Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Świat. Aktualizacja 2018

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Świat. Aktualizacja 2018

Coś dla miłośników crossfitu. Oto kalendarz światowych imprez w zakresie treningu zyskującego coraz większą popularność. Zobacz, co przyniesie nowy sezon! Aktualizacja 2018.

1. Reebok CrossFit Games

Etap pierwszy| OPEN

Data: 23.02.2017 r. – 27.03.2017 r.

Rejestracja do tego etapu rozpoczyna się 12 stycznia. Sezon CrossFit Games jest największym wydarzeniem tego typu w ciągu całego roku. W tej kategorii mogą startować zawodnicy z całego świata. Jedynym wymogiem jest ukończenie 14 roku życia. Kwalifikacja odbywa się online. Startujący zapisują swoje wyniki z tygodniowego planu ćwiczeń w formularzach internetowych. Na tej podstawie przechodzą do kolejnego etapu.

Etap drugi A| Kwalifikacja online

Data: 20-24.04.2017 r.

Sędziowie wybiorą dwustu najlepszych zawodników w kategoriach masters oraz teenagers. Wezmą oni udział w czterodniowych zawodach online. Dwadzieścia najlepszych osób zostanie zakwalifikowana do Crossfit Games.

Etap drugi B| Regionalsi

Data: 19.05.2017 r. – 4.06.2017 r.

Zawodnicy wybrani z 17 obszarów z całego świata wezmą udział w jednym z ośmiu regionalnych wydarzeń sportowych. Dwudziestu mężczyzn i dwadzieścia kobiet z USA i Kanady awansuje do głównych rozgrywek. Z Europy i Australii – trzydziestu mężczyzn i trzydzieści kobiet. Azja i Afryka – dziesięciu mężczyzn i dziesięć kobiet.

Etap Trzeci| Reebok Crossfit Games

Data: 1-6.08.2017 r., California

W tym miejscu zmierzą się najlepsi zawodnicy crossfit z całego świata. Odbędą się zawody w kategoriach teenage oraz masters, a także indywidualne i grupowe.

2. Greek Throw Down

Data i miejsce: 20-22.01.2017 r., Ateny, Grecja

Trzydniowe zawody dla miłośników crossfitu. Zawodnicy zmierzą się w kategoriach: mężczyźni & kobiety Elite (bez limitu wiekowego), mężczyźni & kobiety Scaled (bez limitu wiekowego), mężczyźni & kobiety 35-39, mężczyźni & kobiety 40+ oraz mężczyźni i kobiety -18. Podczas zawodów zostaną przeprowadzone trzy kwalifikacyjne WOD-y. Finały odbędą się 22.04.2017 r. także w Atenach. Weźmie w nich udział 390 najlepszych zawodników.

3. Crossfit Galway

Data i miejsce: 21.01.2017 r., Irlandia

Jednodniowe zawody crossfit w Irlandii są przeznaczone dla par zawodników. Drużyny mogą składać się z dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet. Zawody obejmują dwie kategorie: Scaled Men oraz Scaled Women. W każdej kategorii wezmą udział 24 drużyny. Można spodziewać się następujących ciężarów:

- Thrusters: 40/25 kg;

- Shoulder to overhead: 40/25 kg;

- Front Squats: 40/25 kg;

- Deadlift: 90/60 kg;

- Power Clean: 45/30 kg;

- Box Jumps: 24”/20”;

- Russian KB Swings: 24/16 kg;

- Goblet Squats: 20/12 kg;

- KB Thrusters: 20/12 kg.

4. Jersey Throwdown Series

Data i miejsce: 4.02.2017 r., Jersey, UK

Pierwsze w regionie zawody crossfit dla par zawodników tej samej płci. Tego dnia odbędą się finały zmagań. Kwalifikacje wystartowały 20.11.2016 r. – online. Zbieranie wyników zakończyło się 20.12. 2016 r. Udział w wydarzeniu mogą wziąć crossfitowcy z całego świata. Zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach: Elite Men & Women oraz Scaled Men & Women. W obu z nich pary muszą składać się z zawodników tej samej płci. Do finałów w Jersey zostanie zaproszonych 70 najlepszych crossfitowców.

5. Italian Box Battle

Data i miejsce: 20-21.05.2017 r., Włochy

W tym miejscu zmierzą się drużyny crossfitowców. Podczas zawodów wystartuje 60 zespołów – każdy po 6 osób (OPEN TEAM) oraz 20 zespołów – każdy po 4 osoby (MASTERS+35 TEAM). W ciągu dwóch dni zawodnicy będą musieli zmierzyć się z pięcioma WOD-ami z całego obszaru treningów crossfit. Podczas Italian Box Battle przekonamy się, które boxy są najsilniejsze!

6. War of the WODs

Data i miejsce: 14-15.01.2017 r., Nowy York

Największe wydarzenie w regionie, zbiera blisko 1000 zawodników. Mogą oni wziąć udział w kategoriach:

- Beginner. Podstawowe ćwiczenia i ciężary. Doskonała kategoria dla osób pierwszy raz startujących w zawodach.

- Scaled. Kategoria pozbawiona zaawansowanych ćwiczeń, takich jak muscle up czy pistols. Standardowe obciążenia, czyli deadlift – 185/125; clean and jerk – 115/75; snatch – 85/55 i push press – 85/55.

- RX. Wszystko co jest możliwe w treningu crossfit.

- Masters. Waga w tej kategorii będzie podobna do wagi w Scaled. Ćwiczenia będą jednak bardziej zaawansowane.

- RX Teams. Podobnie jak w RX, tylko zespołowo.

- Scaled Teams. Brak zaawansowanych ćwiczeń. Obciążenia podobne do kategorii Scaled.

Światowe zawody crossfit 2018

Crossfit Games Regionals

18 maja- 3 czerwca, Albany, Salt Lake City, Nashville, Del Mar, Madryd

2018 Reebok Crossfit Games

1-5 sierpnia, Madison, Wisconsin

CrossFit 616 Mid-Summer Meltdown

23 czerwca, Grand Rapids, USA

Beast of Berin 2018

29 sierpnia, Berlin

The Austrian Champions Day 2018

29 sierpnia, Salzburg

German Throwdown 2018 – Final Event

3 listopada, Mainz

 

Dominika Górska 7 17 lutego 2017  3097

Dodaj komentarz

 • Faro
  21 marca 2017
  E tam, dla chcącego nic trudnego. Trzeba tylko przyłożyć się do treningów!
 • Patryk745
  27 lutego 2017
  Można pomarzyć o starcie w którychkolwiek z nich...
 • Farik
  24 lutego 2017
  No, no, fajne zawody
 • Krzysiu
  21 lutego 2017
  Też chętnie obejrzę, ale nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat :(
 • Miki
  20 lutego 2017
  A czy te zawody będą w jakiś sposób transmitowane?
 • Piotr76
  20 lutego 2017
  Trzeba być na naprawdę wysokim poziomie, żeby wziąć udział w którychś z tych zawodów.
 • Mikołaj56
  17 lutego 2017
  Jest co robić!

Artykuły z kategorii: Crossfit

skakanka-crossfit-w-roli-glownej-czym-jest-i-jak-jej-uzywac

Skakanka crossfit w roli głównej - czym jest i jak jej używać?

Ćwiczenia z użyciem skakanki są nam znane od najmłodszych lat. Niegdyś wykonywane jako element zabawy, dziś przyjęły formę treningu na redukcję, wzmocnienie mięśnie i koordynacji ruchowej. Zobacz, jak wybrać dobrać skakankę crossfit, jak jej używać i ile kalorii możesz spalić z jej użyciem!

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

skakanka-crossfit-w-roli-glownej-czym-jest-i-jak-jej-uzywac

Skakanka crossfit w roli głównej - czym jest i jak jej używać?

Ćwiczenia z użyciem skakanki są nam znane od najmłodszych lat. Niegdyś wykonywane jako element zabawy, dziś przyjęły formę treningu na redukcję, wzmocnienie mięśnie i koordynacji ruchowej. Zobacz, jak wybrać dobrać skakankę crossfit, jak jej używać i ile kalorii możesz spalić z jej użyciem!

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?