Kalendarz zawodów narciarskich i snowboardowych zima 2017/18

Kalendarz zawodów narciarskich i snowboardowych zima 2017/18

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy białego szaleństwa są już w fazie przygotowań do zawodów i treningów na stokach. Jakie zmagania snowboardingowe i narciarskie czekają nas tej zimy? Zobacz kalendarz zawodów sportów zimowych 2017/18 w Polsce, Europie i na całym świecie!

1. Family Cup 2018 – zawody sportowe dla amatorów

Data i miejsce: 5.01.2018-25.02.2018, cała Polska

Jak co roku sportowi amatorzy będą mogli sprawdzić własne możliwości w zawodach Family Cup. Pierwszy turniej tego typu odbył się w 1995 roku [!]. Rozgrywki obejmują wiele dyscyplin sportowych. Znajdziemy w nich m.in. snowboard, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, kolarstwo górskie, pływanie czy tenis. Głównym założeniem zawodów jest promowanie sportów, które można uprawiać rodzinnie. Family Cup to doskonała impreza dla rodzin kochających wspólną aktywność fizyczną i rywalizację.

We wstępnym kalendarzu zawodów narciarskich i snowboardowych znajdziemy wydarzenia od 5 stycznia do 25 lutego nadchodzącego roku. Zawody sportów zimowych Family Cup odbędą się niemal w każdym województwie. Niemniej, organizatorzy zaznaczają, że terminarz wciąż może ulec zmianie.

2. Snowfest Festival 2018
Zawody snowboardowe 2017/18

Data i miejsce: 9-10.02.2018, Szczyrk

Snowfest Festival to największa polska impreza przeznaczona dla miłośników sportów zimowych i… muzyki! W tym roku przypada już 5 edycja wydarzenia, a każda z nich odbyła się właśnie w Szczyrku. Osoby biorące udział w festiwalu będą miały okazję zobaczyć koncerty znanych muzyków z Polski i ze świata. Całość dopełnią zawody rozegrane na skoczni narciarskiej oraz zmagania riderów (snowboardfreeski). Co ciekawe, zawodnicy będą startować w grupach, a nie indywidualnie. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Bilety już w sprzedaży!

Więcej o konkurencjach snowboardowych

3. SITN – wstępny kalendarz imprez centralnych

Data i miejsce: październik 2017-marzec 2018, cała Polska

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN przygotowało już wstępny terminarz wydarzeń na sezon 2017/18. Sezon rozpoczęła już konferencja szkoleniowa w Krakowie (21.10.2017). Aż do połowy marca planowane są różnorodne wydarzenia związane ze sportami zimowymi. Odbędą się m.in. kursy, szkolenia, unifikacje, zawody, mistrzostwa Polski instruktorów… Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie np. Międzynarodowy Dzień Śniegu FIS/ Zimowy dzień dziecka/ Dzień otwarty Szkół Narciarskich "Bezpiecznie na narty z Instruktorem PZN". Jest on planowany na 21.01.2018 roku, a wydarzenia odbędą się na terenie całej Polski. To fajny pomysł na aktywne spędzenie czasu z dziećmi.

4. Mistrzostwa Polski w snowboardzie 2017

Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Polski w snowboardzie odbyła się w marcu. W Suchym (k. Zakopanego), zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak slalom równoległy oraz slalom gigant równoległy. Rozgrywki obejmowały dwie kategorie: mężczyzn i kobiety. Termin mistrzostw na ten sezon wciąż nie został ustalony. Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty organizatorów.

5. Snow on Hel 2017

Data i miejsce: 5.08.2017, Chałupy

Jedno z bardziej zaskakujących wydarzeń snowboardowych. W te wakacje, w środku lata, byliśmy świadkami połączenia – wydaje się – niemożliwego. Plaża półwyspu helskiego czasowo zamieniła się w stok. Wszystko dzięki przetransportowaniu 100 ton śniegu z południowej części Polski. Na specjalnie przygotowanych trasach, w sierpniu, topowi riderzy mogli zmierzyć się w zawodach snowboardowych. Snow on Hel było wyjątkowym zimowym show. Czy w przyszłym roku organizatorzy (Let’s Board) także zaskoczą nas swoją pomysłowością? Miejmy nadzieję!

6. OSCYP Snowboard Contest
Kalendarz zawodów snowboardowych

Data i miejsce: 4-5.02.2017, Białka Tatrzańska

Tegoroczna edycja była już dziewiątą w historii OSCYP-a. Organizatorami są miłośnicy snowboardingu. Dla uczestników przygotowują oni różnorodne przeszkody w snowparkach (riderzy mogą zgłaszać sugestie rozlokowania przeszkód). Przez wielu to właśnie ta impreza uznawana jest za najważniejszą w zimowym kalendarzu zawodów. Jednocześnie nie brakuje innych atrakcji. Osoby biorące udział w imprezie mogą m.in. cieszyć się miasteczkiem snowboardowym, mini snowparkiem dla dzieci, wziąć udział w konkursach czy posłuchać koncertów znanych DJ-ów. Termin przyszłorocznej edycji wciąż nie jest znany.

7. Festival Off Snow 2018

Data i miejsce: 17-26.03.2018, Veysonnaz (Szwajcaria)

Oferta dla prawdziwych miłośników białego szaleństwa. Zimowy kurort w Veysonnaz to nie tylko 200 km tras, lecz także mnóstwo innych atrakcji (uroczych knajpek, klubów). Najwyższy punkt w regionie sięga 2700 m, a sama miejscowość - 1350 m. Off Snow Festival to duża dawka adrenaliny i świetnej zabawy przez całe dnie. Dla uczestników przygotowane są m.in. koncerty, silent disco, imprezy na stoku czy animacje na śniegu. Dostępne są również basen, sauna czy lodowisko. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymuje ubezpieczenie turystyczne.

8. Ski Archi Cup 2018

Data i miejsce: 2-4.03.2018, Kotelnica Białczańska

Ski Archi Cup, czyli XXVII Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Historia tych zawodów rozpoczęła się w latach 80. ubiegłego stulecia. O co chodzi w tych zawodach? Otóż organizatorzy zajmują się promowaniem aktywności fizycznej (m.in. właśnie sportów zimowych) w środowisku architektów. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów. Zapisy startują 6 listopada – nie przegapcie tego terminu!

9. Zawody narciarskie i snowboardowe ISOVER SKI 2017

Data i miejsce: 28.03.2017, Alpe di Siusi (Włochy)

Pierwsza edycja tego wydarzenia. Zawodnicy zmierzyli się w slalomie w trzech kategoriach (narty kobiety, narty mężczyźni, snowboard). Ich zadaniem było jak najszybsze przejechanie specjalnie wyznaczonej bramkami trasy. Ta edycja przyciągnęła niemal 60 chętnych. W tym sezonie również planowane jest zorganizowanie ISOVER SKI. Pozostaje nam czekać na informacje od organizatorów!

10. Puchar Świata w Snowboardzie 2017/2018

Data i miejsce: 4.09.2017-24.03.2018, cały świat

Cykl zawodów Pucharu Świata w Snowboardzie rozpoczął się w Nowej Zelandii. Zakończy się natomiast zawodami w Kanadzie. Zawodnicy mierzą się w następujących konkurencjach: slalom równoległy, gigant równoległy, snowcross, slopestyle, halfpipe, big air oraz snowcross sprint. Przewidzianey jest również drużynowy slalom równoległy. Oczywiście sportowcy podzieleni są na kategorie (kobiety, mężczyźni). Ten sezon to także szansa dla olimpijczyków. W południowokoreańskim ośrodku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 (9-25.02.2018). Do rozgrywanych dyscyplin zaliczają się: biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, short track, skeleton, skoki narciarskie oraz snowboard.

11. Zimowa Uniwersjada 2017

Data i miejsce: 29.01.-8.02.2018, Ałmaty (Kazachstan)

Podczas tego wydarzenia sportowcy mieli szansę zmierzyć się w 87 konkurencjach rozgrywanych w ramach 12 dyscyplin sportowych. Zimowa Uniwersjada odbyła się na niemal 10 różnych obiektach sportowych. Rywalizacja toczyła się m.in. w biathlonie, hokeju na lodzie, skokach narciarskich, snowboardzie czy biegach narciarskich. Plany co do edycji Uniwersjady w tym sezonie nie są jeszcze znane.

12. Honor Winter Sports Festival
Nadchodzące zawody snowboardowe i narciarskie

Data i miejsce: 17-18.02.2017, Białka Tatrzańska

Warunkiem uczestnictwa w tych zawodach jest zarejestrowanie się na stronie internetowej. Co ważne, w rywalizacji mogą brać udział także osoby niepełnoletnie (za pisemną zgodą opiekuna). Jeśli chodzi o kategorie, obowiązywał podział na: mężczyźni open, kobiety open, juniorzy 2001 i młodsi. W ramach tych kategorii rozgrywane były następujące konkurencje: big air ski, big air snowboard, big air bike, rails ski, rails snowboard, TBC. W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Polski PZN (dla zawodników posiadających licencję PZN). Na zwycięzców czekały nagrody finansowe i rzeczowe. Termin i program edycji w tym sezonie nie jest jeszcze znany.

13. Puchar Europy w snowboardzie 2016/2017

Data i miejsce: 3.11.2016-22.04.2017, Europa

Cykl zawodów Pucharu Europy rozpoczął się w Holandii. Ostatnie zawody natomiast zostały rozegrane w Szwajcarii. Łącznie odbyły się 64 zmagania – w kategoriach dla mężczyzn i kobiet. Zawodnicy startowali w 6 konkurencjach. Mogli sprawdzić swoje siły w slalomie równoległym, gigancie równoległym, snowcrossie, halfpipie, slopestyle’u oraz big airze. Jak będzie w tym sezonie? Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty organizatorów.

14. Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2017

Data i miejsce: luty 2017, Erzurum (Turcja)

Była to już 13 edycja tego wydarzenia. Młodzież wystartowała w następujących konkurencjach: biathlon, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, łyżwiarstwo figurowe, snowboarding, skoki narciarskie, short track oraz hokej na lodzie. Miejsce i termin tegorocznego Zimowego Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży Europy wciąż pozostają nieznane.

Dominika Górska 1 2 listopada 2017  2264

Dodaj komentarz

  • Dasik
    23 marca 2018
    Bardzo fajne zestawienie. Super, że na waszym blogu są takie zestawienia. Można się zorientować w najważniejszych wydarzeniach :)

Artykuły z kategorii: Narciarstwo i Snowboarding

konkretny-slizg-gdzie-najlepiej-wybrac-sie-na-narty-w-2020

Konkretny ślizg - gdzie najlepiej wybrać się na narty w 2020?

Coroczne ferie zimowe to czas wypoczynku nie tylko dla uczniów polskich szkół. Wielu z nas od lat planuje na ten okres wyjazdy na zimowiska, które w większości spędzamy bardzo aktywnie. Gdzie i kiedy najlepiej pojechać na narty w 2020 oraz jak się przygotować do aktywnego urlopu?

zanim-ruszysz-w-trase-czyli-jak-skompletowac-zestaw-do-nart-biegowych

Zanim ruszysz w trasę, czyli jak skompletować zestaw do nart biegowych

Małymi krokami nad Polskę napływają chłodniejsze fronty powietrza, lada moment pojawi się pierwszy śnieg. Warto zrobić szybki przegląd swojego sprzętu biegowego. Odpowiednia odzież, buty z wiązaniami, narty biegowe i koniecznie dobre kije. Jak łatwo skompletować zestaw do nart biegowych? Oto 4 kroki do udanego sezonu!

narciarstwo-biegowe-we-wroclawiu-prawdziwy-raj-dla-zimowych-zajawkowiczow

Narciarstwo biegowe we Wrocławiu - prawdziwy raj dla zimowych zajawkowiczów

Narciarskie przebieżki to ten rodzaj aktywności, który kompleksowo działa na cały nasz organizm. Zimowa odmiana nordic walkingu cieszy się dużą popularnością we Wrocławiu. Gdzie działać na nartach biegowych i jak się dobrze wyposażyć, by trening dał nam możliwie najwięcej satysfakcji?

poczatkujacy-narciarz-podstawy-jazdy-na-nartach

Początkujący narciarz – podstawy jazdy na nartach

Narciarstwo jest energetycznym i fascynującym sportem zimowym. Najtrudniejsze są jednak pierwsze kroki. Zobacz, jak ułatwić sobie naukę jazdy na nartach. Oto zbiór porad dla początkujących – technika jazdy na nartach w pigułce.

snowboarding-najczestsze-kontuzje-na-stoku

Snowboarding – najczęstsze kontuzje na stoku

Przyjmuje się, że jazda na desce snowboardowej jest dużo bezpieczniejszym sportem niż jazda na nartach. Mimo to, w snowboardingu kontuzje i urazy są dość częste. Zobacz, jakie są najczęstsze urazy podczas uprawiania tego sportu zimowego.

gdzie-na-narty-2019-przeglad-osrodkow-narciarskich-w-polsce-i-europie

Gdzie na narty 2019? Przegląd ośrodków narciarskich w Polsce i Europie

Nie wiesz, gdzie na narty w Polsce lub za granicą? Jakie są najlepsze oferty wycieczek i wyjazdów narciarskich? Gdzie na narty z dziećmi? Oto przegląd stoków i miejsc, do których warto pojechać na narty 2019!

moda-w-zimowej-wersji-jaki-ubior-na-narty-i-snowboard

Moda w zimowej wersji – jaki ubiór na narty i snowboard

Miłośnicy zimowego szaleństwa mają przed sobą nie lada wyzwanie. Raz, że przygotowanie fizyczne do sezonu jest angażujące. Dwa – muszą zadbać o właściwy sprzęt i ubiór zanim wybiorą się na narty czy snowboard. Odpowiedni ubiór na narty, by chronić się przed śniegiem, przemoczeniem czy chłodem. Oto poradnik kompletowania ubioru w sportach zimowych!

poradnik-poczatkujacego-narciarza-do-czego-sluza-kijki-narciarskie

Poradnik początkującego narciarza – do czego służą kijki narciarskie?

Wokół tematu jazdy na nartach z kijkami narodziło się wiele mitów. Pojawiają się argumenty bezpieczeństwa na stoku, łatwiejszej nauki czy określonego stylu jazdy. Jak jest naprawdę? Czy stosowanie kijków w narciarstwie jest konieczne? A może są one zbędnym sprzętem treningowym? Zobacz, kiedy powinno się używać kijków, a kiedy lepiej z nich zrezygnować. Do czego służą kijki narciarskie?

poradnik-narciarza-jazda-na-krawedziach-narty

Poradnik narciarza – jazda na krawędziach narty

Skręcanie na krawędziach jest kolejnym etapem w nauce narciarstwa. Taki styl skrętu stosuje się zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i zawodowej. Można jeździć na krawędziach na nartach klasycznych czy taliowanych nartach carvingowych. Co daje jazda na krawędziach narty i jak się jej nauczyć? O tym w poniższym materiale!

narciarskie-konkurencje-olimpijskie-i-nie-tylko

Narciarskie konkurencje olimpijskie i nie tylko!

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wielu miłośników białego szaleństwa już jest w trakcie przygotowań do wysiłku na stoku. Poza treningami praktycznymi, warto liznąć nieco teorii i historii sportów zimowych. W dzisiejszym odcinku – narciarstwo. Oto, jakie konkurencje narciarskie są rozgrywane w tej dyscyplinie!

konkretny-slizg-gdzie-najlepiej-wybrac-sie-na-narty-w-2020

Konkretny ślizg - gdzie najlepiej wybrać się na narty w 2020?

Coroczne ferie zimowe to czas wypoczynku nie tylko dla uczniów polskich szkół. Wielu z nas od lat planuje na ten okres wyjazdy na zimowiska, które w większości spędzamy bardzo aktywnie. Gdzie i kiedy najlepiej pojechać na narty w 2020 oraz jak się przygotować do aktywnego urlopu?

zanim-ruszysz-w-trase-czyli-jak-skompletowac-zestaw-do-nart-biegowych

Zanim ruszysz w trasę, czyli jak skompletować zestaw do nart biegowych

Małymi krokami nad Polskę napływają chłodniejsze fronty powietrza, lada moment pojawi się pierwszy śnieg. Warto zrobić szybki przegląd swojego sprzętu biegowego. Odpowiednia odzież, buty z wiązaniami, narty biegowe i koniecznie dobre kije. Jak łatwo skompletować zestaw do nart biegowych? Oto 4 kroki do udanego sezonu!

narciarstwo-biegowe-we-wroclawiu-prawdziwy-raj-dla-zimowych-zajawkowiczow

Narciarstwo biegowe we Wrocławiu - prawdziwy raj dla zimowych zajawkowiczów

Narciarskie przebieżki to ten rodzaj aktywności, który kompleksowo działa na cały nasz organizm. Zimowa odmiana nordic walkingu cieszy się dużą popularnością we Wrocławiu. Gdzie działać na nartach biegowych i jak się dobrze wyposażyć, by trening dał nam możliwie najwięcej satysfakcji?

poczatkujacy-narciarz-podstawy-jazdy-na-nartach

Początkujący narciarz – podstawy jazdy na nartach

Narciarstwo jest energetycznym i fascynującym sportem zimowym. Najtrudniejsze są jednak pierwsze kroki. Zobacz, jak ułatwić sobie naukę jazdy na nartach. Oto zbiór porad dla początkujących – technika jazdy na nartach w pigułce.

snowboarding-najczestsze-kontuzje-na-stoku

Snowboarding – najczęstsze kontuzje na stoku

Przyjmuje się, że jazda na desce snowboardowej jest dużo bezpieczniejszym sportem niż jazda na nartach. Mimo to, w snowboardingu kontuzje i urazy są dość częste. Zobacz, jakie są najczęstsze urazy podczas uprawiania tego sportu zimowego.

gdzie-na-narty-2019-przeglad-osrodkow-narciarskich-w-polsce-i-europie

Gdzie na narty 2019? Przegląd ośrodków narciarskich w Polsce i Europie

Nie wiesz, gdzie na narty w Polsce lub za granicą? Jakie są najlepsze oferty wycieczek i wyjazdów narciarskich? Gdzie na narty z dziećmi? Oto przegląd stoków i miejsc, do których warto pojechać na narty 2019!

moda-w-zimowej-wersji-jaki-ubior-na-narty-i-snowboard

Moda w zimowej wersji – jaki ubiór na narty i snowboard

Miłośnicy zimowego szaleństwa mają przed sobą nie lada wyzwanie. Raz, że przygotowanie fizyczne do sezonu jest angażujące. Dwa – muszą zadbać o właściwy sprzęt i ubiór zanim wybiorą się na narty czy snowboard. Odpowiedni ubiór na narty, by chronić się przed śniegiem, przemoczeniem czy chłodem. Oto poradnik kompletowania ubioru w sportach zimowych!

poradnik-poczatkujacego-narciarza-do-czego-sluza-kijki-narciarskie

Poradnik początkującego narciarza – do czego służą kijki narciarskie?

Wokół tematu jazdy na nartach z kijkami narodziło się wiele mitów. Pojawiają się argumenty bezpieczeństwa na stoku, łatwiejszej nauki czy określonego stylu jazdy. Jak jest naprawdę? Czy stosowanie kijków w narciarstwie jest konieczne? A może są one zbędnym sprzętem treningowym? Zobacz, kiedy powinno się używać kijków, a kiedy lepiej z nich zrezygnować. Do czego służą kijki narciarskie?

poradnik-narciarza-jazda-na-krawedziach-narty

Poradnik narciarza – jazda na krawędziach narty

Skręcanie na krawędziach jest kolejnym etapem w nauce narciarstwa. Taki styl skrętu stosuje się zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i zawodowej. Można jeździć na krawędziach na nartach klasycznych czy taliowanych nartach carvingowych. Co daje jazda na krawędziach narty i jak się jej nauczyć? O tym w poniższym materiale!

narciarskie-konkurencje-olimpijskie-i-nie-tylko

Narciarskie konkurencje olimpijskie i nie tylko!

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wielu miłośników białego szaleństwa już jest w trakcie przygotowań do wysiłku na stoku. Poza treningami praktycznymi, warto liznąć nieco teorii i historii sportów zimowych. W dzisiejszym odcinku – narciarstwo. Oto, jakie konkurencje narciarskie są rozgrywane w tej dyscyplinie!