Lato w Warszawie 2017 – wydarzenia dla aktywnych. Aktualizacja 2018

Lato w Warszawie 2017 – wydarzenia dla aktywnych. Aktualizacja 2018

Sezon urlopowy za pasem. Warto zadbać, by czas odpoczynku od pracy i obowiązków spędzić aktywnie. A po to nie trzeba nawet wyjeżdżać z miasta! Przygotowaliśmy dla aktywnych warszawiaków listę wydarzeń sportowych. Oto, co będzie się działo w stolicy tego lata! Aktualizacja 2018.

1. Aktywni Warszawa - Prochownia Żoliborz, treningi jogi

Magiczne i klimatyczne miejsce. Tutaj można nie tylko wypić dobrą kawę, poczytać książkę czy cieszyć się urokami wszechobecnej zieleni. Prochownia Żoliborz bowiem przez cały rok zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych. Tego lata nie będzie inaczej! Już w czerwcu wystartował cykl treningów jogi w Warszawie. W każdą sobotę o godzinie 10:00 w Parku odbywają się treningi jogi. Tak będzie do końca sierpnia.

Udział w treningach może wziąć każdy – bez względu na poziom zaawansowania. Wstęp jest bezpłatny!

2. Lato w mieście – Warszawa

Jak co roku w stolicy będzie co robić. Zajęcia będą organizowane w każdej dzielnicy. Wystartują więc wakacyjne placówki edukacyjne dla uczniów, zajęcia specjalistyczne czy wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Nie zabraknie również aktywności fizycznej. W akcję włączyły się miejskie i dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji. Będzie można skorzystać m.in. z basenu i wypożyczalni sprzętu sportowego czy pójść na kręgle. Szczegóły odnośnie planowanych wydarzeń rekreacyjno-sportowych znajdują się na stronach internetowych poszczególnych dzielnic. Aktywni w Warszawie mają co robić!

3. Darmowe treningi – lipiec w Warszawie

- Lato w mieście z Legia Soccer Schools | 6 lipca 10:00-13:00

- Energy Fitness Club; strong by zumba | 6 lipca 18:00-19:00

- Energy Fitness Club; joga | 7 lipca 18:00-19:00

- Energy Fitness Club; zumba | 8 lipca 12:00-13:00

- Energy Fitness Club; pilates | 9 lipca 11:00-12:00

- Trening street workout | 9 lipca 12:00-13:00

- Nike + Run Club | 10 lipca 19:00-20:00

- Energy Fitness Club; płaski brzuch, stretching | 19 lipca 18:30

- Energy Fitness Club; sexy dance | 26 lipca 18:00

- Energy Fitness: letnia forma; futbol flagowy | 11:00; 14:00-16:00

Od 16 czerwca 2017 roku te i wiele więcej treningów odbywa się na plaży miejskiej przy Moście Poniatowskiego. Udział w treningach jest bezpłatny. Organizatorem akcji jest Słoneczne Centrum Sportu. Wiele innych treningów w stolicy będzie się odbywać równolegle, najlepiej śledzic miejscowe ogłoszenia.

warszawa wydarzenia sportowe

4. Aktywni Warszawa - Parkrun 

Biegi w ramach akcji Parkrun odbywają się w czterech warszawskich dzielnicach: na Pradze, Ursynowie, Żoliborzu i Bródnie. Każdy z nich obejmuje trasę o dystansie 5 kilometrów. Są to cykliczne i darmowe biegi przeznaczone dla każdego – bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Aby zyskać możliwość udziału w dowolnej liczbie biegów, wystarczy zarejestrować się na stronie organizatora. Bieganie w Warszawie jest bardzo przyjemne szczególnie latem. Zapraszamy!

warszawa siłownia

5. Waszawa jest Fit – program zajęć na siłowniach plenerowych

Także i siłownie plenerowe stały się miejscem zorganizowanych treningów dla aktywnych w Warszawie. W 7 dzielnicach zaplanowano treningi na zewnątrz pod okiem doświadczonego trenera. Akcja trwa od kwietnia tego roku, a zakończy się z dniem 22 sierpnia. Poziom intensywności godzinnego treningu ustalany jest indywidualnie. Gdzie odbywają się treningi? W poniedziałki na Bemowie (w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bemowo), we wtorki na Bielanach (okolice ul. Estrady 112), w środy na Mokotowie (w pobliżu Parku Morskie Oko), w czwartki na Ochocie (okolice Parku Szczęśliwice), w piątki na Włochach (Park Cietrzewia), w soboty na Ursynowie (okolice Metra Imielin), a w niedzielę na Woli (Park Moczydło).

6. Happy Sporty Summer

Treningi w Pomoście 511 – w pobliżu urokliwej Wisły. W tym miejscu mamy szansę na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu w każdą sobotę. Treningi są ukierunkowane na wszechstronny rozwój formy i sprawności. Udział w nich może wziąć każdy – nie ma znaczenia wcześniejszy staż treningowy czy wiek. Każdemu treningowi towarzyszą dodatkowe atrakcje! Dla wytrwałych przygotowano również gadżety sportowe.

Kiedy? W każdą sobotę o 10:30 w Pomoście 511.

Pomost 511 zajmuje się również organizacją treningów biegowo-siłowych dla aktywnych Warszawiaków.

joga w warszawie

7. Aktywni Warszawa Joga na Wynurzeniu

Ceną za udział w treningu jogi jest dowolnie wpłacona kwota. Zajęcia mają miejsce w każdą środę i każdą sobotę w godzinach 10:00-11:30 na barce Wynurzenie (przy Moście Świętokrzyskim). Trening ma spokojny i rozluźniający charakter (YIN YOGA). Z uwagi na ograniczoną przestrzeń na barce w jednych zajęciach może wziąć udział kilkanaście osób. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

8. Aktywnie w Warszawie

To nie wszystkie wydarzenia sportowo-rekreacyjne organizowane w stolicy. Doskonałym sposobem jest również wybranie ogólnodostępnych aktywności, takich jak bieganie czy treningi w parku. Dla miłośników dwóch kółek – nie mających własnego sprzętu – dostępne są rowery miejskie. A w Warszawie jest wiele pięknych miejsc na rowerowe czy biegowe treningi.

W sezonie letnim w Warszawie i okolicach działają również odkryte pływalnie i kąpieliska, plaże… Każdy znajdzie coś dla siebie!

A na osoby pragnące nuty rywalizacji czekają zawody niemal z każdej dyscypliny. Triathlon, regaty, jazda na rowerze… Co komu w duszy gra. Aktywni w Warszawie mają dobrze!

Sportowe wydarzenia w Warszawie 2018

World Tour Warsaw 2018

27 czerwca, turniej siatkówki plażowej

Wieczory Tańca nad Wisłą: Tango & Milonga

9 lipca, warsztaty z tańca

Darmowe treningi jogi

Kirti Gahlawat: każda sobota o 11:00, Łazienki Królewskie

Łąka Leśmiana: każda środa o 18:00

Summer Camp Wola Park: każda sobota, 10:30

I wiele więcej!

Wtorkowa zumba z ZumbaGirls

Wtorki, 20:30, Praga Północ

Gimnastyka dla seniorów

27 czerwca 12:00, Praga Południe

Parkrun – Biegi po Warszawie i okolicach

30 czerwca, Ursynów

Street Workout

21 lipca, Praga Południe

 

Dominika Górska 1 4 lipca 2017  1432

Dodaj komentarz

  • 26 marca 2018
    Przydałby się taki materiał na 2018 rok

Artykuły z kategorii: Sport

oboz-sportowy-dla-doroslych-postaw-na-kondycje-i-podkrec-swoj-urlop

Obóz sportowy dla dorosłych - postaw na kondycję i podkręć swój urlop!

Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, organizatorzy wyjazdów kondycyjnych nawet na chwilę nie zwalniają tempa. Przygotowaną wcześniej ofertę dopasowują do aktualnych wytycznych sanitarnych. Jeśli nie masz pomysłu na urlop, postaw na obóz sportowy dla dorosłych!

kask-na-hulajnoge-jaki-wybrac

Kask na hulajnogę - jaki wybrać?

Hulajnogi to coraz popularniejszy środek transportu pozwalający na przemieszczanie się po dużych miastach. W związku z tym warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć się w odpowiedni kask na hulajnogę. Jaki model jest najlepszy?

mecz-polska-izrael-obronilismy-tytul-lidera-grupy

Mecz Polska - Izrael. Obroniliśmy tytuł lidera grupy!

Mecz Polska - Izrael odbył się 10 Czerwca na murawie Stadionu Narodowego. Był to czwarty mecz grupowy naszych biało-czerwonych orłów. W piękny sposób obronili miano lidera grupy G w eliminacjach do Euro 2020. Po pierwszym golu w wykonaniu Krzysztofa Piątka, szala zwycięstwa przesuwała się w stronę reprezentacji naszego kraju. Na dzień dzisiejszy mamy 12 punktów.

skad-sie-wziela-popularnosc-lacrosse

Skąd się wzięła popularność lacrosse?

Popularność lacrosse wciąż rośnie. Nie tylko w innych krajach, lecz także i w Polsce pojawia się coraz więcej osób uprawiających ten sport. Skąd się jednak wzięła popularność lacrosse?

sposoby-na-aktywnie-spedzony-czas-na-plazy

Sposoby na aktywnie spędzony czas na plaży!

Wypad nad morze, ocean czy jezioro nie musi wiązać się z jednostajnym i nudnym leżeniem na plaży. Zbiorniki wodne dają nam wiele możliwości. Możemy wybrać się na kitesurfing, windsurfing czy pograć w plażówkę. Zobacz, jakie aktywności wybrać i dlaczego!

astma-a-sport-co-powinienes-wiedziec

Astma a sport – co powinieneś wiedzieć?

Astma jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Wielu sportowców zmaga się z tą dolegliwością. Czy można uprawiać sport chorując na astmę? Jak wyglądają treningi astmatyków?

5-dyscyplin-sportowych-ktore-polakow-interesuja-najbardziej

5 dyscyplin sportowych, które Polaków interesują najbardziej

Według badania CBOS-u, sportem interesuje się 80% Polaków. Część z nich stawia na aktywność fizyczną i sama uprawia rozmaite dyscypliny, zdecydowana większość jednak ogląda zmagania profesjonalnych sportowców na żywo na stadionach lub przed telewizorem. Jakie dyscypliny lubimy najbardziej?

najczestsze-urazy-na-boisku

Najczęstsze urazy na boisku

Każda aktywność fizyczna działa prozdrowotnie, ale też wiąże się z ryzykiem powstania urazu. W piłce nożnej zdarzają się urazy związane z przetrenowaniem, „zmęczeniem” niektórych struktur układu ruchu jak i urazy ostre wynikające z bezpośredniego kontaktu zawodników. Zobacz najczęstsze kontuzje w piłce nożnej.

wioslarstwo-o-co-w-nim-chodzi

Wioślarstwo - o co w nim chodzi?

Wioślarstwo jest sportem olimpijskim z dużymi tradycjami. W Wielkiej Brytanii, czy w Nowej Zelandii można je zakwalifikować jako jeden ze sportów narodowych. Zobacz na czym polega ta konkurencja.

tenis-ziemny-cwiczenia-dla-poczatkujacych

Tenis ziemny – ćwiczenia dla początkujących

Trening tenisa ziemnego może rozpocząć każdy – bez względu na wiek. W wielu szkołach prowadzone są kursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak jednak wygląda nauka tenisa ziemnego? Jakie ćwiczenia wykonują początkujący tenisiści?

oboz-sportowy-dla-doroslych-postaw-na-kondycje-i-podkrec-swoj-urlop

Obóz sportowy dla dorosłych - postaw na kondycję i podkręć swój urlop!

Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, organizatorzy wyjazdów kondycyjnych nawet na chwilę nie zwalniają tempa. Przygotowaną wcześniej ofertę dopasowują do aktualnych wytycznych sanitarnych. Jeśli nie masz pomysłu na urlop, postaw na obóz sportowy dla dorosłych!

kask-na-hulajnoge-jaki-wybrac

Kask na hulajnogę - jaki wybrać?

Hulajnogi to coraz popularniejszy środek transportu pozwalający na przemieszczanie się po dużych miastach. W związku z tym warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć się w odpowiedni kask na hulajnogę. Jaki model jest najlepszy?

mecz-polska-izrael-obronilismy-tytul-lidera-grupy

Mecz Polska - Izrael. Obroniliśmy tytuł lidera grupy!

Mecz Polska - Izrael odbył się 10 Czerwca na murawie Stadionu Narodowego. Był to czwarty mecz grupowy naszych biało-czerwonych orłów. W piękny sposób obronili miano lidera grupy G w eliminacjach do Euro 2020. Po pierwszym golu w wykonaniu Krzysztofa Piątka, szala zwycięstwa przesuwała się w stronę reprezentacji naszego kraju. Na dzień dzisiejszy mamy 12 punktów.

skad-sie-wziela-popularnosc-lacrosse

Skąd się wzięła popularność lacrosse?

Popularność lacrosse wciąż rośnie. Nie tylko w innych krajach, lecz także i w Polsce pojawia się coraz więcej osób uprawiających ten sport. Skąd się jednak wzięła popularność lacrosse?

sposoby-na-aktywnie-spedzony-czas-na-plazy

Sposoby na aktywnie spędzony czas na plaży!

Wypad nad morze, ocean czy jezioro nie musi wiązać się z jednostajnym i nudnym leżeniem na plaży. Zbiorniki wodne dają nam wiele możliwości. Możemy wybrać się na kitesurfing, windsurfing czy pograć w plażówkę. Zobacz, jakie aktywności wybrać i dlaczego!

astma-a-sport-co-powinienes-wiedziec

Astma a sport – co powinieneś wiedzieć?

Astma jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Wielu sportowców zmaga się z tą dolegliwością. Czy można uprawiać sport chorując na astmę? Jak wyglądają treningi astmatyków?

5-dyscyplin-sportowych-ktore-polakow-interesuja-najbardziej

5 dyscyplin sportowych, które Polaków interesują najbardziej

Według badania CBOS-u, sportem interesuje się 80% Polaków. Część z nich stawia na aktywność fizyczną i sama uprawia rozmaite dyscypliny, zdecydowana większość jednak ogląda zmagania profesjonalnych sportowców na żywo na stadionach lub przed telewizorem. Jakie dyscypliny lubimy najbardziej?

najczestsze-urazy-na-boisku

Najczęstsze urazy na boisku

Każda aktywność fizyczna działa prozdrowotnie, ale też wiąże się z ryzykiem powstania urazu. W piłce nożnej zdarzają się urazy związane z przetrenowaniem, „zmęczeniem” niektórych struktur układu ruchu jak i urazy ostre wynikające z bezpośredniego kontaktu zawodników. Zobacz najczęstsze kontuzje w piłce nożnej.

wioslarstwo-o-co-w-nim-chodzi

Wioślarstwo - o co w nim chodzi?

Wioślarstwo jest sportem olimpijskim z dużymi tradycjami. W Wielkiej Brytanii, czy w Nowej Zelandii można je zakwalifikować jako jeden ze sportów narodowych. Zobacz na czym polega ta konkurencja.

tenis-ziemny-cwiczenia-dla-poczatkujacych

Tenis ziemny – ćwiczenia dla początkujących

Trening tenisa ziemnego może rozpocząć każdy – bez względu na wiek. W wielu szkołach prowadzone są kursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak jednak wygląda nauka tenisa ziemnego? Jakie ćwiczenia wykonują początkujący tenisiści?