Najlepsze miejsca na trening z bronią: strzelnice Wrocław czekają na ciebie!

Najlepsze miejsca na trening z bronią: strzelnice Wrocław czekają na ciebie!

Na strzał w dziesiątkę nastawia się każdy. Zanim jednak udasz się na strzelnicę, musisz wiedzieć, jak przygotować się do takiego wypadu, jak się zachować i które strzelnice we Wrocławiu sprawdzą się najlepiej. I wreszcie czy z rekreacyjnych wyjść na strzelnicę można wyrobić zawodową celność?

Strzelnice Wrocław: jak się przygotować do takich zajęć?

Jeśli martwisz się, że twoja wizyta na strzelnicy skończy się fiaskiem, bo nie umiesz profesjonalnie posługiwać się bronią, czas pożegnać wszelkie obawy. Pierwsza wizyta to zawsze przeszkolenie z właściwego chwytu broni, a także tego, jak pewnie i stabilnie stać z wyprostowanymi ramionami i jaka powinna być odległość od tarczy. Wybierając strzelnice Wrocław, nie musisz się martwić o jakiekolwiek problemy w tym zakresie - zadbaj więc o jak najlepszy nastrój i ubierz się lekko, aby strój nie krępował twoich ruchów. Nie zapomnij o koncentracji - oddajesz w końcu strzał z prawdziwej broni!

Szukaj strzelnicy we Wrocławiu ->>>>

strzelnice Wrocław

Które strzelnice Wrocław wybrać: najlepsze miejsca na mapie Wrocławia

Jeśli poważnie myślisz o wizycie na strzelnicy, we Wrocławiu masz w czym wybierać. Do dyspozycji są strzelnice wojskowe, sportowe i łuczniczo-wiatrówkowe zlokalizowane zarówno w sercu miasta, jak i na jego obrzeżach. Najpopularniejsze strzelnice Wrocław to te posiadające najwięcej stanowisk w boksach. To m.in. strzelnica Bractwa Kurkowego Husarz przy Skwierzyńskiej, War Zone przy Sztabowej oraz Colt Wrocław przy Kwidzyńskiej. Sporym zainteresowaniem cieszą się także Myśliwskie Strzelnice Wrocław PZL przy Wodzisławskiej oraz Strzelnica Łuczniczo-Wiatrówkowa przy Osobowickiej. Jeśli interesuje cię wypad na obrzeża, możesz także zajrzeć do Strzelnicy w Parku Prackim przy Imbirowej.

Bilety wstępu: ile kosztuje trening na strzelnicy we Wrocławiu?

Mogłoby się wydawać, że taki sport to swego rodzaju widzimisię i może sporo kosztować. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Koszt strzelania z własnej broni po uprzedniej rezerwacji to wydatek ok. 50 zł za godzinę. Jeśli nie mamy pozwolenia na broń, możemy skorzystać ze sprzętu dostępnego na miejscu. Koszt w takim przypadku wzrasta do ok. 120 zł za godzinę, choć ostatecznie cena zależy od tego, które strzelnice Wrocław najbardziej nas interesują. Istnieje także możliwość zorganizowania grupowego wypadu na strzelnicę i imprez integracyjnych. Co ciekawe coraz częściej można znaleźć różnego rodzaju vouchery na strzelnice Wrocław, które świetnie się sprawdzą jako prezent niespodzianka na konkretną okazję.

Kto może wizytować strzelnice Wrocław?
strzelanie wrocław

Co do zasady sport to zdrowie - niestety strzelectwo, nawet to rekreacyjne, to dość specyficzna dyscyplina. Ze względu na dość specyficzny chwyt oraz konieczność stabilnego trzymania broni, osoby ze schorzeniami dłoni i przedramion nie powinny wizytować na strzelnicy. Podobnie jest w przypadku osób z chorobą Parkinsona oraz z uszkodzeniem ścięgien dłoni i przedramion. Warto też pamiętać, że strzelnice Wrocław czekają na osoby zdolne do czynności cywilnoprawnych i nieubezwłasnowolnione, dlatego konieczne będzie przedłożenie dokumentu potwierdzającego ukończenie 18. roku życia. Ważne jest również pozostawanie w stanie trzeźwości - ewentualne wątpliwości obsługi strzelnicy w tym zakresie mogą być powodem niewydania biletu wstępu.

Strzelnice Wrocław: rekreacja czy zawodowy sport?

Wizyta na strzelnicy to ciekawe doświadczenie - docenią je przede wszystkim ci, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z bronią palną. Odczucia, które towarzyszą nam podczas wystrzału, są nie do opisania! Z czasem rekreacyjne strzelanie do tarczy może przerodzić się w chęć zdobycia zawodowych uprawnień strzeleckich - strzelnice Wrocław prowadzą w tym zakresie specjalistyczne kursy zapoznawcze oraz szkolenia na prowadzącego strzelanie i instruktorów strzelania. Warto pamiętać, że kursy prowadzone przez strzelnice Wrocław nie dają pozwolenia do posiadania broni -  uprawnienia może nadawać powołana przez Policję komisja, a sam kandydat musi pozytywnie przejść szereg testów psychologicznych i fizycznych.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Witold Milewski 2 8 października 2020  < 1000

Dodaj komentarz

  • Kamila
    22 października 2020
    Nie ma co się bać! Strzelanie jest super. Wiadomo, najlepiej pod nadzorem na strzelnicy, a nie do puszek w lesie na własną rękę :)
  • 22 października 2020
    Ja się cały czas zastanawiam. Trochę boję się broni, nie jest to w końcu zabawka. .. A z drugiej strony chętnie nauczyłbym się strzelać

Artykuły z kategorii: Regionalne Obiekty Sportowe

najlepszy-basen-w-wielkopolsce-sprawdz-najlepsze-miejsce-na-plywanie-poznan

Najlepszy basen w Wielkopolsce? Sprawdź najlepsze miejsce na pływanie Poznań!

Regularnie podejmowana aktywność fizyczna to sprawdzony przepis na zdrowie i świetną kondycję na lata. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w różnym wieku chętnie uprawia sport. Świetną formą na regularną aktywność mogą być wizyty na basenie. Zobacz, gdzie się wybrać na pływanie Poznań i już teraz opracuj swój plan działania.

interesujesz-sie-jezdziectwem-jazda-konna-wroclaw-czeka-na-ciebie

Interesujesz się jeździectwem? Jazda konna Wrocław czeka na ciebie!

Malownicze widoki miasta, zabudowa z czerwonej cegły, delikatny szum Odry i poczucie spokoju. Tak właśnie Wrocław kojarzy się większości z nas. To dobre miejsce na rozwój pasji i kształtowanie swojego charakteru. W mieście funkcjonuje wiele miejsc, dzięki którym jazda konna Wrocław staje się dostępna praktycznie dla każdego. Jak zacząć i co jest ważne w tej dyscyplinie?

strzelnice-gdansk-poznaj-najlepsze-miejsca-na-trening-strzelecki-na-pomorzu

Strzelnice Gdańsk: poznaj najlepsze miejsca na trening strzelecki na Pomorzu

Zajęcia ze strzelania to niezapomniane przeżycie dla każdego z nas. Kontakt z bronią sprawia, że w naszej głowie kłębią się najróżniejsze emocje, a poziom adrenaliny jest wyjątkowo wysoki. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody ze strzelaniem Pomorzu, to strzelnice Gdańsk pozwolą ci na najlepsze przygotowanie podczas treningu.

a-moze-basen-plywanie-lodz-sprawdz-najlepsze-miejsca-na-trening

A może basen? Pływanie Łódź: sprawdź najlepsze miejsca na trening

Nie od dziś wiadomo, że pływanie kompleksowo wpływa na cały nasz organizm. Zwiększa pojemność płuc, przyspiesza procesy regeneracyjne skóry i idealnie kształtuje atletyczną sylwetkę. Pływanie Łódź to bardzo dobry pomysł na regularną aktywność fizyczną, zwłąszcza tę rekreacyjną. Od czego zacząć?

joga-bialystok-poznaj-najlepsze-miejsca-na-trening-uwaznosci-na-podlasiu

Joga Białystok: poznaj najlepsze miejsca na trening uważności na Podlasiu

Aktualne trendy fitness skupiają się w głównie na treningu prozdrowotnym i szeroko pojętym treningu uważności. Dobra koncentracja, umiejętność wyciszenia się i ogólnie pojęta harmonia to umiejętności i stany, których bardzo nam potrzeba. Zobacz, jak wygląda trening joga Białystok, od czego zacząć i gdzie ćwiczyć dla najlepszych efektów?

lucznictwo-czyli-strzelaj-jak-robin-hood

Łucznictwo - czyli strzelaj jak Robin Hood

Kiedyś służące do polowań i prowadzenia wojny, dzisiaj jest ciekawym sportem wymagającym zarówno sprawności fizycznej jak i umysłowej. Łucznictwo to sport będący doskonałym przykładem kunsztu i precyzji człowieka. Dowiedzcie się więcej o tym sporcie z bogatą tradycją.

czym-jest-survival

Czym jest survival

Sztuka przetrwania, czym jest w praktyce? Jakie umiejętności można zdobyć szkoląc się w kierunku survivalu. Komu to potrzebne, skoro żyjemy w bezpiecznym i komfortowym środowisku, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie dłoni?

strzelectwo-sportowe-jak-zaczac

Strzelectwo sportowe - jak zacząć

Strzelectwo sportowe zyskuje na popularności w Polsce. Strzelają dorośli, młodzież i dzieci. W największych miastach jak Warszawa, nie ma problemu z dostępem do strzelnic i instruktorów strzelectwa. Zobaczcie od czego zacząć swoją przygodę ze strzelectwem sportowym.

zamien-garnitur-na-mundur-survival-dla-biznesmenow

Zamień garnitur na mundur! Survival dla biznesmenów

Wychodzą z korporacyjnego biura, zrzucają z siebie idealnie wyprasowane garnitury, aby za moment zapuścić się w najdziksze tereny i poznać tajniki survivalu. Pomimo, że na co dzień prezentują się doskonale na konferencjach, nie mają nic przeciwko temu, by po pracy się nieźle ubrudzić. Nowocześni biznesmeni wyznaczają nowy trend – próbują swoich sił w survivalu, a nabyte umiejętności wykorzystują w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

strzelectwo-sportowe-rodzaje-konkurencji-strzeleckich

Strzelectwo sportowe – rodzaje konkurencji strzeleckich

Strzelectwo to wszystkie aktywności, które wykorzystują użycie broni palnej lub pneumatycznej. Do strzelectwa należą aktywności sportowe, bojowe, myśliwskie oraz rekreacyjne. Poznaj najważniejsze konkurencje strzeleckie sportowe, które mogą uprawiać nastolatkowie, osoby dorosłe oraz seniorzy.

najlepszy-basen-w-wielkopolsce-sprawdz-najlepsze-miejsce-na-plywanie-poznan

Najlepszy basen w Wielkopolsce? Sprawdź najlepsze miejsce na pływanie Poznań!

Regularnie podejmowana aktywność fizyczna to sprawdzony przepis na zdrowie i świetną kondycję na lata. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w różnym wieku chętnie uprawia sport. Świetną formą na regularną aktywność mogą być wizyty na basenie. Zobacz, gdzie się wybrać na pływanie Poznań i już teraz opracuj swój plan działania.

interesujesz-sie-jezdziectwem-jazda-konna-wroclaw-czeka-na-ciebie

Interesujesz się jeździectwem? Jazda konna Wrocław czeka na ciebie!

Malownicze widoki miasta, zabudowa z czerwonej cegły, delikatny szum Odry i poczucie spokoju. Tak właśnie Wrocław kojarzy się większości z nas. To dobre miejsce na rozwój pasji i kształtowanie swojego charakteru. W mieście funkcjonuje wiele miejsc, dzięki którym jazda konna Wrocław staje się dostępna praktycznie dla każdego. Jak zacząć i co jest ważne w tej dyscyplinie?

strzelnice-gdansk-poznaj-najlepsze-miejsca-na-trening-strzelecki-na-pomorzu

Strzelnice Gdańsk: poznaj najlepsze miejsca na trening strzelecki na Pomorzu

Zajęcia ze strzelania to niezapomniane przeżycie dla każdego z nas. Kontakt z bronią sprawia, że w naszej głowie kłębią się najróżniejsze emocje, a poziom adrenaliny jest wyjątkowo wysoki. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody ze strzelaniem Pomorzu, to strzelnice Gdańsk pozwolą ci na najlepsze przygotowanie podczas treningu.

a-moze-basen-plywanie-lodz-sprawdz-najlepsze-miejsca-na-trening

A może basen? Pływanie Łódź: sprawdź najlepsze miejsca na trening

Nie od dziś wiadomo, że pływanie kompleksowo wpływa na cały nasz organizm. Zwiększa pojemność płuc, przyspiesza procesy regeneracyjne skóry i idealnie kształtuje atletyczną sylwetkę. Pływanie Łódź to bardzo dobry pomysł na regularną aktywność fizyczną, zwłąszcza tę rekreacyjną. Od czego zacząć?

joga-bialystok-poznaj-najlepsze-miejsca-na-trening-uwaznosci-na-podlasiu

Joga Białystok: poznaj najlepsze miejsca na trening uważności na Podlasiu

Aktualne trendy fitness skupiają się w głównie na treningu prozdrowotnym i szeroko pojętym treningu uważności. Dobra koncentracja, umiejętność wyciszenia się i ogólnie pojęta harmonia to umiejętności i stany, których bardzo nam potrzeba. Zobacz, jak wygląda trening joga Białystok, od czego zacząć i gdzie ćwiczyć dla najlepszych efektów?

lucznictwo-czyli-strzelaj-jak-robin-hood

Łucznictwo - czyli strzelaj jak Robin Hood

Kiedyś służące do polowań i prowadzenia wojny, dzisiaj jest ciekawym sportem wymagającym zarówno sprawności fizycznej jak i umysłowej. Łucznictwo to sport będący doskonałym przykładem kunsztu i precyzji człowieka. Dowiedzcie się więcej o tym sporcie z bogatą tradycją.

czym-jest-survival

Czym jest survival

Sztuka przetrwania, czym jest w praktyce? Jakie umiejętności można zdobyć szkoląc się w kierunku survivalu. Komu to potrzebne, skoro żyjemy w bezpiecznym i komfortowym środowisku, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie dłoni?

strzelectwo-sportowe-jak-zaczac

Strzelectwo sportowe - jak zacząć

Strzelectwo sportowe zyskuje na popularności w Polsce. Strzelają dorośli, młodzież i dzieci. W największych miastach jak Warszawa, nie ma problemu z dostępem do strzelnic i instruktorów strzelectwa. Zobaczcie od czego zacząć swoją przygodę ze strzelectwem sportowym.

zamien-garnitur-na-mundur-survival-dla-biznesmenow

Zamień garnitur na mundur! Survival dla biznesmenów

Wychodzą z korporacyjnego biura, zrzucają z siebie idealnie wyprasowane garnitury, aby za moment zapuścić się w najdziksze tereny i poznać tajniki survivalu. Pomimo, że na co dzień prezentują się doskonale na konferencjach, nie mają nic przeciwko temu, by po pracy się nieźle ubrudzić. Nowocześni biznesmeni wyznaczają nowy trend – próbują swoich sił w survivalu, a nabyte umiejętności wykorzystują w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

strzelectwo-sportowe-rodzaje-konkurencji-strzeleckich

Strzelectwo sportowe – rodzaje konkurencji strzeleckich

Strzelectwo to wszystkie aktywności, które wykorzystują użycie broni palnej lub pneumatycznej. Do strzelectwa należą aktywności sportowe, bojowe, myśliwskie oraz rekreacyjne. Poznaj najważniejsze konkurencje strzeleckie sportowe, które mogą uprawiać nastolatkowie, osoby dorosłe oraz seniorzy.