Jak nauczyć się pływać kraulem? Metoda Total Immersion

Jak nauczyć się pływać kraulem? Metoda Total Immersion

Nowe wydanie książki Terry’ego Laughlina „Kraul metodą Total Immersion” już w sprzedaży! Autor odkrywa sposób na to, jak pływać kraulem lepiej – wkładając w to dużo mniej wysiłku. W naszej redakcji zagościł egzemplarz tej pozycji dzięki uprzejmości wydawnictwa Bukrower. A oto nasze wnioski po lekturze tej książki!

Metoda Total Immersion – czyli jak pływać lepiej kraulem

Książka Terry’ego Laughlina doczekała się nowego wydania. Co nowego znajdziemy w tym wydaniu? Otóż, jeszcze prostsze i mniej wymagające metody, dzięki którym nauczymy się perfekcyjnie pływać. Sam proces nauki jest przystępny dla każdego. W tej pozycji znajdziemy bowiem sekwencję 14 kroków, które doprowadzą nas do pływania niczym ryba. Dlaczego jednak powinniśmy zainwestować w taką metodę nauki pływania? Zdawałoby się, że przeczytanie książki niezbyt pomoże nam w zdobywaniu praktyki w pływaniu… Nic bardziej mylnego!

Rewolucja w pływaniu – w czym pomoże książka?
terry lauglin kraul metodą total immersion

Kraul metodą Total Immersion obrazuje unowocześnione podejście do nauki pływania. Dzięki radom zawartym w książce możemy posiąść tajemną wiedzę pływania bezwysiłkowego. Trening Total Immersion to trening celowy i inteligentny. Poczujesz się tak jak powinieneś, czyli jak ryba w wodzie. Co więcej, metoda przedstawiona przez autora ma na celu traktowanie pływania jako sztuki. A więc już nie ruszanie ociężałymi rękami i nogami na oślep. Zamiast tego pływanie z gracją i wdziękiem. To, co w metodzie Total Immersion jest bardzo ważne, to transformacja w sposobie pływania, która dokonuje się na naszych oczach. A to wciąż nie wszystko. Wystarczy bowiem zmienić kilka nawyków w treningu pływackim, by przejść tę transformację. Metoda Total Immersion uczy świadomego nabywania wiedzy o pływaniu i stosowania jej w praktyce. Jest to coś, czego jeszcze żadna metoda nauki pływania nie zaproponowała. Jednocześnie kształtuje się samoświadomość pływaka i pogłębia zależność fizyczności i psychiczności. Pływanie metodą Total Immersion nie jest tylko pływaniem, a także kształtowaniem siebie.

Sekret tkwi w szczegółach

Perfekcyjne pływanie z gracją jest możliwe do osiągnięcia przez każdego. Niejednokrotnie jednak wiąże się z katorżniczą i długą pracą nad samym sobą. Metoda Total Immersion przybrała inne podejście. Kluczem jest precyzja i wolne samodoskonalenie. Stopniowo zdobywamy kolejne umiejętności. A dzięki małym i łatwym krokom – logicznie dążymy do osiągnięcia większego celu. Dbałość o szczegóły i wolniejszy rozwój daje pływakowi pewność, że wyciągnie ze swojego treningu maksimum potencjału. A jego styl pływacki dojdzie do perfekcji. 

Co jeszcze znajdziemy w książce „Kraul metodą Total Immersion”?

Nie bez przyczyny mówimy o zupełnie innym podejściu do doskonalenia pływania kraulem. Po lekturze książki Terry’ego Laughlina wreszcie dostrzeżemy błędy i złe nawyki, które nam dotychczas towarzyszyły. Dowiemy się m.in. jak wykorzystać moc pływacką, jak pływać bez wysiłku czy jak wygląda trening „na sucho”. Kraul metodą Total Immersion to pozycja dla każdego miłośnika pływania, który chce upiększyć swój styl pływania jednocześnie odejmując sobie wysiłku. Okazuje się bowiem, że da się osiągnąć wiele więcej mniejszym nakładem pracy. A o tym, jak to zrobić opowie Wam Terry Laughlin. 

Książkę można zamówić w Wydawnictwie Bukrower

Kilka słów o autorze

Terry Laughin (1951-2017) - pływak, trener, twórca metody Total Immersion. Od początku intuicyjnie wyczuwał, że pływanie to coś więcej niż sport wytrzymałościowy, jak się powszechnie uważa. Obserwował najlepszych pływaków, analizował ich ruchy i wyciągał wnioski: pływają bez zmęczenia, z większą gracją niż inni. Przez lata wyszkolił wielu zawodników, którzy odnieśli sukcesy na krajowych zawodach cyklów: NCAA Division III, National YMCA, U.S. Junior National Championships. Jego podopieczni kwalifikowali się do prób olimpijskich w 1980, 1984 i 1988 roku. Pod koniec lat 80. poznał trenera kadry uniwersyteckiej Billa Boomera, który odmienił jego myślenie o pływaniu. Zainspirowany jego obserwacjami, w ciągu kolejnych ośmiu lat Terry Laughlin opracował kompletny, rewolucyjny program pływacki, który określił mianem Total Immersion. Dziś metoda ta cieszy się dużym uznaniem w środowisku pływackim i korzystają z niej najlepsi zawodnicy na świecie.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

admin 2 7 grudnia 2018  2763

Dodaj komentarz

  • Abens
    11 grudnia 2018
    Pewnie sprawdzi się też w triathlonie, a ja własnie zaczynam treningi, na pewno kupię
  • Jan
    9 grudnia 2018
    Muszę mieć tę książkę !

Artykuły z kategorii: Pływanie i Triathlon

dowiedz-sie-jak-poprawnie-nauczyc-sie-plywania-kraulem

Dowiedz się, jak poprawnie nauczyć się pływania kraulem!

Po delfinie, kraul jest uznawany za najcięższy styl pływacki. Nic w tym dziwnego. Wymaga specjalnych umiejętności i przygotowania. Jest to styl bardzo szybki, ale także bardzo wymagający. Chcesz posiąść poprawną technikę kraula? Zapraszam poniżej!

ktory-rower-jest-najlepszy-do-uprawiania-triathlonu

Który rower jest najlepszy do uprawiania triathlonu?

Uprawiasz triathlon lub chcesz zacząć uprawiać ten niesamowicie wymagający sport? Musisz wiedzieć, że jest to aktywność niezwykle wymagająca, do której potrzebny jest specjalistyczny i odpowiedni sprzęt. Rower, buty, kask i inny osprzęt to rzeczy, bez których nie obejdziesz się nawet na treningu triathlonowym. Na rowerze spędzasz większą część czasu, dlatego musi być odpowiednio dobrany do Twoich możliwości i wyczynów sportowych. Dowiedz się, jaki rower jest najlepszy dla triatlonisty.

poznaj-prawidlowa-technike-plywania-na-plecach

Poznaj prawidłową technikę pływania na plecach

Czy pływanie jest Twoją pasją? A może lubisz pływać, gdyż pozwala spalać wiele kalorii, ale także dodaje energii i pozwala się odprężyć. Do pełni szczęścia brakuje jedynie umiejętności prawidłowej techniki pływania na plecach? Nie martw się, za chwilkę dowiesz się o niej wszystkiego.

jak-nauczyc-sie-plywac-zabka

Jak nauczyć się pływać żabką?

Żabka, to jeden z najłatwiejszych stylów pływackich. To właśnie od tego stylu powinni rozpoczynać poczatkujący. Jest to styl najprostszy i najszybszy do opanowania. Jak szybko można się nauczyć pływania żabką? Jak w ten styl pływacki wpływa na zdrowie?

jak-skutecznie-nauczyc-sie-plywania-delfinem

Jak skutecznie nauczyć się pływania delfinem?

Delfin, to jeden z najtrudniejszych do opanowania stylów pływackich. Jest on bardzo wymagających. Żeby odpowiednio płynąć należy zaangażować dosłownie całe ciało. Jak zatem najlepiej nauczyć się pływania delfinem? Czy styl ten jest bezpieczny dla zdrowia? Jakie wynikają korzyści z pływania delfinem?

spal-nawet-350-kalorii-w-zaledwie-godzine-plywajac

Spal nawet 350 kalorii w zaledwie godzinę, pływając!

Czy pływanie jest Twoją ulubioną dyscypliną sportową? Jeżeli tak, to chyba wiesz jak znakomicie wpływa na ciało, rzeźbiąc je i spalając kalorie. To tylko nieliczne zalety pływania. Przyjrzymy się pływaniu bliżej!

ironman-triathlon-sport-dla-zelaznych-ludzi

Ironman Triathlon – sport dla żelaznych ludzi!

Ironman Triathlon to jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. Biorą w nich udział zarówno profesjonaliści, ale także amatorzy. Triathlon to niezwykle wymagający sport. Trzeba być człowiekiem ze stali, aby ukończyć zawody. Dowiedz się zatem co trzeba trenować, aby wziąć udział w zawodach triathlonowych.

plywanie-synchroniczne-czyli-artystycznie-na-basenie-jak-to-wyglada-zza-kulis

Pływanie synchroniczne, czyli artystycznie na basenie. Jak to wygląda zza kulis?

Na pewno każdy z nas kojarzy taniec cheerleaderek, chociażby z filmów o gwiazdach koszykówki. To nie tylko taniec, ale też gimnastyka artystyczna i akrobatyka. Podobnie jest w trakcie pokazów na basenie - to pływanie synchroniczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem widzów i kibiców na całym świecie. Czym jest w praktyce i czy jest to sport dla każdego?

triathlon-kalendarz-zawodow-zarezerwuj-terminy-na-sezon-2021

Triathlon kalendarz zawodów: zarezerwuj terminy na sezon 2021!

Niezapomniane emocje i atmosfera sportowej rywalizacji - właśnie to sprawia, że zawody triathlonowe są tak inspirujące! I choć rok 2020 pokazał, że wiele planów trzeba odłożyć na później, wszystko wskazuje na to, że triathlon i kalendarz zawodów mają się dobrze. Uchylamy rąbka tajemnicy i przybliżamy najważniejsze fakty o zbliżających się zawodach.

plywanie-spala-kalorie-sprawdz-ile-mozesz-schudnac-na-basenie

Pływanie spala kalorie: sprawdź, ile możesz schudnąć na basenie!

Bieganie z Endomondo czy trening na siłowni z My Fitness Pal to tylko niektóre aktywności fizyczne, które idealnie wpływają na poziom spalania tkanki tłuszczowej. Bezpośrednio na spalane kalorie oddziałuje też pływanie. Ta aktywność fizyczna może być prawdziwą kopalnią treningowego sukcesu, jeśli zwrócisz uwagę na kilka aspektów. Ile kalorii spalisz podczas treningu na basenie i jakie inne korzyści osiągniesz?

dowiedz-sie-jak-poprawnie-nauczyc-sie-plywania-kraulem

Dowiedz się, jak poprawnie nauczyć się pływania kraulem!

Po delfinie, kraul jest uznawany za najcięższy styl pływacki. Nic w tym dziwnego. Wymaga specjalnych umiejętności i przygotowania. Jest to styl bardzo szybki, ale także bardzo wymagający. Chcesz posiąść poprawną technikę kraula? Zapraszam poniżej!

ktory-rower-jest-najlepszy-do-uprawiania-triathlonu

Który rower jest najlepszy do uprawiania triathlonu?

Uprawiasz triathlon lub chcesz zacząć uprawiać ten niesamowicie wymagający sport? Musisz wiedzieć, że jest to aktywność niezwykle wymagająca, do której potrzebny jest specjalistyczny i odpowiedni sprzęt. Rower, buty, kask i inny osprzęt to rzeczy, bez których nie obejdziesz się nawet na treningu triathlonowym. Na rowerze spędzasz większą część czasu, dlatego musi być odpowiednio dobrany do Twoich możliwości i wyczynów sportowych. Dowiedz się, jaki rower jest najlepszy dla triatlonisty.

poznaj-prawidlowa-technike-plywania-na-plecach

Poznaj prawidłową technikę pływania na plecach

Czy pływanie jest Twoją pasją? A może lubisz pływać, gdyż pozwala spalać wiele kalorii, ale także dodaje energii i pozwala się odprężyć. Do pełni szczęścia brakuje jedynie umiejętności prawidłowej techniki pływania na plecach? Nie martw się, za chwilkę dowiesz się o niej wszystkiego.

jak-nauczyc-sie-plywac-zabka

Jak nauczyć się pływać żabką?

Żabka, to jeden z najłatwiejszych stylów pływackich. To właśnie od tego stylu powinni rozpoczynać poczatkujący. Jest to styl najprostszy i najszybszy do opanowania. Jak szybko można się nauczyć pływania żabką? Jak w ten styl pływacki wpływa na zdrowie?

jak-skutecznie-nauczyc-sie-plywania-delfinem

Jak skutecznie nauczyć się pływania delfinem?

Delfin, to jeden z najtrudniejszych do opanowania stylów pływackich. Jest on bardzo wymagających. Żeby odpowiednio płynąć należy zaangażować dosłownie całe ciało. Jak zatem najlepiej nauczyć się pływania delfinem? Czy styl ten jest bezpieczny dla zdrowia? Jakie wynikają korzyści z pływania delfinem?

spal-nawet-350-kalorii-w-zaledwie-godzine-plywajac

Spal nawet 350 kalorii w zaledwie godzinę, pływając!

Czy pływanie jest Twoją ulubioną dyscypliną sportową? Jeżeli tak, to chyba wiesz jak znakomicie wpływa na ciało, rzeźbiąc je i spalając kalorie. To tylko nieliczne zalety pływania. Przyjrzymy się pływaniu bliżej!

ironman-triathlon-sport-dla-zelaznych-ludzi

Ironman Triathlon – sport dla żelaznych ludzi!

Ironman Triathlon to jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. Biorą w nich udział zarówno profesjonaliści, ale także amatorzy. Triathlon to niezwykle wymagający sport. Trzeba być człowiekiem ze stali, aby ukończyć zawody. Dowiedz się zatem co trzeba trenować, aby wziąć udział w zawodach triathlonowych.

plywanie-synchroniczne-czyli-artystycznie-na-basenie-jak-to-wyglada-zza-kulis

Pływanie synchroniczne, czyli artystycznie na basenie. Jak to wygląda zza kulis?

Na pewno każdy z nas kojarzy taniec cheerleaderek, chociażby z filmów o gwiazdach koszykówki. To nie tylko taniec, ale też gimnastyka artystyczna i akrobatyka. Podobnie jest w trakcie pokazów na basenie - to pływanie synchroniczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem widzów i kibiców na całym świecie. Czym jest w praktyce i czy jest to sport dla każdego?

triathlon-kalendarz-zawodow-zarezerwuj-terminy-na-sezon-2021

Triathlon kalendarz zawodów: zarezerwuj terminy na sezon 2021!

Niezapomniane emocje i atmosfera sportowej rywalizacji - właśnie to sprawia, że zawody triathlonowe są tak inspirujące! I choć rok 2020 pokazał, że wiele planów trzeba odłożyć na później, wszystko wskazuje na to, że triathlon i kalendarz zawodów mają się dobrze. Uchylamy rąbka tajemnicy i przybliżamy najważniejsze fakty o zbliżających się zawodach.

plywanie-spala-kalorie-sprawdz-ile-mozesz-schudnac-na-basenie

Pływanie spala kalorie: sprawdź, ile możesz schudnąć na basenie!

Bieganie z Endomondo czy trening na siłowni z My Fitness Pal to tylko niektóre aktywności fizyczne, które idealnie wpływają na poziom spalania tkanki tłuszczowej. Bezpośrednio na spalane kalorie oddziałuje też pływanie. Ta aktywność fizyczna może być prawdziwą kopalnią treningowego sukcesu, jeśli zwrócisz uwagę na kilka aspektów. Ile kalorii spalisz podczas treningu na basenie i jakie inne korzyści osiągniesz?