Jaki styl tańca wybrać na pierwszy taniec na wesele?

Jaki styl tańca wybrać na pierwszy taniec na wesele?

Pierwszy taniec Pary Młodej to nieodłączny element polskiej tradycji weselnej. To jedyny moment w trakcie wesela, w którym przez kilka minut cała uwaga gości skupiona jest tylko na nowożeńcach. Jaki styl tańca wybrać, aby pierwszy taniec wypadł jak najlepiej?

Tradycja pierwszego tańca na weselu

tradycja pierwszego tańca na weselu

Pierwszy taniec Pary Młodej to nieodłączny element polskiej tradycji weselnej. Odtańczenie pierwszego tańca przez nowożeńców jest początkiem dobrej zabawy. Jest to jedyny moment w trakcie wesela, kiedy cała uwaga wszystkich gości skupiona jest tylko na Młodej Parze. Aby pierwszy taniec pozostał w pamięci jako eleganckie i pełne miłości wspomnienie, warto się do niego dobrze przygotować. Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór stylu tańca. A później już tylko próby, próby i próby.

Jaki styl tańca wybrać na pierwszy taniec na weselu?

Pierwszy taniec Pary Młodej to symbol uczucia łączącego zakochanych. Pierwszy taniec powinien być przede wszystkim przyjemnością! Aby zminimalizować stres związany z występem przed publicznością, Młoda Para powinna wybrać najodpowiedniejszy dla siebie styl tańca i choreografię.

Pierwszy taniec nie powinien być dłuższy niż 3 minuty, a choreografia i tempo tańca dopasowane do możliwości nowożeńców. Mowa tu zarówno o zdolnościach tanecznych Pary, ale również ograniczeniach ruchu, które wynikają z tańca w sukni ślubnej i butach na obcasie. Nowożeńcy powinni wybrać taniec, w którym będą się czuli swobodnie i pewnie. Pewność siebie przyćmi ewentualne pomyłki!

Kiedy rozpocząć naukę pierwszego tańca?

Przygotowania do pierwszego tańca na weselu to kwestia bardzo indywidualna. Zależy to od poczucia rytmu narzeczonych oraz ich doświadczania z tańcem. Na ilość prób wpływa wybór stylu tańca i komfort psychiczny Pary. Lepiej zacząć przygotowania wcześniej i mieć mniej stresu na głowie niż zostawić przygotowania na ostatnią chwilę i nie mieć przyjemności z tańca.

Pierwszy taniec: walc angielski

pierwszy taniec walc angielski

Uchodzi za najprostszy i najłatwiejszy do nauczenia się taniec. Tempo walca angielskiego jest spokojne, dlatego Panna Młoda bez problemu poradzi sobie nawet w bardzo długiej sukni. Walc angielski jest bardzo romantyczny i lekki.

Pierwszy taniec: walc wiedeński

Nieco ambitniejszym rozwiązaniem jest walc wiedeński. Taniec polega na obrotach dookoła sali, w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara. Próby należy rozpocząć około 3 miesięcy przed ślubem. Młoda Para zdąży spokojnie nauczyć się wszystkich kroków i dopracować szczegóły choreografii. Walc wiedeński jest przyjazny dla Pań w długich sukniach ślubnych.

Dynamiczny Pierwszy taniec: rumba

pierwszy taniec w stylu rumba

Rumba jest tańcem wizualizującym namiętność i miłość Młodej Pary. Latynoamerykański, zmysłowy styl rumby jest alternatywną opcją pierwszego tańca dla Pań z suknią ślubną typu „rybka” lub klasyczną krótszą suknią. Powłóczyste suknie pełne halek i koronek nie pasują do klimatu rumby.

Nowoczesny Pierwszy taniec: foxtrot

pierwszy taniec foxtrot nowoczesny

Foxtrot to dostojny i eleganci taniec. Należy do trudniejszych tańców standardowych, ale odtańczenie foxtrota na weselu robi wrażenie. Taniec jest spokojny i płynny. Kroki nie są skomplikowane, natomiast opanowanie techniki tańca wymaga kilku miesięcy prób. Mówi się, że foxtrot jest jak szczęśliwe małżeństwo z długim stażem. Idealny efekt osiąga się stopniowo, gdy obie strony się starają i godzą na kompromisy.

Klasyczny Pierwszy taniec: tango

pierwszy taniec tango

Tango spośród wyżej wymienionych tańców wyróżnia się szybką i porywającą muzyką. Taniec powinien być dramatyczny, z gwałtownymi i zaskakującymi zmianami kierunków i obrotów. Tango przypomina pasjonującą kłótnię małżonków. Choreografia wymaga pełnego zaangażowania i koncentracji obu stron.

Co zrobić aby pierwszy taniec wypadł jak najlepiej?

Pierwszy taniec to nie tylko nauczenie się podstaw tańca i zapamiętanie choreografii. To magiczna chwila dla Młodej Pary i wszystkich gości. Udany pierwszy taniec na weselu ma kilka ważnych cech.

Młoda Para powinna dobrze czuć się w wybranym tańcu. Choreografia powinna być przećwiczona tak wiele razy, aby ciało samo pamiętało kroki. Wówczas będziecie mogli zatopić się w spojrzeniu i czerpać z tańca jak najwięcej przyjemności.

Tutaj zobaczycie nowoczene i oryginalne wydanie pierwszego tańca na motocyklach: 

pierwszy taniec na motocyklach azja

Najlepszym wyborem piosenki do pierwszego tańca jest utwór, który dobrze się wam kojarzy. Melodia powinna wywoływać pozytywne emocje i uśmiech na twarzy. Dobrze dobrana piosenka sprawi, że będziecie pewniejsi siebie.

Pamiętajcie o eleganckim wejściu i zejściu z parkietu. Pan Młody prosi swoją żonę do tańca i prowadzi ją na parkiet. Zazwyczaj po skończonym tańcu Para Młoda prosi do tańca swoich rodziców.

Ćwicząc pierwszy taniec warto nauczyć się również podstawowych kroków tańca użytkowego. W końcu na weselu tańczy się do białego rana!

Karolina Szweda 2 24 sierpnia 2016  2869

Dodaj komentarz

  • Ola
    23 lipca 2017
    Dla mnie tylko tango!!!!
  • 23 lipca 2017
    To już kwestia tego, co kto lubi. Jedni pójdą w klasykę czyli np. walc angielski, a inni wybiorą coś szalonego, powiedzmy disco sambę.

Artykuły z kategorii: Taniec

zumba-idealny-sposob-na-odchudzanie-ile-spalimy-kalorii

Zumba idealny sposób na odchudzanie – ile spalimy kalorii?

Idealnym sposobem na odchudzanie jest aktywność fizyczna. Zumba to jedne z zajęć, które zagwarantują Ci spalanie dużej ilości kalorii w szybkim tempie. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć dzięki zumbie.

kursy-tanca-rzeszow-dla-kazdego-podstawowe-informacje-o-rodzajach-tanca-w-rzeszowie

Kursy tańca Rzeszów dla każdego! Podstawowe informacje o rodzajach tańca w Rzeszowie

Szukasz kursu tańca w Rzeszowie lub okolicach? Może być to dla Ciebie trudne zadanie. W końcu na jakiej podstawie ocenić, czy dany kurs tańca jest dla Ciebie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy szukają kursu tańca Rzeszów. Zobacz sam!

pierwszy-taniec-weselny-2019-jak-wybrac

Pierwszy taniec weselny 2019 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny jest dla pary młodej bardzo stresującym momentem. Jest wspaniałym sposobem na oczarowanie i zaskoczenie zaproszonych gości. Odpowiedni podkład muzyczny w postaci najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec ułatwiają oddanie całego obrazu miłości na parkiecie.

taniec-towarzyski-wroclaw-co-wybrac-dla-poczatkujacych

Taniec towarzyski Wrocław – co wybrać dla początkujących?

Taniec towarzyski – jakie są rodzaje tańców? Przygotowaliśmy poradnik dla początkujących i poszukujących zajęć tanecznych. Jak wybrać kurs tańca we Wrocławiu? Jakie są kursy tańca dla dzieci? Wszystko o tym, jak się zabrać za szukanie treningów tanecznych we Wrocławiu!

rumba-taniec-towarzyski-czyli-kilka-slow-o-rumbie

Rumba taniec towarzyski, czyli kilka słów o rumbie

Rumba to taniec, w którym choreografia opiera się na związku kobiety i mężczyzny. Kobieta uwodzi, mężczyzna ją ściga. Taki obraz wyłania się najczęściej przy rozumieniu rumby. Czy rumba taniec towarzyski naprawdę taka jest? Poznaj historię namiętnej rumby.

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

Warszawa. Największe miasto, a więc ma najwięcej mieszkańców w Polsce. Z tego tytułu gama sportów, które można uprawiać w stolicy jest nieograniczona. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się z tańcem w Warszawie. Oto przegląd kursów tańca, nauki tańca oraz tańców za darmo w Warszawie!

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

Paulina Krzek to utalentowana tancerka, która o wygrywaniu turniejów i zdobywaniu trofeów wie naprawdę dużo. Jako tancerka towarzyska przez wiele lat stawała na podium w duecie ze swoim partnerem tanecznym. A teraz, jako tancerka orientalna o pseudonimie Jasirah, podbija konkursy taneczne na całym świecie: w Austrii, Holandii, w Polsce, w Kalifornii. Ogromnym sukcesem było również dotarcie do półfinału programu Mam Talent.

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

W tańcu istotne jest poczucie rytmu, choć i bez niego tańczyć można. Niemniej, także szybkość kroków odpowiada za ostateczną realizację figur. Zobacz, jak można nauczyć się tańczyć w szybszym rytmie. Oto praktyczne ćwiczenia na zwiększenie tempa wykonywanych kroków podczas tańca!

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

Uprawianie baletu wiąże się z całą masą wyrzeczeń. Życie tancerek klasycznych obraca się wokół morderczych treningów ukierunkowanych na doskonalenie gibkości, rozgrzanie mięśni, stawów czy ścięgien. A to nie wszystko! Niekiedy do regularnych treningów baletowych włączane są także treningi pilatesu czy sesje na siłowni. Tak aktywny styl życia przekłada się na zadziwiające wyniki. Oto, do jakiego stopnia mogą rozciągnąć się baletnice!

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

Tańczenie tanga to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, lecz także sposób na pobudzenie pracy mózgu i umysłu. Tańczenie tanga wyzwala endorfiny oraz pobudza aktywność i wzrost nowych neuronów. Korzyści dla zdrowia fizycznego są natomiast niezliczone. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę z tańcem tango.

zumba-idealny-sposob-na-odchudzanie-ile-spalimy-kalorii

Zumba idealny sposób na odchudzanie – ile spalimy kalorii?

Idealnym sposobem na odchudzanie jest aktywność fizyczna. Zumba to jedne z zajęć, które zagwarantują Ci spalanie dużej ilości kalorii w szybkim tempie. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć dzięki zumbie.

kursy-tanca-rzeszow-dla-kazdego-podstawowe-informacje-o-rodzajach-tanca-w-rzeszowie

Kursy tańca Rzeszów dla każdego! Podstawowe informacje o rodzajach tańca w Rzeszowie

Szukasz kursu tańca w Rzeszowie lub okolicach? Może być to dla Ciebie trudne zadanie. W końcu na jakiej podstawie ocenić, czy dany kurs tańca jest dla Ciebie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla tych, którzy szukają kursu tańca Rzeszów. Zobacz sam!

pierwszy-taniec-weselny-2019-jak-wybrac

Pierwszy taniec weselny 2019 – jak wybrać?

Pierwszy taniec weselny jest dla pary młodej bardzo stresującym momentem. Jest wspaniałym sposobem na oczarowanie i zaskoczenie zaproszonych gości. Odpowiedni podkład muzyczny w postaci najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec ułatwiają oddanie całego obrazu miłości na parkiecie.

taniec-towarzyski-wroclaw-co-wybrac-dla-poczatkujacych

Taniec towarzyski Wrocław – co wybrać dla początkujących?

Taniec towarzyski – jakie są rodzaje tańców? Przygotowaliśmy poradnik dla początkujących i poszukujących zajęć tanecznych. Jak wybrać kurs tańca we Wrocławiu? Jakie są kursy tańca dla dzieci? Wszystko o tym, jak się zabrać za szukanie treningów tanecznych we Wrocławiu!

rumba-taniec-towarzyski-czyli-kilka-slow-o-rumbie

Rumba taniec towarzyski, czyli kilka słów o rumbie

Rumba to taniec, w którym choreografia opiera się na związku kobiety i mężczyzny. Kobieta uwodzi, mężczyzna ją ściga. Taki obraz wyłania się najczęściej przy rozumieniu rumby. Czy rumba taniec towarzyski naprawdę taka jest? Poznaj historię namiętnej rumby.

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

Warszawa. Największe miasto, a więc ma najwięcej mieszkańców w Polsce. Z tego tytułu gama sportów, które można uprawiać w stolicy jest nieograniczona. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się z tańcem w Warszawie. Oto przegląd kursów tańca, nauki tańca oraz tańców za darmo w Warszawie!

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

Paulina Krzek to utalentowana tancerka, która o wygrywaniu turniejów i zdobywaniu trofeów wie naprawdę dużo. Jako tancerka towarzyska przez wiele lat stawała na podium w duecie ze swoim partnerem tanecznym. A teraz, jako tancerka orientalna o pseudonimie Jasirah, podbija konkursy taneczne na całym świecie: w Austrii, Holandii, w Polsce, w Kalifornii. Ogromnym sukcesem było również dotarcie do półfinału programu Mam Talent.

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

W tańcu istotne jest poczucie rytmu, choć i bez niego tańczyć można. Niemniej, także szybkość kroków odpowiada za ostateczną realizację figur. Zobacz, jak można nauczyć się tańczyć w szybszym rytmie. Oto praktyczne ćwiczenia na zwiększenie tempa wykonywanych kroków podczas tańca!

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

Uprawianie baletu wiąże się z całą masą wyrzeczeń. Życie tancerek klasycznych obraca się wokół morderczych treningów ukierunkowanych na doskonalenie gibkości, rozgrzanie mięśni, stawów czy ścięgien. A to nie wszystko! Niekiedy do regularnych treningów baletowych włączane są także treningi pilatesu czy sesje na siłowni. Tak aktywny styl życia przekłada się na zadziwiające wyniki. Oto, do jakiego stopnia mogą rozciągnąć się baletnice!

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

Tańczenie tanga to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, lecz także sposób na pobudzenie pracy mózgu i umysłu. Tańczenie tanga wyzwala endorfiny oraz pobudza aktywność i wzrost nowych neuronów. Korzyści dla zdrowia fizycznego są natomiast niezliczone. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę z tańcem tango.