>

Magiczne odchudzanie? Poznaj błonnik oczyszczający!

Magiczne odchudzanie? Poznaj błonnik oczyszczający!

Proces odchudzania dla wielu osób jest bardzo trudny. Szczególnie, gdy jesteśmy na samym jego początku. W odchudzaniu może pomóc nam błonnik oczyszczający – jak go stosować? Jakie są właściwości i efekty błonnika? Co znajdziemy w jego składzie? Oto poradnik o błonniku oczyszczającym dla odchudzających się.

Co zawiera błonnik oczyszczający?

Błonnik oczyszczający zwany jest także błonnikiem witalnym. Co zawiera błonnik oczyszczający? W skład większości suplementów błonnikowych tego typu wchodzą nasiona babki płesznik oraz łupiny babki jajowatej. Obie babki są doskonałymi wspomagaczami funkcjonowania procesów przemiany materii. Nie bez powodu ten typ błonnika nazywa się oczyszczającym czy witalnym. Jednym z głównych jego działań jest właśnie usuwanie toksyn z organizmu oraz normowanie poziomu cukru we krwi. Sam błonnik pełni w organizmie bardzo ważną funkcję. Odpowiada bowiem za ograniczenie przyswajania tłuszczów i cukrów. Dzięki temu wspomaga efekty diety i treningów. Co więcej, błonnik w bardzo dobry sposób wpływa na układ trawienny. I jest całkowicie naturalny.

Efekty stosowania błonnika oczyszczającego

Błonnik zawiera większe ilości babki płesznik niż babki jajowatej. Pierwsza z nich ma właściwości pęczniejące. Ten proces odbywa się po spożyciu błonnika witalnego – w jelitach. Jaki jest tego efekt? Pęczniejące nasiona pochłaniają niekorzystne dla nas składniki, które zjedliśmy bądź wypiliśmy. Jak stosować błonnik oczyszczający? Oczywiście najlepsze efekty uzyskamy, jeśli będziemy go zażywać w godzinach okołoposiłkowych. Jeśli przed posiłkiem – to minimum 3 godziny. Jeśli po posiłku – bezpośrednio po zjedzeniu. Taki sposób stosowania błonnika witalnego to również korzyść dla osób odchudzających się. Przyjęcie porcji błonnika zwiększa uczucie sytości po posiłku i opóźnia odczuwanie głodu.

Ale jakie są jeszcze korzyści ze stosowania błonnika oczyszczającego? Oczywiście wiele z nich, to pochodna detoksykacji organizmu. Pozbycie się szkodliwych związków automatycznie przekłada się na lepsze samopoczucie, niweluje senność i dodaje energii. Błonnik witalny jest również naturalnym środkiem obniżającym zły cholesterol. Sprawdzi się więc wśród osób zmagających się z otyłością czy miażdżycą.

Błonnik oczyszczający vs odchudzanie

Wiemy już jakie są efekty stosowania błonnika oczyszczającego. Ale jak się one mają do ułatwienia odchudzania? Otóż zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga m.in. usprawnienia pracy metabolizmu. Spożywanie błonnika witalnego znacznie wpływa na szybkość przemiany materii. Usprawnia również pracę układu trawiennego. A to pomaga w szybszym usuwaniu odpadków i toksyn z organizmu. Tym samym kilogramy spalają się znacznie szybciej. Nie oznacza to jednak, że sam błonnik ma wpływa na spalanie się tkanki tłuszczowej. Oczywiście, nie można zapomnieć o prawidłowej diecie i planie treningowym. Niemniej, skład błonnika witalnego doskonale uzupełnia te dwa powyższe. Babki zawarte w błonniki powodują bowiem zmniejszenie apetytu oraz dłuższe uczucie najedzenia. W ten sposób pozbywamy się problemu podjadania między posiłkami. Stosowanie błonnika oczyszczającego to również lekarstwo na tak powszechny efekt jo-jo. Odchudzanie przebiega sprawniej i łatwiej jest osiągnąć wymarzoną wagę. Co więcej, dzięki detoksykacji organizmu – mamy dużo więcej siły i energii do utrzymania się na diecie i w treningach.

Błonnik oczyszczający na odchudzanie? TAK!

Stosowanie błonnika oczyszczającego zawierającego babkę jajowatą i babkę płesznik nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Jest to doskonałe uzupełnienie ćwiczeń i diety odchudzającej. Poza tym, ma zbawienny wpływ na zdrowie. Nie tylko oczyszcza organizm, lecz także dodaje witalności i energii. Osoby odchudzające się powinny poważnie się zastanowić nad suplementacją błonnika. Okazuje się, że błonnik jest bardzo tani i sprzedaje się go w dużych opakowaniach. Tym samym jest to jednorazowy wydatek, a dla zdrowia – solidne przyspieszenie metabolizmu i oczyszczenie. Zobaczcie niżej:

błonnik oczyszczający na odchudzanie

Jak stosować błonnik witalny?

Najważniejszą z zasad stosowania błonnika oczyszczającego jest systematyczność. Jeśli chodzi o czas – w przypadku odchudzania się – najlepsze będą godziny okołoposiłkowe. Nie można zapomnieć również o tym, by podczas suplementacji błonnika oczyszczającego, dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinno się spożywać minimum 1,5 litra płynów dziennie. I uwaga! Błonnik należy rozpuścić w wodzie – zjedzenie suchego może powodować zatory w jelitach. Jakie dawkowanie? Zwykle są to 3 łyżeczki nasion 3 razy dziennie. Jak długo stosować błonnik witalny? Minimum miesiąc – wtedy zobaczymy najlepsze efekty.

admin 3 28 listopada 2018  < 1000

Dodaj komentarz

 • Wiktoria
  3 grudnia 2018
  Ale to nie tylko na odchudzanie, bardzo dobrze oczyszcza organizm, od razu czułam się bardziej witalnie i miałam więcej energii
 • Sabina
  29 listopada 2018
  Miałam dawniej błonnik i rzeczywiście mi pomagał, chyba znów sobie kupie
 • Karolina
  28 listopada 2018
  Ten blonnik to niesamowita sprawa. Wystarczy pić 3 lyżki rozpuszczone w wodzie i chudnie się znacznie szybciej niż wcześniej. A do tego dużo nie kosztuje. Ja polecam, bo sama schudłam z nim 9 kg w 2 miesiące

Artykuły z kategorii: Odchudzanie

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

Dieta na odchudzanie przed świętami. Rozpoczynamy wielkie odliczanie do świąt. Jak szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy przed Bożym Narodzeniem? Sprawdzone porady wprost od specjalisty!

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie!

from-fit-to-fat-to-fit-trener-personalny-wzruszyl-swoja-klientke

From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

Współpraca między trenerem personalnym a klientem często jest zażyła. Okazuje się jednak, że można pójść jeszcze dalej. Wrócić do otyłości z bycia fit? Przecież to się nie opłaca! Adonis Hill, trener personalny z Brooklynu, uważa zupełnie inaczej. Zobaczcie, jak wzruszył swoją klientkę!

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

O dobroczynnym wpływie jagód goji przeczytamy wiele. Dla zdrowia mogą zdziałać naprawdę wiele. Ale jak to jest z jagodami goji na odchudzanie? Jak wkomponować je w nasze dotychczasowe przepisy? I czy ich cena jest przystępna? Zobacz wszystko, co powinieneś wiedzieć o jagodach goji na odchudzanie!

morwa-biala-na-odchudzanie-i-dla-cukrzykow

Morwa biała na odchudzanie i dla cukrzyków?

Coraz popularniejsze staje się suplementowanie morwy białej suszonej. Często pojawia się pytanie: czy morwa biała jest szkodliwa? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie jest zastosowanie morwy białej. Czy zgodnie z obiegową opinią morwa biała suszona to panaceum dla cukrzyków i osób odchudzających się? Zobaczmy jak stosować morwę białą!

trening-w-walce-z-rozstepami-1

Trening w walce z rozstępami!

Rozstępy są zmorą dużej liczby młodych mam. Problem dotyczy również osób, które szybko przybierają bądź tracą na wadze. Jak się ich pozbyć? Zobacz skuteczne ćwiczenia na rozstępy!

trening-na-redukcje-tkanki-tluszczowej

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Pozbycie się określonej ilości tkanki tłuszczowej jest celem, jaki stawia przed sobą bardzo wiele osób. Osiągniecie tego celu zasadniczo dla wielu osób jest czymś bardzo trudnym, wręcz niemożliwym, ale bardzo często wynika to z niewłaściwego podejścia do tego zagadnienia. Zobacz jak skutecznie zredukować kilogramy!

zasady-diety-kopenhaskiej

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska staje się coraz bardziej popularna na świecie. Każdy kto chce z niej korzystać, a dzięki temu po prostu stracić kilka zbędnych kilogramów, na pewno stosując ją ma taką możliwość.

na-czym-polega-efekt-jojo-i-jak-go-unikac

Na czym polega efekt jojo i jak go unikać?

Miesiące wyrzeczeń, restrykcyjna dieta a w efekcie zrzucenie zbędnych kilogramów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po zakończeniu diety, kilogramy wracają. Czasem nawet przybywa ich więcej. Oto efekt jojo. Jakie są przyczyny takiego stanu? I jak się ustrzec efektu jojo?

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

from-fit-to-fat-to-fit-trener-personalny-wzruszyl-swoja-klientke

From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

morwa-biala-na-odchudzanie-i-dla-cukrzykow

Morwa biała na odchudzanie i dla cukrzyków?

trening-w-walce-z-rozstepami-1

Trening w walce z rozstępami!

trening-na-redukcje-tkanki-tluszczowej

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

zasady-diety-kopenhaskiej

Zasady diety kopenhaskiej

na-czym-polega-efekt-jojo-i-jak-go-unikac

Na czym polega efekt jojo i jak go unikać?

{