziąć to pod uwagę. Warto zapisać się kilka miesięcy wcześniej na ogólny kurs taneczny prowadzony przez szkółki w twojej okolicy. Znaleźć je możesz na naszej stronie.

Najpiękniejszy pierwszy taniec - jak się do niego przygotować?
pierwszy taniec

Sezon ślubny 2020 z pasem. Jeśli większość rzeczy macie już zaplanowane, ale nadal nie wiecie, co z pierwszym tańcem weselnym, warto pochylić się nad tym trochę bardziej. Jaki styl wybrać, która piosenka będzie idealna i co zrobić, by był to najpiękniejszy pierwszy taniec młodej pary?

Idealna piosenka dla młodej pary: najpiękniejszy pierwszy taniec

Ślub to jedyne takie wydarzenie w życiu i trzeba zrobić absolutnie wszystko, by wypadł jak najlepiej. Niezależnie od tego, czy przygotowania są całkowicie na waszej głowie, czy pomagają wam rodzice, pierwszy taniec młodej pary możecie opracować tylko wy. Tylko od was zależy, jak potoczy się występ na żywo na parkiecie, bo to wy gracie tutaj pierwsze skrzypce. Piosenka na pierwszy taniec to punkt wyjścia każdej młodej pary. Bez wątpienia jest to tło, do którego dopasujecie całą resztę. Musi być bardzo przemyślana, opowiadać historię podobną do waszej i być związana z wami możliwie jak najdłużej. Pamiętajcie, że najpiękniejszy pierwszy taniec młodej pary to też ruch ciał, a styl taneczny musi być spójny z wybranym utworem. Na jaki taniec warto się zdecydować?

Czytaj: Taniec towarzyski Wrocław

Najpiękniejszy pierwszy taniec: jaki wybrać?

Mimo wszechogarniającego postępu technologicznego i stawiania na nowoczesność, jeśli chodzi pierwszy taniec młodej pary zdecydowanie wygrywa klasyka. To walc angielski, walc wiedeński oraz tańce latynoamerykańskie. Jeśli jesteście raczej spokojną parą i rozpływacie się przy komediach romantycznych, warto postawić właśnie na walc. W tym tańcu będziecie bardzo blisko siebie, wypadniecie świetnie niczym gwiazdy ekranu, a goście weselni będą mieć szansę na spokojny pląs. Jeśli jednak daleko wam do zapatrzonych w siebie gołąbeczków, którzy lubią delikatnie sunąć po parkiecie, postawcie na taniec latynoamerykański. Najpiękniejszy pierwszy taniec młodej pary może być równie energiczny co sami małżonkowie. Jeśli drzemie w was ogromna siła, tryskacie energią i nie potraficie usiedzieć w miejscu, taniec w stylu rumba, cza cza, salsa czy nawet tango jest właśnie dla was. Pamiętajcie, że podstawą każdego tańca jest znajomość podstawowych kroków i umiejętność łączenia ich w różne figury.

Najpiękniejszy pierwszy taniec szkoły i kursy: jak się przygotować?

pierwszy taniec

Wybór piosenki i odpowiedniego dla niej stylu tanecznego to jedno. By wasz pierwszy taniec wypadł jak należy, a podczas oczepinowych zabaw nie odbył się plebiscyt najgorszego pierwszego tańca, warto już wcześniej zaplanować przygotowania. By najpiękniejszy pierwszy taniec młodej pary należał do was, niezależnie od pomysłu warto poświęcić ok. 3-4 miesiące przed ślubem na kompleksową naukę. Skorzystajcie ze szkół tańca w waszym mieście - sprawdźcie, które mają w ofercie przygotowania młodej pary do pierwszego tańca, ustalcie wasze możliwości budżetowe i potrzeby stylistyczne i wspólnie z instruktorem opracujcie szczegółowy plan działania. Przy niewielkim wysiłku i odpowiedniej organizacji uda się wam osiągnąć to, co planujecie, a pierwszy taniec na pewno wypadnie genialnie. Możecie też zdecydować się na płynne przejście z klasycznego pierwszego tańca do prawdziwego weselnego show. Skonsultujcie to z instruktorem już na samym początku, aby nie zabrakło wam czasu na przygotowanie dodatkowych atrakcji.

Chwila tylko dla was: najpiękniejszy pierwszy taniec młodej pary

Pamiętajcie, że pierwszy taniec młodej pary to chwila tylko dla was. Nawet jeśli wokół was tańczą goście weselni, to właśnie wy jesteście bohaterami tego wieczoru. Zróbcie więc wszystko, aby tego dnia było między wami jak najlepiej - niech główną rolę odegra prawda i wasze uczucia, a świat zakręci się wokół was. Nawet jeśli to tylko krótka chwila, nie zapomnijcie o czasie i energii, które zainwestowaliście w przygotowania do waszego pierwszego tańca oraz o tym, co połączyło was jakiś czas temu. Pierwszy taniec młodej pary to tak naprawdę wyraz waszego uczucia - nawet jeśli nie wypadnie najlepiej, to nadal wy!

~ Aleks Dorosiński

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Mateusz Matysiak 0 6 kwietnia 2020  1782

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Taniec

jakie-buty-do-tanca-towarzyskiego-sprawdza-sie-najlepiej

Jakie buty do tańca towarzyskiego sprawdzą się najlepiej?

Może wydaje Ci się, że buty do tańca towarzyskiego nie są niczym ważnym, jednak to wielki błąd. Buty powinny być wygodne, dopasowane do rozmiaru stopy oraz muszą dobrze współpracować z parkietem. Czym kierować się podczas wyboru butów do tańca i jakie buty będą najodpowiedniejsze dla kobiety, mężczyzny czy dziecka? Ten artykuł wyjaśni wszystkie powyższe kwestie.

tanczacy-stretching-jak-rozciagaja-sie-tancerze

Tańczący stretching – jak rozciągają się tancerze?

Doskonalenie stopnia rozciągnięcia pozwala sukcesywne zwiększanie możliwości tancerzy klasycznych. W wielu szkołach tańca możemy znaleźć osobne zajęcia ukierunkowane właśnie na poprawę rozciągnięcia i gibkości ciała. Jak wygląda stretching dla tancerzy klasycznych?

buty-taneczne-warszawa-zobacz-czym-sie-kierowac-przy-zakupie

Buty taneczne Warszawa - zobacz, czym się kierować przy zakupie!

Taniec towarzyski to bardzo atrakcyjna forma aktywności fizycznej. Nie tylko pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu spalania energii i wydzielania endorfin. Są także świetnym środkiem ekspresji artystycznej duszy tancerza. Specjalistyczne buty taneczne Warszawa oferuje w wielu różnych rodzajach i typach. Na jaki się zdecydować, by taniec dawał nieskończoną radość, a obuwie służyło przez wiele lat?

kursy-tanca-w-bielsku-bialej-czyli-jak-dac-sie-porwac-goracym-rytmom-na-slasku

Kursy tańca w Bielsku-Białej, czyli jak dać się porwać gorącym rytmom na Śląsku?

Ktoś kiedyś napisał, że życie trwa tyle, co taniec. Nauka od podstaw i regularne szlifowanie warsztatu pozwoli nam radośnie przejść przez życie iście tanecznym krokiem, czerpiąc, ile tylko się da! Tańca można nauczyć się na kursach indywidualnych lub zajęciach grupowych i dla par. Podpowiadamy, gdzie i jak złapać rytm w Bielsku-Białej.

5-ciekawych-sportow-ekstremalnych

5 ciekawych sportów ekstremalnych

Sporty ekstremalne - dla jednych pokaz głupoty i niepotrzebnego ryzyka, dla innych mierzenie się z własnym lękiem i ograniczeniami. Oto 5 najbardziej szalonych sportów ekstremalnych.

aplikacje-mobilne-rewolucjonizuja-podejscie-do-sportu

Aplikacje mobilne rewolucjonizują podejście do sportu

Śledź swoje postępy w treningach, analizuj wyniki i dziel się nimi ze znajomymi dzięki sprawdzonym aplikacjom mobilnym.

sportowe-gadzety

Sportowe gadżety

Przedstawiamy sportowe gadżety, które urozmaicą i ułatwią codzienne treningi.

filmy-o-sportowej-rywalizacji-ktore-mogly-ci-umknac

Filmy o sportowej rywalizacji, które mogły Ci umknąć

Masz ochotę na dobry film ze sportem w roli głównej? Oto kilka propozycji zawierających siłę, wytrwałość i wolę walki które warto zobaczyć!

tatuaze-znanych-sportowcow

Tatuaże znanych sportowców

Motywy religijne, ważne imiona, hebrajskie napisy czy wzory geometryczne to tylko początek pomysłów na tatuaże. W tym artykule zobaczycie ozdoby ciała największych gwiazd sportu.

jakie-buty-do-tanca-towarzyskiego-sprawdza-sie-najlepiej

Jakie buty do tańca towarzyskiego sprawdzą się najlepiej?

Może wydaje Ci się, że buty do tańca towarzyskiego nie są niczym ważnym, jednak to wielki błąd. Buty powinny być wygodne, dopasowane do rozmiaru stopy oraz muszą dobrze współpracować z parkietem. Czym kierować się podczas wyboru butów do tańca i jakie buty będą najodpowiedniejsze dla kobiety, mężczyzny czy dziecka? Ten artykuł wyjaśni wszystkie powyższe kwestie.

tanczacy-stretching-jak-rozciagaja-sie-tancerze

Tańczący stretching – jak rozciągają się tancerze?

Doskonalenie stopnia rozciągnięcia pozwala sukcesywne zwiększanie możliwości tancerzy klasycznych. W wielu szkołach tańca możemy znaleźć osobne zajęcia ukierunkowane właśnie na poprawę rozciągnięcia i gibkości ciała. Jak wygląda stretching dla tancerzy klasycznych?

buty-taneczne-warszawa-zobacz-czym-sie-kierowac-przy-zakupie

Buty taneczne Warszawa - zobacz, czym się kierować przy zakupie!

Taniec towarzyski to bardzo atrakcyjna forma aktywności fizycznej. Nie tylko pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu spalania energii i wydzielania endorfin. Są także świetnym środkiem ekspresji artystycznej duszy tancerza. Specjalistyczne buty taneczne Warszawa oferuje w wielu różnych rodzajach i typach. Na jaki się zdecydować, by taniec dawał nieskończoną radość, a obuwie służyło przez wiele lat?

kursy-tanca-w-bielsku-bialej-czyli-jak-dac-sie-porwac-goracym-rytmom-na-slasku

Kursy tańca w Bielsku-Białej, czyli jak dać się porwać gorącym rytmom na Śląsku?

Ktoś kiedyś napisał, że życie trwa tyle, co taniec. Nauka od podstaw i regularne szlifowanie warsztatu pozwoli nam radośnie przejść przez życie iście tanecznym krokiem, czerpiąc, ile tylko się da! Tańca można nauczyć się na kursach indywidualnych lub zajęciach grupowych i dla par. Podpowiadamy, gdzie i jak złapać rytm w Bielsku-Białej.

5-ciekawych-sportow-ekstremalnych

5 ciekawych sportów ekstremalnych

Sporty ekstremalne - dla jednych pokaz głupoty i niepotrzebnego ryzyka, dla innych mierzenie się z własnym lękiem i ograniczeniami. Oto 5 najbardziej szalonych sportów ekstremalnych.

aplikacje-mobilne-rewolucjonizuja-podejscie-do-sportu

Aplikacje mobilne rewolucjonizują podejście do sportu

Śledź swoje postępy w treningach, analizuj wyniki i dziel się nimi ze znajomymi dzięki sprawdzonym aplikacjom mobilnym.

sportowe-gadzety

Sportowe gadżety

Przedstawiamy sportowe gadżety, które urozmaicą i ułatwią codzienne treningi.

filmy-o-sportowej-rywalizacji-ktore-mogly-ci-umknac

Filmy o sportowej rywalizacji, które mogły Ci umknąć

Masz ochotę na dobry film ze sportem w roli głównej? Oto kilka propozycji zawierających siłę, wytrwałość i wolę walki które warto zobaczyć!

tatuaze-znanych-sportowcow

Tatuaże znanych sportowców

Motywy religijne, ważne imiona, hebrajskie napisy czy wzory geometryczne to tylko początek pomysłów na tatuaże. W tym artykule zobaczycie ozdoby ciała największych gwiazd sportu.