Najbardziej znani jogini na świecie

Najbardziej znani jogini na świecie

Joga podbiła serca ludzi na całym świecie. Większość państw może pochwalić się uznanymi joginami. Zobacz, sławne osobistości ze świata jogi z Indii, Ameryki Północnej, Europy i Polski.

Polska jogin – Sławomir Bubicz

znany sławny jogin z Polski joga

Przez osiem lat przebywał w Indiach, gdzie spotykał się z wieloma mistrzami i joginami (m.in. Swami Muktananda, Nisargadatta Maharaj, J. Krishnamurti). Dwa lata poświęcił na zgłębianie tajników metody B.K.S. Iyengara, po czym przywiózł je do Polski. W 1987 roku jako pierwszy Polak otrzymał dyplom od mistrza Iyengara. Jest założycielem najstarszej i największej szkoły jogi w naszym kraju, a mianowicie Akademii Hatha-Jogi w Warszawie. Zajmuje się nauczaniem nauczycieli jogi oraz tłumaczeniem, redakcją i wydawaniem książek B.K.S. Iyengara. Jego misją jest rozpowszechnianie hatha-jogi oraz nauczanie jej na profesjonalnym poziomie.

Ameryka Północna – Krishna Kaur Khalsa

jogin krishna kaur khalsa joga

Naukę bhajan jogi rozpoczęła w 1970 roku. Z pasją naucza sztuki kundalini jogi i samoświadomości. Ma blisko 40 lat doświadczenia. Jest certyfikowaną instruktorką jogi w Kundalini Reaserch Institute na poziomie pierwszym i drugim. Prowadzi organizację non-profit Y.O.G.A for Youth, która szkoli nauczycieli pracy z wrażliwą młodzieżą oraz wprowadza innowacyjne programy jogi do szkół i placówek młodzieżowych. Krishna zarówno przekazuje tajniki jogi innym, jak i w każdym calu wprowadza je we własnym życiu.

Indie – Lalit Kumar

jogin sławny autorytet jogi Lalit Kumar

Jest założycielem Himalaya Yoga Valley Centre. Od 15 lat jest nauczycielem narodowym i międzynarodowym. Dzieli swój swój czas na pracę w szkole krajowej oraz drugą placówkę w Irlandii. Ponadto, prowadzi warsztaty mistrzowskie w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Dani, Anglii, we Włoszech i w Hiszpanii. Swoją naukę jogi rozpoczął w tradycyjnych indyjskich szkołach jogi w wieku 7 lat. Miał okazję uczyć się od szanowanych indyjskich mistrzów jogi. Zgłębiał tajniki jogi w wielu indyjskich szkołach m.in. Shri Parakala Mutt. Jego misją jest poszerzanie świadomości i wiedzy na temat korzyści praktykowania jogi oraz rozumienia filozofii stylu życia w nurcie jogi.

Indie – Paramahamsa Vishwananda

znany jogin autorytet jogi Paramahamsa Vishwan

Hinduski mistrz duchowy, założyciel ruchu Bhakti Marga. Jego misją jest otwieranie ludzkich serc i wpływanie na ich zdolność do odczuwania bezwarunkowej miłości. Dzięki takim technikom możliwe jest osiągnięcie i urzeczywistnienie najwyższej boskiej miłości. Szkolił go guru Mahawatar Babadźi. Od 10 lat jeździ po świecie i udziela daśanów i satsangów, na których przekazuje własne nauki. Swoją postawą propaguje otwarte i akceptujące podejście do wszystkich religii świata. Wielu ludzi uznaje go za swojego przywódcę duchowego. Jego nauczanie było inspiracją do powstania kilkudziesięciu szkół na całym świecie.

Europa – Feroze Khan

Urodzony w Indiach. Młodość spędził ucząc się technik jogi mistrza Iyengara. Jeszcze w trakcie pobytu w Indiach cierpiał z powodu złego stanu zdrowia swojego ojca. Udało mu się go wyleczyć dzięki technikom jogi. Wychował się w trudnych warunkach. Chcąc zapewnić sobie i rodzinie lepszą przyszłość został nauczycielem jogi. Okazało się że zawód jogina świetnie mu wychodzi. Stał się słanym nauczycielem jogi dosłownie w kilka lat praktykowania. Nauczał w wielu krajach. Udało mu się z czasem otworzyć własną szkołę jogi. Aktualnie od dziesięciu lat uczy sztuki jogi w European Comission Berlaymont oraz European Parliament buildings w Brukselii.

Znasz innych sławnych joginów? Podziel się w komentarzu! :)

Dominika Górska 7 26 października 2016  2649

Dodaj komentarz

 • Lisek
  21 listopada 2016
  Ciekawe, chociaż jakoś mało tych joginów. Wydawało mi się, że joga jest wyjątkowo popularna.
 • Paulina
  3 listopada 2016
  Skoro się tym nie interesujesz, to jak masz znać. Nie czaję cię Fryderyk
 • Fryderyk
  3 listopada 2016
  Najbardziej znani, a ja żadnego z nich nie znam. Nie siedzę jakoś specjalnie w jodze, ale liczyłem, że będą to osoby popularne
 • Paulina
  31 października 2016
  Przydałby się materiał o ojcach-założycielach jogi, znaczy tych od których wszystko się zaczęło. To by mogło być bardzo ciekaawe
 • TruTru16
  28 października 2016
  O tym ostatnim to chyba nikt nie słyszał. Jakiś mało znany. No ale może w Europie nie ma wielu sławnych joginów.
 • Yogi
  27 października 2016
  Vishwananda to nie jest jogin, tylko osobnik z punktu widzenia jogi popadły w urojenia channelingowe. Nie jest to obywatel Indii i z Indiami nie ma nic wspólnego. Nie ma też nic wspólnego z jogą, bo to samozwaniec, a samozwancy to świry i czuby wedle JOGI!
 • Franka9873
  27 października 2016
  Ciekawe postacie, chętnie się zainspiruję, ponieważ sama ćwiczę jogę.

Artykuły z kategorii: Joga i rozciąganie

joga-warszawa-jak-wybrac-zajecia-jogi-dla-poczatkujacych

Joga Warszawa – jak wybrać zajęcia jogi dla początkujących?

Joga twarzy, joga asztanga, akrojoga, air joga… Wybór jest naprawdę utrudniony ze względu na wiele rodzajów zajęć jogi. Jaka joga dla początkujących będzie najlepsza? Pomagamy w wyborze zajęć joga Warszawa!

joga-sprawdzone-cwiczenia-na-bol-glowy

Joga – sprawdzone ćwiczenia na ból głowy

Znane są prozdrowotne właściwości wykonywania asanów. Joga doskonale radzi sobie z rozładowywaniem stresu, bólami kręgosłupa czy bólami głowy. Jaki wpływ mają ćwiczenia jogi na te ostatnie? Poznaj pozycje jogi, które zwalczą bóle głowy!

czy-trening-jogi-zwieksza-sile-fizyczna

Czy trening jogi zwiększa siłę fizyczną?

Okazuje się, że joga nie jest jedynie sposobem na rozciągnięcie ciała i osiągnięcie wyrzeźbionej sylwetki. Regularne trenowanie tego sportu pozwala także zbudować większą siłę fizyczną. Ciekawe? Zobacz, dlaczego tak się dzieje!

joga-czym-sa-cwiczenia-energetyzujace

Joga – czym są ćwiczenia energetyzujące?

Joga jest złożoną praktyką. Obejmuje ćwiczenia relaksujące, wzmacniające, energetyzujące… Poszczególne asany mają wpływ na wiele aspektów zdrowotnych czy fizycznych. Zobacz jak dzięki ćwiczeniom jogi wyzwolić energię!

czym-jest-power-joga

Czym jest power joga?

Zajęcia z power jogi znajdziemy w niemal każdym większym klubie fitness. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolą bardziej dynamiczne treningi. Na czym jednak polega power joga? Jak wyglądają ćwiczenia? Dla kogo przeznaczony jest ten typ treningu?

czym-jest-aerial-joga-joga-w-zawieszeniu

Czym jest aerial joga – joga w zawieszeniu?

Aerial joga, zwana również air jogą bądź jogą na chustach zyskuje w ostatnim czasie niewyobrażalną popularność. Ten rodzaj jogi składa się z połączenia technik zaczerpniętych z fitnessu, tańca, ćwiczeń rozciągających i właśnie z jogi. Więc jeśli chcesz spróbować asanów wisząc głową w dół – zobacz na czym polega trening jogi w zawieszeniu!

podstawy-jogi-powitanie-slonca

Podstawy jogi – powitanie słońca

Powitaniem słońca określa się konkretną sekwencję asan. Mogą one stanowić wprowadzenie do praktyki jogi. Mogą także być sposobem na wyzwolenie energii o poranku. Na czym polega powitanie słońca w jodze i jak je wykonywać? Powitanie słońca opis.

na-czym-polega-joga-twarzy

Na czym polega joga twarzy?

Brzmi enigmatycznie, a może stanowić doskonały zamiennik botoksu. Joga twarzy to ćwiczenia mające na celu odmłodzenie skóry. Co więcej, może nawet wpłynąć na zatrzymanie procesu starzenia się [!]. Zobacz, na czym polega ta metoda ćwiczeń.

rozne-warianty-zajec-jogi

Różne warianty zajęć jogi

Kluby fitness oferują zindywidualizowane zajęcia grupowe w zakresie treningu jogi. Dostosowują treningi do potrzeb każdego klienta. Zobacz, jak wygląda trening jogi dla seniorów, joga dla kobiet w ciąży oraz ćwiczenia power jogi.

sposoby-mierzenia-rozciagniecia-i-gibkosci

Sposoby mierzenia rozciągnięcia i gibkości

Jak sprawdzić swoją gibkość? Testów na zbadanie i do kontroli rozciągnięcia mięśni jest wiele. Zobacz najpopularniejsze sposoby na mierzenie zakresu ruchu.

joga-warszawa-jak-wybrac-zajecia-jogi-dla-poczatkujacych

Joga Warszawa – jak wybrać zajęcia jogi dla początkujących?

joga-sprawdzone-cwiczenia-na-bol-glowy

Joga – sprawdzone ćwiczenia na ból głowy

czy-trening-jogi-zwieksza-sile-fizyczna

Czy trening jogi zwiększa siłę fizyczną?

joga-czym-sa-cwiczenia-energetyzujace

Joga – czym są ćwiczenia energetyzujące?

czym-jest-power-joga

Czym jest power joga?

czym-jest-aerial-joga-joga-w-zawieszeniu

Czym jest aerial joga – joga w zawieszeniu?

podstawy-jogi-powitanie-slonca

Podstawy jogi – powitanie słońca

na-czym-polega-joga-twarzy

Na czym polega joga twarzy?

rozne-warianty-zajec-jogi

Różne warianty zajęć jogi

sposoby-mierzenia-rozciagniecia-i-gibkosci

Sposoby mierzenia rozciągnięcia i gibkości

{