Kryteria oceny trenera sportowego

Kryteria oceny trenera sportowego

Serwis LepszyTrener.pl to wyszukiwarka sportowa trenerów. Udostępniamy największą bazę instruktorów sportowych z całej Polski. Sprawdź opinie i oceny o trenerach. Jeżeli trenowałeś z trenerem zobacz jak możesz go ocenić i wystawić swój komentarz,

Ranking trenerów sportowych w Polsce

Stosujemy uniwersalne kryteria oceny. Tak by dostarczyć jak najbardziej bezstronnego i obiektywnego obrazu. Dzięki temu przyszli klienci trenerów mają możliwość wyboru najlepszego instruktora bazując na zamieszczonych w serwisie opiniach.

Obiektywne kryteria oceny trenera pozwolą stworzyć niezależny ranking najlepszych trenerów i instruktorów sportowych w Polsce.

Kto może wystawić ocenę i komentarz trenerowi

Każdy klient korzystający z usług trenera może wystawić mu opinię i ocenić trening poprzez serwis LepszyTrener.pl. Dodanie opinii wymaga utworzenia bezpłatego konta użytkownika. Jeden klient może wystawić tylko jedną ocenę i komentarz. 

Jakie są kryteria oceny trenerów i instruktorów?

Sprawdź jak obiektywnie ocenić trenera sportowego. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie kryteriów oceny dla trenerów:

1. Oceń kompetencje trenera

Istotnym kryterium oceny trenera są jego kompetencje jako instruktora sportowego. Należy wziąć pod uwagę wykształcenie trenera i przebyte przez niego kursy. Generalnie ocenie podlega wiedza o danej dyscyplinie sportu. Czyli komtetencje do prowadzenia treningu, szkoleń. Najpopularniejszym wskaźnikiem jest staż treningowy. Dla przykładu trener ze stażem treningowym 2 lata nie będzie miał takich kompetencji jak trener z 13 letnim stażem.

2. Oceń wyjaśnianie zadań i ćwiczeń przez trenera

Zwłaszcza dla początkującego klienta istotna jest jasna komunikacja. Im trener prościej i przystępniej tłumaczy wykonywanie ćwiczeń, tym lepiej należy go ocenić. Pulsują zrozumiałe dla klienta porównania podczas objaśniania ćwiczeń. Dobrze jeśli instruktor upewnia się, że klient dobrze zrozumiał informację. Wyjaśnianie skrótów i żargonu, zachęcanie do zadawania pytań zasługuje na wyższą ocenę tego kryterium. Jasność przekazu to lepszy trening, a lepszy trening to wyższa ocena trenera!

3. Oceń zaangażowanie trenera

Trener z założenia musi kochać to co robi. Powinien być energiczny i zarażać pozytywną energią. Jednym z zadań instruktora sportowego jest motywowanie klienta do treningu i pobudzania w nim chęci do dalszego rozwoju. Dlatego też trener powinien angażować się w trening – wykonywać ćwiczenia razem z klientem, szczegółowo opowiadać o ćwiczeniach i podpowiadać wskazówki dotyczące diety. Oceniając zaangażowanie weź pod uwagę czy Instruktor prezentuje indywidualne podejście. Trener powinien dążyć do utrzymywania z klientem jak najlepszej relacji.

4. Oceń dopasowanie treningu

Jedno z najważniejszych kryteriów! To, czy trener potrafi wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby klienta, ma dla niego ogromne znaczenie. Klient nie płaci za uniwersalny trening sprawdzający się u większości klientów. Płaci za personalne podejście i ustalenie indywidualnego planu treningowego. Okaż klientowi, że jego cele są dla ciebie ważne i zrobisz co w twojej mocy, by je osiągnął.

5. Oceń atmosferę treningu

Klienci są różni, tak samo jak ich potrzeby. Jedni są gadatliwi i wylewni, a inni małomówni i skryci. Trener powinien tak poprowadzić trening, by klient czuł się swobodnie. Atmosfera powinna być przyjazna, dlatego tak ważne jest utrzymywanie z klientem przyjacielskiej relacji.

6. Czy trener jest godny polecenia?

To czy klient poleci usługi trenera znajomym zależy od wszystkich powyższych kryteriów razem wziętych. Tutaj należy ocenić czy trener wzbudził zaufanie i sympatię.

Uwagi końcowe

Trener może odpowiedzieć i ustosunkować się do otrzymanej oceny. 

W komentarzach zabronione jest używanie słownictwa naruszającego dobre obyczaje. Komentarze złośliwe będą moderowane przez administratora serwisu. 

Pamiętaj, że Twój komentarz ma dużą wartość dla innych użytkowników. Postaraj się by był jak najbardziej obiektywny. Oceniając weź pod uwagę zarówno zalety jak i wady. 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Karolina Szweda 3 20 stycznia 2017  3512

Dodaj komentarz

 • Jacek98
  25 stycznia 2017
  No, trenerzy na widelcu. Teraz każdy będzie się starał jak najlepiej przeprowadzić trening, żeby mieć dobrą ocenę. I prawidłowo!
 • Kalina
  23 stycznia 2017
  I mnie się to bardzo podoba. W końcu wiadomo co wziąć pod uwagę podczas oceny trenera
 • Jacek
  20 stycznia 2017
  Fajnie, że powstał taki zbiór. W sumie nie zawsze się pamięta o tych wszystkich czynnikach. Raczej mówi się, że było w porządku, że trener tłumaczył... No i to chyba tyle

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?