Gadżety crossfit 2016/2017

Gadżety crossfit 2016/2017

Fascynuje cię trening crossfit? Szukasz nowych inspiracji? Oto najpopularniejsze gadżety przeznaczone do tej metody ćwiczeń. Zobacz, jak możesz udoskonalić swój trening dodatkowym sprzętem treningowym!

1.Invictus Premium CrossFit Grip

Chwyty treningowe crossfit grip gadżet

Projektowanie tego gadżetu odbyło się przy konsultacjach z zawodnikami trenującymi crossfit. Dzięki temu stworzono doskonałą ochronę rąk podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. CrossFit Grip idealnie dopasowuje się do każdej dłoni dzięki zapięciom rzepowym. Co więcej, jest on wykonany ze skóry naturalnej. Innowacją są okrągłe otwory na palce oraz wyjątkowo wytrzymały materiał. Treningi z wykorzystaniem tego gadżetu nie spowodują uszkodzeń dłoni crossfitowca.

2. T-sting

t sting gadżet crossfit 2016 rok sprzęt

Jeden z najbardziej wszechstronnych urządzeń treningowych na rynku. Ten przyrząd treningowy składa się z metalowej rurki i dwóch piłek do lacrosse’a zaczepionych na jej końcach. Kulki da się odkręcić. W ten sposób można wykorzystać rurkę jako drążek lub sztangę. Do czego służy T-sting? Przede wszystkim sprawdza się do masażu mobility. Rolowanie po intensywnym treningu crossfit pozwoli na dużo szybszą regenerację mięśni. W zależności od modelu (przykładowo te o dłuższej rurce), t-sting może służyć także podczas kompleksowego treningu.

3. Atlas – inteligentny zegarek do treningu

zegarek do crossfit gadżet treningowy

Podczas treningów crossfit ważne jest bieżące monitorowanie własnej pracy. Ten gadżet zdecydowanie ułatwia przeprowadzanie sesji treningowych. Zegarek jest wyposażony w ekran LCD, na którym wyświetla się pomiar tętna czy czas trwania serii. Co więcej, Atlas jest w stanie wykryć wykonywane przez crossfitowca ćwiczenie. Jest to możliwe dzięki analizie charakterystycznych ruchów w trzech osiach. Innowacją jest również możliwość „nauczenia” zegarka dowolnych ćwiczeń.

4. Push – udoskonalony smartband

smartband gadżet crossfit treningowy

Na rynku spotkamy najróżniejsze opaski mierzące aktywność treningową. Push poza podstawowymi funkcjami smartbandów posiada również dodatkowe funkcje. Ten gadżet pozwala na mierzenie siły, jakości oraz postępów podczas ćwiczeń siłowych. Jest to czujnik, który przyczepia się do frotki na przedramieniu. Nowa technologia pozwala na badanie przemieszczania się punktów w przestrzeni. Dzięki temu rozpoznaje także ruchy i odczytuje je jako konkretne ćwiczenia. Statystyki ćwiczeń można przeglądać na smartfonie.

5. Abdominal Strength Pull Rope Trainer

sprzęt treningowy crossfit gadżet 2016 rope

Zestaw treningowy pozwalający na wykonanie ponad 40 różnych ćwiczeń. Gadżet zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można go łatwo zabrać ze sobą w podróż. Na tym sprzęcie możliwe są treningi klatki piersiowej, pleców, rąk, ramion czy brzucha w jednym czasie. Prawdziwy must have w treningach crossfit!

6. Natural Latex CrossFit & Fitness band

taśma lateksowa crossfit gadżet 2016 treningowy

Jest to opaska z zaczepami na kostki. Występują różne opory, dzięki czemu ten gadżet sprawdzi się podczas treningu crossfitowców o różnym stopniu zaawansowania. Możliwe jest również dokupienie dodatkowych pasków, które pozwolą na zwiększenie oporu podczas ćwiczeń.

7. Pasy Body Sculpture Total Body Suspension Trainer

taśmy do crossfit trening 2016

Przeznaczone do ćwiczeń z obciążeniem w postaci masy własnego ciała. Sprawdzą się zatem zarówno w kalistenice, jak i crossficie. Ten uniwersalny gadżet pozwala na wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, siłowych, wytrzymałościowych oraz kondycyjnych. Ten zestaw składa się z wytrzymałej taśmy, mocowania (ćwiczenia można wykonywać w zaczepieniu gadżetu o przedmiot) oraz uchwytów na stopy. Co więcej, ten sprzęt może być wykorzystywany podczas treningów crossfit o różnym stopniu zaawansowania.

8. Skakanka Jump Speed Rope ABS CrossFit

skakanka do crossfit trening

Dzięki tej skakance zostaną zaspokojone wszystkie wymagania crossfitowca. Podczas treningu przydaje się w celu wysmuklania sylwetki, spalania tkanki tłuszczowej czy rozbudowy mięśni nóg. Konstrukcja skakanki pozwala na wykonanie jak największej liczby obrotów w trakcie jednego skoku. Co więcej, sprawdza się także podczas wykonywania podwójnych i potrójnych skoków. Linkę można także regulować lub wymienić. Jest to jedna z najszybszych skakanek na rynku!

9. Skrzynia WOOD PLYO BOX

pudło crossfit gadżet 2016 treningowy

Doskonały gadżet, który powinien znaleźć się w każdym boxie. Dostępne są skrzynie w trzech różnych wymiarach. Na tym sprzęcie możliwe są treningi plyometryczne. Gadżet sprawdzi się także w garażowej siłowni. Dzięki otworom chwytowym jest bardzo łatwa w przenoszeniu. Treningi z tym sprzętem są bezpieczne ze względu na wytrzymały materiał (drewniana sklejka), z którego jest wykonany.

10. Capital Sports Lina do CrossFit

lina do crossfit gadżet

Prawie dziesięciometrowa (choć dostępne są również większe długości) lina doskonała do treningu crossfit, cardio, treningu siłowego, wytrzymałościowego czy kondycyjnego. Dość prosty, lecz wszechstronny gadżet treningowy. Podczas ćwiczeń uaktywniają się wszystkie partie mięśniowe. Co więcej, trening crossfit z liną pozwala na tworzenie najróżniejszych kombinacji ćwiczeń.

Dominika Górska 3 27 grudnia 2016  2452

Dodaj komentarz

 • 20 lipca 2017
  Jak ja kocham gadżety sportowe
 • dosti
  28 grudnia 2016
  Już widzę moje smartband po pracy z ketlem :D
 • Natalia189
  27 grudnia 2016
  Ten smartband jest ekstra. W sumie jeszcze nie słyszałam o urządzeniu do mierzenia siły. Prawdę mówiąc, przyda mi się na treningach. Taki prywatny trener :)

Artykuły z kategorii: Crossfit

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

W treningu crossfit wszystko może stać się sprzętem treningowym. W tym celu stosuje się więc także masywne opony. Dzięki nim można skutecznie poprawić własną siłę, szybkość czy zwiększyć masę mięśniową. Jak wygląda taki trening? Na czym polegają crossfitowe ćwiczenia z oponami?

gimnastyka-muscle-up-front-lever-planche

Gimnastyka – muscle up, front lever, planche

Te ćwiczenia albo się kocha, albo – nienawidzi. Muscle up, front lever i planche wpisują się zarówno w trening gimnastyczny, jak i w street workout. Na czym polega prawidłowa technika? Oto krótki poradnik z zakresu trójcy ważnych ćwiczeń gimnastycznych!

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

Piłka lekarska przeżywa swój renesans. Dawniej kojarzona z nielubianymi ćwiczeniami na zajęciach wf-u. Dzisiaj – niezbędnik w fizjoterapii, treningu funkcjonalnym czy crossficie. Na czym polega trening z piłką lekarską? Jakie są efekty ćwiczeń?

crossfit-cwiczenia-z-linami

Crossfit - Ćwiczenia z linami

Trening z linami nie tylko wygląda efektywnie, ale również przynosi świetne efekty. Zobacz zestawy ćwiczeń z linami na wzmocnienie ramion i pleców.

kalendarz-zawodow-crossfit-2017-swiat

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Świat

Coś dla miłośników crossfitu. Oto kalendarz światowych imprez w zakresie treningu zyskującego coraz większą popularność. Zobacz, co przyniesie nowy sezon!

kalendarz-zawodow-crossfit-2017-polska

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Polska

Ostro trenujesz, by sprawdzić się w zawodach w przyszłym roku? Zobacz, gdzie w Polsce organizowane są zawody crossfit. Nie może Cię tam zabraknąć!

jaka-dieta-dla-crossfitowcow

Jaka dieta dla crossfitowców?

Uprawianie każdej aktywności fizycznej wiąże się z odpowiednim sposobem odżywiania. Crossfit charakteryzuje się wysoką intensywnością. Z tego powodu dieta ma za zadanie dostarczyć do organizmu składniki odżywcze potrzebne do prawidłowej regeneracji. Zobacz, jak odżywiają się crossfitowcy. Jakie diety najczęściej wybierają?

miedzynarodowe-kursy-crossfit

Międzynarodowe kursy CrossFit

Kursy i szkolenia są dostępne dla każdej osoby, która kocha CrossFit. Oto lista najważniejszych kursów CrossFit, dzięki którym uzyskasz międzynarodowe certyfikaty i dostaniesz pracę jako trener personalny crossfit w boxach na całym świecie.

crossfit-czym-jest-skalowanie

Crossfit – czym jest skalowanie?

Trening crossfit należy do bardzo intensywnych aktywności fizycznych. Z założenia jest przeznaczony dla wszystkich – bez względu na stopień zaawansowania czy możliwości. W jaki sposób więc można to osiągnąć? Co oznacza skalowanie ćwiczeń?

garazowy-crossfit-cwiczenia-z-oponami

Garażowy crossfit – ćwiczenia z oponami

gimnastyka-muscle-up-front-lever-planche

Gimnastyka – muscle up, front lever, planche

jak-cwiczyc-z-pilka-lekarska

Jak ćwiczyć z piłką lekarską?

crossfit-cwiczenia-z-linami

Crossfit - Ćwiczenia z linami

kalendarz-zawodow-crossfit-2017-swiat

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Świat

kalendarz-zawodow-crossfit-2017-polska

Kalendarz zawodów crossfit 2017 – Polska

jaka-dieta-dla-crossfitowcow

Jaka dieta dla crossfitowców?

miedzynarodowe-kursy-crossfit

Międzynarodowe kursy CrossFit

crossfit-czym-jest-skalowanie

Crossfit – czym jest skalowanie?