Ile kosztuje prywatny trener?

Ile kosztuje prywatny trener?

Większość ludzi uważa, że treningi personalne są zarezerwowane dla osób o ponadprzeciętnych możliwościach finansowych. Prawdą jest jednak, że praktycznie każda osoba chcąca zadbać o swoją formę i zdrowie jest w stanie skorzystać z usług trenera personalnego. Zobacz, który z wariantów treningów jest na twoją kieszeń.

Cena treningów personalnych

Koszt treningów personalnych waha się pomiędzy 50-200 zł za jedną (trwającą ok godziny czasu) sesje treningową. W dużej mierze zależy on od na przykład miejsca treningów (dojazd do domu klienta, siłownia), miasta, regionu czy prestiżu trenera personalnego.

Na cenę pojedynczego treningu personalnego wpływa też ilość wykupionych treningów. W przypadku zakupu większego pakietu np. 10 treningów cena jest zazwyczaj proporcjonalnie niższa.

Czy treningi personalne są drobie czy tanie jest kwestią indywidualną. Faktem jest natomiast, że w ramach opieki trenerskiej zyskuje się bardzo wiele m.in. indywidualny plan treningowy, porady żywieniowe, motywację czy wsparcie.

Jak tanio korzystać z pomocy instruktora sportowego?

Osoby o mniejszych zasobach finansowych mogą zdecydować się na przykład na jedną konsultację z instruktorem osobistym w miesiącu. Trener ustali wtedy dietę, rozplanuje treningi oraz dokona wszystkich pomiarów. Takie wyjście jest odpowiednie dla osób, które mają silną motywację do ćwiczeń. Bowiem zdecydowaną większość treningów osoba decydująca się na wariant ekonomiczny będzie musiała zrobić sama. Takie rozwiązanie daje uporządkowany plan treningowy, ale zabraknie w nim profesjonalnej bieżącej opieki trenerskiej.

Cena treningu personalnego – za co płacimy?

Usługa treningu personalnego jest złożona. Trener podchodzi do każdego klienta indywidualnie i holistycznie. Wymaga to od niego sporego nakładu pracy i zaangażowania. Podczas prowadzenia treningów personalnych nie ma mowy o automatyzacji. Tym samym takie zajęcie jest dużo bardziej wymagające i czasochłonne. Trener personalny zajmuje się kompleksową opieką nad ciałem i zdrowiem klienta. Rozpisuje plan treningowy, prowadzi konsultacje dietetyczne, trenuje, uczy techniki ćwiczeń. Dodatkowo trener odpowiada również za motywację do treningów, rozładowanie stresu czy zmianę stylu życia. Poza salą treningową czy siłownią nie kończy się praca trenera personalnego. W końcu jego działania mają wpływ na każdą minutę życia klienta. Nierzadko zdarza się też, że trener organizuje dzień klienta tak, by był jak najbardziej skuteczny.

Średnia cena treningów personalnych w Polsce

Za średnią cenę takiej usługi przyjmuje się 85 złotych. W większych miastach cena jest znacznie wyższa. Może przekraczać nawet 300 zł za godzinne zajęcia. W mniejszych natomiast znajdziemy oferty już od 20 złotych. Warto pamiętać także, że im bardziej doświadczony i wykwalifikowany trener, tym więcej musimy zapłacić. Podobnie rzecz ma się z miejscem treningu. Jeśli będzie to nowoczesna siłownia, to i opłata będzie wyższa.

Cenę treningu personalnego można jednak obniżyć. Jednym ze sposobów jest wykupienie pakietu treningowego. Cena w przeliczeniu na jedną jednostkę znacznie się obniża. Część trenerów ma w ofercie zajęcia personalne dla par czy małych grup. Co więcej, można połączyć treningi personalne z prowadzeniem online. Lub wybrać właśnie samo prowadzenie online. Możliwości jest wiele.

Treningi personalne – wariant ekonomiczny

Rozwiązaniem, które zbytnio nie nadszarpnie budżetu jest korzystanie z treningów personalnych raz w tygodniu. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które mają przeciętną motywację do ćwiczeń. Cotygodniowe sesje treningowe pozwalają na budowanie więzi z trenerem, a tym samym – na efektywniejsze ćwiczenia. Trener personalny ma szansę na bieżąco obserwować twoje postępy oraz korygować ewentualne błędy w technice ćwiczeń. Poza treningiem personalnym raz w tygodniu trener wyznaczy plan treningowy na każdy tydzień, określi twoją dietę oraz zmotywuje cię do samodzielnych treningów. Krótsze przerwy między konsultacjami sprawiają że instruktor będzie „na bieżąco” z postępami klienta. To, czy trening raz w tygodniu wystarczy do osiągnięcia celu treningowego zależy od możliwości i samozaparcia ćwiczącego oraz zakładanych efektów końcowych. W niektórych przypadkach mogą być potrzebne częstsze sesje treningowe np. przed startem w zawodach. Koszt miesięcznej opieki trenera w wariancie ekonomicznym: 320-800 zł.

Treningi personalne – wariant optymalny

To rozwiązanie sprawdzi się wśród osób, które są dostatecznie zmotywowane, by dążyć do poważnego celu treningowego przy pomocy prywatnego trenera. Treningi dwa razy w tygodniu otwierają drogę do wielu możliwości. Opieka trenerska staje się bardziej kompleksowa, a cele osiąga się zdecydowanie szybciej i efektywniej. Ponadto, trener ma szansę dokładniej obserwować swojego podopiecznego, dzięki czemu skuteczniej niweluje jego błędy. To rozwiązanie jest doskonałe zarówno dla osób, które amatorsko dążą do poprawienia ogólnej sprawności lub nauczenia się nowej dziedziny sportu, jak i dla tych, którzy myślą o sporcie zawodowym (a niestety nie mają funduszy na częste treningi). W tym przypadku trzeba mieć jednak bardzo silną motywację, gdyż poza sesjami z trenerem – trzeba również samemu wykonywać treningi. Koszt miesięcznej opieki trenera: 640-1600 zł.

Treningi personalne – wariant profesjonalny dla wymagających klientów

Jest to najlepsze rozwiązanie dla zawodowych sportowców oraz osób dążących do kariery sportowej. Sprawdza się także wśród osób o słabej motywacji. Treningi odbywają się 3-4 razy w tygodniu (niekiedy także więcej razy, w zależności od celu treningowego). W tym przypadku, opieka trenera jest kompleksowa. Ponadto, zapewnia on stałą motywację oraz na bieżąco koryguje błędy. Więź z trenerem jest bardzo silna, dzięki czemu wzrasta także motywacja. Cele treningowe mogą być osiągane dużo szybciej ze względu na to, że trener może od razu zmieniać metody treningowe, które się nie sprawdzają. Jedynym minusem jest spora cena. Koszt takich treningów na miesiąc wynosi w granicach 960-3200 zł.

Dodatkowe usługi trenerów personalnych

Do takich treningów warto także dołączyć korzystanie z masaży sportowych. Dobrym rozwiązaniem jest trening mobility. Polega na rozwiązywaniu problemów bólowych, zwiększeniu mobilności, elastyczności mięśni, rozwiązaniu problemów bólowych czy poprawieniu możliwości ludzkiego ciała. Dzięki takiej formie zajęć przyspiesza się regeneracja potreningowa, zwiększają się postępy treningowe oraz zmniejsza się ryzyko kontuzji. Innym rozwiązaniem są masaże SMR, czyli self myofascial release. Są to techniki autorozluźniania powięziowego za pomocą rolek lub podobnych akcesoriów. Dzięki takiej formie masażu m.in. wzrasta gibkość i mobilność układu mięśniowego, przyspiesza regeneracja mięśni po wysiłku fizycznym, zmniejsza się ryzyko kontuzji czy bóli mięśniowych.

Dominika Górska 6 8 grudnia 2016  2158

Dodaj komentarz

 • Szymon Db
  27 grudnia 2016
  Jaka wypłata - takie treningi personalne. I dojdź tu chłopie do doskonałości tanim kosztem... Trzeba włożyć więcej pracy niż ci, co mają hajs
 • Nela
  19 grudnia 2016
  Rolowanie jest świetnym uzupełnieniem treningu personalnego. Mój trener mnie do niego przekonał i ani przez chwilę nie żałowałam
 • Kamil Kę
  15 grudnia 2016
  Cena ceną, ale treningi personalne pozwalają na osiągnięcie dużo lepszych wyników sportowych. Moim zdaniem lepiej zrezygnować z codziennych umilaczy czasu i wybrać coś, co wpłynie na ogólną poprawę zdrowia i formy.
 • Ludwika
  14 grudnia 2016
  W sumie racja, nawet opieka trenerska raz w tygodniu pozwala na poukładanie harmonogramu ćwiczeń. No ale nie sprawdzi się u osób, które nie mają motywacji. Plan będzie leżał - tak samo jak trenujący :)
 • Diana156
  9 grudnia 2016
  A ja się nie zgadzam. Osoby, które zarabiają średnią krajową nie mogą sobie pozwolić na trenera personalnego. Nawet w tej wersji ekonomicznej. Ciężko im wiązać koniec z końcem, nie stać ich nawet na karnet na siłownię, a co dopiero indywidualne treningi
 • Daria
  8 grudnia 2016
  Nowe spojrzenie na treningi personalne. W końcu obala się mit o małej dostępności treningów. Wiadomo, że im ktoś ma więcej pieniędzy, tym lepsze treningi może kupić. Mimo to - nie jest to usługa, z której nie mogą korzystać osoby z cieńszym portfelem.

Artykuły z kategorii: Trening

trening-tlenowy-na-czym-polega-i-jak-go-przeprowadzac

Trening tlenowy - na czym polega i jak go przeprowadzać?

Trening tlenowy może nieść za sobą bardzo wiele pozytywnych skutków wpływających nie tylko na poprawienie kondycji fizycznej, lecz także na inne aspekty życia. Jak prawidłowo przeprowadzać trening tlenowy i czym on tak właściwie jest?

co-jest-dobre-na-zakwasy-czyli-jak-sobie-poradzic-z-piekacym-bolem-miesni

Co jest dobre na zakwasy - czyli jak sobie poradzić z piekącym bólem mięśni?

Wbrew powszechnej opinii zakwasy nie są wynikiem gromadzenia nadmiernych ilości kwasu mlekowego w mięśniach. Ta nieprzyjemna dolegliwość występuje w obrębie włókien mięśniowych i ich przyczepów po nagłym i intensywnym wysiłku fizycznym. Co jest dobre na zakwasy i czy można ich uniknąć?

cwiczenia-z-gumami-oporowymi-aktualizacja-2020

Ćwiczenia z gumami oporowymi | Aktualizacja 2020

Guma jak to guma ma wiele zastosowań, nic dziwnego, że jest coraz częściej spotykana na siłowniach i w klubach fitness. Przyjrzyjmy się bliżej temu wszechstronnemu gadżetowi treningowemu. Zobacz jak trenować za pomocą taśm oporowych.

deska-cwiczenie-o-wielu-zastosowaniach-aktualizacja-2020

Deska – ćwiczenie o wielu zastosowaniach | Aktualizacja 2020

Deska (ang. plank) należy do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które sprawdzają się w wielu dyscyplinach sportowych. Podczas wykonywania tego ćwiczenia pracuje dużo grup mięśniowych. Zobacz, co można zyskać robiąc deskę! Deska ćwiczenie plan - podejmiesz wyzwanie?

recepta-na-mocne-i-sprezyste-miesnie-sprawdz-cwiczenia-izometryczne

Recepta na mocne i sprężyste mięśnie? Sprawdź ćwiczenia izometryczne!

Twoje mięśnie są mało stabilne i sprężyste? Ten rodzaj treningu jest dla ciebie! Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale i zwiększysz siłę bez konieczności przerzucania ton żelastwa. Przedstawiamy ćwiczenia izometryczne - lekarstwo na wiele treningowych bolączek i skuteczne narzędzie fizjoterapeutyczne.

koniec-z-zakwasami-sposoby-na-zakwasy-klatki-piersiowej-po-treningu-aktualizacja-2020

Koniec z zakwasami – sposoby na zakwasy klatki piersiowej po treningu | Aktualizacja 2020

Zbyt duże obciążenia treningowe czy zbyt duża objętość treningu klatki piersiowej mogą spowodować pojawienie się zakwasów w tej partii ciała. Poznaj sposoby na zakwasy mięśni, które pomogą zniwelować bolesność mięśni po treningu wywołaną mikrourazami.

bezpieczny-trening-na-barki-cwiczenia-na-barki-w-domu-aktualizacja-2020

Bezpieczny trening na barki | Ćwiczenia na barki w domu | Aktualizacja 2020

Wiele trenujących osób zmaga się z bólem barków. Skąd się biorą problemy w tych okolicach? Zobacz, co należy robić by zwiększyć bezpieczeństwo podczas treningu tej partii mięśniowej. Ćwiczenia na barki w domu. Ćwiczenia na barki z hantlami.

jak-nauczyc-sie-stania-na-rekach-od-podstaw-aktualizacja-2020

Jak nauczyć się stania na rękach od podstaw | Aktualizacja 2020

Stanie na rękach typowe ćwiczenie z masą własnego ciała jest nie tylko fajną sztuczką. Jest też dobrym ćwiczeniem wzmacniającym na całe ciało. Poradnik ABC stania rękach, zobacz jak ćwiczyć hand stand od zera. Stanie na rękach nauka. Co daje to ćwiczenie?

sekrety-treningu-czym-jest-koci-grzbiet-aktualizacja-2020

Sekrety treningu – czym jest koci grzbiet? Aktualizacja 2020

Z jednej strony prawidłowa technika wielu ćwiczeń siłowych wymaga unikania tzw. kociego grzbietu. Z drugiej natomiast – istnieje niezależne ćwiczenie o tej samej nazwie. Zobacz, na czym polega robienie kociego grzbietu. Czy taki ruch może być niebezpieczny dla zdrowia?

full-body-workout-plan-treningowy-dla-calego-ciala

Full Body Workout - plan treningowy dla całego ciała

Treningi Full Body Workout cieszą się rosnącą popularnością wśród ćwiczących w każdym wieku i każdej płci. Jak opracować kompleksowy plan takiej aktywności fizycznej?

trening-tlenowy-na-czym-polega-i-jak-go-przeprowadzac

Trening tlenowy - na czym polega i jak go przeprowadzać?

Trening tlenowy może nieść za sobą bardzo wiele pozytywnych skutków wpływających nie tylko na poprawienie kondycji fizycznej, lecz także na inne aspekty życia. Jak prawidłowo przeprowadzać trening tlenowy i czym on tak właściwie jest?

co-jest-dobre-na-zakwasy-czyli-jak-sobie-poradzic-z-piekacym-bolem-miesni

Co jest dobre na zakwasy - czyli jak sobie poradzić z piekącym bólem mięśni?

Wbrew powszechnej opinii zakwasy nie są wynikiem gromadzenia nadmiernych ilości kwasu mlekowego w mięśniach. Ta nieprzyjemna dolegliwość występuje w obrębie włókien mięśniowych i ich przyczepów po nagłym i intensywnym wysiłku fizycznym. Co jest dobre na zakwasy i czy można ich uniknąć?

cwiczenia-z-gumami-oporowymi-aktualizacja-2020

Ćwiczenia z gumami oporowymi | Aktualizacja 2020

Guma jak to guma ma wiele zastosowań, nic dziwnego, że jest coraz częściej spotykana na siłowniach i w klubach fitness. Przyjrzyjmy się bliżej temu wszechstronnemu gadżetowi treningowemu. Zobacz jak trenować za pomocą taśm oporowych.

deska-cwiczenie-o-wielu-zastosowaniach-aktualizacja-2020

Deska – ćwiczenie o wielu zastosowaniach | Aktualizacja 2020

Deska (ang. plank) należy do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które sprawdzają się w wielu dyscyplinach sportowych. Podczas wykonywania tego ćwiczenia pracuje dużo grup mięśniowych. Zobacz, co można zyskać robiąc deskę! Deska ćwiczenie plan - podejmiesz wyzwanie?

recepta-na-mocne-i-sprezyste-miesnie-sprawdz-cwiczenia-izometryczne

Recepta na mocne i sprężyste mięśnie? Sprawdź ćwiczenia izometryczne!

Twoje mięśnie są mało stabilne i sprężyste? Ten rodzaj treningu jest dla ciebie! Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale i zwiększysz siłę bez konieczności przerzucania ton żelastwa. Przedstawiamy ćwiczenia izometryczne - lekarstwo na wiele treningowych bolączek i skuteczne narzędzie fizjoterapeutyczne.

koniec-z-zakwasami-sposoby-na-zakwasy-klatki-piersiowej-po-treningu-aktualizacja-2020

Koniec z zakwasami – sposoby na zakwasy klatki piersiowej po treningu | Aktualizacja 2020

Zbyt duże obciążenia treningowe czy zbyt duża objętość treningu klatki piersiowej mogą spowodować pojawienie się zakwasów w tej partii ciała. Poznaj sposoby na zakwasy mięśni, które pomogą zniwelować bolesność mięśni po treningu wywołaną mikrourazami.

bezpieczny-trening-na-barki-cwiczenia-na-barki-w-domu-aktualizacja-2020

Bezpieczny trening na barki | Ćwiczenia na barki w domu | Aktualizacja 2020

Wiele trenujących osób zmaga się z bólem barków. Skąd się biorą problemy w tych okolicach? Zobacz, co należy robić by zwiększyć bezpieczeństwo podczas treningu tej partii mięśniowej. Ćwiczenia na barki w domu. Ćwiczenia na barki z hantlami.

jak-nauczyc-sie-stania-na-rekach-od-podstaw-aktualizacja-2020

Jak nauczyć się stania na rękach od podstaw | Aktualizacja 2020

Stanie na rękach typowe ćwiczenie z masą własnego ciała jest nie tylko fajną sztuczką. Jest też dobrym ćwiczeniem wzmacniającym na całe ciało. Poradnik ABC stania rękach, zobacz jak ćwiczyć hand stand od zera. Stanie na rękach nauka. Co daje to ćwiczenie?

sekrety-treningu-czym-jest-koci-grzbiet-aktualizacja-2020

Sekrety treningu – czym jest koci grzbiet? Aktualizacja 2020

Z jednej strony prawidłowa technika wielu ćwiczeń siłowych wymaga unikania tzw. kociego grzbietu. Z drugiej natomiast – istnieje niezależne ćwiczenie o tej samej nazwie. Zobacz, na czym polega robienie kociego grzbietu. Czy taki ruch może być niebezpieczny dla zdrowia?

full-body-workout-plan-treningowy-dla-calego-ciala

Full Body Workout - plan treningowy dla całego ciała

Treningi Full Body Workout cieszą się rosnącą popularnością wśród ćwiczących w każdym wieku i każdej płci. Jak opracować kompleksowy plan takiej aktywności fizycznej?