Najlepsze trasy kolarskie w Warszawie i okolicy

Najlepsze trasy kolarskie w Warszawie i okolicy

Lubisz jeździć na rowerze i mieszkasz w Warszawie? Zobacz najlepsze trasy rowerowe dla kolarzy. Wybrane trasy biegną przez malownicze okolice miasta stołecznego i mogą zaskoczyć dobrą infrastrukturą dostosowaną do potrzeb rowerzystów w Warszawie.

Piękne trasy - Warszawiacy na rowery!

Warszawa każdej wiosny staje się coraz bardziej rowerowym miastem. Rowerzyści mają do dyspozycji setki ścieżek rowerowych w obrębie miasta i okolic. Trasy są różnorodne. Można wybrać się na przejażdżkę po dzikich terenach rodem z dystansów crossowych. Można również wybrać trasy typowe miejskie. Infrastruktura pod turystykę rowerową w stolicy jest kompletnie przemyślana i zadowalająca. Jakie trasy rowerowe możemy wybrać w Warszawie?

Trasa kolarska na ulicy Międzyparkowej i Bonifraterskiej (Śródmieście)

trasy kolarskie warszawa

Pas rowerowy na ulicy Międzyparkowej i Bonifraterskiej ma dobrą nawierzchnię asfaltową i jest wyraźnie oznakowany. Był to pierwszy pas rowerowy na jezdni, który powstał w Warszawie. To komfortowe rozwiązanie, aby ominąć korek samochodowy. Minusem tej warszawskiej trasy jest brak przedłużenia.

Trasa rowerowa Warszawa przy alejach Ujazdowskich (Śródmieście)

Ścieżka rowerowa z samego centrum miasta. Nawierzchnia jest asfaltowa, a dzięki dobrej lokalizacji jest również intensywnie uczęszczana przez rowerzystów. Przy tworzeniu projektu trasy, konsultowano się z warszawskimi kolarzami, aby ścieżka była jak najbardziej dla nich przyjazna.

Trasa rowerowa przy ulicy Nowowiejskiej (Śródmieście)

Ścieżka biegnie od Placu Zbawiciela do ulicy Waryńskiego. Trasa jest wyraźnie oznakowana, a asfaltowa nawierzchnia jest równa. Przejazd jest bezkolizyjny z pieszymi i bezpieczny mimo sąsiedztwa tramwajów. To często wybierana trasa rowerowa w Warszawie. 

Droga rowerowa przy ulicy Podleśnej (Bielany)

Po remoncie bielańska trasa cieszy się dużą popularnością. Wyrównano asfalt, usunięto gałęzie zasłaniające znaki drogowe oraz dziko parkujące samochody. Na trasie znajduje się bezpieczne skrzyżowanie niewymagające od rowerzysty przyciskania przycisku, aby móc przedostać się na drugą stronę drogi.

Ścieżka rowerowa Warszawa przy ulicy Nowoursynowskiej (Ursynów)

Nawierzchnia drogi rowerowej przy ulicy Nowoursynowskiej jest w bardzo dobrym stanie. Asfalt jest równy, a geometria ścieżki jest przemyślana. Trasa łączy kilka ursynowskich ścieżek rowerowych, ale niestety nie łączy się ze ścieżką rowerową przy Dolince Służewieckiej.

Ścieżka rowerowa przy ulicy Rosoła (Ursynów)

Droga rowerowa przy ulicy Rosoła ma asfaltową nawierzchnię. Z tego powodu ścieżka po wielu latach użytkowania dalej jest w bardzo dobrym stanie. Droga nie jest pofałdowana i umożliwia wygodną jazdę. Doskonale nadaje się do przejażdżek rowerowych w Warszawie. 

Warszawska Trasa nadwiślańska część I

Trasa rozpoczyna się na Agrykoli. Następnie biegnie ulicą Hoene-Waryńskiego, aleją 3 Maja, Promem i Szlakiem Słonecznym wzdłuż Wisły. Kolejnym etapem jest pokonanie Mostu Grota-Roweckiego i jechanie Wisłostradą aż na Podzamcze. Całość trasy obejmuje 13 kilometrów. Co warte uwagi, na samym końcu odcinka możemy podziwiać warszawski Park Fontann.

Warszawska Trasa nadwiślańska część II (Saska Kępa, Siekierki, Mokotów, Powiśle)

trasa kolarska warszawa

Ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły zapewnia malownicze widoki. Jest dobrym rozwiązaniem na wycieczkę rowerową dla całej rodziny. Stopień trudności trasy jest niski. Całość to około 18 kilometrów.

Wygodnym rozwiązaniem jest wystartowanie z Saskiej Kępy, przeprawienie się przez Most Siekierkowski na drugą stronę Wisły i przejaz przez Powiśle.

Droga rowerowa Warszawa Bielany – Ochota (Powiśle, Mokotów, Ochota, Wola, Stare Bielany)

warszawa trasa rowerowa

Najwygodniej wystartować ze skrzyżowania ulicy Gwiaździstej i Podleśnej. Wybierając spokojną drogę wzdłuż Wisły zapewniamy sobie malownicze widoki. Gdy dojedziemy do okolic Mostu Łazienkowskiego, skręcamy w ulicę Armii Ludowej. Na Bielany wracamy wzdłuż Alei Prymasa Tysiąclecia. Całość to około 25 kilometrów trasy rowerowej w Warszawie.

Trasa rowerowa z Chomiczówki na Kampinos

Malownicza trasa do Parku w Kampinosie biegnie wzdłuż ulicy Broniewskiego, Arkuszowej i Loteryjki. Kampinoski Szlak Rowerowy to około 6-kilometrowa trasa.

Droga rowerowa z Bemowa do Kampinoskiego Parku Narodowego

trasa rowerowa w warszawie

Wyruszając z Żoliborza kierujemy się na Izabelin. Trasa biegnie przez Leszno, Janówek i Truskaw. Wycieczka należy do bardzo przyjemnych, ma niski stopień trudności. Wyjazd do Kampinowskiego Parku Narodowego warto zaplanować na cały dzień z jednym lub dwoma odpoczynkami, co w sumie da około 9 godzin. Cała trasa to niecałe 80 kilometrów.

Trasa rowerowa przez Piastów, Pruszków, Podkowę Leśną i Brwinów

droga rowerowa warszawa

Ciekawym rozwiązaniem dla rowerzystów z południowej części aglomeracji warszawskiej jest trasa biegnąca z Piastowa przez Pruszków, Podkowę Leśną i Brwinów. Trasa ma dosyć niski stopień trudności. Całość to około 30 kilometrów.

 

Droga rowerowa z Piastowa do Ożarowa Mazowieckiego

trasa kolarska warszawa i okolice

Z Piastowa można wybrać się także na północny-zachód.Trasa biegnie przez Żbików i Duchnice. W drodze powrotnej można wybrać trasę przez wschodnią część Konotopy. Trasa jest łatwa i zajmuje niecałe 2 godziny jazdy. Całość to niecałe 20 kilometrów.

 

Trasa rowerowa z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

trasa kolarska warszawa rower

Z Białołęki prowadzi prosta droga nad Zalew Zegrzyński. Cała ścieżka biegnie wzdłuż Kanału Żerańskiego i kończy się w Nieporęcie.

Bądź na bieżąco z trasami rowerowymi w Warszawie

Serwis stojaki.waw.pl oraz Biuro Geodezji i Kartografii Urzędu m. st. Warszawy są odpowiedzialni za stworzenie mapy tras rowerowych, stacji rowerów miejskich oraz serwisów rowerowych. Na mapie znajdziemy więc lokalizację całej infrastruktury rowerowej dla Warszawy. Co więcej, zmiany na mapie są aktualizowane na bieżąco - więc mamy pewność, że dane są prawidłowe. Oficjalna pełna wersja mapy stacji rowerowych.

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Karolina Szweda 3 29 sierpnia 2016  12458

Dodaj komentarz

 • Krzysiek
  25 kwietnia 2017
  A jeszcze tak zapytam - zna ktoś może jakąś stronę z ocenami dróg z punktu widzenia rowerzysty? Żeby się tam zbierały informacje typu ruchliwość, stan nawierzchni, istnienie i stan poboczy czy istnienie ścieżek rowerowych wzdłuż drogi - i wszystko się potem podsumowywało jakimś ładnym kolorkiem żeby móc sobie zaplanować jakiś wypad bardziej szosowy w wygodniejszy sposób niż np odpalając streetview w losowych punktach
 • Krzysiek
  25 kwietnia 2017
  Niektóre wymienione "trasy" to takie strzępki że zdania w artykule są od nich dłuższe :) Z niewymienionych tutaj dłuższych ścieżek w samej Warszawie mogę polecić ścieżkę wzdłuż trasy mostu północnego i potem wał wiślany w stronę Jabłonny, ścieżkę a potem boczne drogi wzdłuż Radzymińskiej prawie do Ząbek (potem można sobie odbijać gdzieś na Targówek albo na Zacisze). Do ścieżki nad zalew można też dojechać jadąc właściwie non-stop ścieżkami rowerowymi od mostu Gdańskiego (czyli od końca ścieżki na Międzyparkowej) przez ronda Starzyńskiego i Żaba, Wysockiego, Bazyliańską, Rembielińską i Annopol. Jeszcze z trochę dalszych tras polecam Warkę przez Piaseczno, potem lasy koło Zalesia i dalej prosto na południe mało uczęszczanymi drogami. Ok 60-70km ze śródmieścia i można wrócić pociągiem.
 • klaudia
  29 sierpnia 2016
  Bardzo ciekawe te trasy rowerowe! Chętnie przejadę się nad Zalew Zegrzyński z rodzinką

Artykuły z kategorii: Kolarstwo

pomysl-na-urlop-rowerem-po-gorach

Pomysł na urlop - rowerem po górach

Wybierasz się na dłuższy urlop? A może masz zaledwie kilka dni wolnego? Nawet te parę dni wystarczy, aby wybrać się na trasę rowerową po górach. Taką przygodę możesz przeżyć samemu albo z przyjaciółmi czy nawet z dzieckiem. Jazda rowerem po górach to niesamowita przygoda, wiele atrakcji i masę spalonych kalorii.

kolarstwo-szosowe-w-pigulce-poznaj-historie-zasady-i-rekord-szybkosci

Kolarstwo szosowe w pigułce: poznaj historię, zasady i rekord szybkości

Jazda rowerem to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Rowery, którymi poruszamy się w ramach rekreacyjnych treningów to najczęściej rowery górskie, rzadziej MTB. Można jednak zaobserwować coraz większe zainteresowanie jazdą szosową. Uchylamy rąbka tajemnicy, na czym polega kolarstwo szosowe, skąd się wzięło i jaki rower będzie najlepszy na trasę.

mistrzowskie-kolarstwo-torowe-zobacz-na-czym-polega-ten-sport

Mistrzowskie kolarstwo torowe: zobacz, na czym polega ten sport!

Ogromne emocje, zawrotna prędkość na 2 kołach i jeden cel: dojechać jak najszybciej na linię mety. Kolarstwo torowe rządzi się swoimi prawami, a i sam rower musi spełniać określone parametry. Jak to wygląda od kuchni i jakie konkurencje są najpopularniejsze na świecie?

jakie-zalety-ma-jazda-na-rowerze

Jakie zalety ma jazda na rowerze?

Jazda na rowerze to jeden z popularniejszych sportów pozwalających na uprawianie zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jakie zalety ma taka aktywność fizyczna i o czym warto pamiętać podczas jazdy?

jakie-miesnie-pracuja-podczas-jazdy-na-rowerze

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rowerze?

Każdy umie jeździć rowerem. Jedni wybierają go zamiast samochodu - jako środek transportu do pracy. Inni - zaciekle trenują, by wystartować w zawodach. Kolarstwo jest jednym z najbardziej powszechnych sportów. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak pracują mięśnie podczas treningów kolarskich? O tym poniżej!

rodzaje-rowerow-jakie-dwa-kolka-wybrac-dla-siebie

Rodzaje rowerów - jakie dwa kółka wybrać dla siebie

Jaki rodzaj roweru wybrać: górski czy trekkingowy, rower fitness czy miejski? W jaki sposób działa rower elektryczny? Czym jest BMX, dirt i street? Czy można jeszcze gdzieś kupić składaka? Co to jest tandem i rower poziomy? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Poznaj najważniejsze rodzaje rowerów.

na-dwoch-kolach-przez-pieniny-trasy-rowerowe-w-szczawnicy-zdroju-i-okolicach

Na dwóch kołach przez Pieniny! Trasy rowerowe w Szczawnicy Zdroju i okolicach

Rowerowe przeprawy przez górskie szlaki to jedna z wielu atrakcji, jakie czekają na nas w Pieninach. W tej części Karpat nie trudno o zapierające dech w piersiach widoki i malownicze pejzaże górskich polanek. Przedstawiamy 5 malowniczych tras rowerowych przebiegających w Szczawnicy i okolicach.

malowniczy-slask-czyli-najpiekniejsze-szlaki-rowerowe-na-poludniu-polski

Malowniczy Śląsk, czyli najpiękniejsze szlaki rowerowe na południu Polski

Zaczarowane miejskie starówki, przepiękne lasy i wyjątkowe zabytki ziemi południowej Polski. Zapierające dech w piersiach widoki to za mało, aby opisać geniusz tych przestrzeni. Przybliżamy 5 najpiękniejszych szlaków rowerowych na Śląsku, choć poza nimi jest wiele innych wartych uwagi!

trening-kolarski-jak-zadbac-o-rowerowa-forme

Trening kolarski - jak zadbać o rowerową formę?

Mówi się, że im więcej kilometrów w nogach tym lepiej. Być może dlatego wielu początkujących kolarzy nie potrafi wejść na wyższy poziom swojej aktywności. W treningu kolarskim istotnych jest wiele elementów. Jak poprawnie zaplanować trening i jak zadbać o złotą kolarską formę?

naped-kolarza-jakie-pedaly-wybrac

Napęd kolarza – jakie pedały wybrać?

Nadawanie napędu rowerowi może odbywać się przy pomocy pedałów zatrzaskowych lub platformowych. Mamy także tzw. noski. Ich działanie nieco się od siebie różni. Zobacz wady i zalety tych rozwiązań w kolarstwie. Jakie jest przeznaczenie poszczególnych typów pedałów?

pomysl-na-urlop-rowerem-po-gorach

Pomysł na urlop - rowerem po górach

Wybierasz się na dłuższy urlop? A może masz zaledwie kilka dni wolnego? Nawet te parę dni wystarczy, aby wybrać się na trasę rowerową po górach. Taką przygodę możesz przeżyć samemu albo z przyjaciółmi czy nawet z dzieckiem. Jazda rowerem po górach to niesamowita przygoda, wiele atrakcji i masę spalonych kalorii.

kolarstwo-szosowe-w-pigulce-poznaj-historie-zasady-i-rekord-szybkosci

Kolarstwo szosowe w pigułce: poznaj historię, zasady i rekord szybkości

Jazda rowerem to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Rowery, którymi poruszamy się w ramach rekreacyjnych treningów to najczęściej rowery górskie, rzadziej MTB. Można jednak zaobserwować coraz większe zainteresowanie jazdą szosową. Uchylamy rąbka tajemnicy, na czym polega kolarstwo szosowe, skąd się wzięło i jaki rower będzie najlepszy na trasę.

mistrzowskie-kolarstwo-torowe-zobacz-na-czym-polega-ten-sport

Mistrzowskie kolarstwo torowe: zobacz, na czym polega ten sport!

Ogromne emocje, zawrotna prędkość na 2 kołach i jeden cel: dojechać jak najszybciej na linię mety. Kolarstwo torowe rządzi się swoimi prawami, a i sam rower musi spełniać określone parametry. Jak to wygląda od kuchni i jakie konkurencje są najpopularniejsze na świecie?

jakie-zalety-ma-jazda-na-rowerze

Jakie zalety ma jazda na rowerze?

Jazda na rowerze to jeden z popularniejszych sportów pozwalających na uprawianie zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jakie zalety ma taka aktywność fizyczna i o czym warto pamiętać podczas jazdy?

jakie-miesnie-pracuja-podczas-jazdy-na-rowerze

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rowerze?

Każdy umie jeździć rowerem. Jedni wybierają go zamiast samochodu - jako środek transportu do pracy. Inni - zaciekle trenują, by wystartować w zawodach. Kolarstwo jest jednym z najbardziej powszechnych sportów. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak pracują mięśnie podczas treningów kolarskich? O tym poniżej!

rodzaje-rowerow-jakie-dwa-kolka-wybrac-dla-siebie

Rodzaje rowerów - jakie dwa kółka wybrać dla siebie

Jaki rodzaj roweru wybrać: górski czy trekkingowy, rower fitness czy miejski? W jaki sposób działa rower elektryczny? Czym jest BMX, dirt i street? Czy można jeszcze gdzieś kupić składaka? Co to jest tandem i rower poziomy? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Poznaj najważniejsze rodzaje rowerów.

na-dwoch-kolach-przez-pieniny-trasy-rowerowe-w-szczawnicy-zdroju-i-okolicach

Na dwóch kołach przez Pieniny! Trasy rowerowe w Szczawnicy Zdroju i okolicach

Rowerowe przeprawy przez górskie szlaki to jedna z wielu atrakcji, jakie czekają na nas w Pieninach. W tej części Karpat nie trudno o zapierające dech w piersiach widoki i malownicze pejzaże górskich polanek. Przedstawiamy 5 malowniczych tras rowerowych przebiegających w Szczawnicy i okolicach.

malowniczy-slask-czyli-najpiekniejsze-szlaki-rowerowe-na-poludniu-polski

Malowniczy Śląsk, czyli najpiękniejsze szlaki rowerowe na południu Polski

Zaczarowane miejskie starówki, przepiękne lasy i wyjątkowe zabytki ziemi południowej Polski. Zapierające dech w piersiach widoki to za mało, aby opisać geniusz tych przestrzeni. Przybliżamy 5 najpiękniejszych szlaków rowerowych na Śląsku, choć poza nimi jest wiele innych wartych uwagi!

trening-kolarski-jak-zadbac-o-rowerowa-forme

Trening kolarski - jak zadbać o rowerową formę?

Mówi się, że im więcej kilometrów w nogach tym lepiej. Być może dlatego wielu początkujących kolarzy nie potrafi wejść na wyższy poziom swojej aktywności. W treningu kolarskim istotnych jest wiele elementów. Jak poprawnie zaplanować trening i jak zadbać o złotą kolarską formę?

naped-kolarza-jakie-pedaly-wybrac

Napęd kolarza – jakie pedały wybrać?

Nadawanie napędu rowerowi może odbywać się przy pomocy pedałów zatrzaskowych lub platformowych. Mamy także tzw. noski. Ich działanie nieco się od siebie różni. Zobacz wady i zalety tych rozwiązań w kolarstwie. Jakie jest przeznaczenie poszczególnych typów pedałów?