Międzynarodowe kursy CrossFit

Międzynarodowe kursy CrossFit

Kursy i szkolenia są dostępne dla każdej osoby, która kocha CrossFit. Oto lista najważniejszych kursów CrossFit, dzięki którym uzyskasz międzynarodowe certyfikaty i dostaniesz pracę jako trener personalny crossfit w boxach na całym świecie.

Kursy i szkolenia są dostępne dla każdej osoby, która kocha CrossFit. Oto lista najważniejszych kursów CrossFit, dzięki którym uzyskasz międzynarodowe certyfikaty i dostaniesz pracę jako trener personalny crossfit w boxach na całym świecie.

kursy i szkolenia crossfit dla trenerów personalnych

Aby posiąść pełną wiedzę na temat dyscypliny jaką jest CrossFit należy przejść 4-stopniowy kurs uznawany na całym świecie. Dodatkowo istnieje możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń uzupełniających, dzięki którym możemy posiąść określoną specjalizację.

Kurs CrossFit: Level 1

Poziom pierwszy to jedynie wstęp i zapoznanie się z tematem jakim jest CrossFit. Na kurs zapisują się osoby, które trenują od lat i postanowiły uzyskać certyfikat potwierdzający ich umiejętności oraz amatorzy, którzy swoją przygodę zaczęli kilka miesięcy wcześniej. Spotkania w ramach kursu opierają się na nauce podstawowych ruchów o niskiej intensywności i doskonaleniu techniki. Zajęcia teoretyczne to zrozumienie podstaw metody CrossFit oraz nauka tego jak prowadzić zajęcia jako trener. Kluczem kursu jest łączenie teorii z praktyką. Egzamin jednakże nie sprawdza umiejętności praktycznych. Polega on na zaliczeniu jedynie testu teoretycznego. Co daje zaliczenie egzaminu po kursie Level 1? Tytuł trenera CrossFit oraz możliwość założenia własnego afiliowanego boxu. Kurs kosztuje $1000.

Cele kursu CrossFit Level1:

- zdefiniowanie kluczowej idei programu CrossFit

- określenie podstawowych elementów treningowych CrossFit

- bezpieczne przeprowadzenie treningu CrossFit i zapobieganie błędom

- zauważanie i korygowanie błędów innych

Kurs CrossFit: Level 2

kurs crossfit level 2 certyfikat dla trenera

Poziom drugi kursu CrossFit to rozwinięcie aspektów poruszonych w trakcie kursu na poziomie pierwszym. Na tym etapie coach stawia na zaangażowanie kursantów i motywuje do wykazania się. Kursanci uczą się jak trenować klientów, a przede wszystkim jak wyłapywać i korygować ich błędy. Aby wziąć udział w kursie CrossFit na drugim poziomie konieczne jest zaliczenie egzaminu po kursie na pierwszym poziomie. Kurs kosztuje $1000. Po jego zakończeniu nie ma egzaminu, kursanci nagradzani są certyfikatem.

Cele kursu CrossFit Level2:

- opisanie podstawowych mechanizmów w treningu CrossFit

- zdefiniowanie efektywnych metod korygowania błędów klientów

- określenie zadań trenera CrossFit

- opisanie strategii tworzenia programów treningowych CrossFit

- opisanie kluczowych elementów trening CrossFit

- ocena umiejętności zarządczych trenera CrossFit

- ocena indywidualnych możliwości atletycznych i dostosowanie treningu do możliwości klienta

Kurs CrossFit: Level 3 i Level 4

Kolejne poziomy kursu CrossFit to przede wszystkim potwierdzenie nabytych umiejętności poprzez ich ocenę. Poziom trzeci kursu CrossFit to 3-godzinny egzamin teoretyczny. Natomiast poziom czwarty to egzamin praktyczny. Kursant jest obserwowany przez najlepszych trenerów CrossFit i oceniany pod kątem nabytych umiejętności. Oceniane jest przede wszystkim zachowanie jako trenera i umiejętność przekładania teorii na praktykę.

Specjalistyczny kurs CrossFit: trener dzieci i młodzieży

Istnieje możliwość zrobienia specjalistycznego kursu, dzięki któremu będziesz specjalistą w trenowaniu dzieci i młodzieży. Kurs skupia się na zrozumieniu technik treningowych, które wykorzystuje się podczas ćwiczeń z dziećmi i młodzieżą. Podczas szkolenia przedstawiony jest proces rozwoju neurologicznego dzieci, dzięki któremu zrozumiesz jak powinny wyglądać bezpieczne i efektywne ćwiczenia dla najmłodszych. Podczas kursu kursanci dowiadują się jak łączyć fitness z zabawą, a jest to kluczowe w trenowaniu dzieci i młodzieży. Aby ukończyć specjalistyczny kurs CrossFit w trenowaniu dzieci i młodzieży, niezbędne jest ukończenie poziomu pierwszego kursu Crossfit. Kurs kosztuje $1000.

Specjalistyczny kurs CrossFit: dla zawodników i sportowców

Ten kurs skierowany jest do atletów oraz trenerów atletów, których interesuje uczestnictwo w konkursach i zawodach CrossFit. Jest to zaawansowany kurs, który opiera się na wiedzy zdobytej podczas poziomu pierwszego i drugiego kursu CrossFit. Koncentruje się na wszystkich niezbędnych aspektach treningu, dzięki którym możliwe jet uczestnictwo w zawodach CrossFit: tworzenie planu treningowego, odżywianie się, przygotowanie psychiczne, technika wykonywania ćwiczeń i analiza treningu. Podczas specjalistycznego kursu CrossFit dla zawodników konkursów nauczysz się identyfikować mocne i słabe strony jednostki, wykorzystywać najtrudniejsze techniki treningowe, a także właściwie się odżywiać. Ponadto kursanci dowiedzą się jak panować nad emocjami i jak najlepiej przygotować się psychicznie do zawodów. Kurs kosztuje $1000.

Specjalistyczny kurs CrossFit: adaptacja atletyczna

Adaptacja do zmieniającego się otoczenia towarzyszy nam w życiu na co dzień. Ten specjalistyczny kurs CrossFit uczy jak adaptować się do zmian zachodzących w naszym ciele, na przykład na skutek kontuzji. Kursanci zapoznają się z zasadami dotyczącymi radzenia sobie z urazami aby szybko wrócić do sprawności oraz nauczą się jak zapobiegać kontuzjom. Ponadto w trakcie kursu dowiesz się jak budować pewność siebie jako trenera osób, które nabyły kontuzję oraz jak im pomagać. Koszt kursu to $695. Aby go ukończyć z sukcesem, niezbędna jest dokładna znajomość anatomii człowieka.

Specjalistyczny kurs CrossFit: aerobik

Aerobik jest jedną z najpopularniejszych specjalności w dziedzinie CrossFit, ponieważ może ją zrobić każdy, poczynając od amatorów trenujących CrossFit raz w tygodniu, na profesjonalnych zawodnikach kończąc. Kurs wskazuje jak należy dążyć do maksymalizacji efektywności treningu fitness oraz jak ustalać plany treningowe w oparciu o możliwości wydolnościowe klienta. Co więcej, specjalistyczny kurs CrossFit to również wskazówki jak tworzyć treningi na wytrzymałość siłową i szybkościową aby zwiększyć wyniki oraz jak stworzyć indywidualny zestaw ćwiczeń opierając się na pomiarze tętna. Koszt kursu to $349.

Specjalistyczny kurs CrossFit: samoobrona i sztuki walki

Jednym z celów treningu CrossFit jest umiejętność poradzenia sobie w sytuacji zaskoczenia. Specjalistyczny kurs CrossFit w dziedzinie samoobrony to nauka spontanicznego reagowania w momencie zagrożenia i szybkiej odpowiedzi. Dzięki szkoleniom zawierającym praktyczne studia przypadku, kursanci mają poczucie pewności siebie i świadomość, że w przypadku zagrożenia są gotowi się obronić. Kurs wskazuje jak dostrzegać zagrożenie i jak go unikać. Kursanci w trakcie szkolenia dowiadują się jak radzić sobie ze strachem i agresją oraz jak pokonać nawet kilku przeciwników naraz. Kurs kosztuje $595.

Specjalistyczny kurs CrossFit: gimnastyka

Ten kurs to nic innego jak nauka podstawowych oraz zaawansowanych technik gimnastycznych pod okiem profesjonalnych trenerów CrossFit. Kursanci uczą się jak dostrzegać i bezpiecznie korygować błędy osób na każdym poziomie zaawansowania oraz jak wykorzystywać siłę i wyobraźnię przestrzenną podczas treningów CrossFit. Koszt kursu to $645. Aby podejść do specjalistycznego kursu w dziedzinie gimnastyki, konieczne jest ukończenie poziomu pierwszego kursu CrossFit.

Specjalistyczny kurs CrossFit: kettlebell

Specjalistyczny kurs CrossFit w dziedzinie kettlebells to szkolenie dla wszystkich zainteresowanych maksymalizacją osiągnięć i nabywaniu umiejętności, dzięki którym osiągną tytuł specjalisty od treningów przy użyciu kettlebells. Kursanci dowiadują się jak efektywnie uczyć posługiwania się narzędziem jakim są kettlebells, jak szybko dostrzegać i korygować błędy, a także jak bezpiecznie przeprowadzić trening z użyciem kettlebells. Koszt kursu to $595.

Specjalistyczny kurs CrossFit: bieganie 

Trening biegowy jest istotnym elementem treningu CrossFit. Właściwa technika biegania jest tak samo ważna jak odpowiednia pozycja w trakcie wykonywania jakiegokolwiek innego ćwiczenia CrossFit. Właściwa technika biegania sprawi, że staniesz się kompletnym atletą. Kursanci dowiadują się jak bezpiecznie i efektywnie uczyć biegania osoby na każdym poziomie zaawansowania. Koszt kursu to $595.

Specjalistyczny kurs CrossFit: wioślarstwo

Specjalistyczny kurs CrossFit w dziedzinie wioślarstwa daje możliwość maksymalizacji umiejętności i znajomości wioślarstwa, które jest niezwykle istotnym elementem tradycyjnego treningu CrossFit. Kurs opiera się na nauce techniki efektywnego wioślarstwa oraz zarządzania siłą. Umiejętność właściwego wiosłowania i przekazywanie swojej wiedzy innym jest nieocenioną zaletą w społeczeństwie CrossFit. Koszt kursu to $395.

Specjalistyczny kurs CrossFit: strongman

Ten specjalistyczny kurs CrossFit skierowany jest do atletów, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności w treningu siłowym. Kurs obejmuje naukę bezpiecznego i efektywnego wykorzystywania narzędzi do treningu siłowego oraz doskonalenie techniki wykonywanych ćwiczeń. Koszt kursu to $395.

 

źródło: 

1

Karolina Szweda 8 7 grudnia 2016  3165

Dodaj komentarz

 • Wiktor Nowak
  19 grudnia 2016
  Życia by nie starczyło, gdyby chcieć zrobić te wszystkie kursy.
 • Ala
  15 grudnia 2016
  Trzeciego lvl to chyba nikt w Polsce jeszcze nie osiągnął.
 • asia
  14 grudnia 2016
  proszę, tylko nie "aerobik" przy określaniu czegokolwiek związanego z CF
 • Piotr Kowalski
  14 grudnia 2016
  Prawdę mówiąc sam kurs trenera crossfit wystarczy przeciętnemu człowiekowi. Wiadomo, że żeby być kimś ważnym i rozpoznawanym trzeba dołożyć więcej pracy i zdobyć więcej umiejętności.
 • highfive
  13 grudnia 2016
  uwielbiam crossfit ale wkurza mnie ta cała komercha. To nie jest dyscyplina tylko połączenie wielu dyscyplin, a kursy i afilacja klubów napełnia jedynie kieszenie firmie z sektora prywatnego która sobie zaklepała prawa do nazwy "crossfit".
 • Paweł Wojciechowski
  13 grudnia 2016
  Trochę niedociągnięć, i kiepskie tłumaczenie. Nie ma czegoś takiego jak "aerobik"... Aerobic capacity możemy tłumaczyć jako pojemność lub lepiej wytrzymałość tlenową i jest to przede wszystkim szkolenie z zakresu programowania i trenowania ludzi w dłuższych WODach 15+ min> raczej nie chodzi to o szybkość (bo o niej mówimy w krótkiej jednostce czasu), ale o wytrzymałość krążeniową, tzw. "silnik" czy wydolność. Pod drugie wartao choć słowem wspomnieć o metodzie Pose w kursie dotyczącym biegania, bo od pewnego czasu CF HQ właśnie na tej metodzie bazuje....
 • Bartek Es
  9 grudnia 2016
  Właśnie, kogo na to stać. Co prawda, bardzo rozwijające i kształtujące kursy, ale nie na polskie warunki
 • jkdbh
  8 grudnia 2016
  Ile dolarów #hajsukupa

Artykuły z kategorii: Crossfit

skakanka-crossfit-w-roli-glownej-czym-jest-i-jak-jej-uzywac

Skakanka crossfit w roli głównej - czym jest i jak jej używać?

Ćwiczenia z użyciem skakanki są nam znane od najmłodszych lat. Niegdyś wykonywane jako element zabawy, dziś przyjęły formę treningu na redukcję, wzmocnienie mięśnie i koordynacji ruchowej. Zobacz, jak wybrać dobrać skakankę crossfit, jak jej używać i ile kalorii możesz spalić z jej użyciem!

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

skakanka-crossfit-w-roli-glownej-czym-jest-i-jak-jej-uzywac

Skakanka crossfit w roli głównej - czym jest i jak jej używać?

Ćwiczenia z użyciem skakanki są nam znane od najmłodszych lat. Niegdyś wykonywane jako element zabawy, dziś przyjęły formę treningu na redukcję, wzmocnienie mięśnie i koordynacji ruchowej. Zobacz, jak wybrać dobrać skakankę crossfit, jak jej używać i ile kalorii możesz spalić z jej użyciem!

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?