Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Ile kosztuje trener personalny Kraków – jak go wybrać?

Dobry trener personalny Kraków? To cel wielu osób. Trzeba go jednak jakoś znaleźć. Kim jest dobry trener personalny w Krakowie? Jak znaleźć trenerkę personalną w stolicy Małopolski? Ile kosztuje usługa trenera personalnego w Krakowie? To, i wiele więcej poniżej!

Trener personalny Kraków | Trenerka personalna Kraków

Rynek usług trenerów personalnych w Krakowie jest jednym z większych rynków w Polsce. Dlaczego? To drugie największe miasto w Polsce pod względem liczby ludności. Mieszka w nim więcej niż 766 tysięcy ludzi. Najnowsze raporty pokazują, że około 44 % Polaków uprawia sport. Większość z nich zamieszkuje duże miasta. Załóżmy, że prawie połowa Krakowa ćwiczy bądź chce ćwiczyć. To daje nam blisko 380 tysięcy osób aktywnych. Mały procent z nich wybierze treningi personalne. Niemniej, wciąż pozostaje nam liczba liczona w tysiącach osób, które chcą udać się do trenera personalnego lub trenerki personalnej w Krakowie. Te małe obliczenia służą nam ukazaniu jednej z ważniejszych rzeczy. W Krakowie znajdziemy całe mnóstwo trenerów personalnych, trenerek personalnych, dietetyków czy instruktorów różnych dyscyplin sportowych. Skoro popyt na usługi trenerów personalnych jest – jest też podaż. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretnego trenera bądź trenerkę, musimy postarać się o mały research. Jaki to jest dobry trener personalny Kraków? Ile powinna kosztować sesja u trenera personalnego właśnie w Krakowie? Jakie kursy powinien ukończyć? W jakim miejscu powinien pracować taki trener? Pomożemy odpowiedzieć na te pytania!

Szukasz trenera personalnego lub trenerki personalnej w Krakowie? Sprawdź naszą bazę!

trener personalny kraków

Trener personalny Kraków czy trenerka personalna Kraków?

Ten wybór jest kwestią indywidualną. Każdy z nas wie, czy lepiej i bardziej komfortowo czuje się w towarzystwie kobiet czy mężczyzn. Możemy jedynie nakreślić obecną tendencję. Okazuje się, że do trenerów personalnych zapisujemy się bez względu na płeć. Trenerzy personalni zwykle także nie mają preferencji, jeśli chodzi o płeć klientów. Jeśli chodzi o trenerki personalne – preferują one współpracę z kobietami. Dlaczego? A z prostej przyczyny. Piękne i wysportowane kobiety są często podrywane przez swoich klientów. Tym samym, taka współpraca niekoniecznie zmierza w tę stronę, w którą powinna. Nie możemy winić za to trenerek personalnych - każdy człowiek pracujący chce zachować pełnię profesjonalizmu.

Czytaj też: Z jakich sportów słynie Kraków?

Ile kosztuje trener personalny Kraków?
trenerka personalna krakow

To, ile kosztuje trener personalny Kraków, zależy głównie od jakości oferowanych przez niego usług. Oczywiście spotkamy się z sytuacjami, gdzie trenerzy zawyżają cenę. Da się to jednak łatwo sprawdzić. Ale od początku – w Krakowie za treningi personalne zapłacimy średnio 88 zł. Taka cena treningu personalnego wynika przede wszystkim z wielkości miasta. W mniejszych miejscowościach taka sama usługa będzie kosztowała mniej. Trzeba jednak pamiętać, że to ile kosztuje trener w Krakowie może się wahać od 80 do nawet 400 zł. Skąd taka rozbieżność? Otóż na cenę treningu ma wpływ m.in. doświadczenie trenera, ukończone przez niego kursy i szkolenia, miejsce pracy, renoma klubu/siłowni… Wniosek z tego taki, że dobry trener personalny Kraków nie musi kosztować dużo. Trzeba tylko wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wyboru trenera personalnego lub trenerki personalnej.

Zobacz też: Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Krakowie

Trener personalny Kraków – jak znaleźć najlepszego trenera dla siebie?
trener osobisty krakow

Najlepszy trener personalny w Krakowie, to taki, który umie holistycznie podejść do każdego ćwiczącego. Podczas pierwszej sesji treningowej, powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z każdym klientem. Co więcej, trener personalny musi dokładnie zapoznać się z historią choroby, przebytymi urazami czy jakimikolwiek dolegliwościami. Tylko w ten sposób można ułożyć spersonalizowany trening personalny pod każdego ćwiczącego. Warto więc przestudiować opinie innych trenujących pod okiem danego trenera. W ten sposób możemy się zorientować, czy dany trener personalny profesjonalnie podchodzi do klienta.

Jak znaleźć prace trenera personalnego Kraków? – porady

Jeśli jesteś początkującym trenerem personalnym w Krakowie musisz podjąć pewne kroki, aby zaistnieć na rynku fitness. Znalezienie pracy jako trener personalny w Krakowie i okolicach nie musi być ciężkim wyzwaniem. Na początek dobrze jest rozpocząć swoją karierę  od pracy w klubie fitness. Jest to świetny sposób na zdobycia odpowiedniego doświadczenia w kontakcie z klientem.  Objęcie stanowiska Instruktora na siłowni wiąże się z posiadaniem odpowiednich kwalifikacji i certyfikatów. Przed przystąpieniem do poszukiwań zadbaj o ukończenie kursów trenera personalnego w Krakowie.

Kursy trenera personalnego w Krakowie-  Czy są w ogóle potrzebne.

Każdy trener personalny z Krakowa i okolic powinien posiadać certyfikat potwierdzający jego wiedzę i umiejętności. Dobry instruktor to taki, który umie zagwarantować podopiecznym pełny profesjonalizm. Wielu potencjalnych klientów zwraca szczególną uwagę na ukończone kursy trenera personalnego w Krakowie i posiadane certyfikaty. Na drugim miejscu sprawdzane są opinie podopiecznych o przeprowadzonych treningach z instruktorem.

Opinie trener personalny Kraków – jedna z podstaw

Jedną z podstaw wyboru odpowiedniego trenera personalnego z Krakowa i okolic są opinie. Nie ma nic bardziej lepszego niż obiektywna opinia klienta. Możemy wywnioskować z niej czy warto podjąć współpracę z danym trenerem personalnym. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia  czy sposób prowadzenia treningów jest odpowiedni.

Dobry trener personalny Kraków

O tym, kim jest dobry trener personalny pisaliśmy w poprzednim materiale. Najważniejsze jest to, by cena za jednostkę treningową była adekwatna do jakości. Ale jak to sprawdzić? Zwracajmy uwagę na opinie o trenerze personalnym czy trenerce personalnej. Oto przykład dobrych opinii:

baza trenerów

Sprawdzajmy także doświadczenie trenera, ukończone przez niego szkoły i dodatkowe kursy. Przede wszystkim jednak zastanówmy się nad tym, czego oczekujemy od tej współpracy. Obecnie trenerzy personalni i trenerki (także w Krakowie) dążą do jak największej specjalizacji. Jeśli więc mamy do wyboru trenera ogólnego i wyspecjalizowanego w potrzebnej nam dziedzinie (np. trening mobility) – kogo wybierzemy? Zwracajmy uwagę na miejsce prowadzenia treningów. Te wszystkie aspekty pozwolą na wybranie dobrego trenera personalnego w Krakowie!

 

Powodzenia w szukaniu trenera personalnego lub trenerki personalnej!

Chcesz przeczytać cały artykuł?

admin 3 27 listopada 2018  2787

Dodaj komentarz

 • Paulina
  29 listopada 2018
  Dla mnie super, przejrzałam trenerów i już wiem do kogo się odezwać :)
 • Adam
  29 listopada 2018
  A ja uważam, że te rady się przydadzą, przynajmniej tę waszą wyszukiwarkę można przejrzeć, a nawet nie wiedziałem, że taka jest. macie fajnych trenerów
 • Czarek
  27 listopada 2018
  Właściwie, to jak się wie, czego się szuka, to się znajdzie. I trenera personalnego w Krakowie nie jest tak trudno znaleźć. W większości klubów fitness jest taka usługa.

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trening-obwodowy-na-miesnie-brzucha

Trening obwodowy na mięśnie brzucha

Z uwagi na to, że mięśnie brzucha są stosunkowo małą partią mięśniową wymagają intensywnych ćwiczeń wykonywanych w izolacji. Efekty w postaci zwiększenia masy i wytrzymałości mięśni brzucha można uzyskać dzięki treningowi obwodowemu. Zobacz gotowy plan ćwiczeń!

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów!

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?