Masaż sportowy Poznań: terapia manualna zawodowców w sercu Wielkopolski

Dla jednych profesjonalne wsparcie zawodowego treningu, dla innych - rodzaj terapii manualnej, która ma pomóc zredukować bolesność mięśni po intensywnych ćwiczeniach. Jakby na to nie spojrzeć, masaż sportowy ma swoje zalety, które skutecznie pomagają w funkcjonowaniu układu kostno-mięśniowego. Czym tak naprawdę jest ten rodzaj masażu, jak znaleźć dobry gabinet i czy sam masaż wystarczy?
Czym jest masaż sportowy Poznań?
Na samym początku warto skonkretyzować, czym dokładnie jest masaż sportowy. Wiele osób korzysta z niego jako terapii wspomagającej redukcję zakwasów i ogólnej bolesności mięśni, choć tego typu terapia dedykowana jest głównie sportowcom. Ze względu na różne techniki manualne, masaż sportowy może być szczególnie bolesny - podobnie jak sama aktywność fizyczna, zwłaszcza wtedy, gdy nasze ciało eksponowane jest na szczególnie intensywne bodźce. Podczas zabiegu terapeuta stosuje różnorodne techniki oddziaływania na masowane obszary - od głaskania, poprzez rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie, aż do wibracji i ponownego głaskania na końcu sesji.
Szukaj masażysty w Poznaniu ->>>>>
Kto na tym skorzysta: dla kogo masaż sportowy Poznań?
Ze względu na wszechstronne zastosowania oraz rosnącą popularność treningów o wysokiej intensywności nie tylko u profesjonalnych sportowców, masaż sportowy poleca się co do zasady każdemu. Należy jednak pamiętać, że pełni on nie tyle funkcję regeneracyjną, co dodatkowej jednostki treningowej, zwłaszcza, że różny rodzaj masażu sportowego zorientowany jest na inną potrzebę osoby ćwiczącej. W ofercie salonów SPA i gabinetów fizjoterapeutycznych w Poznaniu można znaleźć masaż sportowy kondycyjny i podtrzymujący, masaż przedwysiłkowy, startowy i powysiłkowy (zwany również restytucyjnym lub regeneracyjnym).
Najlepsze gabinety masażu sportowego w Poznaniu: ile to może kosztować?

Niestety masaż sportowy nie jest typowym zabiegiem i nie jest dostępny w standardowej ofercie każdego salonu odnowy biologicznej. Tego typu terapia manualna to raczej domena rehabilitantów i trenerów personalnych, którzy z zawodowymi sportowcami mają do czynienia na co dzień. Jeśli interesuje cię masaż sportowy Poznań, warto zajrzeć do takich miejsc, jak np. Gabinet Terapii Manualnej i Masażu przy Batorowskiej, Salon Reha-Active przy Spychalskiego czy gabinet masażu Body Buddy przy Dąbrowskiego w Nobel Tower. W Poznaniu za masaż sportowy zapłacimy od 80 do 200 zł w zależności od formy terapii, zastosowanych technik i dodatkowych narzędzi jak np. kinezjotapingu.
Masaż sportowy Poznań: czy istnieją przeciwwskazania?
Choć coraz częściej z masażu sportowego korzystają osoby, które amatorsko uprawiają sport, należy pamiętać, że jest to forma terapii dedykowana osobom zaawansowanym. Co do zasady masaż sportowy ma zwiększać wydolność ruchową zawodnika i wspierać uprawianą profesjonalnie aktywność sportową. Osoby, które nie trenują z dużą intensywnością powinny raczej zdecydować się na masaż relaksacyjny. Z całą stanowczością nie jest to masaż dla osób z chorobami układu krążenia lub zwyrodnieniami układu kostnego, a także kobiet w ciąży. I choć przeciwwskazań jest niewiele, dotyczą one przede wszystkim grup o szczególnych uwarunkowaniach fizycznych.
Jakie efekty zagwarantuje masaż sportowy Poznań?
Masaż sportowy działa pobudzająco na nasz układ ruchowy. Stosowany bezpośrednio przed wysiłkiem jest swego rodzaju rozgrzewką, dzięki czemu minimalizujemy efekty zmęczenia oraz usprawniamy krążenie krwi. Masaż sportowy jako taki stanowi element programu treningowego, a jego uzupełnieniem często są inne zabiegi, jak np. krioterapia czy sauna fińska. Naukowcy wskazują podobieństwo w działaniu do masażu izometrycznego. Obydwie te formy terapii przywracają siłę, usprawniają procesy regeneracyjne i poprawiają krążenie krwi i limfy, jednocześnie pozytywnie wpływając na dotlenienie skóry. Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem masażu sportowego w Poznaniu, ale nie uprawiasz zawodowo sportu, skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu przed wizytą w gabinecie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?
Dziękujemy za dodanie opini!