Kadra Polski PFKB

Kadra Polski PFKB

Kadra Polski kickboxingu PFKB ma już wieloletnią tradycję. W ciągu tego czasu przez jej skład przewinęło się wielu zasłużonych zawodników i trenerów. Jak jednak obecnie przedstawia się sytuacja Kadry Polski kickboxingu? Jakie są najpopularniejsze gale sportów walki? I jak się do nich przygotowują zawodnicy? O tym – i innych istotnych sprawach dla tego sportu – przeczytacie w poniższym artykule!

Polscy zawodowcy – sylwetka kadry kickboxingu

Polska Federacja Kickboxingu jest niezależną organizacją skupiającą kluby i stowarzyszenia kickboxingu działające na terenie naszego kraju. Głównym celem PFKB jest promowanie tego sportu oraz współpraca z międzynarodowymi federacjami. W obrębie działań znajduje się także prowadzenie Kadry Polski, czyli trening najlepszych zawodników wyselekcjonowanych z organizacji wchodzących w jej skład. Co więcej, PFKB zajmuje się organizacją obozów, szkoleń czy kursów o charakterze sportowym.

Zawodnicy w kadrze trenują pod kątem następujących kategorii:

1. Pointfighting
2. Kick Light (trenerzy: B. Turczyński, D. Rumiński, G. Puzoń)
3. Light Contact (J. Piechotka, T. Olszewski)
4. Musical Forms (R. Szindler)
5. Low Kick (A. Rydzak, G. Sobierajski)
6. Style Tradycyjne
7. Full Contact (K. Chłopik, M. Matyjewicz)
8. MMA (A. Ludwiczak, Ł. Bobrowski)
9. Muay Thai (A. Rydzak)
10. K1 Rules (T. Bieńkowski, A. Rudzak)

Nad całością treningów kadry czuwa nadzór szkoleniowy w składzie: Piotr Bąkowski, Łukasz Makarewicz oraz Tomasz Olszewski.

Jak trenuje Kadra Polski kickboxingu PFKB?
Polska kadra kickboxingu

Na zdjęciu: Zasłużeni Reprezentanci Kadry Polski PFKB. Odnoszą także sukcesy w sporcie zawodowym wspólpracujac z takimi projektami jak "Ageon Fight Team", "Golden Fighters" czy "Business Sports Promotion".

Poza regularnymi treningami, co jakiś czas organizowane są zgrupowania Kadry Polski kickboxingu PFKB. Ostatnie z nich miało miejsce 24-27 sierpnia bieżącego roku w Zakopanem (Centrum Przygotowań Olimpijskich). Zgrupowaniu towarzyszyło również seminarium sędziowskie. W zgrupowaniu uczestniczyło 140 osób. Nad techniczną stroną wydarzenia czuwał Prezes Łukasz Makarewicz, treningami natomiast zajęli się regularni trenerzy kadry. Podczas zgrupowania odbyło się spotkanie z ważną postacią na międzynarodowej scenie kickboxingu – Cristiano Radicchi. Zgrupowanie w Zakopanem było więc nie tylko szansą dla adeptów i zawodników na udoskonalenie możliwości. Było również krokiem do wymiany doświadczeń między trenerami oraz podjęciu decyzji o randze międzynarodowej. 

Zza kulis – gale sportów walki

W sportowym świecie kickboxingu wrażeń nie brakuje. Na zawodników przecież czeka udział w wielu galach, zawodach czy wydarzeniach sportowych. Zawodowe gale kickboxingu to przecież szansa dla zawodników na przyspieszenie własnej kariery. A dla miłośników oglądania zmagań – niepowtarzalne sportowe widowisko. Podczas zmagań obowiązują jasne zasady. Część z nich jest ustalana indywidualnie przez organizatorów, część jest stała. W kickboxingu dozwolone są ciosy bokserskie i kopnięcia. Walka pozostaje dynamiczna i widowiskowa. Dla zawodników udział w gali jest sprawdzeniem własnego przygotowania. A trenować trzeba wiele cech motorycznych m.in. wytrzymałość, siłę, szybkość, taktykę… Podczas gal kickboxingu rozgrywki odbywają się w różnych formułach (m.in. full contact, K1) – od nich natomiast zależy to, jakie są zasady gry.

Ważne gale i wydarzenia ze świata kickboxingu

1. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu
2. Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB
3. Polish Fighter Cup
4. Puchar Europy w Kickboxingu „Muszynianka Cup”
5. DSF Kickboxing Challange
6. International Polish Cup

Fot. Paulina Ratajczak
Dominika Górska 0 12 września 2017  1051

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Sporty Walki

znani-trenerzy-i-zawodnicy-w-sportach-walki-w-polsce

Znani trenerzy i zawodnicy w sportach walki w Polsce

Sporty walki cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Zobacz znanych zawodników i trenerów w boksie, kickboxingu, krav madze, taekwondo, brazylijskim jiu-jitsu, aikido, boksie tajskim i zapasach. Czy znasz ich wszystkich?

bakowski-jestem-swietnie-poinformowany

Bąkowski - Jestem świetnie poinformowany!

Jaka przyszłość czeka polski kickboxing? W jakim kierunku rozwijają się kluby sportowe i federacje? Na te pytania znajdziecie odpowiedź u źródeł. Najnowsze informacje od Cristiano Radicchi oraz Piotra Bąkowskiego z PFKB.

obrona-w-boksie-i-uderzanych-sportach-walki

Obrona w boksie i uderzanych sportach walki

Atak i obrona są podstawowymi założeniami w sportach walki opartych na uderzeniach. W boksie wyróżnia się zwykle 12 podstawowych ciosów atakujących. Jak się przed nimi bronić? Zobacz, na czym polega technika obrony w pięściarstwie

sporty-walki-jak-nokaut-wplywa-na-zdrowie

Sporty walki – jak nokaut wpływa na zdrowie?

Uprawianie sportów walki jest opatrzone niemałym ryzykiem. Niektóre walki – szczególnie bokserskie – kończą się nie tylko nokautem. Zdarza się, że w wyniku poważnych obrażeń następuje śmierć przegranego boksera. Jakie konsekwencje dla zdrowia może mieć nokaut? Co należy robić, kiedy się przytrafi? Jak zabezpieczyć się przed nokautem?

dystanse-w-sportach-walki

Dystanse w sportach walki

W sportach walki odległość między przeciwnikami określa warunki walki. Innych technik można użyć w półdystansie, a innych podczas walki w klinczu. Czym charakteryzują się poszczególne dystanse w takich sportach walki jak MMA czy boks?

sporty-walki-trening-silowy-miesni-karku

Sporty walki – trening siłowy mięśni karku

Trening siłowy w sportach walki wydaje się niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Siny kark to większa odporność na uderzenia w głowę. Zmniejsza ryzyko nokautu i daje przewagę w walce. Zobacz jak trenować mięśnie szyi.

najskuteczniejsze-techniki-w-zapasach

Najskuteczniejsze techniki w zapasach

Podczas walki zapaśniczej dozwolone są m.in. rzuty, podcięcia czy chwyty. W tym sporcie liczy się siła, szybkość i technika. Zapaśnicy muszą opanować do perfekcji poszczególne ruchy, by położyć przeciwnika na macie. Zobacz, które z technik są najskuteczniejsze.

sporty-walki-rodzaje-kopniec

Sporty walki – rodzaje kopnięć

Sporty walki dzielą się na te oparte na chwytach bądź uderzeniach lub łączą obie te techniki. Niektóre natomiast wymagają użycia broni. Część z nich wykorzystuje także techniki nożne. Zobacz rodzaje kopnięć które stosuje się w poszczególnych sportach walki.

historia-ju-jitsu-japonskie-militarne-sztuki-walki

Historia Ju Jitsu – japońskie militarne sztuki walki

Ju Jitsu jest najpopularniejszą japońską sztuką walki o charakterze samoobronnym w Polsce, znaną od ponad 100 lat. Jednak czym jest zaledwie jedno stulecie przy prawie 3000-letniej tradycji tego sportu? Poznaj historię Ju Jitsu!

znani-trenerzy-i-zawodnicy-w-sportach-walki-w-polsce

Znani trenerzy i zawodnicy w sportach walki w Polsce

bakowski-jestem-swietnie-poinformowany

Bąkowski - Jestem świetnie poinformowany!

obrona-w-boksie-i-uderzanych-sportach-walki

Obrona w boksie i uderzanych sportach walki

sporty-walki-jak-nokaut-wplywa-na-zdrowie

Sporty walki – jak nokaut wpływa na zdrowie?

dystanse-w-sportach-walki

Dystanse w sportach walki

sporty-walki-trening-silowy-miesni-karku

Sporty walki – trening siłowy mięśni karku

najskuteczniejsze-techniki-w-zapasach

Najskuteczniejsze techniki w zapasach

sporty-walki-rodzaje-kopniec

Sporty walki – rodzaje kopnięć

historia-ju-jitsu-japonskie-militarne-sztuki-walki

Historia Ju Jitsu – japońskie militarne sztuki walki