Lodowiska w Warszawie – sezon 2016-2017

Lodowiska w Warszawie – sezon 2016-2017

Wszyscy pasjonaci sportów zimowych już wyczekują śniegu i niskich temperatur. Mamy rozwiązanie dla osób, które nie mogą doczekać się ferii zimowych i chcą cieszyć się sportami zimowymi w mieście. Oto lodowiska w Warszawie, które będą działać od grudnia w sezonie 2016-2017.

Lodowiska Warszawa – Śródmieście

lodowiska warszawa mapa

Miejsca do jazdy na łyżwach w centrum Warszawy.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta

Lodowisko w Warszawie na Rynku Starego Miasta w Warszawie jest otwarte codziennie w godzinach 10:00-21:00. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy lub naostrzyć własne. Lodowisko jest odkryte.

Lodowisko pod Pałacem Kultury i Nauki, pl. Defilad

Lodowisko pod PKiN jest otwarte codziennie w godzinach 10:00-21:00. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew lub specjalnych narzędzi do nauki jazdy dla najmłodszych łyżwiarzy. Lodowisko jest odkryte.

Lodowisko na Stadionie Narodowym, al. Księcia J. Poniatowskiego 1

Zimowy Narodowy to prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych lodu, 3 lodowiska, najwyższa na świecie górka lodowa do zajeżdżania na pontonach wprost z trybun, tor do curlingu, podziemny skatepark oraz food zone! Ślizgawki i inne atrakcje są dostępne codziennie, natomiast w różnych godzinach w zależności od dnia tygodnia. Warto zapoznać się z harmonogramem. Wstęp na lodowisko jest płatny. Bilet normalny kosztuje 13-16zł, a bilet ulgowy 10-13zł. W sezonie zimowym 2016-2017 warszawskie lodowisko jest otwarte już od 5 listopada!

Lodowiska Warszawa – Mokotów, Ursynów, Wilanów

lista lodowisk warszawa

Lodowisko Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Hala Torwar to jedna z największych hal widowiskowo-sportowych w Warszawie. Profesjonalne kryte lodowisko znajduje się w obiekcie Torwar II. Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia tygodnia, dlatego warto zapoznać się z harmonogramem ślizgawki. Wstęp na lodowisko jest płatny. Bilet normalny kosztuje 13zł, a ulgowy 9zł. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i kask. W sezonie zimowym 2016-2017 lodowisko jest otwarte już od 15 września!

Tor Łyżwiarski „Stegny”, Mokotów, ul. Inspektowa 1

„Stegny” to odkryte lodowisko i tor łyżwiarski czynne w sezonie zimowym. W sezonie letnim znajduje się tu tor do jazdy na wrotkach. Wstęp na ślizgawkę jest płatny. Bilet ulgowy to 6-7zł, a bilet normalny to 10-11zł. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy lub naostrzyć własne.

Centrum Sportu Wilanów, ul. Gubinowska 28/30

Lodowisko na Wilanowie to kryta ślizgawka czynna siedem dni w tygodniu. Wstęp jest płatny. Bilet normalny kosztuje 7zł, a ulgowy 5zł. Na miejscy istnieje możliwość wypożyczenia łyżew lub naostrzenia własnych.

Lodowisko Figlowisko, przy stacji metro Imielin

Figlowisko to ślizgawka czynna całodobowo 24h/7dni w tygodniu! Wejście na lodowisko jest płatne. Bilet wstępu to 10zł, natomiast istnieje również możliwość wykupienia karnetów bezterminowych lub okresowych. Ślizgawka w sezonie 2016-2017 jest otwarta już od 24 października!

Lodowiska Warszawa – Wola, Ochota, Ursus

Ośrodek „Moczydło”, Wola, ul. Górczewska 69/73

Kryte lodowisko w Warszawie na Woli znajduje się w ośrodku „Moczydło”. Wstęp na ślizgawkę jest płatny. Bilet normalny kosztuje 10zł, a ulgowy 8zł. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, naostrzenia własnych oraz zakupu skarpet jednorazowych.

Lodowisko Ochota, ul. Rokosowska 10

Kryte lodowisko na Ochocie w sezonie zimowym jest czynne codziennie. Wstęp na lodowisko jest płatny, natomiast nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Bilet normalny kosztuje 8zł, a ulgowy 5zł. Ponadto istnieje możliwość wykupienia karnetu na 10 wejść w promocyjnej cenie. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy lub naostrzyć własne.

Lodowisko Ursus, ul. Keniga 20 oraz Lodowisko Ursus, ul. Sosnkowskiego 10

W Ursusie znajdują się aż dwa bezpłatne lodowiska! W sezonie zimowym 2016-2017 są czynne codziennie przy temperaturze do +10 stopni C. Obie ślizgawki są odkryte i znajdują się na terenie szkół podstawowych.

Lodowiska – Żoliborz, Bemowo

Lodowisko Żoliborz, ul. Potocka 1

Lodowisko na Żoliborzu w sezonie zimowym 2016-2017 jest czynne codziennie w godzinach 9:00-21:00. Ślizgawka jest odkryta, a wstęp bezpłatny. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

Lodowisko Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40

Lodowisko na Bemowie w sezonie zimowym 2016-2017 jest kryte i bezpłatne.

Lodowiska Warszawa – Targówek, Białołęka

Lodowisko Targówek, ul. Łabiszyńska 20

Jest otwarte codziennie, natomiast klienci wpuszczani są na ślizgawkę turami. Przed przyjazdem warto zapoznać się z harmonogramem jazdy. Wejście trwa 60 minut. Bilet ulgowy kosztuje 4zł, a normalny 7zł. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew i kasku.

Lodowisko na Targówku wyróżnia się swoją nietypową taflą lodu. Mianowicie, jest ona podświetlana taśmami LED, co uatrakcyjnia czas spędzony na lodowisku. Ślizgawka jest kryta.

Lodowisko Białołęka, ul. Strumykowa 21

Lodowisko na Białołęce w sezonie zimowym jest otwarte codziennie. Sesje jazdy natomiast odbywają się w wyznaczonych godzinach, dlatego warto zapoznać się z harmonogramem ślizgawki. Wstęp na lodowisko jest płatny. Bilet normalny kosztuje 7zł, a ulgowy 5zł. Lodowisko jest odkryte. Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

Lodowiska Warszawa – Praga Południe, Praga Północ

Lodowisko Praga-Południe, al. Stanów Zjednoczonych 24

Lodowisko na Pradze Południe jest czynne codziennie w wyznaczonych w harmonogramie godzinach. Wstęp jest bezpłatny, a czas jazdy nieograniczony. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

Lodowisko Praga-Północ, ul. Namysłowska 8

Lodowisko na Pradze Północ jest kryte. W sezonie zimowym ślizgawka jest czynna codziennie.

Lodowiska Warszawa – Wawer, Wesoła

Lodowisko Wawer, ul. Poprzeczna 22

Lodowisko w Wawrze jest kryte, a w sezonie zimowym jest czynne codziennie w godzinach 9:00-21:00.

Lodowisko Wesoła, ul. Armii Krajowej 72

Lodowisko w Wesołej jest kryte. W sezonie zimowym ślizgawka jest czynna w godzinach 16:00-21:00, a w weekendy 10:00-22:00.

Karolina Szweda 7 18 listopada 2016  1753

Dodaj komentarz

 • Klaudia
  28 listopada 2016
  Figlowisko, jaka fajna nazwa :) Ja z mieszkam po drugiej stronie Wisły, więc nie po drodze mi na Imielin :)
 • lsmonjfo
  28 listopada 2016
  Oj, na Narodowym drogo....
 • Daria
  25 listopada 2016
  O jakie fajne lodowisko na targówku
 • Maria
  25 listopada 2016
  Tyle bezpłatnych lodowisk!
 • Łyżwiarz
  24 listopada 2016
  Ile dobra! Tej zimy zwiedzę wszystkie!
 • Serwetka
  21 listopada 2016
  Muszę się w końcu wybrać na to lodowisko na Starym Mieście. Co roku tylko tam przechodzę i jakoś nie mam czasu zajść. Tylko, że tam ciągle jest dużo ludzi i to bardzo zniechęca... Nie lubię zatłoczonych lodowisk. No a z drugiej strony taka piękna lokalizacja...
 • Ewelina
  18 listopada 2016
  na Narodowym jest cudownie. Piękne lodowisko, choć sporo ludzi. Naprawdę polecam, szczególnie na wypad ze znajomymi! I jeszcze zjazd z górki albo kolejkę tyrolską - ekstra przeżycia.

Artykuły z kategorii: Sporty Zimowe

lyzwiarstwo-szybkie-na-czym-polega-ten-sport

Łyżwiarstwo szybkie – na czym polega ten sport?

Panczeniści, czyli łyżwiarze szybcy, zadziwiają rozwijanymi prędkościami. Podczas zawodów łyżwiarstwa szybkiego startują w parach i muszą jak najszybciej przejechać określony dystans po lodowym torze. Jakie są zasady w tym sporcie zimowym?

wychlodzenie-i-odmrozenia-hipotermia-co-to-takiego

Wychłodzenie i odmrożenia | Hipotermia co to takiego?

Hipotermia powstaje w wyniku szkodliwego działania zimnego powietrza lub wody na organizm człowieka. W przypadku sportowców aktywnych zimą – ryzyko wychłodzenia organizmu i odmrożeń znacznie się zwiększa. Ciężkie hipotermie mogą nawet doprowadzić do śmierci. Na czym polega hipotermia i czym grozi? Kto szczególnie powinien uważać na niskie temperatury?

czego-mozna-sie-nauczyc-na-kursie-narciarskim

Czego można się nauczyć na kursie narciarskim?

Narciarstwo należy do sportów, których lepiej uczyć się w towarzystwie doświadczonej osoby. Zobacz, jak wygląda nauka jazdy na nartach z instruktorem. Oto, czego możesz się spodziewać podczas każdego kolejnego etapu nauki narciarstwa. Kurs narciarski dla dorosłych i dzieci.

instruktor-narciarstwa-instruktor-snowboardu-praca-kurs-zarobki-cena

Instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu | praca, kurs, zarobki, cena

Szukasz pracy jako instruktor narciarstwa bądź instruktor snowboardu? Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje zarobki na tym stanowisku? Zobacz nasze zestawienie najważniejszych informacji o instruktorze narciarstwa i snowboardu. Jaki kurs powinieneś zrobić, żeby zostać dobrym instruktorem narciarstwa/snowboardu?

bardzo-dziwne-i-nietypowe-sporty-zimowe

Bardzo dziwne i nietypowe sporty zimowe

Jako, że zima w pełni – tłumy na stokach i lodowiskach. Miłośnicy sportów zimowych mają w czym przebierać. Narciarstwo, snowboarding, łyżwy… Znajdzie się także coś, dla amatorów nietypowych wrażeń. Zobacz, jakie nietypowe i dziwne sporty można uprawiać w zimie!

odmrozenie-jak-rozpoznac-i-co-zrobic

Odmrożenie - jak rozpoznać i co zrobić

Oto wskazówki jak radzić sobie w przypadku wychłodzenia rąk, stóp czy twarzy. Zobacz, jak zabezpieczyć się przed odmrożeniami w zimie i czerpać pełną radość z treningów! Zobacz stopnie odmrożeń i ich leczenie.

kulig-dawna-tradycja-rozrywka-kazdej-zimy

Kulig – dawna tradycja rozrywką każdej zimy!

Choć obecnie w naszym polskim klimacie zbyt wiele śniegu nie uraczymy – wciąż gdy spadnie biały puch, ruszamy na kuligi. Podstawowym atrybutem każdego miłośnika kuligów są sanki. Słyszy się jednak o wielu formach tej rozrywki. Znajome są kuligi ciągnięte przez samochód czy skutery śnieżne. Tradycyjny jest natomiast kulig konny bądź – w sprzyjających ku temu warunkach – kulig napędzany dzięki psim zaprzęgom czy reniferom. Jak jednak to wszystko wygląda na kartach prawa? Gdzie w Polsce można organizować kuligi? O tym – i wielu innych sprawach – przeczytacie w poniższym artykule!

nordic-walking-zima-jak-najbardziej

Nordic walking zimą? Jak najbardziej!

Za oknem śnieg i mróz. Nie powinno nas to jednak odstraszać od pozostania aktywnym fizycznie. Doskonałym rozwiązaniem są treningi nordic walking. Jakie korzyści wyciągniemy z tego typu aktywności? Jak się przygotować do zimowych spacerów z kijkami? Czy potrzebny nam inny sprzęt niż latem? To – i wiele więcej – znajdziecie w poniższym materiale! Zobacz, czy nordic walking odchudza!

kontuzje-podczas-jazdy-na-lodowisku

Kontuzje podczas jazdy na lodowisku

Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z kontuzjami. Na co powinno się uważać podczas jazdy na łyżwach czy hokeja na lodzie? Jakie urazy mogą się pojawić? A może niektóre z nich to mity? Zobacz kontuzje w jeździe na łyżwach.

aktywny-wypoczynek-z-dziecmi-zima-jazda-na-sankach

Aktywny wypoczynek z dziećmi zimą – jazda na sankach

Okres zimowy stwarza bardzo wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Sporty zimowe sprawiają dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Doskonałym sposobem na aktywność fizyczną na świeżym zimowym powietrzu jest jazda na sankach. Zobacz, jakie są korzyści z tej formy aktywnego wypoczynku. Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na sankach z dziećmi.

lyzwiarstwo-szybkie-na-czym-polega-ten-sport

Łyżwiarstwo szybkie – na czym polega ten sport?

Panczeniści, czyli łyżwiarze szybcy, zadziwiają rozwijanymi prędkościami. Podczas zawodów łyżwiarstwa szybkiego startują w parach i muszą jak najszybciej przejechać określony dystans po lodowym torze. Jakie są zasady w tym sporcie zimowym?

wychlodzenie-i-odmrozenia-hipotermia-co-to-takiego

Wychłodzenie i odmrożenia | Hipotermia co to takiego?

Hipotermia powstaje w wyniku szkodliwego działania zimnego powietrza lub wody na organizm człowieka. W przypadku sportowców aktywnych zimą – ryzyko wychłodzenia organizmu i odmrożeń znacznie się zwiększa. Ciężkie hipotermie mogą nawet doprowadzić do śmierci. Na czym polega hipotermia i czym grozi? Kto szczególnie powinien uważać na niskie temperatury?

czego-mozna-sie-nauczyc-na-kursie-narciarskim

Czego można się nauczyć na kursie narciarskim?

Narciarstwo należy do sportów, których lepiej uczyć się w towarzystwie doświadczonej osoby. Zobacz, jak wygląda nauka jazdy na nartach z instruktorem. Oto, czego możesz się spodziewać podczas każdego kolejnego etapu nauki narciarstwa. Kurs narciarski dla dorosłych i dzieci.

instruktor-narciarstwa-instruktor-snowboardu-praca-kurs-zarobki-cena

Instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu | praca, kurs, zarobki, cena

Szukasz pracy jako instruktor narciarstwa bądź instruktor snowboardu? Zastanawiasz się, jakie powinny być Twoje zarobki na tym stanowisku? Zobacz nasze zestawienie najważniejszych informacji o instruktorze narciarstwa i snowboardu. Jaki kurs powinieneś zrobić, żeby zostać dobrym instruktorem narciarstwa/snowboardu?

bardzo-dziwne-i-nietypowe-sporty-zimowe

Bardzo dziwne i nietypowe sporty zimowe

Jako, że zima w pełni – tłumy na stokach i lodowiskach. Miłośnicy sportów zimowych mają w czym przebierać. Narciarstwo, snowboarding, łyżwy… Znajdzie się także coś, dla amatorów nietypowych wrażeń. Zobacz, jakie nietypowe i dziwne sporty można uprawiać w zimie!

odmrozenie-jak-rozpoznac-i-co-zrobic

Odmrożenie - jak rozpoznać i co zrobić

Oto wskazówki jak radzić sobie w przypadku wychłodzenia rąk, stóp czy twarzy. Zobacz, jak zabezpieczyć się przed odmrożeniami w zimie i czerpać pełną radość z treningów! Zobacz stopnie odmrożeń i ich leczenie.

kulig-dawna-tradycja-rozrywka-kazdej-zimy

Kulig – dawna tradycja rozrywką każdej zimy!

Choć obecnie w naszym polskim klimacie zbyt wiele śniegu nie uraczymy – wciąż gdy spadnie biały puch, ruszamy na kuligi. Podstawowym atrybutem każdego miłośnika kuligów są sanki. Słyszy się jednak o wielu formach tej rozrywki. Znajome są kuligi ciągnięte przez samochód czy skutery śnieżne. Tradycyjny jest natomiast kulig konny bądź – w sprzyjających ku temu warunkach – kulig napędzany dzięki psim zaprzęgom czy reniferom. Jak jednak to wszystko wygląda na kartach prawa? Gdzie w Polsce można organizować kuligi? O tym – i wielu innych sprawach – przeczytacie w poniższym artykule!

nordic-walking-zima-jak-najbardziej

Nordic walking zimą? Jak najbardziej!

Za oknem śnieg i mróz. Nie powinno nas to jednak odstraszać od pozostania aktywnym fizycznie. Doskonałym rozwiązaniem są treningi nordic walking. Jakie korzyści wyciągniemy z tego typu aktywności? Jak się przygotować do zimowych spacerów z kijkami? Czy potrzebny nam inny sprzęt niż latem? To – i wiele więcej – znajdziecie w poniższym materiale! Zobacz, czy nordic walking odchudza!

kontuzje-podczas-jazdy-na-lodowisku

Kontuzje podczas jazdy na lodowisku

Uprawianie sportów zimowych nieodłącznie wiąże się z kontuzjami. Na co powinno się uważać podczas jazdy na łyżwach czy hokeja na lodzie? Jakie urazy mogą się pojawić? A może niektóre z nich to mity? Zobacz kontuzje w jeździe na łyżwach.

aktywny-wypoczynek-z-dziecmi-zima-jazda-na-sankach

Aktywny wypoczynek z dziećmi zimą – jazda na sankach

Okres zimowy stwarza bardzo wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Sporty zimowe sprawiają dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Doskonałym sposobem na aktywność fizyczną na świeżym zimowym powietrzu jest jazda na sankach. Zobacz, jakie są korzyści z tej formy aktywnego wypoczynku. Poznaj zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na sankach z dziećmi.