>

Jaki styl tańca do klubu?

Jaki styl tańca do klubu?

W dzisiejszych czasach trudno o potańcówki rodem z młodości naszych rodziców. Obecnie tańczy się w klubach i na dyskotekach. Taki taniec nie musi jednak być improwizowanym doborem kroków. Zobacz, jaki styl tańca sprawdzi się na klubowych imprezach!

Idziesz tańczyć do klubu – pokaż swój charakter

Obecnie w większości klubów puszcza się muzykę techno. Bez problemu można jednak znaleźć imprezy tematyczne, którym przewodzi inna muzyka. Na nich z powodzeniem możemy zaprezentować różne style taneczne. Warto więc przed zapisaniem się na lekcje tańca wziąć pod uwagę swoje własne preferencje. Wybrany styl tańca powinien oddawać twój charakter. Ci, którym w duszy grają latynoskie rytmy – mogą skusić się na lekcje salsy, zumby czy flamenco. Osoby zainteresowane tańcem towarzyskim także mają szeroki wybór. Bez przeszkód mogą wybrać bachatę czy salsę kubańską.

Rozpoczęcie nauki tańca nie powinno więc wiązać się jedynie z chęcią zabłyśnięcia na klubowym parkiecie. Taniec jest bowiem odbiciem charakteru. Z tego powodu lepiej nie podejmować pochopnych decyzji przed wystartowaniem z lekcjami.

Jak tańczyć w klubie – salsa

Tańczenie salsy nie wymaga dużej ilości miejsca. Tym samym ten styl taneczny doskonale sprawdzi się na pełnych klubowych parkietach. Co więcej, salsę z powodzeniem można tańczyć zarówno w parze, jak i solo. Jest więc to propozycja zarówno dla zakochanych, jak i singli

. Zajęcia z tego stylu tańca to także sposób na zwiększenie własnej pewności siebie podczas tańca. W przypadku pań – pozwala również na odkrycie i eksponowanie własnej kobiecości. Salsę ponadto można tańczyć w każdym stroju. Nie ma więc przeszkód, by po paru lekcjach pokazać własne umiejętności w klubie. Ten styl taneczny pasuje również praktycznie do każdego rodzaju muzyki. Sprawdź szkoły tańca i instuktorów salsy.

Jak tańczyć w klubie – discofox

jaki styl tańca do klubu

Propozycja dla miłośników dyskotek. Discofox jest użytkowym tańcem dyskotekowym. Zwany jest także tańcem „dwa na jeden”. Ruchy tancerzy są swobodne. Nie oznacza to jednak, że w tym stylu tanecznym nie ma określonych kroków. Są, jednak podczas tańca w klubie nie trzeba ściśle trzymać się wszystkich wyznaczonych zasad. Discofox zwykle tańczy się do szybkiej i zrytmizowanej muzyki. Kroki sprawdzą się jednak także do wolniejszych piosenek. Jedną z głównych zasad w tym tańcu użytkowym jest stawianie kroków w określony sposób. Mianowicie, nowy krok partnera zawsze rozpoczyna się od lewej nogi. Partnerka natomiast – od prawej. Ten taniec można wykorzystać na imprezach tanecznych każdej maści. Poczynając od studniówek, poprzez wesela, aż po kluby. Nie ma co czekać – zapisz się na zajęcia!

Jak tańczyć w klubie – taniec towarzyski

Taniec towarzyski zawsze jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o lekcje tańca. Podczas takich zajęć nauczymy się podstaw wielu stylów tanecznych. Przykładowym połączeniem mogą być tańce standardowe (walc angielski, tango), tańce latynoamerykańskie (samba, salsa) oraz tańce dyskotekowe (disco samba, rock’n’roll). Taniec towarzyski może więc nas przygotować na różne sytuacje, a więc także – różną muzykę w klubie. Znajomość podstawowych kroków pozwala na ich łączenie i dostosowanie się do większości warunków. Ten styl taneczny sprawdzi się jednak bardziej w klubach z muzyką retro.

Taniec użytkowy na imprezie

W szkołach tańca nie brakuje również zajęć nastawionych właśnie na wykorzystanie własnych umiejętności w klubach czy na dyskotekach. Taniec użytkowy zakłada uniwersalne połączenie kroków z różnych stylów tanecznych. Inspiracje mogą być czerpane np. z jive’a użytkowego, tańca „dwa na jeden” czy disco samby. Kroki można zatańczyć do każdej muzyki. Nie oznacza to jednak, że są one proste. W tańcu użytkowym znajdą się i widowiskowe obroty czy figury. Wszystko zależy od tego, jaki kurs wybierzesz. Wystarczą już 3 miesiące treningów, by zabłysnąć na klubowym parkiecie. A jeśli spodobają ci się takie zajęcia - można kontynuować naukę na wyższych poziomach zaawansowania. 

Dzisiaj na lekcję tańca – jutro do klubu

Umiejętność przemyślanego poruszania się na parkiecie nie jest taka trudna do zdobycia. W naszym kraju bardzo łatwo jest znaleźć szkoły tańca oferujące zajęcia, które mogą przygotować nas na podbój klubów. Sprawdź naszą bazę instruktorów i trenerów tańca. Znajdziesz tam zarówno propozycje dla par, jak i singli.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Dominika Górska 7 19 kwietnia 2017  2927

Dodaj komentarz

 • Damiena
  28 czerwca 2017
  I ja zawsze marzyłam o nauczeniu się swinga :)
 • Ola
  27 kwietnia 2017
  A muzyka swing aż podrywa do tańca na parkiecie!
 • Sylwia
  26 kwietnia 2017
  Moim zdaniem swing jest super pomysłem na taniec do klubu. Nawet do niektórych kawałków techno można go zatańczyć.
 • 25 kwietnia 2017
  I ja bym chciała na discofox. Czy ktoś poleci szkołę w Krakowie?
 • Paulina Nec
  21 kwietnia 2017
  Znacie jakąś dobrą szkołę w Warszawie, gdzie nauczę się discofox?
 • Jadwiga
  20 kwietnia 2017
  A ja jestem za tańcem użytkowym. Przyda się na każdą okazję, a chodzi się na jedne zajęcia.
 • Marianna
  19 kwietnia 2017
  Ja mam chrapkę na naukę salsy. Tańczące panie są takie kobiece i pełne seksapilu. A, że akurat jestem sama, to przyda mi się trochę pewności siebie i ponętności ;)

Artykuły z kategorii: Taniec

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

Warszawa. Największe miasto, a więc ma najwięcej mieszkańców w Polsce. Z tego tytułu gama sportów, które można uprawiać w stolicy jest nieograniczona. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się z tańcem w Warszawie. Oto przegląd kursów tańca, nauki tańca oraz tańców za darmo w Warszawie!

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

Paulina Krzek to utalentowana tancerka, która o wygrywaniu turniejów i zdobywaniu trofeów wie naprawdę dużo. Jako tancerka towarzyska przez wiele lat stawała na podium w duecie ze swoim partnerem tanecznym. A teraz, jako tancerka orientalna o pseudonimie Jasirah, podbija konkursy taneczne na całym świecie: w Austrii, Holandii, w Polsce, w Kalifornii. Ogromnym sukcesem było również dotarcie do półfinału programu Mam Talent.

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

W tańcu istotne jest poczucie rytmu, choć i bez niego tańczyć można. Niemniej, także szybkość kroków odpowiada za ostateczną realizację figur. Zobacz, jak można nauczyć się tańczyć w szybszym rytmie. Oto praktyczne ćwiczenia na zwiększenie tempa wykonywanych kroków podczas tańca!

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

Uprawianie baletu wiąże się z całą masą wyrzeczeń. Życie tancerek klasycznych obraca się wokół morderczych treningów ukierunkowanych na doskonalenie gibkości, rozgrzanie mięśni, stawów czy ścięgien. A to nie wszystko! Niekiedy do regularnych treningów baletowych włączane są także treningi pilatesu czy sesje na siłowni. Tak aktywny styl życia przekłada się na zadziwiające wyniki. Oto, do jakiego stopnia mogą rozciągnąć się baletnice!

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

Tańczenie tanga to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, lecz także sposób na pobudzenie pracy mózgu i umysłu. Tańczenie tanga wyzwala endorfiny oraz pobudza aktywność i wzrost nowych neuronów. Korzyści dla zdrowia fizycznego są natomiast niezliczone. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę z tańcem tango.

czego-mozna-nauczyc-sie-na-kursie-tanca-towarzyskiego

Czego można nauczyć się na kursie tańca towarzyskiego?

Wiele osób zastanawia się, jak wyglądają zajęcia na kursie tańca towarzyskiego. Prawdą jest, że charakter treningów w dużej mierze zależy od szkoły tańca. Mimo to, można wyróżnić kilka elementów wspólnych dla wszystkich kursów tańca towarzyskiego. Czego więc możemy się spodziewać po zapisaniu się na taki kurs?

trudne-figury-taneczne-obroty-i-podrzuty

Trudne figury taneczne – obroty i podrzuty

Któż z nas nie kojarzy pięknej sceny tańca z „Dirty Dancing”? Wykonanie tych figur wymagało jednak od aktorów długotrwałych treningów. Zobacz, jakie są najtrudniejsze obroty i podrzuty w różnych stylach tanecznych!

taniec-jak-poradzic-sobie-z-otarciami-na-stopach

Taniec – jak poradzić sobie z otarciami na stopach?

Godzinne treningi tańca, całonocna impreza czy ważny konkurs – niekiedy wszystkie z nich kończą się otarciami na stopach. Czy są jakieś sposoby na ten przykry skutek uboczny rozkoszowania się tańcem?

hej-wesele-jak-rozplanowac-nauke-pierwszego-tanca

Hej wesele! Jak rozplanować naukę pierwszego tańca?

Pierwszy taniec stanowi niezapomnianą chwilę w życiu młodej pary. Ta tradycja niesie ze sobą jednak konieczność dodatkowych przygotowań. Jaki styl tańca wybrać? W jaki sposób zaplanować układ taneczny? Ile trwa nauka pierwszego tańca weselnego?

roztanczone-wydarzenia-imprezy-zumby-w-polsce

Roztańczone wydarzenia – imprezy zumby w Polsce

Obecnie trwający rok niesie ze sobą wiele ciekawych wydarzeń tanecznych. Oto zestawienie nadchodzących imprez z zakresu zumby, fitnessu i tańca w naszym kraju! Aktualizacja 2018.

taniec-warszawa-przeglad-ofert-szkola-tanca-nauka-kursy

Taniec Warszawa – przegląd ofert, szkoła tańca, nauka, kursy

o-tym-jak-paulina-krzek-przyjela-imie-jasirah-wywiad-z-wszechstronna-tancerka

O tym, jak Paulina Krzek przyjęła imię Jasirah – wywiad z wszechstronną tancerką

rytm-tempo-muzyka-jak-nauczyc-sie-szybszych-krokow

Rytm, tempo, muzyka – jak nauczyć się szybszych kroków?

zadziwiajacy-balet-jak-bardzo-rozciagniete-sa-baletnice

Zadziwiający balet – jak bardzo rozciągnięte są baletnice?

tango-dla-poczatkujacych-podstawowe-informacje

Tango dla początkujących – podstawowe informacje

czego-mozna-nauczyc-sie-na-kursie-tanca-towarzyskiego

Czego można nauczyć się na kursie tańca towarzyskiego?

trudne-figury-taneczne-obroty-i-podrzuty

Trudne figury taneczne – obroty i podrzuty

taniec-jak-poradzic-sobie-z-otarciami-na-stopach

Taniec – jak poradzić sobie z otarciami na stopach?

hej-wesele-jak-rozplanowac-nauke-pierwszego-tanca

Hej wesele! Jak rozplanować naukę pierwszego tańca?

roztanczone-wydarzenia-imprezy-zumby-w-polsce

Roztańczone wydarzenia – imprezy zumby w Polsce

{