Nauka jazdy na desce snowboardowej – podstawowe informacje

Nauka jazdy na desce snowboardowej – podstawowe informacje

Planujesz wybrać się na stok, ale nigdy nie miałeś styczności ze snowboardem? A może dopiero myślisz o tym, czy ten sport zimowy jest dla Ciebie? Oto kilka informacji, które przydadzą się początkującemu snowboardziście. Oto poradnik snowboardowy dla początkujących.

Snowboard nauka jazdy: Poszukaj instruktora snowboardu

Najważniejsze podczas nauki jazdy na desce snowboardowej jest znalezienie instruktora, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków. Wystarczy kilka godzin, by nauczyć się prawidłowej jazdy na desce. Pamiętaj, że najważniejsze są podstawy – jeśli nie będziesz wykonywał poleceń instruktora dokładnie i poprawnie, istnieje ryzyko, że w przyszłości będziesz powtarzał te same błędy. Najważniejsze zatem jest sumienne przygotowanie, ponieważ w jaki sposób nauczysz się jeździć na samym początku, w taki najprawdopodobniej będziesz jeździć zawsze.

Snowboard dla początkujących, czyli deska snowboardowa nie tylko dla młodych

Mitem odnośnie jazdy na desce snowboardowej jest jej przeznaczenie jedynie dla osób młodych. Prawdą jest, że wymaga on dużej wytrzymałości nóg, gibkości i ogólnej sprawności fizycznej, nie są to natomiast cechy przysługujące jedynie młodym ludziom. Każda aktywna fizycznie osoba z wystarczającym ogólnym przygotowaniem fizycznym może rozpocząć naukę jazdy na desce snowboardowej bez względu na wiek.

Snowboard nauka dla początkujących: Nie poddawaj się

Pierwszy dzień na stoku może okazać się trudny. Nauka jazdy na desce snowboardowej to nieustanne powtarzanie tych samych pozycji, a dodatkowo stres związany z postawieniem sobie celu, który koniecznie chcesz osiągnąć, by jak najszybciej nauczyć się podstaw snowboardu. Wytrwałość, wiara w swoje możliwości oraz pozytywne nastawienie są kluczem do sukcesu, dlatego pamiętaj, by na stoku dać z siebie wszystko.

Poradnik - Snowboardzista na wybiegu

Pamiętaj, że stok, to nie rewia mody. Podczas jazdy na desce snowboardowej ważnym elementem jest odpowiedni ubiór. Pamiętaj o warunkach, w których uczysz się jeździć – śnieg moczy ubrania, które później zamarzają, dlatego jeansy nie są odpowiednim wyborem. Ważny jest każdy element Twojej garderoby.

Snowboard dla początkujących to także ubiór. Zadbaj, by Twoja bielizna była termoaktywna (odprowadzająca pot z ciała, by pozostało ono suche), pod kurtką powinna znaleźć się bluza np. polarowa, na bluzę natomiast załóż kurtkę snowboardową (jest wodoszczelna, oddychająca i ocieplana). Ważnym elementem są również spodnie snowboardowe, wykonane z podobnych materiałów i mające te same cechy, co kurtki snowboardowe. Jeśli chodzi o wybór skarpet czy rękawic, to istotne jest, by przylegały do ciała. Skarpety ponadto powinny zakrywać piszczele, rękawice zaś powinny być wodoodporne i wytrzymałe. Nie można zapomnieć o kasku, który chroni głowę przed urazami. By był jak najbardziej skuteczny, powinien być dobrze dopasowany – nie może się przesuwać ani spadać.

Czytaj też: Buty narciarskie a snowboardowe

Jeżeli nie wiesz jak potoczy się Twoja przygoda ze snowboardem nie musisz kupować tych wszystkich rzeczy – wystarczy, że od kogoś pożyczysz lub skorzystasz z usług wypożyczalni odzieży snowboardowej.

Snowboard nauka jazdy: Nauka prawidłowego upadania i wstawania

Nieodłącznym elementem jazdy na desce snowboardowej są upadki. Ważne jest, by nauczyć się upadać we właściwy sposób, ponieważ nieprawidłowe upadanie może skutkować poważną kontuzją. Poniżej znajduje się poradnik jak bezpiecznie upadać i jak podnieść się po upadku.

Upadanie na stoku do przodu

Snowboard dla początkujacych to nauka prawidłowego upadania. Staraj się oprzeć na przedramionach (dłonie ochronią twarz i jednocześnie zapobiegniesz urazom nadgarstków). Kolejnym krokiem jest podkurczenie kolan i podniesienie deski powyżej poziomu śniegu. Upadanie w ten sposób jest wyjątkowo bezpieczne, dlatego warto się tego nauczyć.

Wstawanie na deskę - snowboard poradnik

Nie jest łatwo wstać, gdy przy każdym ruchu deska snowboardowa zjeżdża. Całkiem prostym sposobem wstawania dla początkujących snowboardzistów jest podnoszenie się z leżenia na brzuchu. Oprzyj na śniegu przednią część deski, po czym odepchnij się obiema rękami od ziemi i wyprostuj kolana. Nauka wstawania również wymaga wytrwałości, więc jeżeli zamiast stać – przewracasz się, to zacznij całe ćwiczenie od początku.

Snowboard nauka jazdy - Wymarsz na stok!

Stawianie pierwszych kroków w jeździe na desce snowboardowej wymaga dużej sprawności fizycznej, lecz przede wszystkim chęci i wytrzymałości. Ważna jest pomoc instruktora, ponieważ snowboard to sport, w którym najlepsze efekty osiąga się dzięki specjalistycznemu treningowi. Nauka jazdy na desce snowboardowej „na własną rękę” może skutkować nabyciem złych nawyków, które trudno wyeliminować w przyszłości. Pamiętaj również o odpowiednim ubiorze oraz podstawowych technikach upadania i wstawania. Twoje dobre nastawienie to połowa sukcesu w nauce snowboardu dla początkujących!

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Dominika Górska 1 12 września 2016  2281

Dodaj komentarz

  • czarek
    29 września 2016
    Jeżdżę na desce i wciąż zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody ze snowboardem. W sumie, nie wydaje się to takie trudne. Zresztą, każdy kiedyś zaczynał.

Artykuły z kategorii: Narciarstwo i Snowboarding

top-5-butow-snowboardowych-2020-21-znajdz-swoj-model-i-jedz-na-stok

TOP 5 butów snowboardowych 2020/21: znajdź swój model i jedź na stok!

Jesteś fanem snowboardu, ale nie bardzo wiesz, na który sprzęt się zdecydować? PRzedstawiamy nasz ranking TOP 5 butów snowboardowych 2020/21! Zebraliśmy najważniejsze informacje o nowych modelach wiodących producentów. Już teraz sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie i szykuj się na ślizg w dobrym stylu!

szykujesz-sie-na-zime-poznaj-ranking-top-5-butow-narciarskich-2020-21

Szykujesz się na zimę? Poznaj ranking TOP 5 butów narciarskich 2020/21!

Sezon narciarski przed nami. Choć sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie dynamicznie się zmienia, warto być na bieżąco. Już teraz znajdź chwilę, by sprawdzić TOP 5 butów narciarskich i szykuj się na zimę 2020/21! Kto wie, może lada dzień stoki zostaną otwarte, a my obudzimy się w nowej rzeczywistości?

nie-wiesz-gdzie-na-narty-biegowe-w-polsce-2021-sprawdz-nasze-rekomendacje

Nie wiesz, gdzie na narty biegowe w Polsce 2021? Sprawdź nasze rekomendacje!

Sezon zimowy za pasem, warto więc już teraz przemyśleć, co i w jaki sposób trenować w ramach zimowej rekreacji. I nie chodzi wyłącznie o narciarstwo zjazdowe, snowboard czy łyżwiarstwo. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na narty biegowe w Polsce w zimie 2021, mamy dla ciebie parę sprawdzonych miejsc. Znajdź najlepsze dla siebie i zaplanuj czas na zimowy reset!

sprawdz-najpopularniejsze-sztuczne-stoki-narciarskie-w-polsce-2020-21

Sprawdź najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce 2020/21

Wyjazd na zimowisko w ferie 2021 może okazać się bardzo trudny. Nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać urlop w tegorocznej zimie i co dokładnie ma oznaczać reżim sanitarny. Wiesz, że nie musisz jechać w góry, aby cieszyć się szusowaniem na nartach? Oto najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce, które warto zahaczyć, planując odpoczynek w zimie 2020/21.

planujesz-urlop-w-zimie-sprawdz-oferty-na-narty-last-minute-2020-21

Planujesz urlop w zimie? Sprawdź oferty na narty last minute 2020/21!

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Właśnie z tego względu w wielu państwach europejskich zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne m.in. dla przyjezdnych z Polski. Mimo wszystko warto zorientować się w ofertach na narty last minute 2020/21 - być może znajdziesz kierunek dla siebie i spędzisz zimowy urlop na ulubionych aktywnościach?

bezpieczne-zimowisko-w-gorach-czyli-gdzie-na-narty-w-austrii-2020-21

Bezpieczne zimowisko w górach, czyli gdzie na narty w Austrii 2020/21?

Cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a kolejne wiadomości i nowych zakażeniach nie wróżą niczego dobrego. Na szczęście ośrodki narciarskie w Europie wprowadziły odpowiednie środki, dzięki czemu zimowy urlop jest cały czas w zasięgu ręki. Zobacz, jak zaplanować odpoczynek i gdzie pojechać na narty w Austrii w zimie 2020/21.

planujesz-zimowisko-juz-teraz-dowiedz-sie-gdzie-na-narty-w-czechach-2020-21

Planujesz zimowisko? Już teraz dowiedz się, gdzie na narty w Czechach 2020/21!

Choć wiele jest osób twierdzących, że koronawirus to zwykła grypa, Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości, żę to pandemia. Mimo wszystko trzeba żyć pełnią życia, zachowując ostrożność na co dzień. Jeśli planujesz zimowisko i zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty w zimie 2020/21, mamy dobre wiadomości! Sprawdź najlepsze miejsca w regionie i jak wygląda reżim sanitarny w Czechach.

myslisz-gdzie-na-narty-na-slowacji-2020-21-z-nami-znajdziesz-najlepsze-miejsca

Myślisz, gdzie na narty na Słowacji 2020/21? Z nami znajdziesz najlepsze miejsca!

Wielu pasjonatów zimowego szaleństwa lubi delektować się urlopem w polskich górach. Coraz częściej jednak decydują się oni na przekroczenie granicy i wypróbowanie stoków Karpat po stronie słowackiej. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na narty na Słowacji w sezonie 2020/21 i które ośrodki najlepiej się sprawdzą. Podpowiadamy też, jak przygotować się na słowacki reżim sanitarny w związku z COVID-19.

gdzie-na-narty-w-polsce-2020-21-zobacz-najlepsze-miejsca-na-urlop-w-kraju

Gdzie na narty w Polsce 2020/21? Zobacz najlepsze miejsca na urlop w kraju!

Gdy świat zmierza się z pandemią, najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to żyć z dala od źródeł paniki i pomówień. Ważne, by zachować spokój i wszelkie środki ostrożności. A ponieważ sezon narciarski nadchodzi pełną parą, czas pomyśleć o miejscu na urlop. Myślisz o tym, gdzie na narty w Polsce 2020/21? Sprawdź nasze propozycje na udaną zimę w kraju i przygotuj się na ślizg w wielkim stylu!

planowanie-zimowego-urlopu-zobacz-gdzie-na-narty-w-europie-2020-21

Planowanie zimowego urlopu: zobacz, gdzie na narty w Europie 2020/21

Sezon zimowy właśnie ruszył i warto pomyśleć o zaplanowaniu urlopu. Komunikaty rządu ws. organizacji wyjazdów na czas tegorocznych ferii zimowych nie brzmią najlepiej. Jeśli myślisz o typowym zimowisku na urlop i zastanawiasz się, gdzie na narty w Europie 2020/21, wybierz zakres dat spoza terminarza ferii zimowych. Podpowiadamy, jakie kierunki najlepiej obrać i jak się zachować w obliczu pandemii.

top-5-butow-snowboardowych-2020-21-znajdz-swoj-model-i-jedz-na-stok

TOP 5 butów snowboardowych 2020/21: znajdź swój model i jedź na stok!

Jesteś fanem snowboardu, ale nie bardzo wiesz, na który sprzęt się zdecydować? PRzedstawiamy nasz ranking TOP 5 butów snowboardowych 2020/21! Zebraliśmy najważniejsze informacje o nowych modelach wiodących producentów. Już teraz sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie i szykuj się na ślizg w dobrym stylu!

szykujesz-sie-na-zime-poznaj-ranking-top-5-butow-narciarskich-2020-21

Szykujesz się na zimę? Poznaj ranking TOP 5 butów narciarskich 2020/21!

Sezon narciarski przed nami. Choć sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie dynamicznie się zmienia, warto być na bieżąco. Już teraz znajdź chwilę, by sprawdzić TOP 5 butów narciarskich i szykuj się na zimę 2020/21! Kto wie, może lada dzień stoki zostaną otwarte, a my obudzimy się w nowej rzeczywistości?

nie-wiesz-gdzie-na-narty-biegowe-w-polsce-2021-sprawdz-nasze-rekomendacje

Nie wiesz, gdzie na narty biegowe w Polsce 2021? Sprawdź nasze rekomendacje!

Sezon zimowy za pasem, warto więc już teraz przemyśleć, co i w jaki sposób trenować w ramach zimowej rekreacji. I nie chodzi wyłącznie o narciarstwo zjazdowe, snowboard czy łyżwiarstwo. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na narty biegowe w Polsce w zimie 2021, mamy dla ciebie parę sprawdzonych miejsc. Znajdź najlepsze dla siebie i zaplanuj czas na zimowy reset!

sprawdz-najpopularniejsze-sztuczne-stoki-narciarskie-w-polsce-2020-21

Sprawdź najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce 2020/21

Wyjazd na zimowisko w ferie 2021 może okazać się bardzo trudny. Nie do końca wiadomo, jak będzie wyglądać urlop w tegorocznej zimie i co dokładnie ma oznaczać reżim sanitarny. Wiesz, że nie musisz jechać w góry, aby cieszyć się szusowaniem na nartach? Oto najpopularniejsze sztuczne stoki narciarskie w Polsce, które warto zahaczyć, planując odpoczynek w zimie 2020/21.

planujesz-urlop-w-zimie-sprawdz-oferty-na-narty-last-minute-2020-21

Planujesz urlop w zimie? Sprawdź oferty na narty last minute 2020/21!

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Właśnie z tego względu w wielu państwach europejskich zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne m.in. dla przyjezdnych z Polski. Mimo wszystko warto zorientować się w ofertach na narty last minute 2020/21 - być może znajdziesz kierunek dla siebie i spędzisz zimowy urlop na ulubionych aktywnościach?

bezpieczne-zimowisko-w-gorach-czyli-gdzie-na-narty-w-austrii-2020-21

Bezpieczne zimowisko w górach, czyli gdzie na narty w Austrii 2020/21?

Cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a kolejne wiadomości i nowych zakażeniach nie wróżą niczego dobrego. Na szczęście ośrodki narciarskie w Europie wprowadziły odpowiednie środki, dzięki czemu zimowy urlop jest cały czas w zasięgu ręki. Zobacz, jak zaplanować odpoczynek i gdzie pojechać na narty w Austrii w zimie 2020/21.

planujesz-zimowisko-juz-teraz-dowiedz-sie-gdzie-na-narty-w-czechach-2020-21

Planujesz zimowisko? Już teraz dowiedz się, gdzie na narty w Czechach 2020/21!

Choć wiele jest osób twierdzących, że koronawirus to zwykła grypa, Światowa Organizacja Zdrowia nie ma wątpliwości, żę to pandemia. Mimo wszystko trzeba żyć pełnią życia, zachowując ostrożność na co dzień. Jeśli planujesz zimowisko i zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty w zimie 2020/21, mamy dobre wiadomości! Sprawdź najlepsze miejsca w regionie i jak wygląda reżim sanitarny w Czechach.

myslisz-gdzie-na-narty-na-slowacji-2020-21-z-nami-znajdziesz-najlepsze-miejsca

Myślisz, gdzie na narty na Słowacji 2020/21? Z nami znajdziesz najlepsze miejsca!

Wielu pasjonatów zimowego szaleństwa lubi delektować się urlopem w polskich górach. Coraz częściej jednak decydują się oni na przekroczenie granicy i wypróbowanie stoków Karpat po stronie słowackiej. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na narty na Słowacji w sezonie 2020/21 i które ośrodki najlepiej się sprawdzą. Podpowiadamy też, jak przygotować się na słowacki reżim sanitarny w związku z COVID-19.

gdzie-na-narty-w-polsce-2020-21-zobacz-najlepsze-miejsca-na-urlop-w-kraju

Gdzie na narty w Polsce 2020/21? Zobacz najlepsze miejsca na urlop w kraju!

Gdy świat zmierza się z pandemią, najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to żyć z dala od źródeł paniki i pomówień. Ważne, by zachować spokój i wszelkie środki ostrożności. A ponieważ sezon narciarski nadchodzi pełną parą, czas pomyśleć o miejscu na urlop. Myślisz o tym, gdzie na narty w Polsce 2020/21? Sprawdź nasze propozycje na udaną zimę w kraju i przygotuj się na ślizg w wielkim stylu!

planowanie-zimowego-urlopu-zobacz-gdzie-na-narty-w-europie-2020-21

Planowanie zimowego urlopu: zobacz, gdzie na narty w Europie 2020/21

Sezon zimowy właśnie ruszył i warto pomyśleć o zaplanowaniu urlopu. Komunikaty rządu ws. organizacji wyjazdów na czas tegorocznych ferii zimowych nie brzmią najlepiej. Jeśli myślisz o typowym zimowisku na urlop i zastanawiasz się, gdzie na narty w Europie 2020/21, wybierz zakres dat spoza terminarza ferii zimowych. Podpowiadamy, jakie kierunki najlepiej obrać i jak się zachować w obliczu pandemii.