Jakim jesteś typem klienta trenera personalnego?

Jakim jesteś typem klienta trenera personalnego?

Jeszcze nie tak dawno temu pisaliśmy o typach trenerów personalnych, których możesz spotkać w klubie fitness. Wzięliśmy na warsztat stałych bywalców siłowni, aby ich przydzielić do naszych stereotypowych grup. A dziś nie zostawimy suchej nitki na Tobie - kliencie trenera personalnego. Potraktuj nasze zestawienie z przymrużeniem oka, zaś Ty Trenerze personalny przeczytaj. Może nie jesteś do końca świadomy co Cię tak naprawdę czeka na treningu.

Typy klientów ćwiczących z trenerami personalnymi

Zestawienie typowo humorystyczne. Oczywiście każda osoba korzystająca z pomocy trenera osobistego robi to z innych pobudek. Jednak niektóre typy klientów trenerów osobistych wykazują pewne wspólne cechy. Korzystasz z usług trenera? Zobacz jakim typem klienta jesteś!

Typ Biznesmen 

Typ Biznesmena to jeden z najtrudniejszych typów, a jednocześnie tych najbardziej konkretnych. Doskonale wie, po co drogi Trenerze się do Ciebie zgłosił. Ma silnie wyznaczone priorytety, cele, a także ramy czasowe do ich realizacji. Na pewno będzie negocjował warunki umowy tak, by treningi dopasować do własnego budżetu oraz grafiku spotkań służbowych. Możesz Trenerze odnosić wrażenie, że Pan Biznesmen mówi Tobie, co powinieneś robić, a nie odwrotnie. To uparty typ, który przyzwyczajony do wysokich stanowisk kierowniczych niechętnie słucha rad muskularnego faceta w dresie. Ale gdy już obdarzy Cię szacunkiem, wiedz, że będziesz jego treningowym mentorem.  Uwaga! Współpraca z biznesmenem jest skomplikowana i wymaga elastyczności, ten typ klienta bez wahania szybko zmieni trenera jeżeli instruktorowi nie uda się zdobyć jego zaufania.

Typ Matka Polka 

Ten typ reprezentuje wszystkie kobiety, które po urodzeniu dziecka pragną w krótszym bądź dłuższym czasie wrócić do formy. Oczywiście, każda przedstawicielka jest inna. Jednej wystarczy pojedynczy trening, by wierzyć, że już jest w doskonałej kondycji. Druga natomiast będzie chciała spędzać z Tobą całe dnie, bo przecież rozstępy same nie znikną! Dlatego drogi Trenerze, bądź wyrozumiały dla tej kobiecej burzy hormonów i trenuj cierpliwie z Matką Polką. 

Typ Sportowiec 

Ma za sobą maraton, rowerem szaleje na górskich szlakach, a teraz chce spróbować swoich sił w triathlonie. Typ Sportowca to najbardziej ambitny typ wśród klientów trenera personalnego. Stara się mierzyć siły na zamiary, lecz zamiarów ma tak dużo, że nie jest pewny, czy zdoła osiągnąć wszystkie wypisane na liście. Podobnie jak Typ Biznesmen - doskonale wie dlaczego się do Ciebie zgłosił. Klient - Sportowiec jest wymagający, będzie zadawał dużo pytań dotyczących ćwiczeń, diety, regeneracji po wysiłku i tego jak można to wszystko przyśpieszyć. Trener personalny który będzie prowadził Sportowca będzie miał dużo pracy, ale w zamian może liczyć na sporo satysfakacji kiedy jego podopieczny będzie odnosił sukcesy!

Typ Pani Idealna 

Jedyne na czym zależy Pani Idealnej jest doskonała figura, którą może wypracować ćwicząc na siłowni. Programy z Ewą Chodakowską to dla niej zdecydowanie za mało, dlatego z każdych zajęć będzie chciała wycisnąć korzyści niczym kwaśną cytrynę. Niestety nikt nie zna przyczyn tak morderczych treningów, jakich podejmuje się Pani Idealna. Chodzą słuchy na mieście, że ta regularność wynika z chęci pochwalenia się swoim ciałem przed innymi, nie zaś z dbałości o własne zdrowie. Miej się na baczności Trenerze - będzie oczekiwała od Ciebie samych pochlebstw! 

Typ Niemożliwy 

Nie ma rzeczy niemożliwych - to dewiza, którą przyjmuje Typ Niemożliwy. Takim typem bez trudu może zostać kobieta, która w ciągu miesiąca pragnie schudnąć 15 kg, jak i mężczyzna, który postawił sobie za cel udział w maratonie za 2 tygodnie lub zbudowanie 3 kg suchej masy mięśniowej w 2 tygodnie. Typ Niemożliwy jest święcie przekonany, że wystarczą dobre chęci, aby osiągnąć cel. Dla niemożliwego każdy cel treningowy jest do zrobienia od zaraz. Niestety czas działa na ich niekorzyść, ten typ szybko się zniechęca i porzuca treningi jeżeli nie widzi szybkich efektów. Trenerze, przygotuj sobie solidną listę argumentów, czemu odchudzanie i przygotowanie do zawodów wymaga czasu. Im naprawdę trudno będzie w to wszystko uwierzyć! 

 

Czytaj więcej: Typy trenerów personalnych

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Martyna Paprocka 3 14 lipca 2016  1970

Dodaj komentarz

 • Gads
  24 lipca 2017
  Artykuł zatytułowany jak do "klientów", a całość jest zwrócona do trenera...
 • Jacu
  24 lipca 2017
  Właściwie w każdym stereotypie jest ziarnko prawdy
 • 24 lipca 2017
  Jakie stereotypy

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?