Jak skutecznie nauczyć się pływania delfinem?

Delfin, to jeden z najtrudniejszych do opanowania stylów pływackich. Jest on bardzo wymagających. Żeby odpowiednio płynąć należy zaangażować dosłownie całe ciało. Jak zatem najlepiej nauczyć się pływania delfinem? Czy styl ten jest bezpieczny dla zdrowia? Jakie wynikają korzyści z pływania delfinem?
Na czym polega pływanie delfinem?
Delfin, inaczej zwany jest stylem motylkowym i przez wielu trenerów pływania uważany jest za najcięższy styl pływacki. Styl motylkowy polega przede wszystkim na zsynchronizowaniu ruchów całego ciała: ręce oraz nogi powinny wykonywać w tym samym czasie ruchy. Ręce osoby pływającej unoszą się nad wodą, a nogi w tym samym czasie odpychają opór.
Ruch ramion może wydawać się dosyć skomplikowany i może stanowić wyzwanie nawet dla profesjonalistów. Otóż ramiona w delfinie pełnią najistotniejszą rolę i są motorem napędowym całego ruchu.
Pływak rozpoczyna ruch wyrzutem ramion wprzód, zagarniając wodę pod tułów. Ręce w tym ruchu zbliżają się coraz bardziej ku centrum, do środka, następnie woda jest „odrzucana” na boki, a osoba bierze oddech. Rozpoczyna się kolejne wynurzenie rąk i ruch jest kontynuowany od początku.
Czytaj: Rosyjska Kobieta-Delfin
Praca nóg jest równie ważna. Na jedną sekwencję ruchu ramion, przypadają dwa ruchy nóg. Nogi powinny być ze sobą złączone, a ruch zbliżony do tego z kraula. Kolana nie powinny się nadmiernie uginać, gdyż pływak traci więcej energii.
Dla wielu osób problem stanowi złapanie oddechu. Na oddychanie jest mało czasu. Pływak powinien zrobić to poprawnie, nie wychylając zbytnio głowy ponad taflę wody.
Od czego zacząć naukę pływania delfinem?

Delfin jest niezwykle wymagającym stylem. Osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem nie powinna zaczynać od tego stylu, gdyż z całą pewnością nie jest odpowiednio przygotowana. Można się od razu zniechęcić do pływania, dlatego amatorzy powinni zacząć od łatwiejszego stylu, jakim jest żabka.
Delfin, powinien stanowić zwieńczenie wszystkich stylów pływackich pływaka. Jest najtrudniejszy i dobrze jest mieć ku niemu podstawy i siłę. Jeżeli chodzi o siłę, to jest ona szczególnie ważna podczas nauki stylu delfinka.
Ćwiczenia do delfina powinny odbywać się w wodzie, jak i na lądzie. Ćwiczenia w wodzie to przede wszystkim wypracowanie odpowiedniej techniki. Należy ćwiczyć wyrzucanie rąk, ruchy nóg oraz oddech. Wyrobienie odpowiedniej techniki powinno stanowić podstawę, dlatego należy ją ćwiczyć bez ustanku.
Ćwiczenia na lądzie do delfina, to również bardzo istotny czynnik. Na lądzie ważne jest pracowanie nad siłą. Silne mięśnie brzucha i grzbietu są bardzo ważne. Aby poprawić kondycję swojego ciała. Warto jest wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe, funkcjonalne. Można także pracować nad odpowiednim oddechem.
Jakie zalety daje pływanie delfinem?
Z pływania delfinem wynika bardzo wiele zalet. Należy zacząć od tego, że wzmocnione zostają wszystkie mięśnie naszego ciała: mięśnie brzucha, mięśnie pleców, mięśnie rąk. Również poprawia się wytrzymałość kręgosłupa. Oprócz tego regularne pływanie wpływa na redukcję cellulitu, ale także zmniejsza obwody, co może być korzystne zwłaszcza dla kobiet.
Pływanie wpływa bardzo dobrze na mięśnie głębokie. Dzięki temu mamy większą świadomość ciała. Nasze mięśnie, kości i stawy są mocniejsze i zdrowsze. Sylwetka zostaje odpowiednio ustabilizowana i wzmocniona.
Poprawiamy także swoją wydolność. Płuca mają znacznie większą pojemność. Co więcej, pływanie korzystnie wpływa na poprawę stanu naszej psychiki. Dzięki temu można się odstresować i wyzwolić od negatywnych emocji.
Pływanie delfinem daje wiele korzyści. Korzystnie wpływa na całą sylwetkę. Delfinka powinni trenować profesjonaliści, gdyż jest to styl niezwykle wymagający. Jeżeli amator pływanie chciałby podjąć się nauki tego stylu, to warto zacząć od prostszych stylów i krok po krok zbliżać się do opanowania najtrudniejszej techniki pływackiej, którą jest styl delfinkowy.
Chcesz przeczytać cały artykuł?
Dziękujemy za dodanie opini!