Kalendarz zawodów narciarskich i snowboardowych zima 2017/18

Kalendarz zawodów narciarskich i snowboardowych zima 2017/18

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy białego szaleństwa są już w fazie przygotowań do zawodów i treningów na stokach. Jakie zmagania snowboardingowe i narciarskie czekają nas tej zimy? Zobacz kalendarz zawodów sportów zimowych 2017/18 w Polsce, Europie i na całym świecie!

1. Family Cup 2018 – zawody sportowe dla amatorów

Data i miejsce: 5.01.2018-25.02.2018, cała Polska

Jak co roku sportowi amatorzy będą mogli sprawdzić własne możliwości w zawodach Family Cup. Pierwszy turniej tego typu odbył się w 1995 roku [!]. Rozgrywki obejmują wiele dyscyplin sportowych. Znajdziemy w nich m.in. snowboard, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, kolarstwo górskie, pływanie czy tenis. Głównym założeniem zawodów jest promowanie sportów, które można uprawiać rodzinnie. Family Cup to doskonała impreza dla rodzin kochających wspólną aktywność fizyczną i rywalizację.

We wstępnym kalendarzu zawodów narciarskich i snowboardowych znajdziemy wydarzenia od 5 stycznia do 25 lutego nadchodzącego roku. Zawody sportów zimowych Family Cup odbędą się niemal w każdym województwie. Niemniej, organizatorzy zaznaczają, że terminarz wciąż może ulec zmianie.

2. Snowfest Festival 2018
Zawody snowboardowe 2017/18

Data i miejsce: 9-10.02.2018, Szczyrk

Snowfest Festival to największa polska impreza przeznaczona dla miłośników sportów zimowych i… muzyki! W tym roku przypada już 5 edycja wydarzenia, a każda z nich odbyła się właśnie w Szczyrku. Osoby biorące udział w festiwalu będą miały okazję zobaczyć koncerty znanych muzyków z Polski i ze świata. Całość dopełnią zawody rozegrane na skoczni narciarskiej oraz zmagania riderów (snowboardfreeski). Co ciekawe, zawodnicy będą startować w grupach, a nie indywidualnie. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Bilety już w sprzedaży!

Więcej o konkurencjach snowboardowych

3. SITN – wstępny kalendarz imprez centralnych

Data i miejsce: październik 2017-marzec 2018, cała Polska

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN przygotowało już wstępny terminarz wydarzeń na sezon 2017/18. Sezon rozpoczęła już konferencja szkoleniowa w Krakowie (21.10.2017). Aż do połowy marca planowane są różnorodne wydarzenia związane ze sportami zimowymi. Odbędą się m.in. kursy, szkolenia, unifikacje, zawody, mistrzostwa Polski instruktorów… Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie np. Międzynarodowy Dzień Śniegu FIS/ Zimowy dzień dziecka/ Dzień otwarty Szkół Narciarskich "Bezpiecznie na narty z Instruktorem PZN". Jest on planowany na 21.01.2018 roku, a wydarzenia odbędą się na terenie całej Polski. To fajny pomysł na aktywne spędzenie czasu z dziećmi.

4. Mistrzostwa Polski w snowboardzie 2017

Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Polski w snowboardzie odbyła się w marcu. W Suchym (k. Zakopanego), zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak slalom równoległy oraz slalom gigant równoległy. Rozgrywki obejmowały dwie kategorie: mężczyzn i kobiety. Termin mistrzostw na ten sezon wciąż nie został ustalony. Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty organizatorów.

5. Snow on Hel 2017

Data i miejsce: 5.08.2017, Chałupy

Jedno z bardziej zaskakujących wydarzeń snowboardowych. W te wakacje, w środku lata, byliśmy świadkami połączenia – wydaje się – niemożliwego. Plaża półwyspu helskiego czasowo zamieniła się w stok. Wszystko dzięki przetransportowaniu 100 ton śniegu z południowej części Polski. Na specjalnie przygotowanych trasach, w sierpniu, topowi riderzy mogli zmierzyć się w zawodach snowboardowych. Snow on Hel było wyjątkowym zimowym show. Czy w przyszłym roku organizatorzy (Let’s Board) także zaskoczą nas swoją pomysłowością? Miejmy nadzieję!

6. OSCYP Snowboard Contest
Kalendarz zawodów snowboardowych

Data i miejsce: 4-5.02.2017, Białka Tatrzańska

Tegoroczna edycja była już dziewiątą w historii OSCYP-a. Organizatorami są miłośnicy snowboardingu. Dla uczestników przygotowują oni różnorodne przeszkody w snowparkach (riderzy mogą zgłaszać sugestie rozlokowania przeszkód). Przez wielu to właśnie ta impreza uznawana jest za najważniejszą w zimowym kalendarzu zawodów. Jednocześnie nie brakuje innych atrakcji. Osoby biorące udział w imprezie mogą m.in. cieszyć się miasteczkiem snowboardowym, mini snowparkiem dla dzieci, wziąć udział w konkursach czy posłuchać koncertów znanych DJ-ów. Termin przyszłorocznej edycji wciąż nie jest znany.

7. Festival Off Snow 2018

Data i miejsce: 17-26.03.2018, Veysonnaz (Szwajcaria)

Oferta dla prawdziwych miłośników białego szaleństwa. Zimowy kurort w Veysonnaz to nie tylko 200 km tras, lecz także mnóstwo innych atrakcji (uroczych knajpek, klubów). Najwyższy punkt w regionie sięga 2700 m, a sama miejscowość - 1350 m. Off Snow Festival to duża dawka adrenaliny i świetnej zabawy przez całe dnie. Dla uczestników przygotowane są m.in. koncerty, silent disco, imprezy na stoku czy animacje na śniegu. Dostępne są również basen, sauna czy lodowisko. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymuje ubezpieczenie turystyczne.

8. Ski Archi Cup 2018

Data i miejsce: 2-4.03.2018, Kotelnica Białczańska

Ski Archi Cup, czyli XXVII Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Historia tych zawodów rozpoczęła się w latach 80. ubiegłego stulecia. O co chodzi w tych zawodach? Otóż organizatorzy zajmują się promowaniem aktywności fizycznej (m.in. właśnie sportów zimowych) w środowisku architektów. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów. Zapisy startują 6 listopada – nie przegapcie tego terminu!

9. Zawody narciarskie i snowboardowe ISOVER SKI 2017

Data i miejsce: 28.03.2017, Alpe di Siusi (Włochy)

Pierwsza edycja tego wydarzenia. Zawodnicy zmierzyli się w slalomie w trzech kategoriach (narty kobiety, narty mężczyźni, snowboard). Ich zadaniem było jak najszybsze przejechanie specjalnie wyznaczonej bramkami trasy. Ta edycja przyciągnęła niemal 60 chętnych. W tym sezonie również planowane jest zorganizowanie ISOVER SKI. Pozostaje nam czekać na informacje od organizatorów!

10. Puchar Świata w Snowboardzie 2017/2018

Data i miejsce: 4.09.2017-24.03.2018, cały świat

Cykl zawodów Pucharu Świata w Snowboardzie rozpoczął się w Nowej Zelandii. Zakończy się natomiast zawodami w Kanadzie. Zawodnicy mierzą się w następujących konkurencjach: slalom równoległy, gigant równoległy, snowcross, slopestyle, halfpipe, big air oraz snowcross sprint. Przewidzianey jest również drużynowy slalom równoległy. Oczywiście sportowcy podzieleni są na kategorie (kobiety, mężczyźni). Ten sezon to także szansa dla olimpijczyków. W południowokoreańskim ośrodku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 (9-25.02.2018). Do rozgrywanych dyscyplin zaliczają się: biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, short track, skeleton, skoki narciarskie oraz snowboard.

11. Zimowa Uniwersjada 2017

Data i miejsce: 29.01.-8.02.2018, Ałmaty (Kazachstan)

Podczas tego wydarzenia sportowcy mieli szansę zmierzyć się w 87 konkurencjach rozgrywanych w ramach 12 dyscyplin sportowych. Zimowa Uniwersjada odbyła się na niemal 10 różnych obiektach sportowych. Rywalizacja toczyła się m.in. w biathlonie, hokeju na lodzie, skokach narciarskich, snowboardzie czy biegach narciarskich. Plany co do edycji Uniwersjady w tym sezonie nie są jeszcze znane.

12. Honor Winter Sports Festival
Nadchodzące zawody snowboardowe i narciarskie

Data i miejsce: 17-18.02.2017, Białka Tatrzańska

Warunkiem uczestnictwa w tych zawodach jest zarejestrowanie się na stronie internetowej. Co ważne, w rywalizacji mogą brać udział także osoby niepełnoletnie (za pisemną zgodą opiekuna). Jeśli chodzi o kategorie, obowiązywał podział na: mężczyźni open, kobiety open, juniorzy 2001 i młodsi. W ramach tych kategorii rozgrywane były następujące konkurencje: big air ski, big air snowboard, big air bike, rails ski, rails snowboard, TBC. W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Polski PZN (dla zawodników posiadających licencję PZN). Na zwycięzców czekały nagrody finansowe i rzeczowe. Termin i program edycji w tym sezonie nie jest jeszcze znany.

13. Puchar Europy w snowboardzie 2016/2017

Data i miejsce: 3.11.2016-22.04.2017, Europa

Cykl zawodów Pucharu Europy rozpoczął się w Holandii. Ostatnie zawody natomiast zostały rozegrane w Szwajcarii. Łącznie odbyły się 64 zmagania – w kategoriach dla mężczyzn i kobiet. Zawodnicy startowali w 6 konkurencjach. Mogli sprawdzić swoje siły w slalomie równoległym, gigancie równoległym, snowcrossie, halfpipie, slopestyle’u oraz big airze. Jak będzie w tym sezonie? Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty organizatorów.

14. Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2017

Data i miejsce: luty 2017, Erzurum (Turcja)

Była to już 13 edycja tego wydarzenia. Młodzież wystartowała w następujących konkurencjach: biathlon, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, łyżwiarstwo figurowe, snowboarding, skoki narciarskie, short track oraz hokej na lodzie. Miejsce i termin tegorocznego Zimowego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży Europy wciąż pozostają nieznane.

Dominika Górska 1 2 listopada 2017  2543

Dodaj komentarz

  • Dasik
    23 marca 2018
    Bardzo fajne zestawienie. Super, że na waszym blogu są takie zestawienia. Można się zorientować w najważniejszych wydarzeniach :)

Artykuły z kategorii: Narciarstwo i Snowboarding

rodzaje-desek-snowboardowych-jaka-deska-snowboardowa-aktualizacja-2020

Rodzaje desek snowboardowych – jaka deska snowboardowa? | AKTUALIZACJA 2020

Liczba dostępnych desek na rynku może przyprawić o zawroty głowy. Jak więc wybrać deskę snowboardową, by spełniała oczekiwania snowboardzisty? Oto przegląd najpopularniejszych desek oraz krótki poradnik, jak wybrać deskę. Jaka powinna być długość deski snowboardowej? Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

najdluzsze-trasy-narciarskie-w-polsce-i-europie-aktualizacja-2020

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie | AKTUALIZACJA 2020

Chcesz pojechać na narty? Nudzą Cię krótkie i szybko kończące się trasy oraz kolejki do wyciągów? Zobacz zestawienie najpopularniejszych długich tras narciarskich. Na tych szlakach jazda na nartach i snowboardzie to czysta przyjemność. Gdzie są najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie? Przewiń artykuł, by poznać nasze propozycje na sezon 2020!

rodzaje-nart-zjazdowych-aktualizacja-2020

Rodzaje nart zjazdowych | Aktualizacja 2020

Narty służą nam na wiele sezonów, dlatego ich zakup powinien być przemyślany. Oto charakterystyka wszystkich rodzajów nart zjazdowych. Zobacz, jak dobrać narty zjazdowe.

wykonaj-te-cwiczenia-przed-wyjazdem-na-narty-i-podbij-stok

Wykonaj te ćwiczenia przed wyjazdem na narty i podbij stok!

Zdaniem trenerów przygotowania motorycznego wszelkie przygotowania kondycyjne należy rozpocząć najpóźniej na 6 tygodni przed planowanym urlopem i szaleństwem na stoku. Warto pamiętać, że narciarstwo to nie tylko praca nóg, ale przede wszystkim silny korpus i mocne ręce. Na jakich ćwiczeniach skupić się przed nartami?

polski-wyciag-narciarski-zobacz-gdzie-sie-wybrac-na-narty-w-tym-sezonie

Polski wyciąg narciarski - zobacz, gdzie się wybrać na narty w tym sezonie!

Jak Polska długa i szeroka, tak tylko na południu kraju możemy cieszyć się górzystymi terenami. Nie musimy jednak jechać aż do Zakopanego, żeby nacieszyć się dobrym ślizgiem na stoku, choć i tam na pewno warto zahaczyć podczas zimowego turnusu. Przed wami 4 gorące miejsca z zimowym wyciągiem narciarskim w roli głównej i to nie tylko w górach!

slizg-w-alpejskim-stylu-ranking-top-5-osrodkow-narciarskich-w-austrii

Ślizg w alpejskim stylu. Ranking top 5 ośrodków narciarskich w Austrii

Choć powierzchnia Austrii to niecałe 84 tys. km kwadratowych, ponad połowa kraju znajduje się w Alpach. Gęsto zalesione rejony górskie stanowią idealne miejsce dla rozwoju turystyki. Przedstawiamy ośrodki narciarskie w Austrii, które od lat zajmują pierwsze miejsca we wszystkich rankingach.

deski-snowboardowe-jak-wybrac-najlepsza

Deski snowboardowe - jak wybrać najlepszą?

Jazda na deskach snowboardowych cieszy się rosnąca popularnością, a wybór odpowiedniego wariantu warunkuje komfort użytkowania. Jak dobrać odpowiednią deskę snowboardową?

ustawienie-wiazan-snowboardowych-jak-zrobic-to-we-wlasciwy-sposob

Ustawienie wiązań snowboardowych - jak zrobić to we właściwy sposób?

Ustawienie wiązań snowboardowych ma ogromne znaczenie zarówno w przypadku osób zaawansowanych, jak i początkujących. Jak właściwie ustawić wiązania snowboardowe w dowolnej desce?

buty-na-snowboard-jak-wybrac-odpowiednie

Buty na snowboard - jak wybrać odpowiednie?

Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym wzrasta popyt na różnego rodzaju sprzęty dedykowane do sportów ściśle związanych ze śniegiem. Jak wybrać odpowiednie buty na snowboard i ile one kosztują?

wypozyczalnia-nart-w-polskich-gorach-gdzie-wypozyczyc-narty

Wypożyczalnia nart w polskich górach – gdzie wypożyczyć narty?

Nie wszystkie osoby posiadają własne narty, dlatego wypożyczalnia to nieodłączny element każdego profesjonalnego stoku. Gdzie na terenie Polski znaleźć można takie wypożyczalnie?

rodzaje-desek-snowboardowych-jaka-deska-snowboardowa-aktualizacja-2020

Rodzaje desek snowboardowych – jaka deska snowboardowa? | AKTUALIZACJA 2020

Liczba dostępnych desek na rynku może przyprawić o zawroty głowy. Jak więc wybrać deskę snowboardową, by spełniała oczekiwania snowboardzisty? Oto przegląd najpopularniejszych desek oraz krótki poradnik, jak wybrać deskę. Jaka powinna być długość deski snowboardowej? Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

najdluzsze-trasy-narciarskie-w-polsce-i-europie-aktualizacja-2020

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie | AKTUALIZACJA 2020

Chcesz pojechać na narty? Nudzą Cię krótkie i szybko kończące się trasy oraz kolejki do wyciągów? Zobacz zestawienie najpopularniejszych długich tras narciarskich. Na tych szlakach jazda na nartach i snowboardzie to czysta przyjemność. Gdzie są najdłuższe trasy narciarskie w Polsce i Europie? Przewiń artykuł, by poznać nasze propozycje na sezon 2020!

rodzaje-nart-zjazdowych-aktualizacja-2020

Rodzaje nart zjazdowych | Aktualizacja 2020

Narty służą nam na wiele sezonów, dlatego ich zakup powinien być przemyślany. Oto charakterystyka wszystkich rodzajów nart zjazdowych. Zobacz, jak dobrać narty zjazdowe.

wykonaj-te-cwiczenia-przed-wyjazdem-na-narty-i-podbij-stok

Wykonaj te ćwiczenia przed wyjazdem na narty i podbij stok!

Zdaniem trenerów przygotowania motorycznego wszelkie przygotowania kondycyjne należy rozpocząć najpóźniej na 6 tygodni przed planowanym urlopem i szaleństwem na stoku. Warto pamiętać, że narciarstwo to nie tylko praca nóg, ale przede wszystkim silny korpus i mocne ręce. Na jakich ćwiczeniach skupić się przed nartami?

polski-wyciag-narciarski-zobacz-gdzie-sie-wybrac-na-narty-w-tym-sezonie

Polski wyciąg narciarski - zobacz, gdzie się wybrać na narty w tym sezonie!

Jak Polska długa i szeroka, tak tylko na południu kraju możemy cieszyć się górzystymi terenami. Nie musimy jednak jechać aż do Zakopanego, żeby nacieszyć się dobrym ślizgiem na stoku, choć i tam na pewno warto zahaczyć podczas zimowego turnusu. Przed wami 4 gorące miejsca z zimowym wyciągiem narciarskim w roli głównej i to nie tylko w górach!

slizg-w-alpejskim-stylu-ranking-top-5-osrodkow-narciarskich-w-austrii

Ślizg w alpejskim stylu. Ranking top 5 ośrodków narciarskich w Austrii

Choć powierzchnia Austrii to niecałe 84 tys. km kwadratowych, ponad połowa kraju znajduje się w Alpach. Gęsto zalesione rejony górskie stanowią idealne miejsce dla rozwoju turystyki. Przedstawiamy ośrodki narciarskie w Austrii, które od lat zajmują pierwsze miejsca we wszystkich rankingach.

deski-snowboardowe-jak-wybrac-najlepsza

Deski snowboardowe - jak wybrać najlepszą?

Jazda na deskach snowboardowych cieszy się rosnąca popularnością, a wybór odpowiedniego wariantu warunkuje komfort użytkowania. Jak dobrać odpowiednią deskę snowboardową?

ustawienie-wiazan-snowboardowych-jak-zrobic-to-we-wlasciwy-sposob

Ustawienie wiązań snowboardowych - jak zrobić to we właściwy sposób?

Ustawienie wiązań snowboardowych ma ogromne znaczenie zarówno w przypadku osób zaawansowanych, jak i początkujących. Jak właściwie ustawić wiązania snowboardowe w dowolnej desce?

buty-na-snowboard-jak-wybrac-odpowiednie

Buty na snowboard - jak wybrać odpowiednie?

Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym wzrasta popyt na różnego rodzaju sprzęty dedykowane do sportów ściśle związanych ze śniegiem. Jak wybrać odpowiednie buty na snowboard i ile one kosztują?

wypozyczalnia-nart-w-polskich-gorach-gdzie-wypozyczyc-narty

Wypożyczalnia nart w polskich górach – gdzie wypożyczyć narty?

Nie wszystkie osoby posiadają własne narty, dlatego wypożyczalnia to nieodłączny element każdego profesjonalnego stoku. Gdzie na terenie Polski znaleźć można takie wypożyczalnie?