Najlepsze miejsca na trening z bronią: strzelnice Wrocław czekają na ciebie!

Najlepsze miejsca na trening z bronią: strzelnice Wrocław czekają na ciebie!

Na strzał w dziesiątkę nastawia się każdy. Zanim jednak udasz się na strzelnicę, musisz wiedzieć, jak przygotować się do takiego wypadu, jak się zachować i które strzelnice we Wrocławiu sprawdzą się najlepiej. I wreszcie czy z rekreacyjnych wyjść na strzelnicę można wyrobić zawodową celność?

Strzelnice Wrocław: jak się przygotować do takich zajęć?

Jeśli martwisz się, że twoja wizyta na strzelnicy skończy się fiaskiem, bo nie umiesz profesjonalnie posługiwać się bronią, czas pożegnać wszelkie obawy. Pierwsza wizyta to zawsze przeszkolenie z właściwego chwytu broni, a także tego, jak pewnie i stabilnie stać z wyprostowanymi ramionami i jaka powinna być odległość od tarczy. Wybierając strzelnice Wrocław, nie musisz się martwić o jakiekolwiek problemy w tym zakresie - zadbaj więc o jak najlepszy nastrój i ubierz się lekko, aby strój nie krępował twoich ruchów. Nie zapomnij o koncentracji - oddajesz w końcu strzał z prawdziwej broni!

Szukaj strzelnicy we Wrocławiu ->>>>

strzelnice Wrocław

Które strzelnice Wrocław wybrać: najlepsze miejsca na mapie Wrocławia

Jeśli poważnie myślisz o wizycie na strzelnicy, we Wrocławiu masz w czym wybierać. Do dyspozycji są strzelnice wojskowe, sportowe i łuczniczo-wiatrówkowe zlokalizowane zarówno w sercu miasta, jak i na jego obrzeżach. Najpopularniejsze strzelnice Wrocław to te posiadające najwięcej stanowisk w boksach. To m.in. strzelnica Bractwa Kurkowego Husarz przy Skwierzyńskiej, War Zone przy Sztabowej oraz Colt Wrocław przy Kwidzyńskiej. Sporym zainteresowaniem cieszą się także Myśliwskie Strzelnice Wrocław PZL przy Wodzisławskiej oraz Strzelnica Łuczniczo-Wiatrówkowa przy Osobowickiej. Jeśli interesuje cię wypad na obrzeża, możesz także zajrzeć do Strzelnicy w Parku Prackim przy Imbirowej.

Bilety wstępu: ile kosztuje trening na strzelnicy we Wrocławiu?

Mogłoby się wydawać, że taki sport to swego rodzaju widzimisię i może sporo kosztować. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Koszt strzelania z własnej broni po uprzedniej rezerwacji to wydatek ok. 50 zł za godzinę. Jeśli nie mamy pozwolenia na broń, możemy skorzystać ze sprzętu dostępnego na miejscu. Koszt w takim przypadku wzrasta do ok. 120 zł za godzinę, choć ostatecznie cena zależy od tego, które strzelnice Wrocław najbardziej nas interesują. Istnieje także możliwość zorganizowania grupowego wypadu na strzelnicę i imprez integracyjnych. Co ciekawe coraz częściej można znaleźć różnego rodzaju vouchery na strzelnice Wrocław, które świetnie się sprawdzą jako prezent niespodzianka na konkretną okazję.

Kto może wizytować strzelnice Wrocław?
strzelanie wrocław

Co do zasady sport to zdrowie - niestety strzelectwo, nawet to rekreacyjne, to dość specyficzna dyscyplina. Ze względu na dość specyficzny chwyt oraz konieczność stabilnego trzymania broni, osoby ze schorzeniami dłoni i przedramion nie powinny wizytować na strzelnicy. Podobnie jest w przypadku osób z chorobą Parkinsona oraz z uszkodzeniem ścięgien dłoni i przedramion. Warto też pamiętać, że strzelnice Wrocław czekają na osoby zdolne do czynności cywilnoprawnych i nieubezwłasnowolnione, dlatego konieczne będzie przedłożenie dokumentu potwierdzającego ukończenie 18. roku życia. Ważne jest również pozostawanie w stanie trzeźwości - ewentualne wątpliwości obsługi strzelnicy w tym zakresie mogą być powodem niewydania biletu wstępu.

Strzelnice Wrocław: rekreacja czy zawodowy sport?

Wizyta na strzelnicy to ciekawe doświadczenie - docenią je przede wszystkim ci, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z bronią palną. Odczucia, które towarzyszą nam podczas wystrzału, są nie do opisania! Z czasem rekreacyjne strzelanie do tarczy może przerodzić się w chęć zdobycia zawodowych uprawnień strzeleckich - strzelnice Wrocław prowadzą w tym zakresie specjalistyczne kursy zapoznawcze oraz szkolenia na prowadzącego strzelanie i instruktorów strzelania. Warto pamiętać, że kursy prowadzone przez strzelnice Wrocław nie dają pozwolenia do posiadania broni -  uprawnienia może nadawać powołana przez Policję komisja, a sam kandydat musi pozytywnie przejść szereg testów psychologicznych i fizycznych.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Witold Milewski 2 8 października 2020  < 1000

Dodaj komentarz

  • Kamila
    22 października 2020
    Nie ma co się bać! Strzelanie jest super. Wiadomo, najlepiej pod nadzorem na strzelnicy, a nie do puszek w lesie na własną rękę :)
  • 22 października 2020
    Ja się cały czas zastanawiam. Trochę boję się broni, nie jest to w końcu zabawka. .. A z drugiej strony chętnie nauczyłbym się strzelać

Artykuły z kategorii: Regionalne Obiekty Sportowe

awf-fizjoterapia-katowice-zobacz-jak-zaczac-profesjonalna-prace-w-zawodzie

AWF fizjoterapia Katowice: zobacz, jak zacząć profesjonalną pracę w zawodzie!

Wiele osób marzy o tym, aby wykonywać pracę, które da radość, satysfakcję i przy okazji pozwoli pomóc innym. Zawód fizjoterapeuty czy rehabilitanta wydaje się wręcz idealny w tym zakresie, trzeba jednak wiedzieć, od czego zacząć. Dobrym pomysłem są studia wyższe na AWF Katowice, gdzie fizjoterapia jest wiodącym kierunkiem. Ale czy to jedyna możliwość?

zajecia-fitness-lublin-grupowa-przeprawa-w-drodze-po-lepsza-forme

Zajęcia fitness Lublin: grupowa przeprawa w drodze po lepszą formę

W grupie siła - a już na pewno wówczas, gdy chodzi o motywację do treningu. Często nie doceniamy tego, jak wiele możliwości dają nam zajęcia fitness. Lublin z pewnością może pochwalić się bogatą ofertą zajęć grupowych, a kluby dostępne w całym mieście na pewno sprostają oczekiwaniom każdego fitnessowego freaka. Które rodzaje zajęć warto wybrać i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

joga-lodz-inspirowany-tradycjami-trening-uwaznosci-w-polsce-centralnej

Joga Łódź: inspirowany tradycjami trening uważności w Polsce centralnej

Mało kto wie, jak ważny w dzisiejszych czasach jest trening uważności i szeroko pojęta harmonia. Właśnie ten aspekt sprawia, że joga Łódź nabiera większego znaczenia dla coraz większej grupy ćwiczących. Jak zacząć praktykę, nie mając wcześniej styczności z jogą i gdzie znaleźć najlepsze szkoły w Łodzi?

fizjoterapia-gdansk-poznaj-najlepsze-gabinety-terapeutyczne-na-wybrzezu

Fizjoterapia Gdańsk: poznaj najlepsze gabinety terapeutyczne na wybrzeżu

Niewielki ucisk, drobne stłuczenia, a może niewyleczone kontuzje? Powodów, dla których udajemy się po fachową pomoc w zakresie terapii manualnej jest naprawdę wiele. Korzystają z niej również sportowcy, którzy w ten sposób zwiększają możliwości własnego ciała. Gdzie jest najlepsza fizjoterapia Gdańsk, ile kosztują zabiegi i przede wszystkim czego możemy się spodziewać po interwencji specjalisty?

sporty-walki-poznan-dla-kogo-ta-forma-treningu

Sporty walki Poznań: dla kogo ta forma treningu?

Dobry pomysł na regularną aktywność fizyczną to połowa sukcesu. Sporty walki Poznań to idealna opcja, aby doskonalić nie tylko ciało, ale i umiejętności pracy nad sobą. Warto wiedzieć, jakie konkretnie sporty walki można uprawiać w Poznaniu, które szkoły są najlepsze i jakich wydatków trzeba się spodziewać.

lucznictwo-czyli-strzelaj-jak-robin-hood

Łucznictwo - czyli strzelaj jak Robin Hood

Kiedyś służące do polowań i prowadzenia wojny, dzisiaj jest ciekawym sportem wymagającym zarówno sprawności fizycznej jak i umysłowej. Łucznictwo to sport będący doskonałym przykładem kunsztu i precyzji człowieka. Dowiedzcie się więcej o tym sporcie z bogatą tradycją.

czym-jest-survival

Czym jest survival

Sztuka przetrwania, czym jest w praktyce? Jakie umiejętności można zdobyć szkoląc się w kierunku survivalu. Komu to potrzebne, skoro żyjemy w bezpiecznym i komfortowym środowisku, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie dłoni?

strzelectwo-sportowe-jak-zaczac

Strzelectwo sportowe - jak zacząć

Strzelectwo sportowe zyskuje na popularności w Polsce. Strzelają dorośli, młodzież i dzieci. W największych miastach jak Warszawa, nie ma problemu z dostępem do strzelnic i instruktorów strzelectwa. Zobaczcie od czego zacząć swoją przygodę ze strzelectwem sportowym.

zamien-garnitur-na-mundur-survival-dla-biznesmenow

Zamień garnitur na mundur! Survival dla biznesmenów

Wychodzą z korporacyjnego biura, zrzucają z siebie idealnie wyprasowane garnitury, aby za moment zapuścić się w najdziksze tereny i poznać tajniki survivalu. Pomimo, że na co dzień prezentują się doskonale na konferencjach, nie mają nic przeciwko temu, by po pracy się nieźle ubrudzić. Nowocześni biznesmeni wyznaczają nowy trend – próbują swoich sił w survivalu, a nabyte umiejętności wykorzystują w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

strzelectwo-sportowe-rodzaje-konkurencji-strzeleckich

Strzelectwo sportowe – rodzaje konkurencji strzeleckich

Strzelectwo to wszystkie aktywności, które wykorzystują użycie broni palnej lub pneumatycznej. Do strzelectwa należą aktywności sportowe, bojowe, myśliwskie oraz rekreacyjne. Poznaj najważniejsze konkurencje strzeleckie sportowe, które mogą uprawiać nastolatkowie, osoby dorosłe oraz seniorzy.

awf-fizjoterapia-katowice-zobacz-jak-zaczac-profesjonalna-prace-w-zawodzie

AWF fizjoterapia Katowice: zobacz, jak zacząć profesjonalną pracę w zawodzie!

Wiele osób marzy o tym, aby wykonywać pracę, które da radość, satysfakcję i przy okazji pozwoli pomóc innym. Zawód fizjoterapeuty czy rehabilitanta wydaje się wręcz idealny w tym zakresie, trzeba jednak wiedzieć, od czego zacząć. Dobrym pomysłem są studia wyższe na AWF Katowice, gdzie fizjoterapia jest wiodącym kierunkiem. Ale czy to jedyna możliwość?

zajecia-fitness-lublin-grupowa-przeprawa-w-drodze-po-lepsza-forme

Zajęcia fitness Lublin: grupowa przeprawa w drodze po lepszą formę

W grupie siła - a już na pewno wówczas, gdy chodzi o motywację do treningu. Często nie doceniamy tego, jak wiele możliwości dają nam zajęcia fitness. Lublin z pewnością może pochwalić się bogatą ofertą zajęć grupowych, a kluby dostępne w całym mieście na pewno sprostają oczekiwaniom każdego fitnessowego freaka. Które rodzaje zajęć warto wybrać i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

joga-lodz-inspirowany-tradycjami-trening-uwaznosci-w-polsce-centralnej

Joga Łódź: inspirowany tradycjami trening uważności w Polsce centralnej

Mało kto wie, jak ważny w dzisiejszych czasach jest trening uważności i szeroko pojęta harmonia. Właśnie ten aspekt sprawia, że joga Łódź nabiera większego znaczenia dla coraz większej grupy ćwiczących. Jak zacząć praktykę, nie mając wcześniej styczności z jogą i gdzie znaleźć najlepsze szkoły w Łodzi?

fizjoterapia-gdansk-poznaj-najlepsze-gabinety-terapeutyczne-na-wybrzezu

Fizjoterapia Gdańsk: poznaj najlepsze gabinety terapeutyczne na wybrzeżu

Niewielki ucisk, drobne stłuczenia, a może niewyleczone kontuzje? Powodów, dla których udajemy się po fachową pomoc w zakresie terapii manualnej jest naprawdę wiele. Korzystają z niej również sportowcy, którzy w ten sposób zwiększają możliwości własnego ciała. Gdzie jest najlepsza fizjoterapia Gdańsk, ile kosztują zabiegi i przede wszystkim czego możemy się spodziewać po interwencji specjalisty?

sporty-walki-poznan-dla-kogo-ta-forma-treningu

Sporty walki Poznań: dla kogo ta forma treningu?

Dobry pomysł na regularną aktywność fizyczną to połowa sukcesu. Sporty walki Poznań to idealna opcja, aby doskonalić nie tylko ciało, ale i umiejętności pracy nad sobą. Warto wiedzieć, jakie konkretnie sporty walki można uprawiać w Poznaniu, które szkoły są najlepsze i jakich wydatków trzeba się spodziewać.

lucznictwo-czyli-strzelaj-jak-robin-hood

Łucznictwo - czyli strzelaj jak Robin Hood

Kiedyś służące do polowań i prowadzenia wojny, dzisiaj jest ciekawym sportem wymagającym zarówno sprawności fizycznej jak i umysłowej. Łucznictwo to sport będący doskonałym przykładem kunsztu i precyzji człowieka. Dowiedzcie się więcej o tym sporcie z bogatą tradycją.

czym-jest-survival

Czym jest survival

Sztuka przetrwania, czym jest w praktyce? Jakie umiejętności można zdobyć szkoląc się w kierunku survivalu. Komu to potrzebne, skoro żyjemy w bezpiecznym i komfortowym środowisku, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie dłoni?

strzelectwo-sportowe-jak-zaczac

Strzelectwo sportowe - jak zacząć

Strzelectwo sportowe zyskuje na popularności w Polsce. Strzelają dorośli, młodzież i dzieci. W największych miastach jak Warszawa, nie ma problemu z dostępem do strzelnic i instruktorów strzelectwa. Zobaczcie od czego zacząć swoją przygodę ze strzelectwem sportowym.

zamien-garnitur-na-mundur-survival-dla-biznesmenow

Zamień garnitur na mundur! Survival dla biznesmenów

Wychodzą z korporacyjnego biura, zrzucają z siebie idealnie wyprasowane garnitury, aby za moment zapuścić się w najdziksze tereny i poznać tajniki survivalu. Pomimo, że na co dzień prezentują się doskonale na konferencjach, nie mają nic przeciwko temu, by po pracy się nieźle ubrudzić. Nowocześni biznesmeni wyznaczają nowy trend – próbują swoich sił w survivalu, a nabyte umiejętności wykorzystują w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

strzelectwo-sportowe-rodzaje-konkurencji-strzeleckich

Strzelectwo sportowe – rodzaje konkurencji strzeleckich

Strzelectwo to wszystkie aktywności, które wykorzystują użycie broni palnej lub pneumatycznej. Do strzelectwa należą aktywności sportowe, bojowe, myśliwskie oraz rekreacyjne. Poznaj najważniejsze konkurencje strzeleckie sportowe, które mogą uprawiać nastolatkowie, osoby dorosłe oraz seniorzy.