Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Polska. Aktualizacja 2018

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Polska. Aktualizacja 2018

Ostro trenujesz, by sprawdzić się w zawodach w przyszłym roku? Zobacz, gdzie w Polsce organizowane są zawody crossfit. Nie może Cię tam zabraknąć! Aktualizacja 2018.

1. Activplast No Limit Duel League

Data i miejsce: (zmieniny termin) 22-23 kwietnia 2017r., Warszawa

Celem zawodów jest doskonalenie oraz sprawdzenie umiejętności sportowych zawodników. Z uwagi na to, że crossfit staje się coraz bardziej popularny – także propagowanie tej dyscypliny jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Zawody mają otwarty charakter. Kwalifikowane są osoby na podstawie listy zgłoszeń. Podczas wydarzenia można sprawdzić się m.in. w kategoriach: mężczyzn, kobiet, masters mężczyzn (wiek 40+), masters kobiet (wiek 40+), beginners mężczyzn czy beginners kobiet. Zawody składają się z trzech etapów – dwóch rund eliminacyjnych oraz rundy pojedynkowej. Zapisów można dokonywać na stronie internetowej wydarzenia.

2. Łódź Garage Games

Miejsce: Łódź

Impreza kultowa i unikalna. Podczas poprzednich edycji zawodów w Łodzi zawitali zawodnicy z całej Polski i Europy. Każda runda składa się z sześciu kategorii, a frekwencja zawodników przekracza trzy setki. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno osoby, które od lat zajmują się crossfitem, jak i takie, które mają za sobą kilkumiesięczny staż treningowy.

W sezonie 2017 Łódź Garage Games przygotowało aż trzy imprezy, na których można sprawdzić własne umiejętności. Już niebawem (choć konkretna data nie jest jeszcze znana) startuje edycja zawodów dla amatorów. Udział można wziąć w trzech kategoriach: OPEN, MASTERS (40+) oraz TEENS (<18). Wraz z wiosną nadejdą zawody drużynowe (2+1, czyli dwóch mężczyzn + kobieta). W czerwcu natomiast startuje edycja RX. To tutaj zmierzą się najlepsi zawodnicy w Polsce. Na Łódź Garage Games zostaną zaproszeni najsprawniejsi zawodnicy (10 mężczyzn, 10 kobiet).

3. Międzynarodowe Charytatywne Zawody CrossFit 8K Attack vol.3

Data i miejsce: 8.07.2017 r., Zielona Góra

Podczas tego wydarzenia można nie tylko sprawdzić własne umiejętności, lecz także pomóc potrzebującym. Zawody są organizowane przy współpracy CrossFit 8k48, Stowarzyszenia „Warto Jest Pomagać”, Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Fundacji „Falubaz Pomaga”. Co ciekawe, impreza odbędzie się na stadionie żużlowym klubu Falubaz. Aktualnie nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat zawodów. Warto więc śledzić fanpage wydarzenia na facebooku.

4. FIT FESTIVAL 2017/ Cross Baltic Challange

Data: 17-19.02.2017 r., Gdańsk

Podczas przyszłorocznego Fit Festivalu czeka nas mnóstwo atrakcji. W programie znajdują się m.in.: konwencja fitness, strongman, armwrestling, gala kulturystyki zawodowej czy właśnie Cross Baltic Challange. Podczas zawodów crossfitowych zawodnicy będą zmagać się z ciężkimi WOD-ami w różnych kategoriach. W zeszłorocznej imprezie brakowało kwalifikacji ze względu na poziom zaawansowania. Stąd duży rozdźwięk pomiędzy techniką czy umiejętnościami przede wszystkim w kategorii OPEN. Miejmy nadzieję, że organizatorzy zadbają o to w kolejnej edycji. Pozostaje nam czekać na bardziej szczegółowe informacje.

5. FIWE Crossfit

Data: 9-10.09.2017 r., Warszawa

Przyszłoroczna edycja największych targów fitness & wellness zbliża się wielkimi krokami. Podczas tego wydarzenia odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, FIWE Bodybuilding, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów, zawody Crossfit oraz wiele innych imprez towarzyszących. Jest to doskonała przestrzeń na sprawdzenie własnych umiejętności treningowych. Z uwagi na to, że kolejna edycja odbywa się dopiero we wrześniu, nie ma jeszcze szczegółowego programu oraz regulaminów uczestnictwa w zawodach. Wiemy jednak, że jest to wydarzenie, którego nie można przegapić!

6. Debiuty Cross 2017 by CPM

Data i miejsce: 4.02.2017 r., Łódź

Zawody skierowane do miłośników crossfitu dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym typem treningu. W tym wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby trenujące rekreacyjnie. Jest to doskonała szansa na sprawdzenie własnych umiejętności oraz przełamanie strachu przed startem w dużych imprezach. Zawodnicy wystartują w kategoriach Men i Women. Będą mieli do wykonania podstawowy zakres ćwiczeń na ograniczonych ciężarach. Całodzienna rywalizacja w amatorskim gronie crossfitowców. W najbliższym czasie pojawią się informacje odnośnie dokładnego zakresu ćwiczeń. Rejestracja już trwa!

Zawody crossfit 2018 Polska

Cross Summer festiwal 2018

28 czerwca-1 lipca, Cholerzyn

V Mistrzostwa Polski Kettlebell HardStyle Challenge 2018

7 lipca, Białystok

Batle of the Castle

21 lipca, Świecie

Central Cross Combat 2018

25 sierpnia, Wieluń

Double Trouble: Seven

1 września, Łódź

Battle of Europe vol. 2

28 września, Zielona Góra

 

Dominika Górska 5 17 lutego 2017  5541

Dodaj komentarz

 • Damina
  24 lutego 2017
  I ja się wybieram na FIWE :)
 • Jadzia
  21 lutego 2017
  Crossfit <3 Oby z roku na rok było coraz więcej zawodów
 • Hanna
  20 lutego 2017
  Już się nie mogę doczekać FIWE. Jeżdżę co roku, można się naprawdę wiele nauczyć, tyle atrakcji, no i zawody!
 • Elizee
  20 lutego 2017
  Charytatywny crossfit, podoba mi się ta idea!
 • Radosław
  17 lutego 2017
  Ktoś był na debiutach w Łodzi?

Artykuły z kategorii: Crossfit

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

Piłka lekarska przeżywa swój renesans. Dawniej kojarzona z nielubianymi ćwiczeniami na zajęciach wf-u. Dzisiaj – niezbędnik w fizjoterapii, treningu funkcjonalnym czy crossficie. Na czym polega trening z piłką lekarską? Jakie są efekty ćwiczeń?

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

Piłka lekarska przeżywa swój renesans. Dawniej kojarzona z nielubianymi ćwiczeniami na zajęciach wf-u. Dzisiaj – niezbędnik w fizjoterapii, treningu funkcjonalnym czy crossficie. Na czym polega trening z piłką lekarską? Jakie są efekty ćwiczeń?