Najpopularniejsze zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

Najpopularniejsze zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

Coraz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe. W Warszawie popularnością cieszy się akrobatyka, gimnastyka oraz taniec. Dzieciaki chętnie chodzą także na sztuki walki, jazdę konną oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Zobacz, co mogą zyskać nasze pociechy podczas takich zajęć sportowych. Jakie są najpopularniejsze zajęcia sportowe dla dzieci?

Akrobatyka: zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia sportowe dla dzieci z akrobatyki mają doskonały wpływ na ogólny rozwój dziecka. Ta forma aktywności fizycznej oddziałuje pozytywnie na psychomotorykę naszej pociechy. Dzięki zajęciom dzieciaki zyskują gibkość oraz prawidłową orientację przestrzenną. Uczą się również współpracy w grupie, dyscypliny i systematyczności. Co więcej, zajęcia z akrobatyki pomagają w uwolnieniu emocji oraz niwelowaniu stresu. Mają także wpływ na korygowanie niedoskonałości ciała.


Szukasz sportu w Warszawie? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki

zajęcia sportowe w Warszawie

W stolicy znajdziemy mnóstwo obiektów sportowych, w których można zapisać dzieci na zajęcia z akrobatyki:

- SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe (ul. Duracza 23);
- OLL – Centrum Kultury i Tańca (Al. Niepodległości 19);
- Hangar 646 (Gocław: Wał Miedzeszyński 646, Mokotów: ul. Domaniewska 37A);
- Hand to Hand (główna lokalizacja: CH LAND, Stacja Metra Służew);
- Acroair (Natolin: ul. Małcużyńskiego 4, Ursynów: ul. Puszczyka 6).

Gimnastyka sportowa dla dzieci w Warszawie

Zajęcia sportowe dla dzieci z gimnastyki sprawdzają się już u małych dzieci. Doskonałym wyborem jest gimnastyka artystyczna. Jest ona połączeniem baletu, tańca, akrobatyki oraz wychowania muzycznego i estetycznego. Gimnastyka rozwija kreatywność, gibkość, równowagę, poczucie rytmu oraz sprawność. Co więcej, treningi mają wpływ na zachowanie prawidłowej postawy ciała, doskonalą koordynację i podzielność uwagi. Są także sposobem na wykształcenie odporności psychicznej, systematyczności czy stanowczości. To często wybierane zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie.

Miejsca w Warszawie oferujące zajęcia gimnastyki dla dzieci:

- GYM Generation (Mokotów: ul. Merliniego 2A, Żoliborz: ul. Wybrzeże Gdyńskie 4);
- Młodzieżowy Klub Sportowy Syrena (al. Stanów Zjednoczonych 24);
- Egurrola Dance Studio (Blue City, Bródno, Ochota, Śródmieście, Tarchomin, Wawer);
- Little Gymnasts (ul. Zwycięzców 7/9);
- UKS Grishina (ul. Szadkowskiego 3).

Taniec/balet : zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

zajęcia sportowe dla dzieci warszawa

Taniec jest szeroką dyscypliną sportową. Wiele warszawskich szkół tańca oferuje zajęcia sportowe dla dzieci, które są połączeniem różnych styli. Takie rozwiązanie pozwala na przyuczenie młodych tancerzy w wielu dyscyplinach. Dzięki temu mają oni szansę na ukierunkowanie własnej drogi tanecznej. Zajęcia z tańca kształtują koordynację ruchową, prawidłową postawę czy ogólną wydolność fizyczną organizmu dziecka. Ponadto, stanowią prewencję skrzywień kręgosłupa oraz płaskostopia. Są również sposobem na przełamywanie wstydu oraz rozwój wyobraźni i kreatywności.
W przypadku zajęć tanecznych mamy bardzo duży wybór. W ostatnim czasie na popularności wśród zajęć sportowych dla dzieci zyskuje balet.

Szkoły w Warszawie oferujące zajęcia taneczne, w tym lekcje baletu:

- Riviera: duży wybór zajęć tanecznych (ul. Waryńskiego 12);
- Studio tańca 4U (ul. Piotra Skargi 12);
- Rytm (główna siedziba: al. Prymasa Tysiąclecia 66);
- Rising Stars| Dance Sport Academy (ul. Obozowa 60);
- Piruecik| Szkoła Tańca i Baletu (ul. Tamka 40);
- Balet dla dzieci (ul. Filtrowa 67D/111).

Zajęcia sportowe, czyli sztuki walki dla dzieci w Warszawie

trening dla dzieci warszawa

Wielu rodziców wciąż uważa, że sztuki walki nie są odpowiednim zajęciem dla dziecka. Prawdą jest jednak, że uprawianie tego sportu może być dobrym sposobem na zachęcenie pociechy do aktywności fizycznej. Dziecko uczy się nie tylko technik samoobrony, lecz także trenuje wszystkie partie ciała. Takie zajęcia ze sportów walki w Warszawie to sposób na zapobieganie nadwadze, otyłości, wadom postawy i wielu innym schorzeniom. Zajęcia sztuk walki są treningiem sprawności fizycznej połączonym z miłym spędzaniem czasu w gronie rówieśników. Co więcej, kształtują one umiejętność pracy w grupie. Szczególnie polecane dzieciom są: taekwondo, kung fu, karate, jiu jitsu, judo oraz aikido. Wbrew pozorom wielu rodziców wysyła dzieci na takie zajęcia sportowe w Warszawie. 

Gdzie wysłać dziecko na zajęcia sztuk walki w Warszawie?

- Warszawskie Centrum Aikido (dojo znajdziemy w Centrum, na Tarchominie oraz Bródnie);
- Elastyczni| aikido dla dzieci (ul. Bonifacego 10);
- KIME| Szkoła Walk (ul. Konarskiego 4A);
- City Sports Club (ul. Inspektowa 1, ul. Merliniego 2);
- Budokai| aikido, miecz, samoobrona (ul. Powsińska 25).

Jazda konna dla dzieci w Warszawie

Zajęcia sportowe dla dzieci z jazdy konnej pozwalają na obcowanie ze szlachetnymi zwierzętami. Dzięki temu dzieciaki mają szansę na poprawę nastroju (konie mają dobroczynny wpływ na człowieka). Treningi jeździeckie angażują do pracy niemal wszystkie grupy mięśniowe. W ten sposób łatwo o wypracowanie prawidłowej postawy u naszej pociechy. Co więcej, poprawia się wydolność serca oraz ogólna kondycja dziecka. Jazda konna ma wpływ również na sferę psychiczną. Zwiększa się pewność siebie, umiejętność pracy w grupie i obowiązkowość, a także kształtuje się odpowiedzialność.

Jazda konna dla dzieci w Warszawie:

- Ośrodek jeździecki „Bródno” (ul. Św. Wincentego 92);
- Akademia Kucania (Dawidy, ul. Warszawska 32 – okolice Warszawy);
- Akademia Jazdy Konnej ABC (ul. Nowoursynowska 100);
- Stajnia Agmaja (ul. Wybrzeże Gdyńskie 2);
- Stajnia Białołęka (ul. Dębowa 3E).

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w Warszawie

ćwiczenia dla dzieci w warszawie

Ta aktywność fizyczna jest skierowana do najmłodszych. Zwykle w zajęciach ogólnorozwojowych mogą brać udział już półtoraroczne dzieci. Celem zajęć ogólnorozwojowych jest rozwój psychoruchowy przez ruch. Oznacza to budowanie u dzieci świadomości własnego ciała, sprawności ruchowej, świadomości przestrzeni czy nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi. Takie zajęcia zawierają również elementy edukacyjne. Opierają się głównie na zabawie, nauce i muzyce.

Miejsca w Warszawie oferujące zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci:

 • Studio Zdrowia Agnieszki Grochowskiej (al. Prymasa Tysiąclecia 145/149);
  - Rodzice razem| cykl Edu figle (ul. Stanisława Konarskiego 83);
  - Akademia Lwa (ul. Górczewska 253D);
  - Tęczowy Dworek (ul. Mączeńskiego 6);
  - Do re mi fa| Muzyka i ja (ul. Obozowa 82A).

Pływanie - zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie 

Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie swojej pociechy na lekcję pływania. Trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne. Na zajęciach pływackich w Warszawie każde dziecko jest traktowane indywidualnie.  Trening i tempo dostosowane są do przydzielonej grupy. Najczęściej zajęcia w Warszawie odbywają się  w kameralnych grupach nie przekraczających 8 osób. Często  dopierane są takie zadania, w których dziecko będzie mogło uczyć się pływania przez zabawę.  

Dominika Górska 7 13 grudnia 2016  4029

Dodaj komentarz

 • Mike
  29 maja 2018
  Cześć, jeśli chodzi o wybór zajęć dla dzieci w Warszawie to jest naprawdę duży. Tyle że niestety nie każde dziecko czuje się dobrze na wszystkich zajęciach. Bardzo zależało mi na tym żeby mój syn nauczył się pływać. Niestety w pierszej szkole którą wybrałem Janek nudził się, nie słuchał instruktorki, wychodził z basenu i szukał innych atrakcji, do tego męczące dojazdy, poddaliśmy się. W różnych przeglądarkach można znaleźć zajęcia na mapie Warszawy. Postanowiłem znaleźć szkołę w okolicy [spam] , okazało się że szkół pływania jest duuużo. Druga próba, w szkole Mokotovia i od razu sukces. Trener podchodzi do dzieci ze zrozumieniem i delikatnie ale też zdecydowanie. Mój syn jest zachwycony i wyjście na basen to dla niego nagroda. Co więcej, na basen możemy chodzić pieszo, jest tak blisko. Warto włożyć trochę wysiłku w poszukiwania a na pewno znajdziemy zajęcia dla swoich dzieci.
 • Gosiafit
  25 maja 2017
  Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to kopa do cwiczen, [spam]
 • Bożena190
  27 grudnia 2016
  Dziecko na sztuki walki? Dorosłego syna bym nie puściła na takie zajęcia. Przecież to chuligaństwo!
 • Natalia C
  19 grudnia 2016
  Gdyby dzieci chciały, to bym je wysłała na zajęcia. No ale one mają awersję do jakiejkolwiek aktywności. Znacie może jakiś sposób, żeby je nakłonić do jakiegokolwiek sportu? Zależy mi na tym, żeby były zdrowe i prawidłowo się rozwijały.
 • Krystian
  15 grudnia 2016
  W Warszawie jest naprawdę mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o zajęcia dla dzieci. Już sam nie wiem na co się zdecydować. Chyba jazdę konną, bo dzieciaki lubią zwierzęta.
 • Julia Lis
  15 grudnia 2016
  Moje szkraby chętnie chodzą na trampoliny do Hangaru. W sumie nie zapisaliśmy ich z mężem na konkretne zajęcia, po prostu co sobotę biegamy tam całą rodziną. Też jest cudownie :)
 • Adam Marek
  14 grudnia 2016
  Moja Amelka chodzi na lekcje baletu, wystartowały jakoś we wrześniu. Teraz jest już tak rozciągnięta, że prawie robi szpagat :) Balet to tylko od najmłodszych lat, potem może być znacznie trudniej.

Artykuły z kategorii: Dzieci i sport

koziol-gimnastyczny-czym-jest-i-jak-cwiczyc-z-jego-uzyciem

Kozioł gimnastyczny - czym jest i jak ćwiczyć z jego użyciem?

Kozioł gimnastyczny to przyrząd znany niemal każdemu z nas głównie jako koszmar z lekcji wychowania fizycznego. Do czego dokładnie można go wykorzystać i jak kupić najodpowiedniejszy model?

skrzynia-gimnastyczna-do-czego-sluzy-i-jak-wybrac-odpowiednia

Skrzynia gimnastyczna - do czego służy i jak wybrać odpowiednią?

Skrzynia gimnastyczna to przyrząd kojarzący się wielu osobom jedynie z czasem szkolnym i nieprzyjemnymi lekcjami wychowania fizycznego. Pozwala on jednak na wykonywanie ciekawych ćwiczeń wchodzących w skład różnych treningów. Jak wybrać odpowiednią skrzynię gimnastyczną?

hantle-dla-dzieci-chwilowa-moda-czy-zdrowa-przyszlosc

Hantle dla dzieci - chwilowa moda czy zdrowa przyszłość?

Kult ciała atakuje nas z każdej strony. Wchodzi drzwiami i oknami, a niekiedy wyskakuje nawet z lodówki. Gdy Ania Lewandowska opublikowałą swoje pierwsze zdjęcie z treningu z Klarą, cały świat wprost oszalał. Producenci sprzętu fitness proponują więc aktywność od najmłodszych lat, wprowadzając na rynek hantle dla dzieci. Czy i jak powinny korzystać z nich nasze pociechy?

trening-pilkarski-dla-dzieci-zobacz-jak-zadbac-o-forme-swojej-pociechy

Trening piłkarski dla dzieci - zobacz, jak zadbać o formę swojej pociechy

Jak daleko sięga pamięć każdego z nas, piłka nożna była obecna w naszym życiu i kulturze od dawna. Podwórkowe rozgrywki, szkolne turnieje i mistrzostwa świata, których jesteśmy świadkami co 4 lata. Nie bez powodu młodzi adepci tego sportu chcą próbować swoich sił od najmłodszych lat. Jak wygląda trening piłkarski dla dzieci i co jest w nim szczególnie ważne?

akrobatyka-i-gimnastyka-dla-dzieci-aktualizacja-2020

Akrobatyka i gimnastyka dla dzieci | AKTUALIZACJA 2020

Rodzice decydujący się zapisać swoje pociechy na zajęcia sportowe często wybierają akrobatykę. Jak wygląda trening gimnastyczny dla dzieci, czyli zalety akrobatyki. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację.

sport-sposobem-na-zycie

Sport sposobem na życie

Sport to nie tylko zdrowie, ale i lekcja wytrwałości, adrenalina i uzależnienie. Też tak chcesz?

dyscypliny-sportowe-dla-zakochanych

Dyscypliny sportowe dla zakochanych

Nie możecie bez siebie żyć? Oto kilka propozycji dyscyplin sportowych dla zakochanych! Możecie aktywnie spędzić czas we dwoje.

ciekawe-przypadki-powstawania-firmy-nike

Ciekawe przypadki powstawania firmy Nike

Jak to możliwe, że jedna z najpopularniejszych marek sportowych tyle zawdzięcza przypadkom? Poznaj niesamowitą historię firmy Nike.

przerwane-kariery-tragedie-w-swiecie-sportu

Przerwane kariery - tragedie w świecie sportu

Sportowcy w naszym mniemaniu są równi z herosami – potężnymi i niezniszczalnymi. Kibicujemy im w biciu własnych rekordów i pragniemy ich sukcesów. Tymczasem wiele sportowych karier zostało przerwanych przez tragiczne okoliczności. Poznaj 6 historii sportowców, aż po grób.

nietypowe-dyscypliny-sportowe

Nietypowe dyscypliny sportowe

Obecnie ludzka wyobraźnia przekracza wszelkie granice, w tym granice absurdu. Kolejne dyscypliny sportowe zaskakują swoją pomysłowością... i ilością chętnych do takich dziwnych zawodów.

koziol-gimnastyczny-czym-jest-i-jak-cwiczyc-z-jego-uzyciem

Kozioł gimnastyczny - czym jest i jak ćwiczyć z jego użyciem?

Kozioł gimnastyczny to przyrząd znany niemal każdemu z nas głównie jako koszmar z lekcji wychowania fizycznego. Do czego dokładnie można go wykorzystać i jak kupić najodpowiedniejszy model?

skrzynia-gimnastyczna-do-czego-sluzy-i-jak-wybrac-odpowiednia

Skrzynia gimnastyczna - do czego służy i jak wybrać odpowiednią?

Skrzynia gimnastyczna to przyrząd kojarzący się wielu osobom jedynie z czasem szkolnym i nieprzyjemnymi lekcjami wychowania fizycznego. Pozwala on jednak na wykonywanie ciekawych ćwiczeń wchodzących w skład różnych treningów. Jak wybrać odpowiednią skrzynię gimnastyczną?

hantle-dla-dzieci-chwilowa-moda-czy-zdrowa-przyszlosc

Hantle dla dzieci - chwilowa moda czy zdrowa przyszłość?

Kult ciała atakuje nas z każdej strony. Wchodzi drzwiami i oknami, a niekiedy wyskakuje nawet z lodówki. Gdy Ania Lewandowska opublikowałą swoje pierwsze zdjęcie z treningu z Klarą, cały świat wprost oszalał. Producenci sprzętu fitness proponują więc aktywność od najmłodszych lat, wprowadzając na rynek hantle dla dzieci. Czy i jak powinny korzystać z nich nasze pociechy?

trening-pilkarski-dla-dzieci-zobacz-jak-zadbac-o-forme-swojej-pociechy

Trening piłkarski dla dzieci - zobacz, jak zadbać o formę swojej pociechy

Jak daleko sięga pamięć każdego z nas, piłka nożna była obecna w naszym życiu i kulturze od dawna. Podwórkowe rozgrywki, szkolne turnieje i mistrzostwa świata, których jesteśmy świadkami co 4 lata. Nie bez powodu młodzi adepci tego sportu chcą próbować swoich sił od najmłodszych lat. Jak wygląda trening piłkarski dla dzieci i co jest w nim szczególnie ważne?

akrobatyka-i-gimnastyka-dla-dzieci-aktualizacja-2020

Akrobatyka i gimnastyka dla dzieci | AKTUALIZACJA 2020

Rodzice decydujący się zapisać swoje pociechy na zajęcia sportowe często wybierają akrobatykę. Jak wygląda trening gimnastyczny dla dzieci, czyli zalety akrobatyki. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację.

sport-sposobem-na-zycie

Sport sposobem na życie

Sport to nie tylko zdrowie, ale i lekcja wytrwałości, adrenalina i uzależnienie. Też tak chcesz?

dyscypliny-sportowe-dla-zakochanych

Dyscypliny sportowe dla zakochanych

Nie możecie bez siebie żyć? Oto kilka propozycji dyscyplin sportowych dla zakochanych! Możecie aktywnie spędzić czas we dwoje.

ciekawe-przypadki-powstawania-firmy-nike

Ciekawe przypadki powstawania firmy Nike

Jak to możliwe, że jedna z najpopularniejszych marek sportowych tyle zawdzięcza przypadkom? Poznaj niesamowitą historię firmy Nike.

przerwane-kariery-tragedie-w-swiecie-sportu

Przerwane kariery - tragedie w świecie sportu

Sportowcy w naszym mniemaniu są równi z herosami – potężnymi i niezniszczalnymi. Kibicujemy im w biciu własnych rekordów i pragniemy ich sukcesów. Tymczasem wiele sportowych karier zostało przerwanych przez tragiczne okoliczności. Poznaj 6 historii sportowców, aż po grób.

nietypowe-dyscypliny-sportowe

Nietypowe dyscypliny sportowe

Obecnie ludzka wyobraźnia przekracza wszelkie granice, w tym granice absurdu. Kolejne dyscypliny sportowe zaskakują swoją pomysłowością... i ilością chętnych do takich dziwnych zawodów.