Gadżety crossfit 2016/2017. Aktualizacja 2018

Gadżety crossfit 2016/2017. Aktualizacja 2018

Fascynuje cię trening crossfit? Szukasz nowych inspiracji? Oto najpopularniejsze gadżety przeznaczone do tej metody ćwiczeń. Zobacz, jak możesz udoskonalić swój trening dodatkowym sprzętem treningowym!

1.Invictus Premium CrossFit Grip

Chwyty treningowe crossfit grip gadżet

Projektowanie tego gadżetu odbyło się przy konsultacjach z zawodnikami trenującymi crossfit. Dzięki temu stworzono doskonałą ochronę rąk podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. CrossFit Grip idealnie dopasowuje się do każdej dłoni dzięki zapięciom rzepowym. Co więcej, jest on wykonany ze skóry naturalnej. Innowacją są okrągłe otwory na palce oraz wyjątkowo wytrzymały materiał. Treningi z wykorzystaniem tego gadżetu nie spowodują uszkodzeń dłoni crossfitowca.

2. T-sting

t sting gadżet crossfit 2016 rok sprzęt

Jeden z najbardziej wszechstronnych urządzeń treningowych na rynku. Ten przyrząd treningowy składa się z metalowej rurki i dwóch piłek do lacrosse’a zaczepionych na jej końcach. Kulki da się odkręcić. W ten sposób można wykorzystać rurkę jako drążek lub sztangę. Do czego służy T-sting? Przede wszystkim sprawdza się do masażu mobility. Rolowanie po intensywnym treningu crossfit pozwoli na dużo szybszą regenerację mięśni. W zależności od modelu (przykładowo te o dłuższej rurce), t-sting może służyć także podczas kompleksowego treningu.

3. Atlas – inteligentny zegarek do treningu

zegarek do crossfit gadżet treningowy

Podczas treningów crossfit ważne jest bieżące monitorowanie własnej pracy. Ten gadżet zdecydowanie ułatwia przeprowadzanie sesji treningowych. Zegarek jest wyposażony w ekran LCD, na którym wyświetla się pomiar tętna czy czas trwania serii. Co więcej, Atlas jest w stanie wykryć wykonywane przez crossfitowca ćwiczenie. Jest to możliwe dzięki analizie charakterystycznych ruchów w trzech osiach. Innowacją jest również możliwość „nauczenia” zegarka dowolnych ćwiczeń.

4. Push – udoskonalony smartband

smartband gadżet crossfit treningowy

Na rynku spotkamy najróżniejsze opaski mierzące aktywność treningową. Push poza podstawowymi funkcjami smartbandów posiada również dodatkowe funkcje. Ten gadżet pozwala na mierzenie siły, jakości oraz postępów podczas ćwiczeń siłowych. Jest to czujnik, który przyczepia się do frotki na przedramieniu. Nowa technologia pozwala na badanie przemieszczania się punktów w przestrzeni. Dzięki temu rozpoznaje także ruchy i odczytuje je jako konkretne ćwiczenia. Statystyki ćwiczeń można przeglądać na smartfonie.

5. Abdominal Strength Pull Rope Trainer

sprzęt treningowy crossfit gadżet 2016 rope

Zestaw treningowy pozwalający na wykonanie ponad 40 różnych ćwiczeń. Gadżet zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można go łatwo zabrać ze sobą w podróż. Na tym sprzęcie możliwe są treningi klatki piersiowej, pleców, rąk, ramion czy brzucha w jednym czasie. Prawdziwy must have w treningach crossfit!

6. Natural Latex CrossFit & Fitness band

taśma lateksowa crossfit gadżet 2016 treningowy

Jest to opaska z zaczepami na kostki. Występują różne opory, dzięki czemu ten gadżet sprawdzi się podczas treningu crossfitowców o różnym stopniu zaawansowania. Możliwe jest również dokupienie dodatkowych pasków, które pozwolą na zwiększenie oporu podczas ćwiczeń.

7. Pasy Body Sculpture Total Body Suspension Trainer

taśmy do crossfit trening 2016

Przeznaczone do ćwiczeń z obciążeniem w postaci masy własnego ciała. Sprawdzą się zatem zarówno w kalistenice, jak i crossficie. Ten uniwersalny gadżet pozwala na wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, siłowych, wytrzymałościowych oraz kondycyjnych. Ten zestaw składa się z wytrzymałej taśmy, mocowania (ćwiczenia można wykonywać w zaczepieniu gadżetu o przedmiot) oraz uchwytów na stopy. Co więcej, ten sprzęt może być wykorzystywany podczas treningów crossfit o różnym stopniu zaawansowania.

8. Skakanka Jump Speed Rope ABS CrossFit

skakanka do crossfit trening

Dzięki tej skakance zostaną zaspokojone wszystkie wymagania crossfitowca. Podczas treningu przydaje się w celu wysmuklania sylwetki, spalania tkanki tłuszczowej czy rozbudowy mięśni nóg. Konstrukcja skakanki pozwala na wykonanie jak największej liczby obrotów w trakcie jednego skoku. Co więcej, sprawdza się także podczas wykonywania podwójnych i potrójnych skoków. Linkę można także regulować lub wymienić. Jest to jedna z najszybszych skakanek na rynku!

9. Skrzynia WOOD PLYO BOX

pudło crossfit gadżet 2016 treningowy

Doskonały gadżet, który powinien znaleźć się w każdym boxie. Dostępne są skrzynie w trzech różnych wymiarach. Na tym sprzęcie możliwe są treningi plyometryczne. Gadżet sprawdzi się także w garażowej siłowni. Dzięki otworom chwytowym jest bardzo łatwa w przenoszeniu. Treningi z tym sprzętem są bezpieczne ze względu na wytrzymały materiał (drewniana sklejka), z którego jest wykonany.

10. Capital Sports Lina do CrossFit

lina do crossfit gadżet

Prawie dziesięciometrowa (choć dostępne są również większe długości) lina doskonała do treningu crossfit, cardio, treningu siłowego, wytrzymałościowego czy kondycyjnego. Dość prosty, lecz wszechstronny gadżet treningowy. Podczas ćwiczeń uaktywniają się wszystkie partie mięśniowe. Co więcej, trening crossfit z liną pozwala na tworzenie najróżniejszych kombinacji ćwiczeń.

11. Sanie składane Małe Rogue 
crossfit gadżety sanie

Niemal zerowe ograniczenia, jeśli chodzi o powierzchnię, na której mogą być stosowane. Z ich pomocą można trenować zarówno na trawie i betonie, jak i asfalcie. Innowacyjna konstrukcja pozwala na łatwy transport. Sanie posiadają składany słupek, który ułatwia przenoszenie. W zestawie znajdują się także pas oraz karabinek.

12. Skośny stepper do treningu crossfit
stepper crossfit gadżety

Urządzenie pozwalające na modyfikację wysokości i oporu dzięki ruchomym drążkom. Stepper sprawdza się do treningu mięśni pośladków, nóg oraz górnych partii ciała. Wbudowany w maszynę komputer, pozwala na liczenie spalonych kalorii, powtórzeń na minutę, kroków i czasu. Do zestawu dołączone są dwa ekspandery – co pozwala na jednoczesny trening mięśni ramion.  Dominika Górska 3 27 grudnia 2016  5103

Dodaj komentarz

 • 20 lipca 2017
  Jak ja kocham gadżety sportowe
 • dosti
  28 grudnia 2016
  Już widzę moje smartband po pracy z ketlem :D
 • Natalia189
  27 grudnia 2016
  Ten smartband jest ekstra. W sumie jeszcze nie słyszałam o urządzeniu do mierzenia siły. Prawdę mówiąc, przyda mi się na treningach. Taki prywatny trener :)

Artykuły z kategorii: Crossfit

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

Piłka lekarska przeżywa swój renesans. Dawniej kojarzona z nielubianymi ćwiczeniami na zajęciach wf-u. Dzisiaj – niezbędnik w fizjoterapii, treningu funkcjonalnym czy crossficie. Na czym polega trening z piłką lekarską? Jakie są efekty ćwiczeń?

trening-mobility-wzmocnienie-stawow

Trening Mobility wzmocnienie stawów

Mobilność stawów i ich wytrzymałość można zwiększyć. Trening Crossfit metodą Mobility usprawni działanie stawów, w tym tych kluczowych jak kolana, biodra czy barki. Odpowiednio przeprowadzone ćwiczenia pomagają w leczeniu bólu stawów, zapobiegają kontuzjom i poprawiają wyniki sportowe. Do treningu można wykorzystać gumy oporowe, TRX, oraz wałki do masażu.

crossfit-dla-poczatkujacych-torun-jak-znalezc-najlepszy-crossfit-box

Crossfit dla początkujących Toruń | Jak znaleźć najlepszy crossfit box?

Crossfit to idealny system treningowy dla ludzi, którzy chcieliby zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość. Jest to świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń kulturystycznych. Wielu początkujących sportowców decyduje się na wybór crossfitu - także w Toruniu. Dowiedz się, jakie są ceny treningów i opinie o crossfit w Toruniu.

trening-plyometryczny-crossfit-sposoby-wykonywania-skokow-na-skrzynie

Trening plyometryczny/crossfit – sposoby wykonywania skoków na skrzynię

Skoki – w treningu plyometrycznym podstawowa metoda ćwiczeń. W crossficie – nieodłączny element większości WOD-ów. Najczęściej wykonuje się skoki na skrzynię lub pudło. Co jednak można zyskać na takich ćwiczeniach? Jakie są warianty techniczne skoków na skrzynię?

crossfit-sposoby-na-siniaki-po-treningu

Crossfit – sposoby na siniaki po treningu

Trening crossfit nie bierze jeńców. Po sesji ćwiczeniowej niekiedy wychodzimy z otarciami czy sinikami. Jak skutecznie pozbyć się fioletowych pamiątek? Oto sposoby na siniaki po treningu crossfit.

dieta-w-crossficie-czyli-najwazniejsze-wskazowki-dla-trenujacych

Dieta w CrossFicie, czyli najważniejsze wskazówki dla trenujących

Wykonujesz sumiennie powtórzenie po powtórzeniu w domu? Chodzisz do boxa na zajęcia grupowe? Świetnie! Crossfit jest treningiem skonstruowanym dla każdego i nie ma żadnych ograniczeń! Ta jeszcze młoda metodologia, składająca się ze znanych ćwiczeń gimnastycznych, ciężarowych i wydolnościowych, poukładanych w jeden sprawnie działający plan treningowy to prawdziwa rewolucja! Dlaczego?

crossfit-box-katowice-gdzie-i-jak-szukac-opinie-cennik

Crossfit box Katowice – gdzie i jak szukać? | Opinie, cennik

Jak wybrać crossfit box w Katowicach? A może lepszym rozwiązaniem jest trener crossfit? Zobaczcie opinie i cenniki najpopularniejszych miejsc do treningu crossfit w Katowicach. Gdzie wybrać się na trening?

trening-crossfit-cwiczenia-mobility-na-obrecz-barkowa-plecy-i-ramiona

Trening crossfit – ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona

Trening mobility jest nieodłącznym elementem treningów crossfit. Dzięki takim ćwiczeniom sportowcy są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, obniżyć ryzyko kontuzji czy poprawić wyniki sportowe. Jak zatem w crossficie wyglądają przykładowe ćwiczenia mobility na obręcz barkową, plecy i ramiona?

trening-crossfit-gumy-do-cwiczen

Trening crossfit gumy do ćwiczeń

Podczas treningów crossfit ćwiczący ma do dyspozycji całą gamę ćwiczeń oraz przyrządów. W Polsce wciąż jest jednak niewiele siłowni, na których z powodzeniem można uprawiać ten sport. Dobrym rozwiązaniem jest więc trening crossfit i gumy oporowe. Poznaj zastosowanie gum oporowych w treningu crossfit.

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

Piłka lekarska przeżywa swój renesans. Dawniej kojarzona z nielubianymi ćwiczeniami na zajęciach wf-u. Dzisiaj – niezbędnik w fizjoterapii, treningu funkcjonalnym czy crossficie. Na czym polega trening z piłką lekarską? Jakie są efekty ćwiczeń?