Największe imprezy sportowe zima 2016/2017

Największe imprezy sportowe zima 2016/2017

Podczas tej zimy zapowiadane jest dużo wydarzeń sportowych. Triathlony górskie, narciarstwo biegowe, ewolucje snowboardowe. Oto imprezy zimowe, których nie powinieneś przegapić tej zimy!

1. I Ustroński Triathlon Górski

Data: 5.11.2016 r., Ustroń Jaszowiec

Ustroński zimowy triathlon jest połączeniem jazdy na rowerze, biegu z kijami oraz biegu na nartorolkach. Te aktywności służą narciarzom w przygotowywaniu się do sezonu zimowego. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju. Zawodnicy mają do pokonania trasę kolarską o długości 3 kilometrów (rowery crossowe lub górskie). Następnie rozpoczną bieg z kijami na dystansie jednokilometrowym. Zwieńczeniem zawodów będzie wyścig na nartorolkach – 850 metrów techniką klasyczną. Zapisy na tę imprezę sportową odbywają się w dniu wydarzenia na miejscu przed zawodami. Dla uczestników przewidziane są upominki, a dla wygranych – cenne nagrody.

2. Sylwestrowy tydzień na biegówkach

Data: 27.12.2016 r. - 1.01.2017 r., Duszniki-Zdrój

Jest to narciarska impreza sportowa dla miłośników narciarstwa biegowego. Uczestnicy wydarzenia mają szansę na codzienne spędzanie czasu na nartach biegowych pod okiem instruktorów. Poza aktywnym wypoczynkiem, czekają na nich wycieczki do ciekawych miejsc w regionie, atrakcje i zabawy m.in. aquapark, strzelanie z karabinka biathlonowego czy bobsleje. Zwieńczeniem wydarzenia jest powitanie nowego roku na biegówkach – bal sylwestrowy odbędzie się w pobliżu tras narciarskich. Uczestnicy tygodnia na biegówkach mają zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Zapisy jeszcze trwają!

3. Festiwal Narciarstwa Biegowego| 41 Bieg Piastów

Start imprezy: 26.02.2017 r., Szklarska Poręba

W ramach festiwalu narciarstwa organizowane jest osiem biegów m.in. bieg główny na dystansie około 50 kilometrów, biegi na dystansach 30, 25, 12 czy 9 kilometrów. Ponadto, tradycyjnie odbędą się również imprezy dla dzieci i młodzieży oraz klasyfikacje branżowe/rodzinne. Jest to jedna z ważniejszych imprez sportowych tego typu w naszym kraju. Odbywa się corocznie od 1976 roku. Impreza ma charakter międzynarodowy. Cechą charakterystyczną Festiwalu Narciarstwa Biegowego jest nieustanne zmienianie tras biegowych w zależności od pogody. Zapisy na biegi narciarskie wciąż trwają!

4. IX Bieg Podhalański

Data: 4.02.2017 r., Nowy Targ

Jest to drugi pod względem frekwencji bieg narciarski w naszym kraju. Narciarze mają za zadanie przebiec na nartach techniką klasyczną trasy na dystansach: 30 km, 15 km lub 5 km. Taka długość tras jest niezmienna podczas Biegu Podhalańskiego. Jeśli chcesz wziąć udział w imprezie sportowej – zapisów można dokonywać online.

5. II Ultrabiel

Data: 11.03.2017 r., Góry Bialskie, gm. Stronie Śląskie

Ultrabiel to zawody, które charakteryzują się najdłuższym biegiem narciarskim. Zawodnicy mogą zmierzyć się na trasach 60, 20 i 10 kilometrów. Przystąpienie do tego biegu narciarskiego wymaga kilku tygodni przygotowania. W biegu może wziąć udział każdy, zapisy trwają do 10 marca przyszłego roku.

6. GO*POW Festival 2016

Data: 18-19.11.2016 r., Wrocław

Festiwal snowboardu we Wrocławiu jest wydarzeniem dla miłośników tego sportu z całej Polski. Podczas tej imprezy sportowej odbędą się tematyczne pokazy filmów, warsztaty, konkursy oraz klubowy after. Przewidziana jest również tematyczna strafa expo. Podczas tego wydarzenia najważniejsza jest rozrywka oraz poznawanie nowych ludzi związanych ze snowboardem. Ponadto, riderzy podczas warsztatów uzyskają informacje, które skutecznie przygotują ich do sezonu na stoku. Bilety wciąż w sprzedaży!

7. XVII Grand Prix dla dzieci młodzieży i dorosłych| Malta Ski

Data: V edycji + Puchar Poznania (27.11.2016 r, 18.12.2016 r., 22.01.2017 r., 26.02.2017 r., 19.03.2017 r., 23.05.2017 r.), Poznań – Malta

Impreza sportowa skierowana do wszystkich narciarzy i snowboardzistów w kraju. Celem wydarzenia jest popularyzacja narciarstwa i snowboardu oraz zapewnienie aktywnych form wypoczynku. W sezonie 2016/2017 na stoku MALTA SKI odbędzie się 5 edycji zawodów, które zakończą się Pucharem Poznania. Dla uczestników przewidziane jest ognisko w pobliżu stoku, a także gorące napoje oraz jedzenie.

Dominika Górska 5 22 listopada 2016  1311

Dodaj komentarz

 • Beata
  28 listopada 2016
  Już wiem co będę robić na Sylwestra :)
 • Tylkobiegówki
  28 listopada 2016
  Jadę na bieg podhalański!
 • Damian
  25 listopada 2016
  Słyszałem o tym triathlonie, mogło być fajnie
 • Weronika
  25 listopada 2016
  Był ktoś na festiwalu we Wrocku? Mnie się nie udało, a chętnie dowiem się jak było :)
 • Jeleń
  24 listopada 2016
  Na sylwestrowy tydzień na biegówkach marzy mi się pojechać. Niestety jestem osamotniony w swoim hobby, a samotny sylwester? Słabo :(

Artykuły z kategorii: Sporty Zimowe

lyzwiarstwo-szybkie-na-czym-polega-ten-sport

Łyżwiarstwo szybkie – na czym polega ten sport?

Panczeniści, czyli łyżwiarze szybcy, zadziwiają rozwijanymi prędkościami. Podczas zawodów łyżwiarstwa szybkiego startują w parach i muszą jak najszybciej przejechać określony dystans po lodowym torze. Jakie są zasady w tym sporcie zimowym?

wychlodzenie-i-odmrozenia-hipotermia-co-to-takiego

Wychłodzenie i odmrożenia | Hipotermia co to takiego?

Hipotermia powstaje w wyniku szkodliwego działania zimnego powietrza lub wody na organizm człowieka. W przypadku sportowców aktywnych zimą – ryzyko wychłodzenia organizmu i odmrożeń znacznie się zwiększa. Ciężkie hipotermie mogą nawet doprowadzić do śmierci. Na czym polega hipotermia i czym grozi? Kto szczególnie powinien uważać na niskie temperatury?

czego-mozna-sie-nauczyc-na-kursie-narciarskim

Czego można się nauczyć na kursie narciarskim?

Narciarstwo należy do sportów, których lepiej uczyć się w towarzystwie doświadczonej osoby. Zobacz, jak wygląda nauka jazdy na nartach z instruktorem. Oto, czego możesz się spodziewać podczas każdego kolejnego etapu nauki narciarstwa. Kurs narciarski dla dorosłych i dzieci.

instruktor-narciarstwa-instruktor-snowboardu-praca-kurs-zarobki-cena

Instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu | praca, kurs, zarobki, cena

Szukasz pracy jako instruktor narciarstwa bądź instruktor snowboardu? Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje zarobki na tym stanowisku? Zobacz nasze zestawienie najważniejszych informacji o instruktorze narciarstwa i snowboardu. Jaki kurs powinieneś zrobić, żeby zostać dobrym instruktorem narciarstwa/snowboardu?

bardzo-dziwne-i-nietypowe-sporty-zimowe

Bardzo dziwne i nietypowe sporty zimowe

Jako, że zima w pełni – tłumy na stokach i lodowiskach. Miłośnicy sportów zimowych mają w czym przebierać. Narciarstwo, snowboarding, łyżwy… Znajdzie się także coś, dla amatorów nietypowych wrażeń. Zobacz, jakie nietypowe i dziwne sporty można uprawiać w zimie!

odmrozenie-jak-rozpoznac-i-co-zrobic

Odmrożenie - jak rozpoznać i co zrobić

Oto wskazówki jak radzić sobie w przypadku wychłodzenia rąk, stóp czy twarzy. Zobacz, jak zabezpieczyć się przed odmrożeniami w zimie i czerpać pełną radość z treningów! Zobacz stopnie odmrożeń i ich leczenie.

kulig-dawna-tradycja-rozrywka-kazdej-zimy

Kulig – dawna tradycja rozrywką każdej zimy!

Choć obecnie w naszym polskim klimacie zbyt wiele śniegu nie uraczymy – wciąż gdy spadnie biały puch, ruszamy na kuligi. Podstawowym atrybutem każdego miłośnika kuligów są sanki. Słyszy się jednak o wielu formach tej rozrywki. Znajome są kuligi ciągnięte przez samochód czy skutery śnieżne. Tradycyjny jest natomiast kulig konny bądź – w sprzyjających ku temu warunkach – kulig napędzany dzięki psim zaprzęgom czy reniferom. Jak jednak to wszystko wygląda na kartach prawa? Gdzie w Polsce można organizować kuligi? O tym – i wielu innych sprawach – przeczytacie w poniższym artykule!

nordic-walking-zima-jak-najbardziej

Nordic walking zimą? Jak najbardziej!

Za oknem śnieg i mróz. Nie powinno nas to jednak odstraszać od pozostania aktywnym fizycznie. Doskonałym rozwiązaniem są treningi nordic walking. Jakie korzyści wyciągniemy z tego typu aktywności? Jak się przygotować do zimowych spacerów z kijkami? Czy potrzebny nam inny sprzęt niż latem? To – i wiele więcej – znajdziecie w poniższym materiale! Zobacz, czy nordic walking odchudza!

kontuzje-podczas-jazdy-na-lodowisku

Kontuzje podczas jazdy na lodowisku

Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z kontuzjami. Na co powinno się uważać podczas jazdy na łyżwach czy hokeja na lodzie? Jakie urazy mogą się pojawić? A może niektóre z nich to mity? Zobacz kontuzje w jeździe na łyżwach.

aktywny-wypoczynek-z-dziecmi-zima-jazda-na-sankach

Aktywny wypoczynek z dziećmi zimą – jazda na sankach

Okres zimowy stwarza bardzo wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Sporty zimowe sprawiają dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Doskonałym sposobem na aktywność fizyczną na świeżym zimowym powietrzu jest jazda na sankach. Zobacz, jakie są korzyści z tej formy aktywnego wypoczynku. Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na sankach z dziećmi.

lyzwiarstwo-szybkie-na-czym-polega-ten-sport

Łyżwiarstwo szybkie – na czym polega ten sport?

Panczeniści, czyli łyżwiarze szybcy, zadziwiają rozwijanymi prędkościami. Podczas zawodów łyżwiarstwa szybkiego startują w parach i muszą jak najszybciej przejechać określony dystans po lodowym torze. Jakie są zasady w tym sporcie zimowym?

wychlodzenie-i-odmrozenia-hipotermia-co-to-takiego

Wychłodzenie i odmrożenia | Hipotermia co to takiego?

Hipotermia powstaje w wyniku szkodliwego działania zimnego powietrza lub wody na organizm człowieka. W przypadku sportowców aktywnych zimą – ryzyko wychłodzenia organizmu i odmrożeń znacznie się zwiększa. Ciężkie hipotermie mogą nawet doprowadzić do śmierci. Na czym polega hipotermia i czym grozi? Kto szczególnie powinien uważać na niskie temperatury?

czego-mozna-sie-nauczyc-na-kursie-narciarskim

Czego można się nauczyć na kursie narciarskim?

Narciarstwo należy do sportów, których lepiej uczyć się w towarzystwie doświadczonej osoby. Zobacz, jak wygląda nauka jazdy na nartach z instruktorem. Oto, czego możesz się spodziewać podczas każdego kolejnego etapu nauki narciarstwa. Kurs narciarski dla dorosłych i dzieci.

instruktor-narciarstwa-instruktor-snowboardu-praca-kurs-zarobki-cena

Instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu | praca, kurs, zarobki, cena

Szukasz pracy jako instruktor narciarstwa bądź instruktor snowboardu? Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje zarobki na tym stanowisku? Zobacz nasze zestawienie najważniejszych informacji o instruktorze narciarstwa i snowboardu. Jaki kurs powinieneś zrobić, żeby zostać dobrym instruktorem narciarstwa/snowboardu?

bardzo-dziwne-i-nietypowe-sporty-zimowe

Bardzo dziwne i nietypowe sporty zimowe

Jako, że zima w pełni – tłumy na stokach i lodowiskach. Miłośnicy sportów zimowych mają w czym przebierać. Narciarstwo, snowboarding, łyżwy… Znajdzie się także coś, dla amatorów nietypowych wrażeń. Zobacz, jakie nietypowe i dziwne sporty można uprawiać w zimie!

odmrozenie-jak-rozpoznac-i-co-zrobic

Odmrożenie - jak rozpoznać i co zrobić

Oto wskazówki jak radzić sobie w przypadku wychłodzenia rąk, stóp czy twarzy. Zobacz, jak zabezpieczyć się przed odmrożeniami w zimie i czerpać pełną radość z treningów! Zobacz stopnie odmrożeń i ich leczenie.

kulig-dawna-tradycja-rozrywka-kazdej-zimy

Kulig – dawna tradycja rozrywką każdej zimy!

Choć obecnie w naszym polskim klimacie zbyt wiele śniegu nie uraczymy – wciąż gdy spadnie biały puch, ruszamy na kuligi. Podstawowym atrybutem każdego miłośnika kuligów są sanki. Słyszy się jednak o wielu formach tej rozrywki. Znajome są kuligi ciągnięte przez samochód czy skutery śnieżne. Tradycyjny jest natomiast kulig konny bądź – w sprzyjających ku temu warunkach – kulig napędzany dzięki psim zaprzęgom czy reniferom. Jak jednak to wszystko wygląda na kartach prawa? Gdzie w Polsce można organizować kuligi? O tym – i wielu innych sprawach – przeczytacie w poniższym artykule!

nordic-walking-zima-jak-najbardziej

Nordic walking zimą? Jak najbardziej!

Za oknem śnieg i mróz. Nie powinno nas to jednak odstraszać od pozostania aktywnym fizycznie. Doskonałym rozwiązaniem są treningi nordic walking. Jakie korzyści wyciągniemy z tego typu aktywności? Jak się przygotować do zimowych spacerów z kijkami? Czy potrzebny nam inny sprzęt niż latem? To – i wiele więcej – znajdziecie w poniższym materiale! Zobacz, czy nordic walking odchudza!

kontuzje-podczas-jazdy-na-lodowisku

Kontuzje podczas jazdy na lodowisku

Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z kontuzjami. Na co powinno się uważać podczas jazdy na łyżwach czy hokeja na lodzie? Jakie urazy mogą się pojawić? A może niektóre z nich to mity? Zobacz kontuzje w jeździe na łyżwach.

aktywny-wypoczynek-z-dziecmi-zima-jazda-na-sankach

Aktywny wypoczynek z dziećmi zimą – jazda na sankach

Okres zimowy stwarza bardzo wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Sporty zimowe sprawiają dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Doskonałym sposobem na aktywność fizyczną na świeżym zimowym powietrzu jest jazda na sankach. Zobacz, jakie są korzyści z tej formy aktywnego wypoczynku. Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na sankach z dziećmi.