Ośrodki narciarskie w Czechach

Ośrodki narciarskie w Czechach

Oto lista popularnych wśród Polaków ośrodków narciarskich w Czechach. Sprawdź czy warto wybrać się zimą na narty do naszego południowo-zachodniego sąsiada. Jeśli Czechy, to dokąd na narty?

Ośrodki naricarskie Czechy: Šerák, Ramzová

ośrodki narciarskie w Czechach obiekty sportów zimowych

Najdłuższa trasa narciarska w Czechach ma długość 3,2km i biegnie ze szczytu Šerák (1325 m n.p.m.) przez Mračną (1253 m n.p.m.) do Ramzovéj (767 m n.p.m.). Średnie nachylenie stoku to 17%, a różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 557m. Pierwsza część trasy jest łagodna, natomiast z czasem robi się coraz bardziej stromo. Nie bez powodu początkowa część trasy w tym ośrodku narciarskim oznaczona jest kolorem niebieskim, a następnie przechodzi w kolor czerwony i czarny. Aby dostać się na szczyt, należy skorzystać kolejno z kanapy 4-osobowej i kanapy 2-osobowej.

Największe ośrodki narciarskie: Rokytnice nad Jizerou, Horní Domky

Kolejna długa czeska trasa mierzy 3km i ma zdecydowanie większe średnie nachylenie stoku – 21%. Różnica wysokości pokonywana przez narciarza również jest większa i wynosi 637m. Aby dostać się na szczyt należy wjechać dwoma kanapami 4-osobowymi: wyciągiem Horní Domky i szybkim wyciągiem Lysá hora. Teren ośrodka narciarskiego Rokytnice nad Jizerou cechuje się doskonałymi warunkami narciarskimi, które przyciągają co roku licznych amatorów sportów zimowych.

Zobacz także: Ośrodki narciarskie na Słowacji

Narty Czechy: Dolní Morava: Slamník, U Slona

Spod szczytu Slamník (1232 m n.p.m.) biegnie trasa o długości 2,9km i średnim nachyleniu 19%. Różnica wysokości, którą pokonuje narciarz na tej trasie to 554m. Początkowa część zjazdu jest trudna, dlatego oznaczona jest kolorem czarnym. Po pokonaniu najtrudniejszego odcinka, trasa zmienia stopień trudności na łagodny, oznaczony kolorem niebieskim. Aby dostać się na szczyt, należy skorzystać z wyciągu U Slona, szybkiej kanapy Sněžník oraz orczyka Slamník.

Černá hora, Janské Lázně

Trasa o długości 2,8km i średnim nachyleniu 20%. Różnica wysokości, którą pokonuje narciarz to 565m. Trasa narciarska cieszy się dużą popularnością, mimo nieco słabszego stanu infrastruktury niż w przypadku powyższych ośrodków narciarskich. Na szczyt można wjechać gondolą.

Zobacz również: Najdłuższe trasy narciarskie Polska Europa

Gdzie na narty: Kouty nad Desnou

Jedna z łatwiejszych tras. Jej długość wynosi 2,6km, średnie nachylenie 20%, a różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 527m. Trasa sprawdza się wśród umiarkowanie zaawansowanych i początkujących narciarzy, którzy lubią wyzwania. Aby dostać się na szczyt należy skorzystać z orczyka i szybkiej kanapy 6-osobowej.

Szpindlerowy Młyn: Pláň, Hromovka

Trasa narciarska biegnie ze szczytu Pláň przez Hromovkę do Szpindlerowego Młyna. Trasa ma długość 2,5km. Średnie nachylenie stoku wynosi 19%, a różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 472m. Aby dostać się na szczyt należy skorzystać z dwóch szybkich kanap o nazwach Hromovka i Pláň.

Herlíkovice - Bubákov: Přední Žalý, Bubákov

Trasa o długości 2,4km biegnąca ze szczytu Přední Žalý do Bubákov. Średnie nachylenie stoku to 19%, a różnica wysokości to 453m. Trasa nie należy do trudnych, natomiast w dwóch momentach umiarkowanie zaawansowani narciarze mogą mieć problem z płynnym zjazdem. Mimo tych dwóch trudnych odcinków nie należy się zniechęcać do trasy! Na szczyt prowadzi 4-osobowa kanapa i 4-osobowy wyciąg krzesełkowy.

Ośrodki narciarskie Czechy: Klínovec, Jáchymovská

Trasa o długości 2,3km rozpoczyna się w punkcie na wysokości 1235m n.p.m. Średnie nachylenie stoku to 20%, a różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 460m. Na szczyt można wjechać korzystając z nowej, szybkiej kanapy 4-osobowej.

Czytaj: Ośrodki narciarskie w Sudetach

Červená Voda: Mlýnice

Trasa, która mierzy 2km jest najdłuższą trasą narciarską w Górach Orlickich. Różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 400m, a średnie nachylenie stoku wynosi 20%. Aby dostać się na szczyt należy skorzystać z szybkiej kanapy 4-osobowej.

Ještěd: Černý vrch

W pobliżu Liberca znajduje się trasa narciarska o długości 1,9km. Średnie nachylenie stoku to 20%, a różnica wysokości pokonywana przez narciarza to 374m. Poziom trudności trasy można zaliczyć do średnio trudnych. Na jej szczyt można się dostać korzystając z szybkiej kanapy 4-osobowej. 

Życzymy dobrej zabawy w czeskich ośrodkach narciarskich!

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Karolina Szweda 3 26 stycznia 2017  1733

Dodaj komentarz

 • Tomek
  30 stycznia 2017
  Z tego co wiem to w Koutach jest trasa dłuższa. Ma przeszło 3 kilometry. Wiem bo byłem i jeździłem.
 • Marlena
  29 stycznia 2017
  Z tego, co się orientuję, to wszystkie z tych ośrodków zapewniają też trasy dla początkujących. Warto popatrzeć sobie na stronach ośrodków.
 • Kuba
  26 stycznia 2017
  A która z tych czeskich tras jest najlepsza dla początkujących?

Artykuły z kategorii: Narciarstwo i Snowboarding

top-5-butow-snowboardowych-2020-21-znajdz-swoj-model-i-jedz-na-stok

TOP 5 butów snowboardowych 2020/21: znajdź swój model i jedź na stok!

Jesteś fanem snowboardu, ale nie bardzo wiesz, na który sprzęt się zdecydować? PRzedstawiamy nasz ranking TOP 5 butów snowboardowych 2020/21! Zebraliśmy najważniejsze informacje o nowych modelach wiodących producentów. Już teraz sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie i szykuj się na ślizg w dobrym stylu!

szykujesz-sie-na-zime-poznaj-ranking-top-5-butow-narciarskich-2020-21

Szykujesz się na zimę? Poznaj ranking TOP 5 butów narciarskich 2020/21!

Sezon narciarski przed nami. Choć sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie dynamicznie się zmienia, warto być na bieżąco. Już teraz znajdź chwilę, by sprawdzić TOP 5 butów narciarskich i szykuj się na zimę 2020/21! Kto wie, może lada dzień stoki zostaną otwarte, a my obudzimy się w nowej rzeczywistości?

nie-wiesz-gdzie-na-narty-biegowe-w-polsce-2021-sprawdz-nasze-rekomendacje

Nie wiesz, gdzie na narty biegowe w Polsce 2021? Sprawdź nasze rekomendacje!

Sezon zimowy za pasem, warto więc już teraz przemyśleć, co i w jaki sposób trenować w ramach zimowej rekreacji. I nie chodzi wyłącznie o narciarstwo zjazdowe, snowboard czy łyżwiarstwo. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na narty biegowe w Polsce w zimie 2021, mamy dla ciebie parę sprawdzonych miejsc. Znajdź najlepsze dla siebie i zaplanuj czas na zimowy reset!

sprawdz-najpopularniejsze-sztuczne-stoki-narciarskie-w-polsce-2020-21

Sprawdź najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce 2020/21

Wyjazd na zimowisko w ferie 2021 może okazać się bardzo trudny. Nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać urlop w tegorocznej zimie i co dokładnie ma oznaczać reżim sanitarny. Wiesz, że nie musisz jechać w góry, aby cieszyć się szusowaniem na nartach? Oto najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce, które warto zahaczyć, planując odpoczynek w zimie 2020/21.

planujesz-urlop-w-zimie-sprawdz-oferty-na-narty-last-minute-2020-21

Planujesz urlop w zimie? Sprawdź oferty na narty last minute 2020/21!

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Właśnie z tego względu w wielu państwach europejskich zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne m.in. dla przyjezdnych z Polski. Mimo wszystko warto zorientować się w ofertach na narty last minute 2020/21 - być może znajdziesz kierunek dla siebie i spędzisz zimowy urlop na ulubionych aktywnościach?

bezpieczne-zimowisko-w-gorach-czyli-gdzie-na-narty-w-austrii-2020-21

Bezpieczne zimowisko w górach, czyli gdzie na narty w Austrii 2020/21?

Cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a kolejne wiadomości i nowych zakażeniach nie wróżą niczego dobrego. Na szczęście ośrodki narciarskie w Europie wprowadziły odpowiednie środki, dzięki czemu zimowy urlop jest cały czas w zasięgu ręki. Zobacz, jak zaplanować odpoczynek i gdzie pojechać na narty w Austrii w zimie 2020/21.

planujesz-zimowisko-juz-teraz-dowiedz-sie-gdzie-na-narty-w-czechach-2020-21

Planujesz zimowisko? Już teraz dowiedz się, gdzie na narty w Czechach 2020/21!

Choć wiele jest osób twierdzących, że koronawirus to zwykła grypa, Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości, żę to pandemia. Mimo wszystko trzeba żyć pełnią życia, zachowując ostrożność na co dzień. Jeśli planujesz zimowisko i zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty w zimie 2020/21, mamy dobre wiadomości! Sprawdź najlepsze miejsca w regionie i jak wygląda reżim sanitarny w Czechach.

myslisz-gdzie-na-narty-na-slowacji-2020-21-z-nami-znajdziesz-najlepsze-miejsca

Myślisz, gdzie na narty na Słowacji 2020/21? Z nami znajdziesz najlepsze miejsca!

Wielu pasjonatów zimowego szaleństwa lubi delektować się urlopem w polskich górach. Coraz częściej jednak decydują się oni na przekroczenie granicy i wypróbowanie stoków Karpat po stronie słowackiej. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na narty na Słowacji w sezonie 2020/21 i które ośrodki najlepiej się sprawdzą. Podpowiadamy też, jak przygotować się na słowacki reżim sanitarny w związku z COVID-19.

gdzie-na-narty-w-polsce-2020-21-zobacz-najlepsze-miejsca-na-urlop-w-kraju

Gdzie na narty w Polsce 2020/21? Zobacz najlepsze miejsca na urlop w kraju!

Gdy świat zmierza się z pandemią, najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to żyć z dala od źródeł paniki i pomówień. Ważne, by zachować spokój i wszelkie środki ostrożności. A ponieważ sezon narciarski nadchodzi pełną parą, czas pomyśleć o miejscu na urlop. Myślisz o tym, gdzie na narty w Polsce 2020/21? Sprawdź nasze propozycje na udaną zimę w kraju i przygotuj się na ślizg w wielkim stylu!

planowanie-zimowego-urlopu-zobacz-gdzie-na-narty-w-europie-2020-21

Planowanie zimowego urlopu: zobacz, gdzie na narty w Europie 2020/21

Sezon zimowy właśnie ruszył i warto pomyśleć o zaplanowaniu urlopu. Komunikaty rządu ws. organizacji wyjazdów na czas tegorocznych ferii zimowych nie brzmią najlepiej. Jeśli myślisz o typowym zimowisku na urlop i zastanawiasz się, gdzie na narty w Europie 2020/21, wybierz zakres dat spoza terminarza ferii zimowych. Podpowiadamy, jakie kierunki najlepiej obrać i jak się zachować w obliczu pandemii.

top-5-butow-snowboardowych-2020-21-znajdz-swoj-model-i-jedz-na-stok

TOP 5 butów snowboardowych 2020/21: znajdź swój model i jedź na stok!

Jesteś fanem snowboardu, ale nie bardzo wiesz, na który sprzęt się zdecydować? PRzedstawiamy nasz ranking TOP 5 butów snowboardowych 2020/21! Zebraliśmy najważniejsze informacje o nowych modelach wiodących producentów. Już teraz sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie i szykuj się na ślizg w dobrym stylu!

szykujesz-sie-na-zime-poznaj-ranking-top-5-butow-narciarskich-2020-21

Szykujesz się na zimę? Poznaj ranking TOP 5 butów narciarskich 2020/21!

Sezon narciarski przed nami. Choć sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie dynamicznie się zmienia, warto być na bieżąco. Już teraz znajdź chwilę, by sprawdzić TOP 5 butów narciarskich i szykuj się na zimę 2020/21! Kto wie, może lada dzień stoki zostaną otwarte, a my obudzimy się w nowej rzeczywistości?

nie-wiesz-gdzie-na-narty-biegowe-w-polsce-2021-sprawdz-nasze-rekomendacje

Nie wiesz, gdzie na narty biegowe w Polsce 2021? Sprawdź nasze rekomendacje!

Sezon zimowy za pasem, warto więc już teraz przemyśleć, co i w jaki sposób trenować w ramach zimowej rekreacji. I nie chodzi wyłącznie o narciarstwo zjazdowe, snowboard czy łyżwiarstwo. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na narty biegowe w Polsce w zimie 2021, mamy dla ciebie parę sprawdzonych miejsc. Znajdź najlepsze dla siebie i zaplanuj czas na zimowy reset!

sprawdz-najpopularniejsze-sztuczne-stoki-narciarskie-w-polsce-2020-21

Sprawdź najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce 2020/21

Wyjazd na zimowisko w ferie 2021 może okazać się bardzo trudny. Nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać urlop w tegorocznej zimie i co dokładnie ma oznaczać reżim sanitarny. Wiesz, że nie musisz jechać w góry, aby cieszyć się szusowaniem na nartach? Oto najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce, które warto zahaczyć, planując odpoczynek w zimie 2020/21.

planujesz-urlop-w-zimie-sprawdz-oferty-na-narty-last-minute-2020-21

Planujesz urlop w zimie? Sprawdź oferty na narty last minute 2020/21!

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Właśnie z tego względu w wielu państwach europejskich zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne m.in. dla przyjezdnych z Polski. Mimo wszystko warto zorientować się w ofertach na narty last minute 2020/21 - być może znajdziesz kierunek dla siebie i spędzisz zimowy urlop na ulubionych aktywnościach?

bezpieczne-zimowisko-w-gorach-czyli-gdzie-na-narty-w-austrii-2020-21

Bezpieczne zimowisko w górach, czyli gdzie na narty w Austrii 2020/21?

Cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a kolejne wiadomości i nowych zakażeniach nie wróżą niczego dobrego. Na szczęście ośrodki narciarskie w Europie wprowadziły odpowiednie środki, dzięki czemu zimowy urlop jest cały czas w zasięgu ręki. Zobacz, jak zaplanować odpoczynek i gdzie pojechać na narty w Austrii w zimie 2020/21.

planujesz-zimowisko-juz-teraz-dowiedz-sie-gdzie-na-narty-w-czechach-2020-21

Planujesz zimowisko? Już teraz dowiedz się, gdzie na narty w Czechach 2020/21!

Choć wiele jest osób twierdzących, że koronawirus to zwykła grypa, Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości, żę to pandemia. Mimo wszystko trzeba żyć pełnią życia, zachowując ostrożność na co dzień. Jeśli planujesz zimowisko i zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty w zimie 2020/21, mamy dobre wiadomości! Sprawdź najlepsze miejsca w regionie i jak wygląda reżim sanitarny w Czechach.

myslisz-gdzie-na-narty-na-slowacji-2020-21-z-nami-znajdziesz-najlepsze-miejsca

Myślisz, gdzie na narty na Słowacji 2020/21? Z nami znajdziesz najlepsze miejsca!

Wielu pasjonatów zimowego szaleństwa lubi delektować się urlopem w polskich górach. Coraz częściej jednak decydują się oni na przekroczenie granicy i wypróbowanie stoków Karpat po stronie słowackiej. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na narty na Słowacji w sezonie 2020/21 i które ośrodki najlepiej się sprawdzą. Podpowiadamy też, jak przygotować się na słowacki reżim sanitarny w związku z COVID-19.

gdzie-na-narty-w-polsce-2020-21-zobacz-najlepsze-miejsca-na-urlop-w-kraju

Gdzie na narty w Polsce 2020/21? Zobacz najlepsze miejsca na urlop w kraju!

Gdy świat zmierza się z pandemią, najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to żyć z dala od źródeł paniki i pomówień. Ważne, by zachować spokój i wszelkie środki ostrożności. A ponieważ sezon narciarski nadchodzi pełną parą, czas pomyśleć o miejscu na urlop. Myślisz o tym, gdzie na narty w Polsce 2020/21? Sprawdź nasze propozycje na udaną zimę w kraju i przygotuj się na ślizg w wielkim stylu!

planowanie-zimowego-urlopu-zobacz-gdzie-na-narty-w-europie-2020-21

Planowanie zimowego urlopu: zobacz, gdzie na narty w Europie 2020/21

Sezon zimowy właśnie ruszył i warto pomyśleć o zaplanowaniu urlopu. Komunikaty rządu ws. organizacji wyjazdów na czas tegorocznych ferii zimowych nie brzmią najlepiej. Jeśli myślisz o typowym zimowisku na urlop i zastanawiasz się, gdzie na narty w Europie 2020/21, wybierz zakres dat spoza terminarza ferii zimowych. Podpowiadamy, jakie kierunki najlepiej obrać i jak się zachować w obliczu pandemii.