Kalendarz triathlonowy 2018 – najpopularniejsze zawody

Kalendarz triathlonowy 2018 – najpopularniejsze zawody

Przygotowania do startu w przyszłorocznych zawodach triathlonowych już niemal w toku. Co nas czeka jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportową? Oto kalendarz wydarzeń triathlonowych w Polsce i na świecie na rok 2018. Zobacz, które zawody cieszą się największą popularnością!

Kalendarz triathlonowy 2018 – Polska
Kalendarz triathlonowy 2018 Polska

Z roku na rok w Polsce organizowane jest coraz więcej imprez triathlonowych. Już niemal każde województwo może się pochwalić własnym triathlonem. Nie sposób jednak wystartować w nich wszystkich. Oto 4 najpopularniejsze zawody triathlonowe 2018 w naszym kraju.

Susz Triathlon 2018

Data i miejsce: 22-24.06.2018, Susz (woj. warmińsko-mazurskie)

Przez wielu miłośników triathlonu, ta impreza uważana jest za najważniejszą tego typu. Co więcej, ma już długą historię. Odbywa się bowiem od 1992 roku. Na rok 2018 w programie przewidziane jest rozegranie trzech dystansów. Mianowicie ½ Ironmana, Sprint oraz Aquathlon. Nie pojawił się jednak jeszcze oficjalny program od organizatorów. Na więcej informacji przyjdzie nam więc cierpliwie poczekać.

Ironman 70.3 Gdynia Triathlon 2018

Data i miejsce: 3-5.08.2018, Gdynia (woj. pomorskie)

Dystans trasy obejmuje 1,9 kilometra pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze oraz 21,1 kilometrów biegu. Start i meta – jak co roku – zlokalizowane będą na plaży miejskiej w Gdyni. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans pływacki po Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa będzie przebiegać ulicami Gdyni oraz drogami w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Bieg natomiast odbędzie się na ulicach Gdyni oraz na Bulwarze Nadmorskim. Na wszystkie konkurencje obowiązuje limit czasu – 8 godzin.

Wydarzeniu będą towarzyszyły również inne imprezy. Mianowicie, Ironkids/MP Gdynia, Sprint Triathln czy sztafety triathlonowe. Zapisy już trwają!

Castle Triathlon Malbork 2018

Data i miejsce: 7-9.09.2018, Malbork

W programie przewidziane jest rozegranie następujących konkurencji: IM, ½ IM, ¼ IM, 1/8 IM oraz Malbork Kids. Celem imprezy jest m.in. propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Przede wszystkim jednak zawody mają służyć upowszechnieniu triathlonu. A wszystko odbędzie się w okolicach Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Warunkiem uczestnictwa w głównym triathlonie (IM) jest ukończenie 18 roku życia. Co ważne, górnej granicy wieku nie ma. Swoich sił mogą więc spróbować również seniorzy. Trzeba się jednak dobrze przygotować do zawodów

A do zdobycia są pamiątkowe statuetki oraz okolicznościowe medale. Zapisy na wydarzenie już trwają.

Festiwal Triathlonu Super League Triathlon Poznań 2018

Data i miejsce: 30.06-1.07.2018, Poznań

Jedno z większych wydarzeń triathlonowych w Europie odbędzie się właśnie w Poznaniu. Do cyklicznych zawodów Poznań Triathlon przyłączono Super League Triathlon Qualifier. To zmagania najlepszych zawodników triathlonu z całego świata. Wystartować można na trzech dystansach: 28,25 km (1/8 pełnego), 56,5 km (ćwiartka) i 112,99 km (połówka). Podczas zawodów obowiązywały będą takie same zasady jak w poprzednich latach.

Trasa pływacka zlokalizowana będzie na torze regatowym. Trasy biegowa i kolarska – wokół Jeziora Maltańskiego. Przewidziano także imprezy towarzyszące oraz dodatkowe atrakcje. Do zobaczenia w Poznaniu! Nie zapomnijcie o treningach z trenerem przed zawodami!

Kalendarz triathlonowy 2018 – świat
Kalendarz triathlonowy 2018 świat

O ile w Polsce odbywa się mnóstwo wydarzeń triathlonowych, o tyle na świecie to już istne zatrzęsienie. Popularne są triathlony z długoletnią tradycją. Ale też i te dopiero powstałe. Oto 4 wydarzenia triathlonowe, o starcie w których marzy wielu zawodników! 

Start w tego typu zawodach, to nie lada wyzwanie. Zobacz, jak ułatwić sobie ukończenie triathlonu

Ironman World Championship 2018

Data i miejsce: 13.10.2018, Kona (Hawaje)

Impreza triathlonowa z ponad trzydziestoletnią tradycją. Dla wielu triathlonistów wystartowanie w tym wyścigu, to lata przygotowań i osobisty sukces. Triathlon na Hawajach to wydarzenie, które zapoczątkowało tę dyscyplinę sportową. Rok rocznie dziesiątki tysięcy zawodników stara się o zakwalifikowanie do Ironamana na wyspach. Zawody Ironman odbywają się na całym świecie – także w Polsce. Udział w wyścigu na Hawajach może wziąć jednak tylko 1800 najlepszych osób.

Przed zawodnikami jest do pokonania 2,4 mile pływania, 112 mil jazdy rowerem oraz 26,2 mili biegu.

Alpe d’Huez Triathlon 2018

Data i miejsce: 30.07-1.08.2018, baza Alpe d’Huez (Francja)

Jeden z ważniejszych światowych triathlonów. Francuska Alpe d’Huez szczyci się głównie kolarstwem. Nic nadzwyczajnego, właśnie tam zlokalizowany jest słynny podjazd dla zawodników Tour de France. Wracając jednak do zawodów triathlonowych. Pokonanie wyznaczonych tras to nie lada wyzwanie. Na triathlonistów czeka bowiem 2,2 km pływania, 118 km jazdy rowerem oraz 20 km biegu. Największa różnica między najwyższym a najniższym punktem wynosi 1500 metrów. Śmiałków to jednak nie odstrasza. Udział w Alpe d’Huez Triathlon to niezapomniane przeżycie i sprawdzenie własnej wytrzymałości. Zapisy na oficjalnej stronie wydarzenia!

Isklar Norseman Xtreme Triathlon 2018

Data i miejsce: 4.08.2018, Eidfjord (Norwegia)

Zawody odbywają się już od ponad 15 lat. Z uwagi na swój niecodzienny charakter, stały się niemal osobną kategorią sportową. Co w nich nadzwyczajnego? Otóż zawodnicy mają do pokonania trasę pływacką (3,8 km), a start odbywa się z… pokładu promu! Co więcej, woda jest lodowata. Po wyjściu na ląd, czeka na nich pokonanie 180 km na rowerze. Później to już tylko bieg połączony ze wspinaczką. Meta trasy bowiem znajduje się na szycie góry Gaustatoppen (1820 m n.p.m). Na wystartowanie w zawodach trzeba mieć jednak sporo czasu. Średni czas pokonania całej trasy, to 15 godzin!

Celtman! Extreme Scottish Triathlon 2018

Data i miejsce: 16.06.2018, Wester Ross (Szkocja)

W przyszłym roku odbędzie się już siódma edycja tego triathlonowego wydarzenia. Trasy zlokalizowane będą wokół gór Torridon. Nie bez przyczyny w nazwie zawodów występuje „extreme”. Wyścig jest bowiem naprawdę wymagający. Sportowcy muszą być przygotowani na zimną wodę, porywisty wiatr czy uporczywy deszcz. Może pojawić się także ograniczona widoczność (warunki górskie). Jakie są trasy? Otóż, 3,4 km pływania, 202 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu. Udział w Celtmanie to niezapomniane wrażenia i ogromny wysiłek – zapisy już trwają!

Chcesz uzupełnić nasz kalendarz triathlonowy 2018 o jakieś wydarzenie? Napisz do naszej redakcji!

A tak było w zeszłym roku: Triathlon 2017 - kalendarz wydarzeń 

Dominika Górska 1 28 listopada 2017  1308

Dodaj komentarz

  • Gagsu
    23 marca 2018
    Jakie super zestawienie! Powinno być więcej tego typu artykułów. Na przykład z zawodami pływackimi, kolarskimi etc

Artykuły z kategorii: Pływanie i triathlon

jak-nauczyc-sie-plywac-kraulem-metoda-total-immersion

Jak nauczyć się pływać kraulem? Metoda Total Immersion

Nowe wydanie książki Terry’ego Laughlina „Kraul metodą Total Immersion” już w sprzedaży! Autor odkrywa sposób na to, jak pływać kraulem lepiej – wkładając w to dużo mniej wysiłku. W naszej redakcji zagościł egzemplarz tej pozycji dzięki uprzejmości wydawnictwa Bukrower. A oto nasze wnioski po lekturze tej książki!

trening-na-papierze-podrecznik-dla-triathlonisty

Trening na papierze – podręcznik dla triathlonisty

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Buk Rower w nasze redakcyjne ręce wpadła nowa pozycja uwielbiana przez miłośników triathlonu. „Trening siłowy do triathlonu” Patricka Hagermana znika z półek szybciej niż byśmy przypuszczali. Co znajduje się w książce i czy warto po nią sięgnąć?

plywanie-cwiczenia-na-czucie-wody

Pływanie – ćwiczenia na „czucie wody”

Czuciem wody określa się zdolność do zmaksymalizowania wytwarzanego napędu w wodzie. Składa się na nie m.in. odpowiednie ułożenie ciała w wodzie, właściwe chwyty czy pracy poszczególnych mięśni. Czym w praktyce jest jednak czucie wody? Oto ćwiczenia na zwiększenie wydajności pływaka!

triathlon-2017-kalendarz-zawodow

Triathlon 2017 – kalendarz zawodów

Sezon w pełni, a więc przed nami wiele ważnych i wymagających zawodów triathlonowych. Zobacz, gdzie możesz sprawdzić swoje siły. Oto kalendarz nadchodzących zmagań triathlonowych w Polsce!

poczatkujacy-triathlonista-ile-trwaja-przygotowania-do-zawodow

Początkujący triathlonista – ile trwają przygotowania do zawodów?

Wiele osób zastanawia się nad startem w triathlonie. Opanowanie trzech dyscyplin sportowych może wydawać się czasochłonne. Oto kompletny poradnik odnośnie przygotowań do startu w zawodach dla osób początkujących w tym sporcie. Ile czasu potrzeba na przygotowanie się do triathlonu?

ile-czasu-potrzeba-aby-nauczyc-sie-plywac

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się pływać?

Chcesz nauczyć się pływać, ale zastanawiasz się ile czasu potrzeba, aby opanować podstawy? Oto kilka porad na to jak nauczyć się pływać kraulem czy żabką.

basen-triathlon-nurkowanie-rodzaje-pletw-plywackich

Basen, triathlon, nurkowanie – rodzaje płetw pływackich

Płetwy pływackie dzieli się pod względem ich zastosowania. Przydają się zatem do treningów pływackich na basenie, treningów triathlonowych, pływania rekreacyjnego czy nurkowania. Czym charakteryzują się poszczególne typy płetw? Czy różnią się one między sobą?

jak-korzystac-z-basenu-zima

Jak korzystać z basenu zimą?

Zima nie jest czasem na próżnowanie. Triathloniści i pływacy ostro pracują, by podtrzymać formę do kolejnego sezonu. Mimo, że w zawodach przerw nie ma – zimą warto skupić się na odpoczynku. Zobacz, jak ułożyć zimowy plan treningowy na pływalni!

plywanie-z-pletwami-czy-warto-to-robic

Pływanie z płetwami – czy warto to robić?

Płetwy są jednym z niezbędnych sprzętów pływackich np. w triathlonie. Dlaczego warto trenować pływanie z użyciem tych akcesoriów? Co może być powodem do zrezygnowania z używania płetw?

jak-nauczyc-sie-plywac-kraulem-metoda-total-immersion

Jak nauczyć się pływać kraulem? Metoda Total Immersion

Nowe wydanie książki Terry’ego Laughlina „Kraul metodą Total Immersion” już w sprzedaży! Autor odkrywa sposób na to, jak pływać kraulem lepiej – wkładając w to dużo mniej wysiłku. W naszej redakcji zagościł egzemplarz tej pozycji dzięki uprzejmości wydawnictwa Bukrower. A oto nasze wnioski po lekturze tej książki!

trening-na-papierze-podrecznik-dla-triathlonisty

Trening na papierze – podręcznik dla triathlonisty

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Buk Rower w nasze redakcyjne ręce wpadła nowa pozycja uwielbiana przez miłośników triathlonu. „Trening siłowy do triathlonu” Patricka Hagermana znika z półek szybciej niż byśmy przypuszczali. Co znajduje się w książce i czy warto po nią sięgnąć?

plywanie-cwiczenia-na-czucie-wody

Pływanie – ćwiczenia na „czucie wody”

Czuciem wody określa się zdolność do zmaksymalizowania wytwarzanego napędu w wodzie. Składa się na nie m.in. odpowiednie ułożenie ciała w wodzie, właściwe chwyty czy pracy poszczególnych mięśni. Czym w praktyce jest jednak czucie wody? Oto ćwiczenia na zwiększenie wydajności pływaka!

triathlon-2017-kalendarz-zawodow

Triathlon 2017 – kalendarz zawodów

Sezon w pełni, a więc przed nami wiele ważnych i wymagających zawodów triathlonowych. Zobacz, gdzie możesz sprawdzić swoje siły. Oto kalendarz nadchodzących zmagań triathlonowych w Polsce!

poczatkujacy-triathlonista-ile-trwaja-przygotowania-do-zawodow

Początkujący triathlonista – ile trwają przygotowania do zawodów?

Wiele osób zastanawia się nad startem w triathlonie. Opanowanie trzech dyscyplin sportowych może wydawać się czasochłonne. Oto kompletny poradnik odnośnie przygotowań do startu w zawodach dla osób początkujących w tym sporcie. Ile czasu potrzeba na przygotowanie się do triathlonu?

ile-czasu-potrzeba-aby-nauczyc-sie-plywac

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się pływać?

Chcesz nauczyć się pływać, ale zastanawiasz się ile czasu potrzeba, aby opanować podstawy? Oto kilka porad na to jak nauczyć się pływać kraulem czy żabką.

basen-triathlon-nurkowanie-rodzaje-pletw-plywackich

Basen, triathlon, nurkowanie – rodzaje płetw pływackich

Płetwy pływackie dzieli się pod względem ich zastosowania. Przydają się zatem do treningów pływackich na basenie, treningów triathlonowych, pływania rekreacyjnego czy nurkowania. Czym charakteryzują się poszczególne typy płetw? Czy różnią się one między sobą?

jak-korzystac-z-basenu-zima

Jak korzystać z basenu zimą?

Zima nie jest czasem na próżnowanie. Triathloniści i pływacy ostro pracują, by podtrzymać formę do kolejnego sezonu. Mimo, że w zawodach przerw nie ma – zimą warto skupić się na odpoczynku. Zobacz, jak ułożyć zimowy plan treningowy na pływalni!

plywanie-z-pletwami-czy-warto-to-robic

Pływanie z płetwami – czy warto to robić?

Płetwy są jednym z niezbędnych sprzętów pływackich np. w triathlonie. Dlaczego warto trenować pływanie z użyciem tych akcesoriów? Co może być powodem do zrezygnowania z używania płetw?