Jakie kursy dla trenerów personalnych? Najważniejsze szkolenia dla trenerów!

Jakie kursy dla trenerów personalnych? Najważniejsze szkolenia dla trenerów!

Trener personalny powinien pomyśleć nad urozmaiceniem swojego grafiku. Dobrą przynętą na klientów jest zrobienie dodatkowych kursów. Zobacz, jakie kursy dla trenerów personalnych warto zrobić. Oto kursy doszkalające dla trenerów personalnych!

Najlepsze kursy doszkalające dla trenerów personalnych

Okej umówmy się, że jeżeli już jesteś Trenerem to znaczy, że szkoliłeś się wcześniej i interesujesz się sportem już od jakiegoś czasu. Jednak, aby być  dobrym trenerem personalnym i stale zdobywać nowych klientów - konieczne jest stałe doszkalanie się. Załóżmy, że po kursie na trenera personalnego poznane są podstawy treningu siłowego i wytrzymałościowego. Ale co dalej? Jakie szkolenia dla trenerów personalnych wybrać, żeby zbudować własną bazę klientów? O tym za chwilę.

Kursy dla trenerów personalnych – dietetyka sportowa

W zależności od instytucji, która oferuje kurs dietetyki sportowej różni się jego czas trwania. Najkrótsze kursy dla trenerów personalnych trwają nawet kilka godzin. Standardowym czasem trwania zajęć jest około 30 godzin. Warto wybrać te drugie. Dłuższe kursy pozwalają na opanowanie większej ilości materiału. Podczas kursu dietetyki sportowej trener personalny nauczy się samodzielnie układać plany żywieniowe (np. na redukcję tkanki tłuszczowej). Ponadto, zyska dobre przygotowanie z dobierania odpowiedniej suplementacji. Nauczy się również informować swoich klientów o wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania suplementów. Kursy dla trenerów personalnych z dietetyki sportowej upoważniają do prowadzenia płatnych konsultacji oraz seminariów na temat zdrowego odżywiania (w klubach sportowych lub prywatnie). Szkolenia dla trenerów personalnych nie zawsze muszą kosztować krocie. Wystarczy rozejrzeć się za ofertami w swoim mieście, by znaleźć darmowe szkolenia dla trenerów. W przypadku ograniczonego budżetu trenera personalnego, takie bezpłatne szkolenia dla trenerów są lepszym pomysłem niż całkowita rezygnacja z doszkalania. 

O zdrowiu i odżywianiu ->

Podczas kursu doszkalającego dla trenerów personalnych przedstawiana jest terminologia oraz ogólne zasady dietetyki. W bloku praktycznym natomiast kursanci uczą się np. jak wyliczać indywidualne zapotrzebowanie energetyczne na białko, węglowodany czy tłuszcze; modyfikować plany dietetyczne czy rozpisywania planów żywieniowych wraz z suplementacją. Po zakończeniu kursu dla trenerów personalnych każda osoba otrzymuje certyfikat, który potwierdza zdobyte umiejętności.

Taka umiejętność pozwoli na uatrakcyjnienie klientom dotychczasowych treningów. Mając wiedzę z zakresu dietetyki sportowej trener personalny może prowadzić bardziej złożone rozmowy z klientami. Dodatkowo, nowe umiejętności można wykorzystać jako osobną usługę. W ten sposób łatwo o nowych klientów. Istotne jest to, że trener po odbyciu kursu doszkalającego może zmieniać istniejące plany żywieniowe i je poprawiać lub tworzyć własne. Znajomość nieodłącznych od treningu zasad zdrowego żywienia pomoże poprawić jakość codziennych treningów personalnych.

Jednodniowe szkolenie dla trenerów kosztuje w granicach 100 zł. Droższe są kursy wielogodzinne – około 300-600 zł. Na rynku można także spotkać kursy łączone np. z zakresu dietetyki i odchudzania. Taki kurs może trwać nawet 60 godzin, a jego koszt może przekroczyć 1000 zł. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, często można trafić na krótkie darmowe szkolenia dla trenerów. 

Kursy doszkalające dla trenerów personalnych – masaż sportowy

Kurs dla trenerów personalnych z masażu sportowego dzieli się na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Podczas tych teoretycznych kursant pozna informacje z zakresu anatomii i fizjologii. W zależności od konkretnego kursu i czasu jego trwania wybiera się bardziej szczegółowy materiał. Może to być na przykład metodyka i teoria masażu sportowego czy teoria terapii manualnej. Zajęcia praktyczne natomiast skupiają się na kilku formach. Masaż sportowy obejmuje przecież wszystkie dziedziny aktywności fizycznej. Taki zakres wymaga przygotowania kursanta do przeprowadzania zabiegów w zależności od danej dyscypliny sportowej oraz objawów i potrzeb sportowców. W znacznej części kursów dla trenerów z masażu sportowego kursant nauczy się masażu izometrycznego oraz masażu sportowego. W obrębie drugiego z nich mieszczą się: masaż treningowy, masaż przed zawodami, masaż startowy, masaż powysiłkowy czy masaż kondycyjny.

Masaż sportowy ->

Warunkiem przystąpienia do kursu masażu sportowego jest uprzednie ukończenie kursu masażu klasycznego. Dodatkowo, kurs jest adresowany także do fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz masażystów. Dzięki wiedzy zdobytej podczas zajęć kursant osiągnie umiejętność diagnozowania urazów wynikających z uprawiania sportu. Ponadto, będzie mógł wykonywać masaże sportowe w różnych okresach cyklu treningowego każdego sportowca.

Po ukończeniu kursu dla trenerów personalnych z masażu uczestnicy otrzymają certyfikaty poświadczające zdobyte umiejętności. Dzięki takiemu zaświadczeniu osoba może pracować w klubach i na zgrupowaniach sportowców z każdej dyscypliny. Jest to także doskonałe wyjście dla trenera personalnego. Poza regularnymi treningami może wprowadzić stałe godziny masażu, a tym samym zyskać nowych klientów i urozmaicić własne zajęcia. Masaż sportowy poprawia skuteczność terapeutyczną oraz rozluźnia mięśnie przy pomocy technik mobilizacyjnych. Umiejętność wykonywania masażu sportowego jest więc kolejnym ważnym elementem sportu. Dzięki takiej wiedzy trener personalny może poprawić jakość własnych treningów.

Kursy dla trenerów personalnych z masażu sportowego trwają zazwyczaj około 20 godzin. Koszt takich zajęć wynosi około 500-600 złotych. Zobaczcie także, czy w waszym mieście prowadzone są darmowe szolenia dla trenerów!

Kurs dla trenera personalnego – kalistenika

Kalistenika w ostatnim czasie zyskuje dużą popularność. Trener personalny dzięki uprawnieniom instruktora kalisteniki może trafić ze swoją ofertą do większej liczby osób. Podczas szkolenia dla trenerów pozna całą gamę ćwiczeń przypisanych do tej metody treningowej. Ponadto, przygotowanie teoretyczne pozwoli na ocenę korzyści płynących z kalisteniki. Podczas zajęć kursant zapozna się z fundamentami oraz podstawami treningu opartego na własnym ciężarze ciała, gimnastyce oraz akrobatyce. Większość szkoleń dla trenerów uczy również sposobów wykorzystania kalisteniki w treningu siłowym.

O street workout, Kalistenika, Trening ->

Uczestnicy kursu doszkalającego dla trenerów personalnych zostaną przeszkoleni z prawidłowej techniki pompek, przysiadów czy brzuszków (fundamenty kalisteniki). Dodatkowo, poznają wiele ćwiczeń z wykorzystaniem drążka, tzw. trening freestyle, metodykę nauki stania na rękach czy wykonywania ćwiczeń kalistenicznych. Większość kursów oferuje także omówienie kwestii sprzętu, potrzebnego podczas tej aktywności fizycznej oraz wskazanie jego kosztu. Kursant dostanie także praktyczne informacje m.in. na temat prawidłowej rozgrzewki, etapów wykonywania ruchów czy sposobów na radzenie sobie z przetrenowaniem.

Czas trwania kursu dla trenerów personalnych jest uzależniony od ośrodka prowadzącego zajęcia. Bardzo często można znaleźć bezpłatne szkolenia dla trenerów z kalisteniki. Często są to warsztaty podczas wydarzeń fitness czy targów. Jeśli chodzi o płatne szkolenia dla trenerów personalnych - na przykład kurs dwunastogodzinny kosztuje około 400 złotych. Takie szkolenie kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia zajęć.

Kurs dla trenera personalnego – TRX

TRX, czyli trening w podwieszeniu z wykorzystaniem specjalnych regulowanych pasów. Pozwala na równomierne rozbudowanie oraz wzmocnienie mięśni. Dodatkowo, takie ćwiczenia nie obciążają stawów ani kręgosłupa. Szkolenie dla trenerów personalnych z zakresu używania TRX pozwala na naukę dobrej techniki ćwiczeń. Nieprawidłowe ich wykonywanie może jedynie spowodować powstawanie kontuzji. Uprzednia znajomość prawidłowej techniki ćwiczeń wśród trenerów personalnych pomoże w przyswojeniu zasad nowoczesnego rodzaju treningu. Kurs z tego zakresu jest o tyle przydatny, o ile w większości krajowych siłowni można spotkać tego typu taśmy do ćwiczeń. Tradycyjne zajęcia mogą więc nie wystarczyć w kontakcie z nowoczesnym treningiem.

TRX - trening z taśmami ->

Kurs doszkalający dla trenerów personalnych z zakresu treningu w podwieszeniu jest skierowany przede wszystkim do trenerów personalnych oraz instruktorów fitness. Podczas zajęć kursanci poznają cel treningu z wykorzystaniem taśm oraz korzyści z niego płynące. Dodatkowo, nauczą się podstawowych zasad układania treningów z użyciem TRX, rodzajów i metod prowadzenia zajęć grupowych czy tworzenia bazy ćwiczeń z wykorzystaniem taśm. Taki kurs dla trenerów personalnych pozwoli także na umiejscowienie treningu z użyciem TRX w takich dziedzinach jak rehabilitacja, sport, medycyna sportowa czy życie codzienne. Podczas zajęć trenerzy będą mogli poznać najczęstsze błędy w treningach TRX oraz wskazówki ich poprawy. Nauczą się również dobierania właściwego stopnia oporu oraz prawidłowego ustawienia i wykorzystania TRX w treningu.

kurs trenerski personalny trx taśmy w podwieszeniu

Szkolenie dla trenerów personalnych z systemu treningowego w podwieszeniu to doskonały sposób dla trenerów personalnych na poszerzenie własnego warsztatu treningowego o nowe narzędzie do ćwiczeń. Ponadto, ta metoda treningu wpływa na rozwój osobisty trenera.

Czas trwania kursu dla trenerów wynosi zazwyczaj 7-10 godzin, a jego koszty są wyjątkowo zróżnicowane. Kursy dedykowane jedynie trenerom personalnym i kończące się międzynarodowym certyfikatem uczestnictwa w szkoleniu mogą kosztować nawet 800 złotych za 8 godzin zajęć. Dla porównania, standardowy dziesięciogodzinny kurs przeznaczony dla każdej zainteresowanej osoby można odbyć już za 300-350 złotych. Warto więc zorientować się, czy w twojej okolicy nie są prowadzone darmowe szkolenia dla trenerów. 

Kurs dla trenera personalnego – suplementacja

Szkolenia dla trenerów personalnych z suplementacji często są elementem kursów z zakresu dietetyki lub żywienia. Zdarza się jednak, że takie szkolenia zakładają jedynie jej zarys. Przed zapisaniem się na kurs, warto więc dokładnie przyjrzeć się planowi zajęć lub wybrać szkolenie obejmujące tylko suplementację. Podczas takich szkoleń dla trenerów personalnych kursanci dowiedzą się, jakie suplementy dietetyczne stosować w zależności od indywidualnych potrzeb. Ponadto, nauczą się rozpoznawania potrzeb własnego organizmu oraz łączenia suplementów z dietą. Dodatkowo, poznają rolę i zastosowanie suplementacji w procesie odchudzania, budowania masy mięśniowej czy regeneracji organizmu. Ważnym elementem jest także dobór odpowiedniej suplementacji np. stosowanej w sportach wydolnościowych. Uczestnicy kursu dla trenerów personalnych zdobędą również wiedzę z zakresu składników produktów suplementacji oraz przeciwwskazań do ich stosowania. Zapoznają się z najważniejszymi suplementami m.in. białkowymi, aminokwasowymi, energetycznymi czy prozdrowotnymi.

Suplementy i odżywki ->

Kurs doszkalający dla trenerów personalnych z suplementacji to dobra okazja dla trenera personalnego do poszerzenia własnej wiedzy na temat możliwości organizmu. Taka wiedza powoli na zwiększenie możliwości ćwiczących poprzez dobór odpowiedniej suplementacji. Ponadto, świadome dobieranie suplementów wpływa na zapobieganie kontuzjom oraz szybkie radzenie sobie z dotychczasowymi urazami.

Kursy z tej dziedziny trwają najczęściej 1-2 dni (do około 12 godzin). Koszt dwunastogodzinnego kursu to około 400 złotych. Kursy z zakresu dietetyki/żywienia i suplementacji mogą trwać nawet do 60 godzin. Jak w przypadku innych kursów - warto rozejrzeć się za darmowymi szkoleniami dla trenerów. 

Darmowe szkolenia dla trenerów – marketing i sprzedaż

Kursy dla trenerów personalnych nie zamykają się jedynie na aspekcie fizycznym. Prowadzenie zajęć i treningów wiąże się także z ich sprzedażą i marketingiem. Szczególnie, jeśli trener personalny prowadzi własną działalność. Kursy doszkalające dla trenerów personalnych z zakresu marketingu nie muszą kosztować wiele. W większych miastach bardzo łatwo można znaleźć darmowe szkolenia dla trenerów obejmujące sprzedaż i marketing. Dzięki takim szkoleniom dla trenerów personalnych łatwiej jest odnaleźć się na rynku i zbudować własną bazę klientów. Nie ma jednak konieczności osobistego stawiania się na takim szkoleniu. Jako baza trenerów LepszyTrener.pl udostępniamy naszym użytkownikom darmowe materiały i szkolenia z marketingu i sprzedaży treningów. Dostępne są w naszej Bazie Wiedzy. Sprawdź nasze darmowe szkolenia dla trenerów!

Kursy doszkalające dla trenerów personalnych – mobility

Propozycja szkolenia dla trenerów personalnych, którzy chcą wyciągnąć z treningu (i możliwości klienta) jak najwięcej. Kursy doszkalające dla trenerów personalnych z mobility pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa podczas każdego treningu (np. crossfit, siłowego). Szkolenie dla trenerów mobility to zdobywanie wiedzy o funkcjonowaniu aparatu ruchu, a w tym m.in. stawów czy mięśni. Często do takiego kursu dla trenerów personalnych włączane są elementy rehabilitacji pourazowej. Przykładowe szkolenie dla trenerów personalnych mobility kosztuje 500 zł za 12 godzin zajęć. I przypominamy – sprawdź także bezpłatne szkolenia dla trenerów.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Dominika Górska 4 20 października 2016  5312

Dodaj komentarz

 • Mikołaj
  12 stycznia 2017
  Faktycznie, w tych czasach trenerów personalnych jest na pęczki, więc trzeba się czymś szczególnym wyróżniać. Niestety... Trenerzy! Na szkolenia!
 • Ela
  24 października 2016
  Mój trener personalny ma na swoim koncie wszystkie możliwe kursy, a wolnego terminu na zajęcia ani jednego... Chyba to o czymś świadczy :)
 • Urszula
  24 października 2016
  Ja chcę się zapisać na kurs masażu. Polecicie szkołę w Warszawie?
 • Jarek
  21 października 2016
  Świetny przegląd. Dużo przydatnych informacji. Każdy trener personalny powinien się z nimi zapoznać, bo widać tu wszystko jak na dłoni. Żaden kurs nie będzie zaskoczeniem. Ja już sobie wybrałem dietetykę sportową.

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?